Kde robím chybu, že nič nestíham?

lauriema
23. aug 2020

Ahojte, kde robím chybu ze nič nestíham? Ráno vstávam okolo pol 7. Pripravím deťom raňajky mame tri deti 8r.5r.a 7 mes. Staršie dve deti v stanú okolo 8 ja zatiaľ ranajkujem, triedim prádlo, periem skoro každý deň. Deti vstanu hráme sa, kojím, idem variť a tu je kameň úrazu keď všetko navarím je tak 14:00 polievka plus druhé jedlo plus prikrm malej plus manžel si vari zvlášť lebo cvičí. Občas mu teda varím ja pretože nestíha veľa pracuje, skoro není doma. Strašne ma rozčuľuje že nič nestíham dnes som po upratovala a skončila okolo pol 6. Neucesana celý deň. No katastrofa, strašne unavená som. Veľmi, má to rozčuľuje som v tom sama alebo som len pomalá?

nanka1986
23. aug 2020

@lauriema neboj, začne škola, škôlka, bude lepšie, síce ranný zhon, ale predsa...

lauriema
autor
23. aug 2020

@nanka1986 Tak dúfam ze to pomôže teda lebo mam pocit ze som pomalá pri tom si poriadne cez deň ani nesadnem

andrea_ff
23. aug 2020

@lauriema uplne ta viem pochopit....casto mam aj ja take dni...a furt nic nestiham... lebo xy veci aa da doma stale robit a denne varenie ide dost do casu.

lauriema
autor
23. aug 2020

@andrea_ff presne to denne varenie mi ide dosť na nerv uz

yollanda
23. aug 2020

@lauriema chápem! Nenavidim variť.

lauriema
autor
23. aug 2020

@yollanda Ja som to niekedy milovala a teraz, normálne minule som skoro hrnce von oknom tresla až žalúdok ma bolieva keď si spomeniem na varenie

deti95060810
23. aug 2020

@lauriema však nevar denne. Navar aj na dva dni. Napr. polievka, alebo mäsá ja varim na dva dni. denne varím 3 hodiny. Je nás doma viac, varím pre 7 ľudí .... Treba všetkého veľa. Preto začínam variť hneď ráno , najlepšie už o 8:30. Skoro začnem - skoro skončím. Potom mám čas a celé poobede aj na iné aktivity....

asfodelka
23. aug 2020

@lauriema raz som sa pytala kolegyne co robim zle ze nestiham tolko ako ona.. odpovedala mi- veľa rozmýšľaš! A fakt, prestala som nad vsetkym tolko rozmyslat a islo to lahsie.
Nemysli si ze vsetky zeny su supermanove vnucky, len niektore su take hrdinky ze vsetko stihaju. Aj ked nestihaju. Zachvilu Ti deti pomozu, mozu nakladat do umyvacky, triedit pradlo do prania, Ty ked poskladas zo susiaka mozu si odkladat do skrine, mozu si utriet prach, poliat kvety a vsetko co si nepotrpis ze musis urobit top podla seba. Ja napr. Nedovolim skladat pradlo, musi byt po mojom. Tiez vysavanie a zmyvanie, zbytocne dvojita robota.

lauriema
autor
23. aug 2020

@deti95060810 vidíš ďakujem skzsim

nanka1986
23. aug 2020

@lauriema bude, deti strava škola, škôlka, najmenšie prikrm, ty zješ aj mužove a večere suché.
Ja mam teda deti iba 2, ale muž stále mimo svk, čiže sama s nimi, plne ta chápem...
Väčšinou o drzku, stále ktosi čosi chce a furt len "mamiiiii".
Niesi v tom sama. Toto môj menší škôlkar zvládol za 10 min, kým som obalila rezne 😉

lauriema
autor
23. aug 2020

@asfodelka joj keď ja musím mať všetko úplne všetko podľa seba vieš a možno aj to je chyba občas príde švagriná že či môže pomôcť a ja sa poteším no nieje to ako chcem ja, potom som nervózna a aj tak si to podla seba musím

lauriema
autor
23. aug 2020

@nanka1986 jeeej bordel ako u nás 😀Prepáč ze sa teším ale je milé vedieť ze v tom nie som sama

andrea_ff
23. aug 2020

@nanka1986 🤣🤣🤣🙏🙏🙏ako u nas 🙉🤷‍♀️

lenuliatko84
23. aug 2020

No ja varim mozno 15 minut denne,zvaz jedla co varis a zvol 15 min denne v kuchyni.ja varim velmi zdravo a som v kuchyni minimálne

lauriema
autor
23. aug 2020

@lenuliatko84 super a co také varis daj niečo.... Ja napr. Segedin, maďarský guláš a také rôzne prívarok

0silvia0
23. aug 2020

@lauriema mas male dieta, to kojenie zdrzuje... nebud taka narocna na seba a skus varit jednoduchsie jedla.

asfodelka
23. aug 2020

@lauriema v minulosti zeny stihali aj ked mali 5 deti, lebo tie starsie sa starali o tie mladsie, napr. Moja mama prebalovala najmladsieho brata, varovala ho, 2starsi bratia na pole, starsia sestra okolo domu, babka varila plus zvierata... to bol stres. Co dnes take bytove zivoty uzavrete v malych priestoroch. To sa neda porovnat.

lauriema
autor
23. aug 2020

@0silvia0 to kojenie plus malej idú zuby🤟Takže odmieta stravu, stále musím niečo skúšať na ňu ako ju motivovať a aj tak skončíme pri kojeni....

lauriema
autor
23. aug 2020

@asfodelka máš pravdu

mirka17
23. aug 2020

@lauriema mam tri deti, ráno vstávam tiež okolo 6.30 . prvé čo urobím postavím na polievku, tu varím na 2 dni, ak je postavené na polievku vyberiem riad z umyvačky , postavím na kávu a urobím čaj do čajníka pre deti nech sa vychladí. to je už skoro 7 hodin, medzitím čistím zeleninu do polievky, pijem kávu a zvyknem žehliť kým je klud.
Deti vstávaju okolo 8 hod. to už mam ožehlené, hádzem zeleninu do polievky, káva dopitá, polievka sa varí a pripravujem ranajky pre deti. Kým deti ranajkuju zapínam práčku, usteliem v spálni a v detskej, zbežne odkopnem hračky z cesty. Takto zhruba to vyzera každý den u nás ráno. Základ je u mna mať navarené min. polievku, to mam už okolo 9 a 9.30, potom chodíme von, vraciame sa na obed, dáme si polievku a deti idu oddychovat, ja medzitým varím druhé jedlo. My vždy na obed obedujeme misu riadne hustej polievky, druhé jedlo dávame neskôr s odstupom 2 až 3 hodiny, tak sme si to zaužívali, že nenatlačíme všetko naraz cez obed, ale medzi polievkou a druhým mame odstup. Kým sa varí druhé jedlo, deti oddychuju a ja oddychujem tiež, cez obed nerobím nič. max. káva. potom sa najeme, ideme von, a už je tu večer. Takže na tvojom mieste, ranajky by som detom robila vtedy ked su už hore a nie ked spia, najskôr by som uvarila obed a potom dalšie činnosti, podla priorit čo môže počkat.

lauriema
autor
23. aug 2020

@mirka17 Ďakujem, zajtra to vyskúšam podľa teba

mirka17
23. aug 2020

@lauriema skus, mne to tak funguje, môžem povedať že mam celkom pohodičku pri 3 detoch, najviac stihnem urobit medzi 6 a 8 hod. ráno. kým deti spia ja už mam fakt zakladne potreby urobene.

lenuliatko84
23. aug 2020

@lauriema proste minutky....rozne salaty,placky z obilnin,činu, cestovinu,
Tu nejde o to co ale ako

andrejka1974
23. aug 2020

U nas je najlepsia hraskova alebo vajickova polievka rychla a druhe maju najradsej maso vzdy navarim adpon na 2 dni alebo aj 3 a mam pokoj niekedy mam tiez take dni ze nic nestiham

lauriema
autor
23. aug 2020

@lenuliatko84 Len ten môj manzelko je Problém on ti neje len tak hocičo vieš preňho musím špec. Vymýšľať teda nemusím on vždy povie ved ja si navarím ale príde neskoro vecer ledva vládze niekedy deti stihne tak ešte chce mať čas s deťmi. Tak mi je to ľúto potom a chcem mu navariť ja

lauriema
autor
23. aug 2020

@andrejka1974 skúsim vajickovu zajtra

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
23. aug 2020

@lauriema ja mam 4 deti - 9,7,4 a 1,5 roka. varim im aj do skoly a maly chodi zo skolky na obed domov. robim popri nich este aj na polovicny uvazok z domu.

varenie popri detoch trva 3 krat dlhsie nez bez nich, tot moja skusenost 🙂
takze ja varim vecer/v noci. a vzdy jedla, ktore sa daju lahko kombinovat ci obmienat, kedze jeden syn je vegetarian, muz je zas vyslovene masozravec, skolkar neznasa zemiaky a prvak zas zeleninu 😀

ale varenie tiez neznasam.
ako radili vyssie, zapoj deti do pomoci.
moji starsi bezne skladaju pradlo, upracu kuchynu, povysavaju, zotru dlazky, zabavia mladsich surodencov.
urobit si chlebik s dzemom u nas zvladol skolkar uz ako 3 rocny.
nerob vsetko za deti, ved ich ku samostnatnosti, aj ked nebude vsetko hned dokonale 🙂
ja mojim zvyknem este hovorit: pomozte mi, budem mat potom viac casu sa s vami hrat 🙂 to zaberie vzdy 🙂

marlent
23. aug 2020

Mne velmi pomaha varit vecer..

lavender273
23. aug 2020

@nanka1986
Tato fotka mi prisla na rozum po precitani tvojej spravy 😁