Kde nájsť pokoj?

30. júl 2023

Prežívam ťažké obdobie mám dvoch chlapcov 4,6 rokov a momentálne bývame v krízovom zariadení pretože v obci kde bývame žijeme z otcom ktorý je vkuse naliaty od môjho manžela smrti, deti tam nemajú kľudu a pokoja ani po nociach výkriky atď.... Teraz bývame ďaleko od obce cez prázdniny v tom zariadení ale veľmi nás tu nechcú mať lebo moje deti sú príliš hlučné a živé aj s toho prostrediw kde bývame kvôli dedovi a takisto mi sem nechcú prijať mladšieho do škôlky , najlepšie by bolo mať podnájom jednu izbičku v okolí obce kde chodia do škôlky ale sú veľmi drahé aj depozit najmä,ja teraz cez prázdniny nepracujem lebo deti nemám komu nechať varovať,ťažký osud nás postihol ssom v koncoch, či tie deti za čo majú takto pykať? Je mi to tak ľúto 😢

marsilea23
30. júl 2023

Ahoj, čítam si to tu a sama som chcela založiť tému. Veľmi ma mrzí, čo prežívaš. Hovorí sa, že keď sa zaoberáš problémamy iných zabudneš na svoje. Tvoje starosti prevyšuju tie moje, musím uznať, že prežívaš obrovský kríž. Čo ti napísať, posielam ti silu a nádej. Silu prekonať toto ťažké obdobie a nádej, že hoci je to teraz zlé, nemusí to tak zostať❤️

alickapusinka
30. júl 2023

Prečo sú deti hlučne každá vec musí mať hranice. Jasné chcem odisť s krízového centra. To je síce fajn ale kam. V krízovom centre sa musia dodržiavať pravidla ked máš hlučné deti tak verím že im to prekáža. Treba sa prispôsobiť situácii.

deti95060810
30. júl 2023

nikoho z rodiny kto by ti pomohol nemáš? sesternice, súrodencov, krstných rodičov....však asi nie si sama ako prst...
a čo tak opitého deda poslať na liečenie? alebo ak je starý tak do starobinca?

domkakvet
30. júl 2023

Vydrzat do konca prazdnin a potom si najst pracu a tiez suhlasim s ostatnymi, ze deti nemozu byt az take hlucne, daj si to do poriadku.

joesvk
30. júl 2023

Hľadaj prácu kdekoľvek na Slovensku. Potom podnájom v mieste práce. A škôlku. Treba sa poponáhľať,lebo do 15.septembra môžeš riešiť škôlku pre deti. Potom ti ich už ťažko niekam zoberú .

anaj_janka
30. júl 2023

Vypocuj si odkaz čo som dala z archívu RTVS. Možno ťa aspoň poteší.. nemáš nejaku spriaznenú dušu?

dagmarovita
30. júl 2023

Skus si dat na bazos inzerat ze hladas pracu s ubytovanim s detmi, alebo zdielane ubytovanie. Najskor sa nikto nenajde normalny ale mozno ano, aj to som pocula, ze tak byvaju so seniorom, alebo bol aj pan co ponukal byvanie aj pracu a bol ochotny aj s detmi prijat. Su ludia co hladaju spolocne byvanie aj v starsom veku. Pripadne skus ine taketo ubytovne pre zeny s detmi.

dagmarovita
30. júl 2023

ozvi sa pripadne Zeny zenám z partizanskeho, vedia Ti pomoct pohladat ine ubytovne, skus sa im ozvat. https://www.zpzpe.sk/kontakt

gabika0825
30. júl 2023

Tak nechcem ti ešte pridávať keď evidentne si naozaj v ťažkej situácii, ale to neznamená že deti treba prestať vychovávať. V prostredí kde je alkoholik, ktorý vykrikuje a robí zle, to je absolútne nevhodne prostredie pre deti a obzvlášť ak sú takto malé. Deti treba naučiť ako sa správať a že v takom centre si nemôžu robiť čo chcú, musia dodržiavať nejaké pravidla a chovať sa slušne. A na tom by si si mala dať záležať ak nechces aby vás z tadiaľ poslali preč. Nie je to prijemne ani pre ostatných. Držím palce

katkami123
30. júl 2023

Nie sú v tom krízovom centre odborníci, nechceš využiť ich pomoc? Pripadne by ti poradili ako s vychovou chlapcov, lebo verím, že môžu rebelovsť, zažili si veľa bolesti - stratu otca, deda alkoholika, ale ty si matka, musíš im vysvetlit, že smútiť je prirodzené, ale robiť zle a byť hlučný už nie, preto ste aj odišli od deda, lebo také chovanie sa nemôže tolerovať. Ty im musíš vysvetľovať a učiť ich čo správne je a čo nie je, ak nie ty, kto iný? Chceš mať po presťahovaní zas problémy so susedami? Deti sa samé nevychovajú, na to si tu ty, aby si ich usmernila.