Kde je hranica žartu?

12. apr 2023

Ahojte baby. Sme s partnerom nejaký ten rok…došla téma aj na zásnuby a pod kedy sa na jednej strane vyjadruje milo a triezvo k tejto téme a potom spustí že teda pri najhoršom mu prsteň vrátim veď sa nič hrozne nedeje… inokedy zasa reci typu že zásnubami má konečne chce dotiahnuť k sebe domov…a potom napokon že ak sa k nemu nenastahujem aspoň nemusí ani “poklaknut”
Nemyslím si že je to téma hodná žartu. A úprimne má mrzí take vyjadrovanie ľahkosť v jeho slovách… o inom spoločnom bývaní nechce počuť, ja sa v dome jeho rodičov so všetkými ich vecami necítim ako doma a nikdy ani nebudem. Nebudem predsa odkladať gaťky jeho matky keďže oni sa presťahovali do novostavby tesnej blízkosti.
Spolocne bývanie som si predstavovala ako niečo nadobudnuté spoločne ale vidím ze je teda úplne spokojný s tým kde je. Zaujimalo by má aké bolo vaše spoločne bývanie ? Koľko ste sa obetovali pre vzťah a partnera a dochádzali do prace kvôli nemu ? Keďže ja jediná sa mám tomu celému prispôsobiť 🥺

januska12323
12. apr 2023

Čiže k sebe domov myslí do rodičovského do detskej izby?

zmrzlinka2021
12. apr 2023

Tesne pred svadbou sme si kúpili byt, dráhy bral úver a po svadbe sme sa nasťahovali.

Ak ta niečo zranuje od neho, povedz mu to priamo

liljana
12. apr 2023

Tak u rodicov budete byvat iba docasne, nie? Tak si kupte vase vlastne, alebo sa nastahujte k tvojim rodicom. Ocividne ti nesedi jeho zmysel pre humor. Budes ho ale vlastne musiet pocuvat mozno az do (predcasneho) konca (jeho) zivota. 🙂

luccija
12. apr 2023

Takže zostanete v dome jeho rodičov a oni sa odsťahovali?tak si to prerobte podľa seba, alebo máte na svoje?chápem ho, že keď má kde bývať nehrnie sa do niečoho iného.
Ja mám rada žarty typu tvojho priateľa nemám rada upätosť , ale ja by som mu tiež niečo splechla do tváre na margo tých viet.
Nikto Ta nenúti ísť k nemu bývať či?

basulaak
12. apr 2023

Vies co, skus mu to niekedy vratit, aby pochopil ako sa citis. Je jedna velmi zranujuca veta “Pride - odide.” s takou iritujucou lahkovaznostou v hlase ked to v spravny moment clovek povie. Na margo toho vrateneho prstena a poklaknutia. Mozno ani treba nebude, pride - odide, by som mu povedala. 😉 na kazdom vtipe kus pravdy, to si pamataj.

bluka2
12. apr 2023

Na taký krátky text pomerne veľa problémov v ňom a ten žart asi z tých mensich. A vlastne, prečo by si sa mala prispôsobovať ty? Urobil by on niečo také vôbec pre teba? Ak nie, rovno by som aplikovala to príde-odíde, konkrétne vo forme odidem. Na čo komu taký nevyrovnaný vzťah

pralinka25
12. apr 2023

co sa tyka humoru tak za mna v pohode. my sa takto s muzom bavime nonstop ale je to vzajomne. milujem ironiu, cierny humor a sarkazmus. pre mna je to v pohode a zabavila by som sa na tom ale rozhodne by som mu to oplatila podobne zo srandy. ja mojmu hovorim, ze som si ho vzala len preto ze on vie dobre matiku a ja nie - ze potrebujem niekoho kto mi prepocita suroviny na pecenie a tak. on mi na oplatku povie ze co uz ked nic lepsie nebolo na to mu ja odpoviem kde by lepsie nasiel atd ....
alebo moj oblubeny vtip : ked som bola malá modlila som sa za dobrého muza ... ty sa modlit nevies nuz mas co mas.... - to je akoze komliment z mojej strany. alebo ked ho vytacam niecim tak mu poviem nuz mas co si chcel. varovala som ta ale ty ma nikdy nepocuvas tak sa nestazuj ....
inak ako podla mna je dost problem ak ti jeho humor nesedi uz teraz. podla mna to je dost velka prekazka, pretoze on sa mu nezmeni. ved to je taky asi stale nie? ked ti to vadi teraz tak o 10 rokov ho nacisto prizabijes, alebo ked budes tehotna a budu tebou plieskat hormony. nie ste na rovnakej vlne uz teraz. ja ti neviem, no. za mna problem do buducna. toto je jeden z aspektov kde by mali byt ludia na rovnakej vlne. nie je problem jeho humor a nie je ani zle ze ty ho nechapes a dotyka sa ta ale ja vobec neviem ci sa toto da zmenit. chodite spolu spoznavate sa. narazila si na nekompatibilitu tak porozmyslaj ci si ju schopna a ochotna tolerovat.
no a co sa tyka byvania tak v tom som ja mala jasno. po svadbe sme si kupili na hypo spolocny byt. ja som proti byvaniu u niekoho. a s niekym uz toboz nie

vler
12. apr 2023

Mne v Tvojej situacii by toto tiez vtipne neprislo

reanda
12. apr 2023

vsak mu povedz, ze na tu chvilu, kym poklakne niekto lepsi, bude aj dom jeho rodicov dobry

andreatytler
13. apr 2023

Nerozumiem. Ja nevidim v tych vetach ani za mak humoru. Ci ty vies ze zartuje, lebo sa pri tom smeje? Nemam rada narazky. Ale to by mi vadilo menej ko fakt ze chce aby ste zili u jeho rodicov. To je skutocny problem. Daj si podmienku ze najskor samostatne byvanie a potom svadba.

mimikarol
13. apr 2023

Spoločný humor vo vzťahu je veľmi dôležitý. Keď je to problém teraz, časom to bude len horšie. Ja napr nemám rada keď niečo poviem zo srandy pred človekom ktorý ma pozná a vie že som to len tak trepla a ten/tá dotyčná to zoberie osobne. My máme s mužom našťastie rovnaký zmysel pre humor. Ale problém c.1 vidím to bývanie. Určite by som nešla bývať k niekomu kde by som sa necítila ako doma

eva8
13. apr 2023

Poznám osobu, ktorá podobne žartuje, lebo sa boji, že o toho človeka príde.
Neporozumela som veľmi, ako to je s tým bývaním. Ak je dom veľ.i ďaleko od práce a byť bližšie, možno, kým nebudú deti, sa dohodnúť na byvani v byte

hipuska
13. apr 2023

Skôr sa skús zamyslieť nad sebou a čo ty chces. Mne pripadá, že tému zásnub a spoločného bývania neustale vytahujes ty. Neviem v akej intenzite, ale ak to vytahujes často, možno ešte nechce spraviť tento krok. Takže, ak už bola raz téma - a prešli ste to seriózne, mala si vtedy povedat svoje námietky a predstavy. A podľa toho sa rozhodnúť čo ďalej, čo vlastne chces. Pretože, baviť sa o zásnubách....mozno o rok sa vezmeme..(si s tým stotožnená, alebo to chces už hneď?) Takže si to ujasni v sebe. Určite sa nedaj nútiť, ak chce bývať u rodičov a ty nie, tak si to jasne a rázne povedz - ak to už aktuálne riešite samozrejme

michellemary
13. apr 2023

Hranica humoru končí tam, kde vtip jedného zraní druhého.

colsami
13. apr 2023

Tu podla vsetkeho nejde o humor, tu ide o to ze nemate vypovedane dolezite otazky a predstavy o vztahu. Cim skor tym lepsie, ako stratis dalsich nejakych par rokov, ak mate uplne rozdielne predstavy.

A k otazke, ano, tiez som bola proti nastahovaniu sa ku niekomu, ako take domace zvieratko s vecami, ktore ked si to niekto rozmysli, ma odist. Nikdy by som sa necitila ako doma. Su veci ktore patria k frajerke a su veci ktore patria k manzelke. Ja som v tychto veciach mala jasno - ale mali sme to aj vykomunikovane. Takze sice sme raz boli tam, raz tam... Ale "se vsim vsudy" som sa stahovala az ako manzelka.

A raz by mi skusil povedat "ak sa nenastahujes, ani nemusi poklaknut..." tak dakujem za taky pristup riesenia spolocnej buducnosti. Wtf?

ivangeline
13. apr 2023

Vazne sa porozpravat o predstavach a buducnosti vztahu.

barborachors
13. apr 2023

vobec sa k sebe nehodite 1. iny typ chapania humoru 2. maminkin mazanek, v zivote sa nepohne od jej sukne a ty budes mat zo zivota peklo 3. aj tak sa raz rozidete - toto.su dosť zasadne veci/ rozdiely vo vzťahu

jana_eyre_2
13. apr 2023

Odpovedala by som mu podobne "humorne" jaaj, chlapa mám dospeleho a ani spoločné bývanie nevieme mať ale u jeho mamy mám bývať.. či sa na tom zasmeje.. 🤔

Moje prvé spoločné bývanie som si kúpila z dedičstva po mame bohužiaľ.. bola to garsónka, kde som pár mesiacov bývala sama a učila sa existovať.. potom ma môj dlhoročný kamarát pozval von a začali sme spolu chodiť, od prvého rande býval u mňa.. ja som mala 21 a on 23.. od začiatku sme si v bývaní veľmi rozumeli a nikdy sme si nezavadzali.. obetovať som nič nemusela, ani on, jedine teda že vďaka nemu sme sa dostali do dlhov lebo poviem úprimne proste nepremýšľal a zadlžil sa (kvôli autu 😒)a tak som mu vtedy pomohla a spoločne sme dlhy vyplatili.. len to sa s nami potom tiahlo dlhý čas kým sme sa konečne dostali do normálnych koľají, ale to už išlo vďaka nemu, že sa snazil.. byt sme potom predali, postavili sme spoločne dom a tam sme si založili rodinu..

luccija
13. apr 2023

@barborachors podľa čoho súdis, že je mazanek?
Autorka nenapísala koľko majú rokov možno on po rodine, zásnubách ešte netúži často majú zeny také hniezdiace nápady...sú vo vzťahu a hneď sa vidia pred oltárom a s deťmi.
Resp.by som sa opýtala koľko má ona našetrené a či idú do svojej hypo a koľko ich to mesačne bude stáť, keď nechce bývať zatiaľ tam, čo sa im núka.Ono je pekné mať svoje a pod....ale nie za cenu, že sa zoderu neuvidia zadlzia na 35 r....a nie každý vzťah je hodný hneď sa s niekým viazať spoločnou hypo.Zatial nech si vyskúšajú či vôbec vedia spolu žiť, ked už teraz berie jeho poznámky zle.

babulkomale
13. apr 2023

@pralinka25 ty si moj clovek ❤️

pralinka25
13. apr 2023

@babulkomale 😉😍

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
13. apr 2023

@pralinka25 napodobne, aj my sa s muzom takto vieme dotahovat 😊 uz 30 rokov... ale vzdy som vedela ze ma lubi a on vie ze lubim jeho. Srandu sme si vedeli spravit vzdy.

pralinka25
13. apr 2023

@tykat hej to clovek skratka v tomto musi byt na jednej vlne inak to nefunguje, ale je to zabava 😉 a presne tiez viem ze je to naozaj zart. len teda drsnejsi ako je vacsina zvyknuta. nasi su ale taki isti.