Každá návšteva svokry u mňa vyvoláva hnev

10. nov 2021

Ahojte. Z cisteho zufalstva a nedostatku kamaratiek, ktore by boli v podobnej situacii, sa obraciam na Vas, kedze su tu zeny z roznych kutov s roznymi zivotmi a nazormi, tak si rada precitam Vase nazory. Ide o to, ze svokra, zije sama, je na dochodku a byva vedla nas. Kazdodenny kontakt s nou ma ubija. Neni dna, kedy by mne alebo manzelovi nezavolala a nenapisala. Kazde rano pride k nam ked idem s detmu do skolky tak caka na dvore aby ich pozdravila. Uz aj to mi vadi. Pise mi ci mam zavrete okna lebo niekto pali na zahrde, pise mi ze mi vylozila plasty pred dom lebo asi sme zabudli (nezabudli) ze ci si nepohrabem listy pred domom, ze mi aj hrable donesie. Ja uz sa v jej pritomnosti citim velmi zle. Kazda jej navsteva vo mne vyvolava strasny hnev a tvarim sa uz urcite hrozne ale co sa mam pretvarovat? Zacinam byt na nu doslova alergicka 😓 z casti moze aj manzel za to, ale ja uz sa aj doma citim zle. Zacinam sa dostavat do fazy ze uvazujem nad odchodom od manzela. Pretoze takto zit sa mi nechce, sme neustale pod dozorom, kedy svietime na dvore, kedy ideme prec, kedy sme prisli, kde sme boli a pod. Ja svoju mammu vidim raz za tyzden a to mi vyhovuje a tym padom sa na nu tesim a som rada ked tu je. Potom to vyzera tak ze na svokru som odmerana a na mamu moju mila. Ale keby je tu aj mama moja kazdy den tiez by mi to vadilo 😓

autor
10. nov 2021

Ako jej vysvetlit ze mi toto nevyhovuje? Ale tak aby sa nenahnevala alebo neurazila? Manzelovi to vraj tiez vadi ale myslim ze nevadi, ma rad ked mu stoji za chrbtom. Ja som uz na nervy, zacinam mat depresiu uz sa bojim ist na dvor, ze zas tam bude a ja sa nechcem a nemam ani o com rozpravat a tak som radsej doma 😓

lenkasarka
10. nov 2021

Možno to svokra nemysli tak zle,ale ty si už zaujatá. A možno sa mýlim,ale chapem,ja by som to nedala určite.

luccija
10. nov 2021

Koľko má rokov?ako chápem aj teba, ale aj ju.Asi je osamelá, nudí sa a jediný kontakt ste vy.Je to smutné mne je starých ľudí ľúto vychovali deti a potom sa cítia osamelo a druhým idú na nervy🙂
Skús len selektovať a nerozculovat sa vnútorne ona to nemyslí zle aj, keď ty to tak berieš tiež by som bola na nervy, keby som mala svokru vedľa.
A vekom to bude ešte horšie:(

hellwant
10. nov 2021

Nepises, ci si to s manzelom rozoberala.Ak jemu to nevadi, kedze to je jeho mama, tak to je tazko riesitelne.

autor
10. nov 2021

@lenkasarka nie nemysli to zle ona je taka povaha, chce nam dobre ale mne to dobre nerobi 😓 som zaujata az alergicka na nu za tie roky a neviem to uz ovladat tak sa tvarim uz znechutene a nekomunikujem s nou ked je u nas. Pride moja mama a ja som rada a usmiata, a to ona urcite vidi, ale mamu vidim raz za tyzden alebo niekedy aj dva tyzdne. Svokru kazdy den, takze na nu sa netesim a uz ani usmiata nedokazem byt.

lenkasarka
10. nov 2021

Neviem ti poradiť,ale chapem ťa.

autor
10. nov 2021

@hellwant rozoberala a aj jej dohovara ale na druhej strane aj on jej volava a stale tam beha, tak darmo ju vyzenie z tadeto ked za par minut tam pojde alebo jej bude volat 🙄 jemu to moc nevadi ked je tu tak casto, a mne uz vadi ich chory vztah. Ja mat tu mamu tak ma porazi, jemu to nevadi 🙄

hellwant
10. nov 2021

Vie tvoj muz, ze aj tvoja mama by ti vadila, keby u vas vasto tak bola? Aby to nebral, ze iba jeho mamu nemas rada. Jedine odstahovat, ale to je narocne.

nika1971
10. nov 2021

Svokra je sama, tak sa zamerala na vas...ste jej najblizsia rodina, nikoho poblizku nema...nemysli to zle...

autor
10. nov 2021

@hellwant ano vie, hovorim mu to kazdy den, dokonca povie ze keby je tu moja mama kazdy den tiez mu to vadi a chape ma. Ale ziadna zmena sa nekona uz cca 4 roky.

autor
10. nov 2021

@nika1971 ja viem, ja viem.Ale ako to mam zacat chapat a tolerovat ked mne sa casom doslova uz znechutila. Cim ide cas, tak je to horsie vo mne sa biju emocie a nedokazem to inak vyhodnotit ako otravovanie a zneprijemnovanie zivota.

fleur1111
10. nov 2021

Je znudena svojim životom, tak riesi vás život. Všetky otázky, ktoré ta obťažujú ignoruj. Viac tam nezmozes. Možno, ale naozaj len možno, to raz pochopí, že ta to obťažuje. A menej sa nad nou zamyslaj, skús venovať pozornosť iným veciam, napr ohľadom domácnosti, deti, záujmom atd.

babababka
10. nov 2021

Svoje vnučky ja vodím/vozím/ do škôlky , do školy, na krúžky,keď idú za druhými starkými tak ich predtým objímem,vybozkám,zakývamNapr.dnes mladí nevyložili smetiaky,už majú vyložené.Aj to lístie pohrabem,keď vládzem, aj uvarím,postarám sa o vnučky,keď sú choré.Beriem to tak,že pomáham mladým.Ak by som len zacítila,že to berú ako "staranie sa do ich životov",tak sa na to vykašlem.A mám dobrého zaťa aj dcéru.Ak môžem poradiť,tak sa jej priznaj,že ju akceptuješ,si radda,že nejaké veci spraví,môžu byť u nej vnuci apod.,ale ty potrebuješ kľud,vedieš svoju domácnosť po svojom.

lenka1993
10. nov 2021

Predať dom a odsťahovať sa? U nás je to opačný extrém. Bývame od seba presne 10 domov. 3 minuty cesty. Svokra tade chodí denne lebo je tu obchod neďaleko. Zastaví da tak raz za 3-4 mesiace. Aleee keď sme boli v meste a videla hrušky na zemi opadane, tak si pozbierať prišla. Za vnúčatami však nie. Ale nesťažujem sa 😀. Vyhovuje to aj jej aj mne. Buď jej otvorené povedz čo ti vadí alebo sa ozaj odsťahuje.

mackamosna
10. nov 2021

Autorka nemyslím to v zlom ale ber to tak, ze aj ty raz budes stara a mozno aj úplne sama ako tvoja svokra.. Tiez budeš rada ked budes môcť vidieť svoje vnúčatá kazdy den... Verím ze je neprijemne ked sa vam mieša do života, to si treba vydiskutovat, ze sa vam to obom nepáči.. Alebo proste odpovedat, spravím si to ked sa mne bude chciet a hotovo.. Nemyslím, ze je to dôvod na odchod od manžela
Treba si starších ludi vážiť, kym su ešte medzi nami
Vies moja svokra uz medzi nami nie je 15 rokov, zomrela ako 49rocna,svokor 4roky,zomrel 64rocny...myslím ze manzel a takisto aj ja by sme dali čokoľvek aby videli svoje vnúčatá vyrastať a prišli nas pozrieť ...poradit som ti neporadila, len som chcela, aby si sa na to pozrela aj z druhej strany

luccija
10. nov 2021

Tvoj muž je na taký úzky kontakt zvyknutý ty si iná...niekomu stačí vidieť rodičov raz mesačne...ty sa buď povznesies a vyuzijes svokru k tomu, aby Ti pomohla, alebo...tvoj muz odtiaľ neodíde nikdy.

0silvia0
10. nov 2021

toto musíš len vydržať. Keď sa po rodičovskej dovolenke vrátiš do práce, alergické reakcie na svokru nebudeš mať čas ani energiu riešiť. Možno budeš potrebovať aby ti vyzdvihovala deti z družiny a bude sa cítiť užitočná. Ona sa nudí, cíti sa neužitočná. Ver, že raz aj ty možno budeš v tejto situácii, áno, mladý človek hovorí, že ja taká nikdy nebudem, ale roky starostlivosti o deti ťa často krát zmenia a máš potrebu sa o niekoho starať a zrazu nemáš o koho. Skús ju pochopiť, pover ju nejakou činnosťou, aby mala pocit, že vám pomáha. A ukáž svojim deťom ako vyzerá pomoc staršiemu človeku, raz možno budeš taká istá.

babababka
10. nov 2021

Ešte jedna vec.Neviem,ako často je s vnúčatmi.Možno by pomohlo,keby strávili viac času s ňou.

number19
10. nov 2021

Ved nech zavedie deti do skolky ona sama a aj vyzdvihne, ty si uvar a poriad. ALebo po skolke na 2 hodky k babke sa hrat. Tak ju skor nejak zakomponuj a jej to bude stacit. Ci take by nefungovalo?

pandorra
10. nov 2021

typická viacgeneračná domácnosť. Svokra z tvojho rozprávania nie je zlá, len mi vychádza, že je sama a má potrebu do všetkého zasahovať, pomáhať. Ale takto by to mohlo dopadnúť, aj keby si žila s vlastnou maminou..Pri viacgeneračných rodinách si treba vedieť zahryznúť do jazyka a aj ustúpiť. Nie každý to zvládne...Ja osobne by som takto žiť nechcela, nakoľko som mala negatívnu skúsenosť z detstva, keď takto žili babka a mamina a nebolo to dobré... Skús sa porozprávať s manželom, aké má on predstavy a aj so svokrou, na určenie si hraníc.

bimbambim
10. nov 2021

A keby ste sa porozprávali? Dajme tomu určit si dáke pravidlá.Ze po deti do škôlky nech chodí ona chvíľu sa po moce s nimi vonka .Ty ich zatiaľ vyzeraj hod potom s ňou reč pred domom a do večera kľud .Chápem aj teba mne by to tie vadilo do súkromia ,ale zas celé dni byť sama určite sa nudi a určite cudzím pomáhať nebude keď ma blízko vás

mala_zabka
10. nov 2021

Ja nechcem byť hnidopich, ale preboha, čo si čakala, keď ste sa nasťahovali hneď vedľa samej ženskej, ktorá má neprestrihnutú pupočnú šnúru so synom? Určite si o tom vedela už predtým... Máš v podstate iba dve možnosti. Vydržať než pôjdeš aspoň do práce a nejak si to s ňou (dôrazne, ale slušne) vydiskutovať alebo dovi dopo, s chlapom alebo bez, keď to nedáváš 🤷

viki_izakova
10. nov 2021

Chápem ťa, úplne ťa viem pochopiť ale ber to z tej stránky je to staršia žena ktorá je osamelá a ktorá vám nechce zle . Buď rada že máš takú svokru lebo keby si mala takú ktorá je voči tebe zaujatá a ide proti tebe a hucka syna proti tebe tak by som radšej v tej chvíli chcela svokru ktorá vás kontroluje z dvora 🙂 mám skúsenosti s týmito vecami

simca06022011
10. nov 2021

No tak 4roky toto, slak by ma trafil.. ja by som normalne svokre povedala, ze dakujem pekne za "pripominanie a starostlivost" ale chces trochu sukromia a kludu a proste denno denne navstevy naozaj nie su nutne. A ze ty vies, kedy si mas pohrabat listie aj zavriet si okno. Na druhej strane ju sem tam zavolaj radsej na obed, aby videla, ze teda neodstrkujes ju, ak je aktivna a zdrava moze deti nosit do skolky/skoly, alebo zo skoly/skolky...
Manzel ked ta chape, tak nech nieco s tym robi, ak by nerobil tak mu donesiem svokru kazdy den do domu. Prisaham, kazdy den by u nas moja mama bola nasackovana a nech si uzije.

Mala som znamu, ta mala dom s rodicmi v jednom dvore a ona na drzovku sa zamkynala, kluce zvnutra nechavala a neotvarala. Lebo tiez jej to islo na nervy, ze ani len s chlapom do spalne nevedela vliezt cez den, ziadny veget nic, lebo hned niekto zvonil/klopal, pripadne rovno vosiel, syna dala spat a odisla do kuchyne atd a babka zobudila, lebo "myslela" ze uz dlho spi atd :D byvat pokope je vzdy radost, treba vela trpezlivosti. Inak my sme sa raz s mojou rozpravali, najlepsie je byt od svokry (resp. aj ona povedal, od syna) 100km+
potom su uz len moznosti odstahovat sa, alebo vydrzat kym pojdes do prace (to ale moze byt rovnake, bude ti hlasit co je doma do prace... cakat vas po praci, vyprevadzat do prace). Nech si najde nejake aktivity ona... kamosky, susedy...

barborka37
15. apr 2022

No aj bi som taki plot dala alebo nieco take abi sa tam ani nedalo vidiet,kukurica alebo take ....proste jebla tam kilometrove kriky,po druhe bi som jej povedala zw ty chces tak zit ze svoj zivot a ktomu enpotrebujes abi bola kazdi den ,ste mladi toto je normalne hat a po tretie nezmeni sa to odstahujte sa ....predajte dom ,alebo nechaj muza ,a jasne povedz je stacilo enmas na toto nervi uz nech sa s nou rozprava raz ,max 2 krat po telefone ,a nech k nej raz do ttzdne amx ide ,a po tretie ,svokru neries len tvojho muza ,lebo on za toto moze se je vzdi v jej riti,a po tretie povedz svokre ze nemusi pomahat s flasami a co ja viem s cim zo svetlami ,dakujes ale poriesis vsetko a narovinu jej povedz ze nepotrebujes dozor vies sa postarat o veci ,nemusi sa starat zbitocne ,tam ma svoje a aj ty nech sa mozes starat o svoje a nech ti to nebere uz od teba .....a ano rozumiem ta a tento vstah chori ....u nas toto iste len mi bivame zvlast ,a od nej asi 15 minu ale toto iste muzovi volala denne 5 krat a pisala smski,potom ku mne chodila do tyzdna 5 krat minimum ,vzi vymyslela nieco aj ked na 10 sat minut aj tak ,proste totalna otrava den co den do diri ,vsetko muselo bit po nej a dirigovala a robila si naroky lebo ona je babaka stazovala sa muzovi a vyplakavala a steasne hadky,a klamala muzobi ona ma ma ako rada,no a poriesila som to po 9 tich rokoch tak ze ....nahrala som jej keci ze ako skaredo so mnou rozprava rozkazuje a ignoruje ,a narokuje...ukaza muzovi ... a povedala mu toto skoncilo tvoja mama u man skonicla ty ju nebudes volat ani ona 5 krat za den ....a nebudes k nej chodit ked si to ona zmysli a zaprdne ,mame svoj zvlast zivot ,a nebude mi tu nikto rozkazovat a robit kazdy den programi ,a svokru som poriadne poslala do riti ....ze toto spravanie co robi je otravne lezie nam pod kozu ,a ze co si mysli o sebe ze jej 39 rocny syn jej bude sediet pri sukni ked uz am svoju rodinu ,a nech si nenarokuje na nic ...proste ako sa sprava u mna pe
Resrala vseko ,a nech odpali z mojho zivota lebo ked sa s nou stretnem tak jej taku hambu spravim ,a nech sa mi ani nezdravi lebo ja ju ani nepoznam uz,vinadala mi predtym co som jej takto surovo a zretelne povedala svoje ,ona na mna skakala ze som aka k...a p...a co ja viem este co ,🤣teraz polievanie muz isiel ,sam bez chlapca nie som ochotna pustit tam mojho syna ,a isiel tam a hovoril synovi ze no myslela som si ze donesies chlapca 🤣,jasne potom co mi vynadala do vsetkeho ,a 9 rokou na do mnou tuto rozkazovala v mojom dome si asi moze mysliet co che ale nejako si pre...rala vsetky karty