Kamarátke som neuvarila kávu

19. máj 2023

Ahojte, vznikla situácia podľa mňa prehnaná reakcia ale tak chcem si vypočuť aj iný názor.
Prišla ku mne kamoška (stretáva sa nepravidelne raz za par týždňov nakoľko mám maleho syna do 1 roka) a vravím je že ak by sa nenahnevala kávu jej môžem spraviť až ked sa malý zobudí kedže máme kávovar s mlynčekom a ten dost hučí a stava sa že ho to zobudí ale že ak chce môžem jej spraviť zalievanú , nesku - to odmietla s ironickou poznámkou ...
po chvili sa zdvihla ze ona si potrebuje dať kávu a odišla
neskôr mi pisala naša spoločná kamoška že sa jej stažovala že odkedy mám syna tak som lakomá že ani tu kávu jej nedám pritom som je ponukla pitie aj koláč a niečo slané
myslite že som jej mala tú kavu spraviť ? dakujem

simsalabim
19. máj 2023

Nie. Ved si vysvetlila, preco nie a ponukla inu. Ta kamoska ma deti? Vie vobec pochopit tu ulavu, ked dieta konecne spi?

vanilkovazmrzka
19. máj 2023

Myslim, ze kamoska je krava ;)

reanda
19. máj 2023

omg

petko81
19. máj 2023

Mala na výber.ponukla si jej.
Nerieš

rawmamka
19. máj 2023

Tu nejde tak ani o tú kávu, skôr o to, či je to naozaj "kamoška"....... A tiež by som sa skôr zamýšľala nad témou sebeláska, sebaúcta..... ak ťa trápi, že takáto osoba si niečo zlé o tebe pomyslí, resp. že si konala nesprávne (vôbec nie, bola si max. slušná, pohostinná) tak potom neviem ako riešiš naozaj dôležité problémy a udržiavaš sa v duševnom zdraví.

melanta
19. máj 2023

Ja by som nesku tiež odmietla, nechutí mi to. Ale ku kamoške idem kvôli kamoške, aby som s ňou chvíľu bola a pokecali sme si. Nie kvôli káve. Takže mi teoreticky stačí aj pohár vody z vodovodu. Takže ak kamoške je káva prednejšia, mňa by takáto osoba nijak netrápila. Niektoré veci pochopia ľudia až keď majú deti. Viac by som ju k sebe nepozvala.

deginko
19. máj 2023

Nie každý, je povinný vlastniť doma kávovar.Tvoja kamarátka je proste rozmaznana kra...Ponúkla si jej zalievanu kavu aj iné občerstvenie..myslím si,že to prepískla ona a poriadne....ty nie si povinná,kvôli návšteve sa pokakať...ja keď prídem k niekomu na návštevu,tak mi predsa ponúknu čo majú,čo mi môžu dat..a z toho si vyberiem..

komplikovana
19. máj 2023

Ludia su vselijaki. Ja som nenarocny host a vobec by ma netrapilo, ze by som nemala kavu, hoci ju mam rada. Hod to za hlavu, jednoducho sa ukazala aka je. Je az neuveritelne, ako ludia dokazu prekrucat udalosti. Neber tragicky ani to, ze ta teraz ohovara, taku osobu do zivota nepotrebujes.

kristinka92
19. máj 2023

kamoska nemá deti však?
lebo taki ľudia to naozaj nepochopia, čo to je vôbec dieta uspat a ako si to matka vie vážiť že konečne spi a môže makat na domácich pracach dokym sa nezobudi….
inak ja robím presne to iste - kavu nerobím strojovú v čase keď spi lebo ho to vždy zobudilo, horúcu vodu vtedy ohrievam v hrnci na sporáku lebo kanvica tiež strašne hučí keď vrie, takze ja ta úplne chápem a nič zle si nespravila. situáciu si aj vysvetlila. ze to bezdetný človek nepochopí sa ale nečudujem. len ako kamarátka by som sa ja napríklad ani ako bezdetna nezdula za takúto vec….

katuskamala1
19. máj 2023

Tiez vtedy kavu nerobime. Ak viem ze bude chciet kavu kamoska a pride v case spanku pytam sa jej dopredu ci pocka alebo robim dopredu pred spankom do termosky.

merrysa
19. máj 2023

A vy co mate 15 rokov, ze riešite take blbosti? 😂 Aspon vies, co to je zac a tak skoro by som ju na navstevu uz nevolala..

januska12323
19. máj 2023

Asi bola lenivá ísť do kaviarne a chcela využiť teba. 😁

zenulkaaa
19. máj 2023

No nehnevaj sa ale to je riadna krava. To nemoze byt ani kamaratka. Pretoze ozajstna kamaratka by sa za takuto blbost nikdy nenahnevala. A viem si to predstavit aj u seba, ze keby mi toto kamoska povie, ok v pohode pockam.. ved co akoze sa take stalo??? .

katkaseiner
19. máj 2023

Ja zasnem... a keby si kavovar nemala tak tiez si za lakomu? OMG. Nie kazdy pije kavu a tym padom tu kavu kupovat nemusi vobec. Ja aj ked dostanem na navsteve inu kavu (inak ju pijem velmi zriedkavo mimo rana) tak som ok. Proste kazdy ma ine zvyklosti... ona je ale proste len krava.

ropucha6
19. máj 2023

Tak nesku by som si tiez nedala. Ja teda kavu robim hostom, aj ked dieta spi 🙂 kazdopadne jej reakcia je total mimo, asi to nebude nejaka naj kamoska, ak ta takto rozobera pred inymi, uz by som ju nepozvala.

jamimo
19. máj 2023

kamarátka ma 14 rokov, keď toto rieši? Kávovár hučí ako divý (aj u nás doma, aj u rodičov), dieťa spalo, vysvetlila si, hotovo.. ak chcem niekoho úprimne navštíviť stačí mi aj pohár vody.

mirkava
19. máj 2023

To ako fakt? Tohto človeka voláš kamoškou???

hradnapani
19. máj 2023

isto bezdetna a hlavne lakoma, ked si ju nejde dat do kaviarne. U mna by presla do kategorie "znama" ;)

hruska91
19. máj 2023

A určite to bolo o káve? Nebolo za tým niečo ine? Z minulej návštevy alebo nejaké poznámky pred kávou? Lebo mi to príde ako riadna blbosť 😅dve dospele ženy 😅
Možno sa to zbieralo a kava bola len ten vrch ľadovca a čo je pod tým nevidíme…. 🤷🏻‍♀️

solange7
19. máj 2023

Kamoska ma asi problem s ovladanim sa ked sa klepe kvoli kave. Mohla by si sa jej spytat ci by k tebe chodila keby si nemala kavovar. 😀 Lebo evidentne jej na tej kave zalezalo viac ako na rozhovore s tebou.

uhnakova
19. máj 2023

na návšteve si dám, čo núkajú, alebo nič. A nesťažujem sa 🙂. Tvoja kamoška v skutočnosti nie je veľmi kamoškou.

jaskolka
19. máj 2023

To čo je za trubu? A keby nemáš doma kávovar, tak čo? Pôjdeš ho kvôli nej kúpiť?

ibrunova
19. máj 2023

Ktovie, či to vôbec tak povedala, ako si sa to dozvedela. A keby aj, kašli na to, je to blbosť.

zuzinka888
19. máj 2023

Jedna vec je co povedala kamoska kamoske a druha, ako to povedala tebe a co si domyslela a prihodila...

patka06
19. máj 2023

Kamarátka to svojou reakciou prehnala, ale na druhej strane sa mi zdá rovnako prehnané nepoužívať spotrebiče počas dňa, lebo dieťa spí

tosomja
19. máj 2023

Vysvetlila si jej. Bodka, tretej už netreba nič vysvetľovať. Ale súhlasím s komentárom vyššie, že netreba chodiť po špičkách pri deťoch. Ja som minule aj rezne klrpala a spali ako zabité 😋

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
19. máj 2023

@patka06 su deti, pri ktorych si rada, ze konecne zaspali :D a ktore sa budia na vsetko. zazila som, takze viem pochopit, preco nechce spustit huciaci stroj a v tomto pripade aj dobre urobila, lebo tato akoze kamoska by za to nestala.

gladys_07
19. máj 2023

Mna ine zaujalo - si si ista, ze ta “spolocna kamoska” je ozaj kamoska? Preco si tak “bezkavova” mohla byt ista, ze ta s nou moze ohovarat? Just saying…

mimka11111
19. máj 2023

Áno,mala si....mala si jej tu kávu otrieskat rovno o hlavu a bola by úplne spokojna