Kamarátka sa urazila

3. apr 2023

Mám kamarátku, ktorá má rok a pol starú dcérku.
Malinka už zlato hovorí "mama" a iné jednoduché slová.
Navštevujem ju pomerne často, týždenne raz cca. Buď jej pomôžem okolo domácnosti alebo strážim malú kým si ona porobí to, čo potrebuje.
Predvčerom sa stalo, že sme sedeli obe v obývačke s malou, ktorá sa neustále pýtala ku mne. Somnou sa chcela hrať, ja som ju musela prebaľovať, kupovať a aj spať chcela ale kamarátka dojčí takže spí s ňou.
No malá ma nazvala mamou, načo sa kamarátka urazila a vyprevadila ma.
Nestihla som zareagovať a ešte stále neviem, čo som mala povedať alebo robiť.
Chápem, že jej to padlo zle, no nemôžem za to.

simsalabim
3. apr 2023

Toto je u malych deti bezne. Aj to, ze kazdy muz je ”tato”.

gabika128
3. apr 2023

Je to úplne normálne, aj moja malá dnes kamarátku oslovila mama, aj babku tak nazve. Kamarátke to možno nemá kto povedať, že to je úplne normálne....

tini27
3. apr 2023

Kamarátka by mala byť vďačná, že jej chodievaš pomáhať a že máš s jej dcérkou pekný vzťah... Moja dcéra má rok a štvrť, okrem brata, toho volá Gogo ( Gregory) a babky (baba), sme mama všetci - ja, manžel, teta opatrovateľka, čo ju strážieva raz za týždeň, minule bol mama aj čašník v reštaurácii :D Nemám pocit, že by nevedela kto som, alebo ma mala menej rada. Proste je to také obdobie 🙂
Je možné, že kamoška mala proste "blbý deň" a toto bola taká tá "čerešnička", aj keď neopodstatnená. Ale ty sa určite nemáš prečo cítiť zle alebo čo. Skôr od nej by bolo pekné, keby ti k tomu niečo povedala, príp. sa ospravedlnila ak sa teda okato urazila.

patka06
3. apr 2023

Kamarátka je asi precitlivelá, urazila sa úplne zbytočne. 1,5 ročná je veľmi malinká, urobila to spontánne, podľa mňa si význam slova ešte moc neuvedomuje. Občas strážim 5 ročnú slečnu a tiež sa pomýli a povie mi mama.

zorkahorka
3. apr 2023

Kamoska to trochu nezvladla a prehnala to. Povedz jej, ze ak je jej neprijemne, ze k nej chodis, tak prestanes

babulkomale
3. apr 2023

Moje deti ked su par dni u babky a dedka, tak potom sme my babka a dedko s muzom par dni 😃 takisto sa obcas pomylia a povedia mi pani ucitelka. A ja zas im menom druheho obcas. Normalne veci, nieto este pri takom malom drobatku.

uhgara
3. apr 2023

ved je to dieta, paneboze. uplne bezne sa toto stava. to akoze fakt sa na toto moze niekto urazit?🙂 co to mas za kamaratku, prosim ta? nechapem :D

lauriik
3. apr 2023

Preboha, ale ved za to nemozes. Ty jej chodis nezistne pomahat a este ta vyhodi za taku prkotinu? To ona by tu mala pisat ako sa ospravedlnit kamaratke 🤷🏼‍♀️

maruski99
3. apr 2023

strasne ako niektore zeny vedia byt urazlive a vsetko beru prilis osobne. zrejme az take dobre kamaratky nebudete, pretoze tie by sa na tom spolocne akurat tak zasmiali a zivot by siel dalej🙂

zorkahorka
3. apr 2023

@autorka Kamoska je prvorodicka, nemoze vediet, ze dueta moze byt v obdobi, kedy zacina vnimat aj ine osoby okolo matky a na chvíľu sa na ne upina. Moj syn sa takto namotal na svokru. Velmi zle som to znasala, bolo mi z toho smutno a ziarlila som. To aby si chapala, co sa zrejme v nej deje. Ziarli na teba.

danica2711
3. apr 2023

keď je kamarátka normálna, po chvíli sa jej rozleží v hlave, že reagovala neprimerane a ospravedlní sa ti. 1,5-ročnému dieťaťu je každá dospelá žena mama...

petamich
3. apr 2023

🤷‍♀️ ak by sa moj muz mal ofucat na kazdeho, komu dieta povedalo tato, nerozprava sa s nikym v radiuse 5 km od nasho bytu a ja detto, to je take obdobie, kazdopadne ak sa to kamosky dotklo fajn, mozes svoje navstevy/pomoc obmedzit alebo sa mozete stretavat bez dietata

domkakvet
3. apr 2023

Je to normalne u deti, ze hocikoho tak nazvu, kamaratka moze byt rada, ze jej pomahas.

pannama1
4. apr 2023

ale je to dieta, toto sa sttava, vobec by si nemala z toho robit tazku hlavu, ved za to nemozes, to deti maju este tak kadejako, ze maju chaos, je to prirodzene, nechaj, ju to prejde 🙂

blondtana
4. apr 2023

Je to bežné, že deti oslovujú ľudí jedným slovom, keď sa učia rozprávať, kamarátka rozprávala, že pre ich syna sú všetci "tata", aj ženy, aj muži.. ďalšie deti všetkých volajú "mama", lebo je to prvé, čo sa naučili... navyše mamy bývajú s deťmi najčastejšie, takže dieťa prežíva všetky matkine emócie, často aj tie negatívne, preto často inklinujú k niekomu, s kým sú málo... napríklad môj malý s mojou mamou, alebo mužom zaspí za pár minút, ja sa s ním trápim aj hodinu a pol, proste na mňa je zvyknutý a prežíva v tej posteli úplne všetky (aj negatívne) emócie, kým na iných zvyknutý nie je, sú pre neho príjemnou zmenou a preto rýchlo pri nich zaspí 🤷🏻‍♀️

kristina2412
4. apr 2023

Keď je moja dcéra chorá a stráži ju keď som v práci babka, tak sa aj doma zabudne a povie mi babka 🤪a to má štyri roky. Kamarátka to rozdýcha a ospravedlní sa ti.