Kamarátka nás nepohostila

23. mar 2023

Dievky, musela som dat anonym lebo by sa daná osoba mohla ktomu dostať ale zaujíma ma názor iných ľudí
Prednedávnom mala kamarátka tu z MK narodeniny. Poznáme sa odkedy sme si obe našli dve čiarky na teste(ale priateľstvo fungovalo iba cez siete nakoľko žijeme ďaleko od seba )
Stále hovorila ze by bol najlepší darček na svete kebyže sa vidíme. Tak som sa po 9 rokoch rozhodla OK spravím radosť keď ma sviatok. Nakoľko cesta trvá 4 hodiny ,vstali sme skoro ráno zbalila som deti a išlo sa. Keď sme dorazili samozrejme radosť veľká, zavolala nás dnu. Dnu nás nečakal pohár vody, ani chlebík, či chrumka alebo teplá káva. Čakala som že asi nás ponúkne načo mame chuť ale stále nič. Navrhla že ideme von, čakala som teda ze asi nás niekam vezme aspoň na zákusok keď sme ťahali tak dlhú cestu. Ale nie, prešli sme sa cez mesto. Deti sa pohrali a už bol čas ísť nazad aby sme prišli domov v rozumnom čase. Nahnevaný muž si po ceste nazad kúpil kávu na pumpe a šli sme sa najesť do reštaurácie.
Baby nemajte ma za rozmaznanu ani nič, ale keď niekto meria tak dlho cestu očakáva ze druhá strana keď sa tak teší a čaká, ze upečie aspoň sprostu bábovku a zaleje čaj.
Zvyknete chystať niečo pre návštevu alebo proste iba kecáte a to všetko?
Lebo ja aspoň vytiahnem dačo ku káve alebo čaju. Ked niekto ku mne ide dlhšiu cestu pozvem ich na pizzu alebo niečo male pod zub urobím.
Toto cele ma zarazilo a neviem ako jej to slušne naznačiť

because
23. mar 2023

Teraz uz nijak.... Mala si sa/vas teda nakŕmiť sama a do budúcna budeš vedieť co čakať.
Niektorým ľuďom toto proste nedopina...

maca1984
23. mar 2023

Káva, čaj, malinovka, sú u nás "základ". Plus vždy máme nejaké chipsy/chrumky aspoň ,ak príde nečakaná návšteva. Ak návštevu čakáme, tak ak stíham-upečiem niečo ja, ak nestíham, tak aspoň v cukrárni kúpim, prichystám obloženú misu alebo chlebíčky.
Ale zasa nie všetci majú v sebe taký , neviem ako to nazvať .. inštinkt?

pukina
23. mar 2023

mimo temu ale fakt si myslis ze ked sem napises ako anonym tak sa dotycna nespozna? :D

viestta
23. mar 2023

A co ste sa v ramci tej prechadzky nesli niekde najest, na kavu? Nie kazdy je "hostiaci" typ, sice vodu a kavu mohla ponuknut ale tak mate usta, mali ste sa ozvat, ked sa vam zdalo, ze uz umierate smadom a hladom.

kacernakokse
23. mar 2023

Keby je to kamoška, s ktorou sa vidíme pravidelne, nevadilo by mi že ma ničím neponúkne. Ani ja to nerobím vždy, hlavne keď niekto príde neohlásene či sa dohodneme narýchlo. Ale v tomto prípade by sa to patrilo. Možno jej to len nedoplo, nechodí k nej často návšteva tak ani nevie, že sa to patrí. Ja by som si na tvojom mieste asi normálne vypýtala aspoň tú kávu. Možno by ju potom trklo

viestta
23. mar 2023

@pukina kamaratstvou uz skoncilo tak ci tak

dzulli1980
23. mar 2023

A ste aj boli dohodnuté, že prídeš na návštevu? ... či len tak na slepo ste išli?

maribell
23. mar 2023

Áno, trochu divné. Ale nerozumiem, prečo ste počas prechádzky mestom nenavrhli, že sa skočíte najesť do restiky. Že ste hladný po dlhej ceste. 🤷

miroslava21
23. mar 2023

Tak co uz spravis teraz, budes vediet ze ak sa nabuduce vyberies za nou tam aj spat na 8 hod cesty tak sa pojdes najprv najest niekam s rodinou alebo uz viac nepojdes lebo pochopis ze ti to za celodennu namahu nestoji...

medyna
23. mar 2023

No, napíšem to možno sprosto, ale asi to pre ňu nebol ten najkrajší dar a možno čakala, že rýchlejšie odídete ....

1fifinka1
23. mar 2023

A vy ste jej niečo doniesli?

chillibubble
23. mar 2023

mne to pride ako keby to ona nepochopila. mozno to brala tak ako keby si byvala nedaleko a idete proste spolu von s detmi. ty si to brala tak, ze idete na navstevu K NEJ. ano, keby volam niekoho K NAM, tak samozrejme nieco nachystam. keby sa s kamoskou dohodneme ze ideme VON, tak dnu by sli kym by sme sa nevychystali a potom by sme sli bud len von alebo si niekam sadnut. s tym, ze by som cakala ze vsetko si budu platit sami... a keby sa nam taketo stane, tak sme mozno zarazeni, ale normalne by sme sa sli s muzom niekde najest do restauracie a brali by sme to ako vylet. dokonca moj muz by asi skor uvital jest v restauracii, dat si normalny obed...

diaszoky
23. mar 2023

Nevhodne a drze no ja na tvojom mieste by som jej povedala som hladna smedna podme do restiky.. a zaplatila iba svoje .. akoze ty merias cestu a ona ti ani pohar vody neda??! Masaker

dzulli1980
23. mar 2023

Pokiaľ ste neboli dohodnuté, že prídeš aj s rodinou a jednoducho ste ju len tak, lebo si sa rozhodla, "prepadli", ani sa nedivím ... v podstate ste cudzie, fyzicky ste sa nikdy nevideli ... takéto kamarátstva cez i-net boli, sú a vždy ostanú len virtuálne, všetko je krásne, ňu, ňu, ňu ... kým nepríde realita.

pupi14
23. mar 2023

tiež si myslím, že sa daná osoba v tom automaticky spozná :D ale tak nevadí no, možno jej to aspoň dopne a poučí sa, keď jej to nevieš povedať narovinu :D ale teraz k veci. samozrejme, že sa to patrí, je to neslušné takto nepripraviť nič, aspoň tú vodu či čaj ti mohla ponúknuť :D u nás je to samozrejmosť, od nás proste nikto neodchádza hladný :D to by mi ani svedomie nedovolilo.

belllinka
23. mar 2023

@kacernakokse Aj keby k nej nechodili pravidelne návštevy, tak snáď každý príčetný dospelý človek vie, čo sa patrí.

simca06022011
23. mar 2023

Vies, obe strany ste v tomto zvlastne. Jednak ako pisu vyssie, mohli ste cestou navrhnut aj vy obed, kaviaren atd. Na druhej strane kedze ste take velke kamosky, mohli ste si vopred naplanvot to, ze uz ked sa trepes niekam 4hodiny, tak proste sa dohodnete kam sa pojdete najest, co budete robit, ci nieco urobi doma atd. keby si to aj ty lepsie zorganizovala, nik by nezomieral hladom a smadom, ani chlap by nebol oduty a nervozny. Druha vec, aspon sa opytam ci sida niekto vodu/kavu, ale v klude mohla byt v soku, ja nie som navstevovy typ, ja ked niekoho pozvem nachystam vsetko vopred, a ked nemam dohodnute nic, tak su ludia nauceni si pytat :DD
A ona vas pozvala, ze vies co pridete na moje narodky ku mne? Lebo v takom pripade by bolo divne ze nic nezorganizovala. Tiez ten najkrajsi dar, mohol byt len akoze, a bola rada kedy pojdet e:DD
Kovli narodeninovej navsteve par hodinovej by ma ani nenapadlo 8h stravit v aute...

h2
23. mar 2023

Divné ste obe. Ona preto, že absolútne nič neponúkne návšteve, ešte aj s deťmi. A ty preto, že sa vyberieš aj s mužom a deťmi na 4 hodinovú cestu na otočku za niekým, koho si nikdy predtým ani len nevidela.

mk1111111111
23. mar 2023

Tak kazdy ma ine zvyky. Mne by to neprislo divne, lebo z pocutia viem, ze take nehostiace rodiny existuju, K nikomu nejdem nenajedena, ak ma nepozve priamo na navstevu spojenu s jedlom, preto ma to potom nezaskoci. Ak som smadna, tak si vypytam, vodu ma kazdy doma. A ak by som bola hladna, tak by som navrhla, nech ideme von nieco pojest a hotovo. Mne taketo veci nerobia ziaden problem. A tak nie som zaskocena, hoci ja som ta opacna strana, ze nachystam a este domov zabalim

janulka1802
23. mar 2023

Ja by som určite prichystala na jej mieste a ak by to nebolo teplé jedlo, tak by sme šli do reštaurácie, hlavne kvoli tomu, ak by som nevedela, kto čo je, príp. alergie a pod. Hanbila by som sa ako pes, niekoho pozvať a neprichystať niečo. Neexistuje v mojom prípade.

123nikolaa123
23. mar 2023

Tá teda nemá slušné vychovanie, inak obdivuhodný muž, môj by mi povedal, či mi neprepína, kam sa trepem :D ale kebyže sa prechádzam, poviem hladná a smädná som ako pes idem sa najest a hotovo

dada0902
23. mar 2023

Tiež ma zaujíma ci o tom vedela ze prídete
keď ste boli vonku a máš deti tak si mala navrhnúť ze sa idete najesť prečo si nepovedala ze skončíte niekde na niečo ja bežne sa syna pýtam vonka ci není hladný a je mi jedno kde a s kým som a ešte keď si vedela ze ste nejedli a nič vám nebolo ponúknuté možno by jej to doplo
Ja osobne nemám rada neohlasene návštevy ale keď viem ze ma niekto prist nachystám alebo vonku pozveme

pondelok01
23. mar 2023

@h2 divnejsia je tusim autorka. 4 hodinova cesta na otocku s detmi za cudzou osobou, a este ako prekvapko? Ja by som im tiez asi doma nic nedala a isla s nimi von, a cim menej budeme chodit po kaviarniach, tym skor odidu. Keby to aspon ponala ako vylet, aj s ubytkom na noc. Ale 8 hodin v aute za takouto “atrakciou”? Svaty musi byt jej muz, ze na to pristupil.

belllinka
23. mar 2023

@123nikolaa123 divné je, že muž bol ochotný, trepať sa tam s ňou 🙂

pondelok01
23. mar 2023

@123nikolaa123 ja som najprv myslela, ze zobrala deti na vlak, a aj to mi prislo dost dlha cesta. 8 hodin v aute kvoli navsteve cudzej baby, mein gott.

kathy7337
23. mar 2023

vedela ona vôbec že prídete??? dohodli ste sa, alebo ste ju len prepadli, že tu sme?!
pretože mohla byť taká zaskočená, že proste nemala doma nič pripravené a preto chcela ísť radšej von. prečo si jej narovinu nepovedala vonku, aby ste si išli sadnúť do reštiky, že ste po ceste hladní a smädní. veď nikto vám nevie čítať myšlienky. keby mňa takto niekto prepadol, fu no to by len bol "najlepší darček". celé sa mi to nezdá..... žiadne doplňujúce odpovede nedávaš, je to len názor jednej strany.....

diaszoky
23. mar 2023

@pondelok01 autorka neuviedla, ci to bolo prekvapko

simca06022011
23. mar 2023

A este k otazke, ci nieco vytiahnem ku kave. No ked nemam doma nic, nikoho necakam tak nie nevytiahnem nic ku kave, ani k nicomu. Mam doma bezne vodu, caj, kavu.. a tym to hasne. Bezne dni mam navarene a to je tak vsetko. Ponuknem ti ked ma prepadnes a si hladna tak mozno jogurt z chladnicky, ak mame chlieb (tak ano.. 5 dni zo 7mich mame...) tak ten s niecim. Ak ma niekto prepadne, nepride jest, ale prave pride pokecat, takze kecame...

h2
23. mar 2023

@pondelok01 Myslím, že ako prekvapko to nebolo, boli dohodnuté. Lebo autorka píše, že "ze druhá strana keď sa tak teší a čaká, ze upečie aspoň sprostu bábovku a zaleje čaj".

belllinka
23. mar 2023

Mohla by sem napísať baba u ktorej bola a dať odpovede 🙂 Asi nebude ťažké sa tu spoznať