Kamarátka je v poslednej dobe nepríjemná

liliana2905
5. feb 2023

Ahojte. Chcem sa len spýtať na váš názor. Mám dlhoročnú kamarátku. Mali sme pekný vzťah, ale v poslednej dobe ostala veľmi nepríjemná. Zrazu na všetko má iný názor, ale myslím doslova. Skôr mi to pripadá, akoby stále chcela vyvolať konflikt, alebo neviem. Napríklad: Ona- vonku strašne fúka. Ja- áno, hlásili výstrahu. Ona- až tak nefuka. Toto bol len banálny príklad. Je to tak aj s vážnejšími vecami. Samozrejme jej názor rešpektujem, ale ona doslova neguje úplne všetko čo poviem. Naposledy mi vynadala, ze môžem za jej zdravotny problém. A to sa má naozaj dotklo, lebo ten problém riešila 2 mesiace dozadu a kým sama o Tom nezačala hovoriť, tak som sa nepýtala, lebo to bola veľmi citlivá téma a nechcela som na ňu tlačiť. Prosím poraďte. Preskočili mne, alebo jej? Ako jej mám vysvetliť, ako sa chová tak, aby som jej neublížila?

anjelicek26
5. feb 2023

Asi ma privela osobnych problemov, co uz nevie dusit...zdravotne, psychicky, boh vie ako este... potom "vybafne" na kamosku, ktora tieto problemy nema v zmysle - svet je tak strasne nefer, preco ja a nie ty... asi bude lepsie dat si chvilu odstup, kym sa spamata...

miadi
5. feb 2023

Neviem ako by si mohla za jej zdravotny problem nic mà nenapada jedine ze by si spala s jej chlapom a dala jej tak chlamydie. Normalna osoba co mà vsetkych 5 pohromade by ta zo svojho zdravotneho problemu nevinila. Daj si odstup Kym sa nezmeni.

luccija
6. feb 2023

@liliana2905 s úsmevom by som jej povedala, že je nejaká ufrflana buď sa urazi, alebo sa spolu zasmejete.Asi si jej hromozvod

eliaska101
6. feb 2023

Možno by bolo fajn, ak by si sa s ňou nachvíľu prestala stretávať. Možno má len zlé obdobie, ktoré nejak sama nevie vstrebať a rieši to tým, že je proste nepríjemná. No tým, že sa jej budeš stále dotazovať, čo jej je a budete sa vadiť, tak tým nevyriešiš nič

gabika0825
6. feb 2023

@liliana2905 Tiež si myslím že kvôli tomu zdravotnému problému začína na nu ísť aj psychika. Nepíšeš aký zdravotný problém rieši čo rešpektujem, ale nevieme či to nie je niečo vážne, či nemá aj iné problémy napríklad vo vzťahu, v osobnom alebo pracovnom živote, možno to na nu dolieha a jej príde že ty riešiš nejaké blbosti zatiaľ čo ona rieši vážne veci a už jej to prerastá cez hlavu. Skôr byt na tvojom mieste by som ju zavolala na kávu alebo niekam von a normálne by som sa jej opýtala čo ju trápi okrem toho zdravia, či tam nie je aj niečo iné. Ak bude naďalej takáto alebo by sa to zhoršovalo bohužiaľ by som si od nej dala asi nejakú pauzu, kým si dá veci dokopy. Nemusíš ju úplne odstrihnúť ale niektorým ľuďom skôr prospeje keď sa s tým vysporiadajú oni sami a začnú brat veci inak, ako keď ty by si sa s ňou mala naťahovať. Bohužiaľ poznám to z rodiny. Tiež pomohlo až to keď sme tu danú osobu nehali tak nech si to v sebe vstrebe a pomohlo to. Niektorí ľudia sú takí. Môžeš im pomáhať, rozprávať sa s nimi, zaujimat sa ale ich to bude deprimovat. Čiže skús takto a uvidis.

bobrica
6. feb 2023

Ja mám takú nepríjemnú ... dospelú dcéru. Táto doba nie je ľahká, cíti sa byť nedocenená, zdravie tiež nie ideál. Upozornila si kamarátku, ako ju v poslednej dobe vnímaš? Aký máš z nej pocit? Niekedy (aspoň na istú dobu) pomôže otvoriť tému a byť úprimný. U nás to funguje. Bez hnevu, pokojne jej povedať, že je - neznesiteľná.

barborachors
6. feb 2023

@liliana2905 lezies jej na nervy, preto ta pasívna agresivita… kašli na nu. Bud ti závidí alebo ma s tebou nejaky iny problem

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matussara
9. feb 2023

@liliana2905 vy ste zodpovedna za jej zdravotny stav? Cista obet