Je zakázaná túžba hriechom?

diskutujuci
25. mar 2014

ahojte, uz dopredu tusim co toto vyvola a mozno nic, ani nik nenapise, nik neporadi 🙂 predsa vsak pootvorim svoje srdce a spytam sa.
Prosim, je nevera aj skutocnost, ked clovek bojuje s tuzbou po inej zene/muzovi a pise si na forach, zapaja sa do diskusii, v snahe inak neublizit svojmu partnerovi? vysvetlim - som clovek plny emocii, tuzob a vasni, tuzim po milovani, stretnut sa, ale viem, ze je to nespravne, preto som tu, zapajam sa, diskutujem, pisem blogy a komunikujem s roznymi zenami, pretoze som proste taky. A je to iste nespravne. Ale je to velmi nespravne, kedze si to cele ospravedlnujem skutocnostou, ze sa realne nestretavam? nechcem realne sa stretnut? nechcem fyzicky tuzit? Prosim poradte, ake ste vy? chodite na pokec? pisete si s muzmi? tuzite? podlahli ste? verim ze niesom jediny.
PAAA

luvika
25. mar 2014

@diskutujuci ak clovek nenajde doma to, co potrebuje a jeho potreby, ci uz emocionalne alebo fyzicke nie su naplnene, je prirodzene, ak to zacne hladat niekde inde. Nemozem tvrdit, ze je to spravne, ale na druhej strane, je spravne vnutorne sa utapat a uzatvarat v sebe, potlacat tuzby a pocity len preto, aby sa okolie nad tym nepozastavovalo a nepohorsovalo? ktovie...sme len ludia 🙂 ludia robia chyby a tak to vzdy bolo, je aj bude. Pokial mas v tom jasno, ze sa nechces stretnut, nechces fyzicky tuzit, si na tom lepsie, nez vacsina inych, otazkou vsak je, dokazes to raz niekam nechciet posunut, ak najdes niekoho, pri kom budes mat pocit, ze by to s nou malo vyznam? 🙂 zalezi od teba, nakolko sa poznas, ako silny dokazes byt a ako dokazes odolavat pokuseniam. Zapajat sa do for, diskusii je absolutne normalna vec, o nic nejde...ja ak by som nebola aspon takto momentalne v kontakte s ludmi, tak uz som davno niekde na psychiatrii :p pokial to drzis na urcitej urovni, nemyslim si, ze by si svojej partnerke ublizoval, pokial je aj ona rozumna a moze ti verit 😉

katarinkamt
25. mar 2014

Je velmi jednoduche niekoho odsudit. Ale ja si myslim, ze kazdy by si mal najskor pozametat pred vlastnym prahom.....Kazdy z nas je iny a kazdy hlada svoje stastie inym sposobom, ak nikomu neublizujes, plnis len svoje tuzby, moze Ti byt jedno, kto si co mysli.........Vela stastia.

mojee
25. mar 2014

@luvika pekne napísané. Ono písať si s niekým na fórach, mať virtulálnych kamošov že podľa mňa v pohode...Ale ak máš písať, že si slobodný a hľadáš sex na jednu noc, to už by som ako partnerka neakceptovala. Takže záleží len na tom do akej roviny to posúvaš...Ale osobne si myslím, že ľudské ego ako také je tak strašne silné, že každému dobre padne vedieť že je chcený a obdivovaný..Pokiaľ vieš kde si doma a len korčuľuješ na tenkom ľade harašmentu ešte stále patríš do tej lepšej skupiny... 😉

sirene
25. mar 2014

Zhresit mozes myslienkami, slovami, skutkami...podla tohto si teda zhrešil. Je to otazka tvojej moralky, charakteru - do akej miery to v skutocnosti ovplyvňuje aj tvoj realny zivot. V real.vztahu je dolezita komunikácia - preco tvoja partnerka nevie, resp.nepozna vsetky tvoje tuzby, trapenia, chtíče? Nechce ona, alebo sa otvorenosti bojis ty? Ludia, nebudte vo vztahoch, kde dusite svoju podstatu ! Bud vas ten druhy bude mat rad takeho aky ste, alebo nic. Klamat seba je to najhorsie a doplatis na to len sam. Nijako ta neodsudzujem, kazdy hlada len to co mu chyba. Su vsak virtualne pismenka ta prava ventilacia pocitov? Pre mna je to len docasna zle drzacia naplast...

mrva
25. mar 2014

Skús sa na to pozrieť očami partnerky. Ako by to vnímala ona? Možno jej to nebude vôbec prekážať, niekomu sa to dokonca páči, keď sa "navnadíš" s inými a doma to zrealizuješ s partnerkou.
Pokiaľ Ti ale Tvoja partnerka nevie dať to, čo potrebuješ, daj jej to vedieť. Mne je napríklad jasné, že čo manžel nedostane doma, bude hľadať inde, tak to dostáva.Opačne to platí rovnako. Vieme, ako na tom sme a čo máme jeden od druhého očakávať. Ale tiež sme sa k tomuto poznaniu dostali tvrdo, rozhodne to nebolo príjemné spoznanie...
Ale ak Tvoje partnerke na Tebe záleží, tak sa bude snažiť Ti poskytnúť to, čo potrebuješ. A možno sa rozhodne, že pre ňu bude jednoduchšie a menej náročné nechať Ťa vybúriť sa s inými 🙂
Alebo buď taktný a zatĺkaj, zatĺkaj, zatĺkaj, nech na nič nepríde a rob si čo chceš a obaja budete šťastní. Ona bude mať doma svojho chlapa a Ty budeš mať uspokojené svoje potreby. To mi príde tiež celkom vhodná cesta. Ale v každom prípade: neubližuj svojej partnerke, príp. rodine!

mysicka36
25. mar 2014

@diskutujuci Slovo hriech neviem presne aký má význam, keďže som neveriaca. Podla mňa to pociťuje veľa ľudí, len to nevedia pomenovať. Ako som pochopila, si ženatý 36r. muž, čiže dá sa povedať na vrchole. Máš doma zázemie, spokojnosť a si komunikatívny človek.

Ja napr. nemám až tak rada nejaké virtuálne komunikácie, ale radšej osobne. No tam hrozí potom to, že chlapi majú zo mňa pocit, že som koketná a robia si niekedy nádeje. Do určitej miery rada flirtujem a nijako sa za to nehambím a ani to doma netajím. Manžel vie aká som a nevyčíta mi to, vie že to nič neznamená. Jasné že by som nikdy neflirtovala pred ním s jeho kamošom, ale s niekym cudzím kludne. Úsmev a kompliment ešte nikoho nezabil a spraví mi deň krajší a verím že aj jemu...

diskutujuci
autor
25. mar 2014

@luvika ja to takto riesim uz viac ako 10 roov a zatial som odolal 🙂)
podla mna je dolezite aby sa brali aj ludia podobneho zmyslania a hodnot, ak je zena ina, nedokaze pochopit to, aky je jej muz, po com tuzi a ani rozpravanie by nikam neviedlo, ak je v tom este aj ziarlivost...
diky ze si napisala vazim si to

diskutujuci
autor
25. mar 2014

@katarinkamt jej dakujem ti krasne, dakujem za kazdy neodsudzujuci prispevok uprimne

diskutujuci
autor
25. mar 2014

@sirene dakujemmas pravdu, ak by som sa priznal a mal povedat celu pravdu a vysvetlit dovody preco tak robim musel by som aj priznat ze uz dlho tuzim a tym nepriamo priznat ze manzelstvo niekde zlyhava.. dakujem za odozvu

diskutujuci
autor
25. mar 2014

@mysicka36 vidis moja zena je tvojim opakom 🙂))
ja som zase proti osobnym stretnutiam, nema to vyznam, resp. je to mozno pre mna vacsi hriech keby som sa mal s niekym osobne stretnut, tam uz by boli aj rizika sympatiii vacsie, osobna pritazlivost, vona, atmosfera....

sono2
25. mar 2014

@diskutujuci sa rozveď nie? Mi to príde také jemne falošné, čo robíš. Kto vie , čo hovoríš doma svojej manželke.

mysicka36
25. mar 2014

@diskutujuci Nestretávam sa ani ja. Myslela som náhodné veci ako v obchode na úrade v robote menej, tam musím byť opatrná. Pre mňa je to skôr len ten úsmev a kompliment. Nikto by si z toho nemal ani len namýšlať ma niekam pozvať. Nehovoriac o tom že som matka manželka a je mi lúto venovať čas bezvýznamnému pokecu a už vôbec nie stretnutiu. To mi príde úplne scesté. Skôr som chcela poukázať, že takéto niečo ja nepovažujem za hriech. Kto chce nech si na pokeci píše, ak vie že ide iba o tú komunikáciu a nie o klamstvo, že si slobodný .....

sirene
25. mar 2014

@diskutujuci ale tak potom nebud "slaboch" a nejako postupne jej to vysvetli. Urcite nepochopi, ze mas potrebu pisat si s inými a tak jej to ani nepredostri. Len sa s nou začni bavit o tom, o com s tymi cudzimi zenami. Ja viem ale isto jednu vec - pismenka znesú vela, pismenka sa daju vymazat a preformulovat a dokazu zniet lepsie ako slova...a to je to co hlavne vam chlapom pridava na "hodnote" prave na webe. Posobis ako chlap, ktory sa vie vyjadrovat, uz to len zvladnut nazivo.

lyzzy
25. mar 2014

@diskutujuci ....úprimne!Áno,zažila som takúto situáciu a presne viem ako sa cítiš.A pre mňa to nevera bola a bola to jediná chyba,ktorú som v živote urobila.Ale nebudem z toho odpadávať.
Pre mňa moja nevera začala v hlave a preto to považujem za neveru,lebo aj keď k sexu neprišlo v hlave som to spravila a keby ma nejaká sila nebola zastavila,tak sa to stane aj reálne.

dionyzka
25. mar 2014

@diskutujuci ... z pohladu viery, je to hriech. Ale na druhej strane si len clovek, ktory svojim sposobom bojuje so svojou nedokonalostou.
Skor si myslim, ze problem je niekde inde - a to v komunikacii s Tvojou zenou. Ona nerozumie Tvojim pocitom, Ty zasa jej. Ale na to ste, aby ste si to jednoducho vykomunikovali. Treba jej povedat, co by Teba potesilo (v akejkolvek oblasti) a priblizit jej ako to pocitujes a naopak. Najprv to moze byt ostre, ale casom sa budete chapat jeden druheho a mozno nebudes mat pocit "virtualnych" priatelstiev a podobne. A na druhej strane, treba si uvedomit, ked ste stale spolu, zivotne problemy, monotonost - clovek ma pocit niekde utiect a poriadne to roztocit. Opat treba nieco zmenit, vymysliet... napriklad pozvat manzelku na rande, dobra vecera, kino, sialeny sex....

luvika
25. mar 2014

@diskutujuci ak ti to takto funguje uz viac ako 10 rokov, tak vlastne nemas "problem" 🙂 predpokladam, ze to co ti chyba, si do urcitej miery vynahradis virtualne a doma si v pohode. Je skoda, ze sa nemozete doma porozpravat o tuzbach, pocitoch, mozno by to vyriesilo vela. A vela vztahov prave na tomto krachuje, boja sa, ako by ten druhy zareagoval, co by si pomyslel, prip. ze to aj tak nema vyznam...a zial, ziarlivost tomu nijako nenapomaha. Ja teda ziarlivost mam rada, taku tu zdravu, vie okorenit vztah, ale ak to prechadza za hranice normalnosti, co sa casto u ludi stava, je to na skodu. Napadlo mi vsak, ze to ber z tej druhej, lepsej stranky a to, ze na tebe nieco skvele bude, ked si ta ta tvoja tak strazi a ziarli 😉 urcite si uvedomuje, co v tebe ma a nechce o teba prist. Tak ked dnes prides domov, silno ju vystiskaj a povedz jej, ze ju lubis, urcite sa potesi 🙂

paskolinka
25. mar 2014

@diskutujuci a o co ti vlastne ide? ak chces vediet, ci to je hriech z hladiska cirkevnej nauky, tak ano (zhresit sa da aj myslienkami, o to viac, ak take situacie vyhladavas a dobrovolne sa v nich "bahnis") ak chces pocut, ze hriech je nieco, co pocitujes ty podla svedomia atd., tak sa pytaj sam seba... tvoju manzelku lutujem...

sissy27
25. mar 2014

@diskutujuci podľa mňa sú dôležité tvoje pohnútky, prečo robíš to, čo robíš... ak by som vedela, že môj partner chodí na takéto fórum za účelom nadväzovania kontaktov s inými ženami, kvôli ich spoločnosti (aj keď virtuálnej), tak by mi to vadilo... ak by to malo byť za účelom toho, že ho zaujímajú názory iných na výchovu detí a podobné veci (o ktorých primárne táto stránka je, alebo mala by byť), a nie je to o tom, že mu tu poskytnú niečo, čo ja v jeho očiach nedokážem, tak je to pre mňa ok... ide skrátka o ten pocit, že ja mu nie som dosť dobrá a potrebuje sa "odbaviť" ešte niekde inde (aj keď nie fyzicky, ale skrátka nestačím mu)
neviem, či by som to nazvala hriechom alebo dokonca neverou, ale skrátka ak by mal môj partner pocit, že ja mu nedokážem dať všetko, čo potrebuje, tak nech ide tam, kde to mať bude 🙂
ja by som nemohla žiť s človekom, ktorý nie je pre mňa plnohodnotným partnerom a takisto ja by som nechcela byť pre niekoho len taký ten vrabec v hrsti (lepší ako holub na streche...) ... samozrejme, je v poriadku mať kamarátov / kamarátky, tak isto je v poriadku tráviť čas aj oddelene, alebo si pokecať na nejakom fóre "len tak", ale - neviem to celkom presne pomenovať - proste nedopĺňať ten svoj vzťah takto? očividne aj ty sám cítiš, že tvoje správanie nie je úplne v poriadku, máš nejaké tie výčitky a vieš, že tvojej partnerke by sa asi pravda nepáčila... len si možno trošku zbabelec dať veci do poriadku...

crystal333
25. mar 2014

Ked svoje zakazane tuzby nerealizujes tak je to ok🙂 A ze komunikujes s inými zenami??? Na tom nie je nic zle, pokial nezanedbavas svojhu partnerku, alebo s dotycnou osobou nerozoberas dopodrobna svoje sukromie (napr. veci ktore by si mal riesit len so svojou partnerkou),a pokial nevedies s nou nejaku sexualnu poradnu atd.😀 To znamena ,ze nic osobne, ale mas urcity odstup,ziadne tel.cisla ,stretnutia a tak🙂

kveta
25. mar 2014

@diskutujuci Hehe. Uplne bez srandy ma pol hodiny pred tym ako si zalozil tuto temu napadlo, ze sa tu snazis vlichotit, aby si si nasiel zenu do postele.

lelulenka
25. mar 2014

@kveta i ja si tak mislim. Len ci luvika nebude smutna ze uz ju nahradil dalsimi 😀

calin
25. mar 2014

@diskutujuci ľuia len sa neklamte. Tu jednoducho nie je čo riešiť, čo tajiť..skrývať. Vyjdite s farbou von a budete šťastný. aký má význam, ked ste mrzutý? Som jedného názoru - čo je s láskou spojené nemôže byť hriechom. A ako je to so mnou, nemám potrebu klamať a podvádzať - milujem ho. Nikdy som nepodvádzala / okrem spoločenských hier /. Je vari hrdinstvo, skalopevne stáť pri partnerovi stoj čo stoj na úkor obyčajnej radosti?

renka40
25. mar 2014

@diskutujuci zaujímavé 🙂 ja v tom vidim 2 roviny... jedna je, že tym niečo sleduješ. Cítim nejakú vypočítavosť. Niečo tým chceš dokázať partnerke? Že iné ženy majú na to taký, či onaký názor...
Druhá je, že je to vec svedomia. Už to,že to tu píšeš znamená, že tvoje svedomie s tým nieje stotožnené...

mysicka36
25. mar 2014

a sme doma...... ak niekto nezapadá do nejakých tabuliek už je zle. 😒

Možno by ste sa mnohé divili, že sa doma o ženu stará tak aby jej nič nechýbalo. A možno by ste jej miesto ľutovania závideli 😝

@diskutujuci píšeš, že by rozprávanie nikam neviedlo. Skúšal si? Ja nesúhlasím s tvojími slovami, že keď ty túžiš aj po iných, manželstvo zlyháva. Ak to je naozaj len toto tak si myslím, že si voči ženám len viac naklonený ako bežní chlapi, čo ženu doma pomilujú 1 mesačne keď im už plné g... tlačia na mozog. Ty reálne nerobíš nič, čo by vaše manželstvo rozbíjalo. 😉

sirene
25. mar 2014

Toto je odkaz pre vsetky, ktore sme sa zapojili do diskusie - o toto mu islo 😉 poznam zopar chlapov jemu podobných...Maju tak vela casu na pokec, vykecavacky, zakladanie diskusii - t.j.kedy pracuju, venujú sa rodine? Co ak ich zeny tahaju celu domacnost, vychovu deti, aj s financovanie a chudaci chlapi su "nepochopeni"? Co ak maju take neduhy, ze su v podstate radi, ze maju svoju zenu pri sebe a preto od nej nežiadaju nic z toho co od virtual.kamosiek?...prepac zakladatel, len zamyslenie pre nas zeny 😉

mysicka36
25. mar 2014

Kde písal, že je nepochopený? Nesťažuje sa na nič a na nikoho.... aj ja mám čas na písačky, lebo som v práci 😀 doma už mám robotu 😝

jahodka8
25. mar 2014

@diskutujuci Mám pocit, že tvoja manželka má svoje názory za ktorými si pevne svojí, svoje zvyky a nie je ochotná v niečom ani len trošku ustúpiť. Možno nemá rada slovnú komunikáciu, diskusiu, rozhovor, skôr všetko berie materiálne? Ale porozprávať sa s niekým, napísať si nie je hriech, či? Ani z cirkevného hľadiska. Ved nemyslíš pri písaní so ženami hned na sex? Či áno?

eli74
25. mar 2014

Neviem na 100% povedat, ci je hriechom to, na co sa pytas. Kazdý odbornik na moralku Ti to mozno vysvetli inač. Podla mna komunikujes, tak ako vsetky ostatne tu na MK. Ze Ti nieco chyba? Tak isto ako vsetkym, co sem obcas zavitaju. Bud máme problém, alebo odpoved, alebo len tak aby sme nescvokateli na materskej pri neustalom blabotani nasich deticiek, alebo preto, ze nechceme zatazovat nasich partnerov nasimi zenskymi temami... Ale skor povazujem za hriech to, ze sem niekto pride s problemom a namiesto pomoci sa niektore do nej spustia ako supy. S postojom : my sme najmudrejsie, ty klames, ty si na vine, ty si tá hrozná a hnusná, máš problém? tak ťa dorazíme. Žial aj v tychto prispevkoch sa prejavuju rozne povahy a mozno neuspokojené potreby, ale taketo osoby si ani nepolozia otazku, ci to je hriechom.

sirene
25. mar 2014

@mysicka36 sam pise, ze to co robi je nesprávne, ale i tak ma tu potrebu robit to - takze aj sam ma v sebe dilemu a nevie to pochopit preco taky je 🙂

mysicka36
25. mar 2014

Aháááá, takže je nepochopený sám sebou? 😀 to len srandujem, nevysmievam sa.