Je úplne bez nálady

5. jan 2023

Ahojte, priala som sa vyrozpravat a dúfam že ma za to neodsudite 🙂 v lete som sa spoznala s mužom s ktorým sme postupne začali randiť, stretávať sa a spoznávať sa .....začala som sa mu viac páčiť ale nechceli sme sa do ničoho hneď hrnúť,..pretože sme si v minulosti obaja prešli zlými vzťahmi....
nedávno sme si ale povedali, že to skúsime .....došlo aj k pohlavnému styku, samozrejme s ochranou, no zhodou okolností som o pár dní bola na vyšetrení a zistili mi HPV..... povedala som mu to, keďže mi bolo povedané že mám zmeny na krčku, ale ďalšie vyšetrenia nič vážne našťastie nepotvrdili.... Posledné dni je on ale z toho poviem to, mimo.... Zhovárali sme sa v pokoji, nikto z ničoho neobviňuje toho druhého, on už má po 30ke a pristúpil k tomu zodpovedne, no aj tak je bez nálady, ja neviem, či má strach a mám pocit hneď takto v začiatku niečoho pekného riešime takúto vážnu vec, pretože pravdaže sa musíme obaja preliečiť.... Baby ja neviem, snažím sa byť v pohode, ale prečo niektorí muži to takto vnímajú? Až tak zle?

elam1234
5. jan 2023

Neviem či som dobrý radca , ale mala som HPV, ktoré mi zistili už keď som mala CIN3, v tom čase som už bola niekoľko rokov vydatá , možno celkom nechápe , že o čo ide, že tento vírus má 80% populácie, poznám veľa žien, ktoré ho mali a samo to zmizlo 🤔 takže to nie je nič nezvyčajné. Zrejme tomu celkom nechápe, že ide o "bežnú záležitosť" , možno trepem blbosti 😄 ale skús sa opýtať doktorky ako mu to máš presne vysvetliť, lebo ťažko povedať čo sa zrodilo v jeho hlave, možno si myslí, že si mu bola neverná , alebo že to kvôli nemu a cíti vinu.

tykat
5. jan 2023

A vie, ze HPV nie je HIV?

autor
5. jan 2023

Áno, vie že HPV nie je HIV ale prečítal si sám množstvo článkov na nete a stresuje ho, že som tiež mala ten typ ktorý spôsobuje rakovinu..... Bola som na ďalších vyšetreniach, ale chvalabohu sa nič viac nepotvrdilo no on je v takom strese..... Ze ako to teraz bude, keď to mám ja aj on, a že ako budeme môcť ďalej spolu intímne žiť, či má neohrozí aj naďalej kontinuálne, keď už teraz som musela podstúpiť vyšetrenia aby vyvrátili, či ide o rakovinové bunky.... No skrátka 😐

ladybug138
5. jan 2023

Akoze ja sa mu necudujem...ale mozete podstupit ockovanie a budete ok

autor
5. jan 2023

@ladybug138 ako to myslíš o tom, že sa mu nečuduješ? Lebo ja som myslela že ja budem viac tá v strese že som žena a práve naopak, on to viac prežíva

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barboraamatejko
5. jan 2023

Ak si precital mnoho clankov, bude vediet aj o ockovani. Urcite aj ty investuj a daj si predpisat Gardasil a navrhni to aj jemu. Necudovala by som sa, ak by to uz mal aj on predtym, malo chlapov je proti tomuto ockovanych, takze ak by veeelmi chcel, moze si dat pichnut aj on. Chlapi o tomto vedia velmi malo. Skratka si mu povedala, ze si nakazena virusom, ktory sposobuje rakovinu a v jeho hlave mozu ist absolutne katastrofalne scenare, ako sa on tym virusom nakazil, on bude mat rakovinu a on zomrie kvoli jednemu sexu. Nechala by som ho este spracovat tuto informaciu, netlac na neho a uz by som mu viac clankov citat nedavala.

elam1234
5. jan 2023

Ja len k tomu očkovaniu, ak o tom budeš rozmýšľať , prečítaj si najskôr možné vedľajšie účinky...

autor
5. jan 2023

@barboraamatejko nuž ja mu neviem zakázať si čítať články keďže spolu ani nebyvame 🙂 ale aj mne to napadlo že sa vystresoval kvôli tomu že on je teraz chorý, on je práve že v tomto dosť taký, že hľadá relevantné informácie a o HPV už predtým vedel, ale asi nečakal že sa mu to stane..... vraj to chce vyriešiť aby bolo všetko v poriadku, ale vidím, že je z toho zdrtený..... až sa čudujem že to tak vzal zle....

kahh
5. jan 2023

Mozno to je na neho vela, akoze tlak na psychiku, bolo by asi dobre keby ste sa o tom otvorene porozpravali, aby necital clanky po nete ale pripadne aby sa radsej aj s nejakym lekarom pozhovaral.

koniarova
5. jan 2023

Nechápem. Aj on má HPV?

autor
5. jan 2023

@koniarova áno, aj on má

trgypadl
5. jan 2023

A ake vysetrenie mu robili??

queen_mary
5. jan 2023

@elam1234 😀 😀 autorka, a ja ti odporucam na margo tohto duchaplneho prispevku, aby si sa o pripadnom ockovani poradilo s tvojim lekarom a nedala na nazor nejakej anonymnej zenskej, u ktorej je tu velka pravdepodobnost ze nema ani len maturitu z biologie 😊😊

cucica
5. jan 2023

Ja som.zazila presne detto. Boli sme spolu 4 mesiace, ked mi zistili zmeny na krcku a HPV. Ja som musela absolvovat konizaciu hned. Mala som 25. Kedze som v zivote zila pohlavne len so svojimi priatelmi, co nebolo vela 😂 tak ja som zasa zacala obvinovat jeho a zle som to niesla.
V kazdom pripade, preslo uz odvtedy 12 rokov, sme stale spolu stastni, mame dieta a odvtedy mam klud. Stery vzdy v poriadku.
Takze mozno mu treba len cas, aby to spracoval. Je to uplne bezna vec, ma to aj tak vacsina ludi, akurat sa to neprejavi. Drzim palce 😉

kleopatra114
5. jan 2023

Keď si čítate tie odborne články , tak isto narazíte na informáciu , že HPV má 80per. Sexuálne žijúcich ľudí . Ja som mala ( mám) len jedného sexuálneho partnera , Stery z cytológia zle , po konizacii je to už niekoľko rokov v poriadku . Odporúčanie na ockovanie mám iba od jedného gynekológa , dvaja mi ju neodporúčali .

ladybug138
6. jan 2023

No pretoze pokial ma hpv aj on, tak tiez moze dostat rakovinu... Zeny chodia na prehliadky, ale muzi uplne nie, ja sa necudujem, ze je v strese. Aj ja by som bola. A vakcinu by som si urcite dala, potlaci to hpv, nespoliehala by som sa len na svoju imunitu v tomto pripade.

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybug138
6. jan 2023

@barboraamatejko presne tak, to viem aj ja, a to medicinske vzdelanie nemam... Ako som uz pisala, ja sa necudujem zakladatelkinmu priatelovi, ze sa boji, tiez moze mat rakovinu z hpv

queen_mary
6. jan 2023

@barboraamatejko ja som reagovala na tento komentar:
elam1234

Včera o 21:50
Ja len k tomu očkovaniu, ak o tom budeš rozmýšľať , prečítaj si najskôr možné vedľajšie účinky...

elam1234
6. jan 2023

@queen_mary keď už ma tu označuješ, tak len dodám, že ja som sa o tom radila 🙂 a ako tu už bolo spomenuté od nejakej inej ženy, tiež mi to nebolo odporúčané 🙂

elam1234
6. jan 2023

Ale tým nikoho na nič nenahovaram ako niektoré iné príspevky , len píšem až si najskôr zoženie informácie , aj napríklad od svojej lekárky pre a proti 🙂 mňa to napríklad odradilo 🤷

yalla966
6. jan 2023

ja som sa očkovať dala, teraz v 36.roku života na základe zlých výsledkov cytológie a prítomnosťou vírusu a neľutujem, práve naopak..

ladybug138
6. jan 2023

@yalla966 ja mam znamu, ktora ma v dosledku hpv bradavice, po ockovani zmizli, aj hpv

cucica
7. jan 2023

Ja sa tu o ockovani dotahovat nebudem. Len na zaklade mojej skusenosti. Ze ja som sa pred 12timi rokmi nedala, tiez po mnohych konzultaciach, riesila som to asi pol roka, kedze sa ma to priamo tykalo. A nemala som odvtedy ziaden problem. Stery ciste. Tolko skusenost z praxe po rokoch.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz