Je toto rodičovská láska?

augustovkaa
18. feb 2014

Ahojte, dnes sme sa s mamou pohádali a mne je do plaču. Bavila sme sa s rodičmi o tom, že nejaká herečka sa rozvádza. Otec mi povedal, že rozvod volia ľudia lebo sú pohodlný riešiť problémy, že idú tou lahsou cestou. Že je proti rozvodom a že keby som sa niekedy ja alebo moji súrodenci rozviedli, že nám nedovolia vrátiť sa k nim domov do 5 - izbového domu ani na deň.Že keď už sme sa raz vydali ozenili, nech sa o seba postarame sami. Oni nás vychovali a tým to končí. Mama má ten istý názor. Proste potrebujú svoj kľud. Prišlo mi to veľmi ľúto. Ja im pomáham aj keď som sa vydala ako môžem, či už finančne alebo prácou okolo ich domu. Ja som síce na materskej ale keď potrebujú peniaze, tak im poza mužov chrbát dám. Žijú len z jedného dôchodku. Mama bola celý život domáca, tak nemá nárok na dôchodok. Mame som kúpila túto zimu čižmy, otcovi detto. Keď sa im pokazila chladnička, poskladali sme sa so súrodencami na novú. Občas ich berieme na výlety, samozrejme platíme my. Keď mal otec dlh v zdravotnej poisťovni, my sme mu ho splatili. Každý deň im volám ako sa majú, mám ich proste rada a oni mi potom všetkom povedia, že kebyze sa rozvediem alebo nám vyhori byt, dvere máme u nich zatvorené. Maximálne na týždeň. Otec má 64 a mama 58. Sú zdravý ako ryby. Je mi to veľmi ľúto:(

janinah
18. feb 2014

prečo spájaš svoju pomoc rodičom s ich názorom na rozvod? chcú mať svoj pokoj,nie každý rodič by za svoje dieťa /zvlášť dospelé/ aj dýchal....

mima4
18. feb 2014

@augustovkaa podla mna ste sa len nepochopili. Urcite by tvoji rodicia neakceptovali, aby ti ublizoval nejaky alkoholik a urcite by ti pomohli... len asi ste mali nedorozumenie... a vysoptili to nevhodne...

Urcite vsak treba zit tak, aby si sa vedela o seba postarat 🙂

mna vsak zaujalo "ale keď potrebujú peniaze, tak im poza mužov chrbát dám" - toto nie je OK, su to aj manzelove peniaze, mala by si s nim mat vsetko prediskutovane...

laurinka98
18. feb 2014

@augustovkaa je to velmi zvlastne, lebo mne a mojej sestre mamina povedala, ze keby sa hocico stalo, tak vieme , kde sa mozeme vratit, dvere mame otvorene, a neviem si predstavit, zeby som nieco taketo povedala svojmu synovi, je to velmi radikalne, lebo dovodov na rozvod moze byt milion a hadzat vsetkych do jedneho vreca by sa nemalo

habibi78
18. feb 2014

@augustovkaa no aj mne by to prišlo ľúto ☹

sendy182
18. feb 2014

@augustovkaa ahoj prečo sa trápiš možnými názormi.......ži pre prítomnosť.....budúcnosť si pestuj.....nezaťažuj sa "možným" rozvodom niekedy v budúcnosti.....nikto nevie čo sa môže stať.......vážme si rodičov kým ich ešte máme.......vychutnaj si teraz prítomnosť.......nešpekuluj čo ste im vy dali a na oplátku chcete rodičovský dom.......aj keď viem že to tak nemyslíš...........je pravda že v dnešnej dobe sa ľudia rozchádzajú a niektorý z pohodlnosti alebo z vypočítavosti nechcú vo vzťahu pokračovať........no je to každého rozhodnutie.........

staronova
18. feb 2014

ano,aj toto je láska.....iba nie taká,akú by sme my chceli....Môj názor je, že ak chcú mať pokoj a klud, tak im ho dopraj. Nejaký čas s nimi obmedz komunikáciu alebo skôr návštevy a uvidíš ako ťa budú zrazu potrebovať.....a možno nie teba, ale tvoje peniaze....zistíš, kde je pes zakopaný....

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@janinah ja mám síce len 3- izbový byt ale ver, že ja by som ich na ulici nenechala. Išlo by o poskytnutie strechy nad hlavou dočasne a riadne by sme im platili. Oni by nás neprijali ani keby sme vyhoreli, kým by sme si zrekonštruovali byt. A to je smutné, nemyslíš?

janinah
18. feb 2014

mňa ešte jedna vec zaujala,na to,že sú obaja zdraví a celkom mladí ešte,tak dosť veľa peňazí od teba berú....to by som riešila,zvlášť keď ty sama nie si boháč...a dávať im peniaze poza mužov chrbát? no,nerobíš dobre...

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@mima4 manžel sa hnevá, že im dávam peniaze. Mame hypoteku, treba nám prerobiť byt. On hovorí, že nech ide mama do práce. Že si my dvaja sa musíme obracať, aby sme prežili.

staronova
18. feb 2014

@augustovkaa zabudla som napísať, že ťa plne chápem a viem, ako ti je to ľúto.... 😢

lucinocka
18. feb 2014

@augustovkaa ked vysielas negativne myslienky, take sa ti aj vratia, nerozmyslaj do detailov nad tym, co budete robit, ked vyhorite, lebo sa Vam to stane...naco je to dobre?

lucinocka
18. feb 2014

@augustovkaa muz ma pravdum ja sa tiez hnevam, ked muz kupuje svokre cigarety a pod. kraviny..ked chce kurit, nech si na to odlozi peniaze..

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@sendy182 ja nechcem dom, sme štyria súrodenci, čiže sa to bude deliť alebo jeden vyplatí ostatných. Ja proste nechápem, že keby som potrebovala pomoc ja, nemám sa na koho obrátiť.

staronova
18. feb 2014

@augustovkaa ani sa mu nečudujem....a teraz ste zistili, že všetko je vlastne ináč....Ty na úkor tvojej rodiny vypomáhaš rodičom a ony sú zdraví a mohli by si ešte prilepšiť...Je im jednoduchšie natrčiť ruku....musela som to tak napísať

janinah
18. feb 2014

@augustovkaa nevyhoreli ste,nerozviedli ste sa....to rieš potom.... šli by ste k manželovým rodičom,do podnájmu,do ubytovne /fin. rezerva na nečakané udalosti musí byť,kto ju nemá je nerozumný/..ale ja chápem,že ti je ľúto,ja by som svoje dieťa prijala za každých okolností,no ale nie každý rodič je super,sú takí,čo sa o deti či vnúčatá ani neobzrú ako je rok dlhý 😒

mima4
18. feb 2014

@augustovkaa
ste obaja mladi, mate mlade manzelstvo, pre teba na prvom mieste ma byt manzel, potom rodicia. S nim musis tieto veci konzultovat, nemozes robit veci proti jeho voli... musite obaja najst kompromisy..suhlasit s tym.

Dnes je mega rozvodovst, a jeden z dovodov je aj aj to, ze clovek sa nevie oddelit od rodicov...a prilnut k druhemu parnterovi.

senta_sofia
18. feb 2014

@augustovkaa vies, mozno si len myslia, ze ta nevychovali tak, aby si sa rozvadzala 😉)

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@janinah oni si pred piatimi rokmi kúpili auto na leasing, splatili sme im ho so sestrou. My máme 13 ročné auto. Oni sa na ňom vyvážajú a keď prídu k nám, pýtajú na benzín a ešte si pripocitaju za opotrebovanie ako taxik.

janinah
18. feb 2014

@augustovkaa tak to je tvoja hlúposť,že im až toľko platíš,si predstav,že by si tie peniaze mohla sporiť svojim deťom..nevravím,že nedať nič rodičom,ale nie na úkor svojej rodiny...

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@lucinocka minule suseda nad nami alkoholička podpálila svoj byt, preto spomínam vyhorenie

maca_p
18. feb 2014

@janinah rodicia su od toho, aby pomahali svojim detom, bez ohladu na to, ci uz vyleteli z hniezda, alebo nie. a este ked k tomu maju prinaleziace podmienky, tak sa mi zda nespravny nazor, si z domu, staraj sa sama o seba. nechutne a sebecke. zavana to dedinskym krestanskym zvykom: co by na to povedali obcania obce 😝 😝 😲

este k tomu @augustovkaa -ina mama si nema co vyskakovat. cely zivot robila urcite manzelovi sluzku, obskakovala ho. co ak dedo umrie? kto bude pani vyzivovat? mozno by jej dobre padlo, keby sa jedno z jej deti vratilo do rodicovskeho domu a pomahalo jej. no len ci uz potom nebude pre nu neskoro, ked ich teraz odvrhuje 😝 😝
vobec sa mi to nepaci....

loknicka
18. feb 2014

neber to tak. pravdepodobne to tak nemyslia. rozvod je teraz asi modna zalezitost a kedysi sa o tom skor mlcalo aj ked sa niekto rozviedol.... osobne si myslim ze keby si bola v takej situacii urcite by to len tak nenechali a snazili by sa Ti pomoct. Viem o com pisem... 🙂

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@janinah my by sme sa o seba postarali, len mi je to ľúto.

lucinocka
18. feb 2014

@maca_p ja si skor myslim, ze to povedali, len preto, aby sa mladi poistili a zabezpecili tak, aby vedeli fungovat sami , bez ich pomoci...neverim, ze keby sa cosi stalo zeby ich nezobrali... len sa mi nepaci, ze si od nich nechavaju platit veci..uz ked samostatni tak samostatni... u nas je system, ze ked niekto ide nieco kupit na poziadanie / napr. babka zaleti rnao do kauflandu po nejaku akciovu vec/ tak sa to vracia, rodina nerodina,priatelia budme ale dlhy si platme

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@laurinka98 Asi je to tým, že mama je kostolnicka a hanbila by sa za mňa.

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@senta_sofia Možno, vedia že som dobrá gazdiná aj mama.

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@janinah Áno, po dnešku nebudem hlúpa už.

hradnapani
18. feb 2014

@augustovkaa je to velmi zranujuce, ale vyvod z toho dosledky. Zlav zo svojej pomoci voci nim. Pre teba nech je v prvom rade tvoja rodinka v popredi. Ze potrebuju klud, na to maju pravo. Ale ty zaroven nemas povinnost ich financovat, lebo svoje "dlhy"si uz davno splatila 😉 Urcite by si sa k nim neobratila chrbtom, keby sa nieco vazne stalo, ale zatial su zdravi a plni sily, tak to nechaj na nich, nie su to tvoje deti. Mne to tak pride, ze im je az prilis dobre, aj ked to vyznieva dost blbo. Proste zdravie sluzi /chvalabohu!/, financie sa vzdy najdu u deti, deti su z domu...

augustovkaa
autor
18. feb 2014

@maca_p Aj ja jej hovorím, že keď otec zomrie, ostane sama bez peňazí. Že ešte bude rada, keď sa tam jeden z nás vráti. Ona premýšľa, že tam ostane žiť s najmladším slobodným bratom a ten nás vyplatí len symbolicky. C

staronova
18. feb 2014

@augustovkaa tak a už je pravda na svete....samozrejme, že je to tým kostolom......a vieš kolko poodnášaju do mešteka? a potom vás pumpujú....
Mala som známeho,ktorý vykrikoval,že jeho manželka a deti sa NIKDY nerozvedú. Vždy to boli búrlivé debaty...Až ked jednu dceru opustil manžel dva roky po svatbe,tak sklapol, aj napriek tomu, že boli tiež kostolníci....po čase si priznal, že život je o inom....