Je to spravodlivé?

sisi1111
21. feb 2014

Písala som tu otázku že mám problém ohladne bytu s priatelom, pozrela som si viaceré názory tak by som Vám to chcela ešte upresniť. Ten úver si bral priatel na začiatku nášho vzťahu aby sme boli spolu a bývali sami, keďže ja som vtedy prácu nemala tak som ani nemohla o úvere rozmýšlať. Sme spolu tri roky a keď s niekým plánujem budúcnosť tak si myslím že aj bez papiera sa dá hovoriť o rodine, no nepáčil sa mi jeden názor že rodina nie sme, však ani svadba nezaručí že s tým človekom ostaneš navždy..takže rodina sme. No nepáči sa mi ako ste aj mnohé písali že si robí ako keby zadné vrátka. Úver si platí sám keďže ho chce sám pre seba plus nájom a ja platím elektriku, inetrnet a stravu. On zarobí podstatne viac ako ja ale robí iba v lete tak celú zimu je doma. Čiže na stravu mi prispieva v lete normálne a v zime ako kedy....Mne by pripadalo úplne normálne keby sme boli na ten byt písaní obaja, však sme rodina ale on je tvrdohlavý a povedal že chce aby bol ten byt iba jeho. Neviem či zle rozmýšlam ale mali by sme mať veci spoločné, plánujeme aj svadbu, aspoň takú menšiu ale toto mi príde zvláštne.

zuzanockamt
21. feb 2014

@sisi1111 moj manzel kupil byt v zaciatkoch nasho vztahu - boli sme spolu asi 4 mesiace alebo tak nejako ... bral si nan pozicku ... ja som bola vtedy mlada a studentka, on pracoval ... vobec ma vtedy netrapil nejaky byt, ved som ani nevedela, ci nas vztah do nejakej buducnosti vyusti 😉 🙂 ... doteraz zijeme v tom byte, ale kedze je to jednoizbak, tak planujeme väcsi a tento sa preda ... manzel platil pozicku a vsetko ohladom bytu, ja platim stravu a svoje veci 🙂 ... nikdy ma nenapadlo riesit to, aby moje meno pribudlo na list vlastnictva ... keby som bola v situacii mojho manzela, tak by som ten byt tiez chcela mat len na seba 🙂

mirkava
21. feb 2014

Ak by som si ja brala úver a platila by som ho len ja, chcela by som aby bol písaný len na mňa. Platiť stravu a nájom by ste mali zrejme na polovicu.

sisi1111
autor
21. feb 2014

Je tu vela dôvodov, keby sa niečo stalo nedajbože alebo čo ak sa rozídeme a mne neostane nič, lebo celú výplatu miniem keďže mám minimálnu mzdu a jemu ostane byt, vieš nepripadá mi to preto spravodlivé ale tak vy to máte iné keďže ste manželia..povie že chce mať byt pre seba aby bol v budúcnosti na to hrdý že niečo dokázal no ja by som bola iba spokojná, hrdá by som bola na to že mám rodinu a na svoje deti.

missy97231
21. feb 2014

@sisi1111 hmm, tak si kup byt aj ty uz teraz, vezmi uver, plat ho a bude len tvoj 😉 😉 😉 a nebudes mat co vycitat priatelovi, ani on tebe 🙂

zuzanockamt
21. feb 2014

@sisi1111 ja to nemam v nicom ine, ak by sme sa rozviedli, tak tiez mi nic neostane, ale vobec ma to netrapi 🙂 😉

digysa
21. feb 2014

@sisi1111 Pozri co si napisala...........rekapitulacia

Sme rodina, nevadi, ze nie sme manzelia, nemusime to mat oficialne na papieri...planujeme spolu zivot a buducnost...takze svadba nie je dolezita.......

Sme rodina, planujeme spolu zivot a buducnost.........takze TREBA mat OFICIALNE na PAPIERI majetkove vyrovnanie.....predsa to musi byt na papieri, ze byt je aj moj........nestaci mi, ze ho uzivam, ze v nom byvam s priatelom, ako rodina..........treba to mat oficialne potvrdene, ze mame financie spolocne, ako rodina......

Ahaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

takze, mat oficialny papier o tom, ze ste RODINA.......nepodstatne!
ale, nemat oficialny papier o "rodinnom majetku".......velmi dolezite!

Dievca......najskor si tu rodinu zaloz, cize svadba.....potom premyslaj o tom druhom dietati a az potom sa staraj do jeho "majetku" 😅

ammellia
21. feb 2014

OT: Ach boze, aj ja chcem mat byt splateny za 6 rokov 🙂

Takto, ked byt splati, kupte druhy byt ale trvaj na tom, ze majitelkou budes iba ty. Aj ked do hypo mozno vstupi aj on. Nech teda mate obaja byt na co hrdi 🙂

zuzanockamt
21. feb 2014

este ma napadlo: ja nepokladam byt za dovod na to, aby som bola hrda na to, co som dokazala ... som hrda na ine veci, co mam - a tie nie su hmotne 🙂 ... byt je spotrebny tovar, ktory potrebujes, tak ako auto, mobil, pocitac, len teda stoji vela penazi, ale aby som si zakladala na tom, ze kupila som si byt a som na to hrda, to nie

sisi1111
autor
21. feb 2014

@zuzanockamt Aj ja si to myslím, že byť hrdý na iné veci je krajšie ale na druhej strane by ma mrzelo keby som osatala s holým zadkom ako sa povie, keď si hovorila že keby ste sa rozišli a neostalo by ti nič že by ťa to netrápilo, hmm 😒 Ja by som chcela byť aspoň trošku zabezpečená kôli dieťaťu..

sisi1111
autor
21. feb 2014

@missy97231 ja si nemôžem zobrať úver keďže moja výplata je taká aká je 😖 čiže minimálna mzda..

sisi1111
autor
21. feb 2014

@digysa Dievča, ja tú rodinu mám a nehovorím že svadba nebude, no ja som hovorila o niečom inom, ide o princíp..

mirkava
21. feb 2014

@sisi1111 suhlasím s názorom, ze by ste mali zobrat este jeden byt, nech je písaný na teba a dajte ho do podnájmu, úver sa bude platiť "sám" a budeš mať istotu.

zuzanockamt
21. feb 2014

@sisi1111 ja osobne by som isla byvat k rodicom, ak by cosi a postupne by som si nadobudla nieco svoje, takze fakt nemam dovod riesit obavy, ze "odidem s holym zadkom"

missy97231
21. feb 2014

@sisi1111 to si asi viacere z nas na rodicaku nemozeme si dovolit vziat hypoteku ... taka doba.. 😒 ale ako pisali uz, pokial je hypoteka iba na priatela, tak sa iny vlastnik ani neda napisat, nie? az ked splati a bude iba v jeho vlastnictve.. a holt,, asi s tym nic viac nezrobis momentalne 😖

sisi1111
autor
21. feb 2014

@mirkava Áno to je pravda, asi to tak aj bude.. len ma mrzí to ako to on vníma, ja kebyže tak zarábam ako on tak by som práveže chcela aby sme mali veci spoločné, ale ja som asi stará škola alebo čo, neviem moji rodičia to nikdy takto neriešili že toto je tvoje a to je moje, všetko mali spoločné..

kveta
21. feb 2014

@sisi1111 Vypoziciam si citat z jednej knizky: Jemu po rozchode ostane byt, Tebe ucty za potraviny. Zeny su hlupe a pani presne vedia co robia. Koniec citatu.

Dobre rozmyslas. Ak by si pristupula na tento jeho plan, bola by si idealny kandidat na ekonomicke tyranie v buducnosti.

mirkava
21. feb 2014

@sisi1111 dnes to je iné, doba je iná a ludia su iní. V každom prípade mysli na seba, ale ťažko sa radí. Asi ti ostáva len veriť, že ostanete spolu a všetko bude OK.

sisi1111
autor
21. feb 2014

@missy97231 Veru že s tým nič neurobím lebo je tvrdohlavý a riadne...hmm

zuzanockamt
21. feb 2014

@kveta al aky narok ma ona na ten byt? ... uplne ziadny 🙂 😉

sisi1111
autor
21. feb 2014

@zuzanockamt Ako to aký nárok??? Však tam bývame obaja, keby bol aj na mňa písaný tak by som platila naň aj ja tak by som asi mala aj ja nárok naň...však bývame tam spolu, ja čo miniem to sa mi nevráti a on bude mať byt..

cawes
21. feb 2014

podla mna mi pride jeho zmyslanie uplne normalne neviem kolko mate rokov , ale preco ked on plati uver a zobral byt by mal byt aj tvoj???
ak budete manzelia a budete spolu aspon 10 rokov ok ale takto? zober si to z opacnej strany ja osobne by som tiez nesuhlasila aby som si napr zobrala uver kupila byt a chlap mi povie ze nech je aj jeho

zuzanockamt
21. feb 2014

@sisi1111 platis hypo? neplatis ... brala si si hypo v banke spolu s nim? nebrala ... byt kupoval len on, plati iba on, tak aky mas narok? ... ziadny 🙂 ... aj ked byvas v podnajme u niekoho, tak hoci tam byvas, narok nan nemas 🙂 ... mali ste si hypo brat obaja, ked si chcela byt majitelka

sisi1111
autor
21. feb 2014

@mirkava Áno je iná doba a je hrozná, ja by som aj chcela ostať s ním len sa mi toto proste nepáči ☹ nie som ani vypočítavá len myslím na to že čo ak....čo potom ja s deťmi...?? Poznám jednu ženu čo velmi zle dopadla, tiež to riešila tak že on platil úver, všetky poplatky a ona stravu a nakoniec ju podviedol tak sa rozviedli a nič jej neostalo...fakt nič a on si popri nej urobil aj dve vysoké škoy a mal dva byty..

sorciera24
21. feb 2014

@sisi1111 napisem ti to realne....ano, rodina zatial nie ste...prsote zaiden pravny vztah medzi vami nie je..... a druha vec....je uplne normalne, ze ten byt je jeho a ja nechapem na co si ty narokujes?...na jeho byt palteny z jeho penazi? 😕 ak sa tak strasne lubite, tak toto by ti bolo uplne jedno, ze koho je....halvne, ze byvate spolu , nie?.....a okrem toho ti navrhol (ak som dobre citala), ze potom si aj tak zoberiete spolocny uver a uz budete mat spolocny byt.....ci?....tak o co tebe ide? zobrat mu jeho polku bytu?.....toto je prsote jeho byt, do kt. dal svoje penaize len on, keby si dala aj ty...je to ine......
ja vlastne neviem co ty chces?...jeho byt? chapem to dobre?

sorciera24
21. feb 2014

@sisi1111 a ak rozmyslas tak, ze sa raz rozideme...a cot y s detmi?.....tak by si mala mysliet aj an toto, proste vediet prezit aj bez neho, keby cosi amat akm ist.....inak sa nherniem do zakaldania neviem akej pocetnej rodiny....moj nazor

gabrielkaa
21. feb 2014

@sisi1111 ono su tam dva uhly pohladu. jeden ten co tu prezentuje vacsina a druhy. .. hovoris,ze ste sa rozhodli pre spolocne byvanie a vtedy on zobral uver. preco ste sa rozhodli osamostatnit? cakala si uz babo vtedy?

sisi1111
autor
21. feb 2014

@zuzanockamt No asi ťažko keď som ja v tom čase nemala prácu ako som aj ja mohla žiadať o úver spolu s ním????? A ešte platiť?? Ale potom som si robotu našla ako sme sa tam nasťahovali tak asi keby som aj ja prispievala tak asi by som mala aj nárok..nie....??

sisi1111
autor
21. feb 2014

@gabrielkaa Nie nečakala som bábo, len sme chceli byť sami, nechceli sme bývať ani u jeho rodičov ani u mojich tak najlepšie sami a tým pádom si nikoho nepohnevať.. 😉

dominikabartlova
21. feb 2014

@sisi1111 sa mu cudujes??? Ty keby si si kupila byt a zacala by si s niekym zit autimaticky by si ho prepisala aj na priatela-muza-manzela??? O tom silno pochybujem ci ste rodina ale nie..ako sa vobec mozes cudovat...aj chlapi maju rozum'- co ked ma opusti, ci ked ma oberie o byt ked nam to nebude klapat a budeme ma dieta a zneuzije dieta kvoli bytu??? Zeny su vychcane tiez takze sa nerob chudiatkom.... bud si zaobstaraj byt a daj do prenajmu a hypo sa bude platit sama ako ti pani radila....

gabrielkaa
21. feb 2014

@sisi1111 a este jedna poznamka - rodina ste,to ze momentalne nemate na to "papier" neznamena,ze mate neplnohodnotny vztah. Byvate spolu, zobudzate sa spolu a mate spolu dieta....neskor ak budete chciet,tak to oficialne specatite 🙂