Je to kríza?

8. jún 2023

Ahojte. Ani neviem kde zacat. Sme manzelia cca 7 rokov, mame 2 deti. Posledne tyzdne mam hrozne nervy na manzela a uplne vsetko mi na nom vadi. Chyby ktore mal vzdy, len momentalne ma privadzaju uplne k sialenstvu. Kazdy sme odlisnej povahy. Ja som ten rozvazny, zodpovedny planovac on je ten sice v praci workoholik ale doma ma na salame. Obaja pracujeme, deti chodia do skolky no on ma 2 prace cize mi chodi domov az vecer. Vsetko okolo deti a domacnosti je vacsinou na mne. On pride vecer "po funuse", rozprava mi len o praci a o tom kolko dnes zarobil a podobne. Strasne mi to zacina vadit. Radsej by som bola keby polavil pracovne tempo a viac bol s nami, deti su male len raz. Aj na ukor mensieho financneho obnosu.Komunikacia v tomto smere nepomaha, ide si svoje ze to robi pre nas ako pre rodinu. Vraj sa na to budem pozerat inac odstupom casu. Nemyslim si to. Druha vec ze fajci, sluboval este kedysi ze fajcit prestane ked sa narodi 1.dieta, samozrejme neprestal...potom ked druhe nic...dalsia vec co mi zacina extremne vadit. Vikendy ak ma volno su u nas tak ze ja mam chut planovat vylety robit a podobne a on rano vstava po 9 co ho musime durit z postele, ja s deckami vstavam medzi 6 a 7 hned sa pustim do ranajok prania varenia a podobne a panko si dospavaju. Snazim sa ho vzdy vecer pred vikendom nahovorit nech si ideme vecer spolu lahnut kedze viem ze deti rano vstavaju aby sme fungovali ako rodina vstavali spolu ale on len si potrebuje zahrat playko 🤔 niekedy hra aj 1, 2 noci a potom
n

autor
8. jún 2023

Nechce rano vstat. Neviem ci su to malickosti alebo toto cele casom povedie niekam kam nechcem...inak nepije ako plusovy bod do krciem nechodi s kamosmi tiez nie mimo tej prace je teda s nami ale ja si predstavujem ten cas straveny inak. On je doma gaucovy typ a ja aktivny co musi mat stale nejaky plan a vysava zo mna energiu uz ta jeho necinnost aj ked ho nahovorim dakam vidim na nom ze je znudeny a radsej by len doma bol..

nataly420
8. jún 2023

Máš ponorku 🙂 zober kamarátku chod na dovolenku niekde bez muža.

kaitlin3
8. jún 2023

Pozri to že je gaucovy typ a ty práveže aktívny si musela vedieť už dávno, to ty ho nezmeníš. Súhlasím že problém je na tvojej strane, či ponorka či kríza stredného veku alebo osobnosti, proste potrebujes zmenu ty a nie on, sustred sa na seba, svoju frustráciu si vybijas na ňom

0silvia0
8. jún 2023

Si na rodicovskej dovolenke?

dilino
8. jún 2023

Preboha tebe je asi veľmi dobre.Nevieš čo od dobroty.Muža ktorý má cez týždeň 2 roboty aby ste sa malý čo najlepšie vyhadzuješ s postele lebo pani madam už stala.Ja sa mu čudujem fakt.Teraz príklad ja stanem o 6 ráno tak budím celý dom rodinu susedov.Preboha ved si dospela žena si uvedom že ked je cele dní v robote chce mať oddych cez víkend.Predtým ked si si ním išla do manželstva nemali ste deti si nevedela že je taký typ.Alebo si dúfala a verila že sa zmeni no zázraky sa nedejú.VY dvaja ste odlišne povahy ON si chce oddychnuť popri 2 pracách čo je úplne normálne a TY chceš byť aktívna a čo niekto ťa drži.Veľmi TI je dobre tak nevieš čo by si vymyšľala.Ved si dospela ON je tiež dospelý je tvoj muž a nie nejaký sopľoš na gumičke.Zbytočne sa hnevaš už sa nezmeni.Píšeš do krčmi nechodi kamarátov nenavštevuje je s vami doma ale tebe je všetko málo.Nechápem čo chceš nepochopím.Vezmi sa a chod s detmi sama vonku na výlet takých ako je tvoj muž takých je veľa chlapov a ženy sa vezmu s deťmi a idú na výlet sami bez otca a muža.

lylyjana
8. jún 2023

Skus si zoradit veci podla priority, ze co ti vadi najviac a toto ries. Napr ked chcete niekam chodit, tak sa dohodnite, ze napr kazdy druhy vikend niekam spolu pojdete. Skus mu povedat, ze aj v tej praci nech tepcha polavi, lebo sice to robi pre rodinu, ale ked sa tej rodine nebude aj plnohodnotne venovat tak nebude mat pre aku rodinu toto robit.
A suhlasim, ze potrebujes aj ty trocha vypnut lebo kdea na 200%. On ma tiez pravonsi oddychnut a zahrat si to pkayko, robit si trocha aj co on chce a nie stale organizivamy program. Ale to plati aj pre teba-ty so tiez najdi nejaky svoj pravidelny oddych bez muza a deti

zobaka
8. jún 2023

No odlišní ste, ja cez víkendy pred 11tou nevstanem, vstávame spolu, alebo muž keď vstane skôr zbehne do obchodu, urobí raňajky, u nás to funguje tak, že automaticky vychádzame jeden druhému v ústrety. Podľa mňa vstávať o 9tej cez vikend nie je taký "horor" človek potrebuje aj dobiť energiu, v našej rodine nikto skoro nevstava, tešíme sa ako sa vyspime a potom ideme kde chceme. Problém u ľudí nastáva vtedy, ak sú úplne odlišni odhliadnuc od nejakého časového "harmonogramu" keď jeden by sedel doma a druhý nie, čiže buď kompromis, alebo každý začne žiť svoj život alebo to ukoncia

kristinapetronela
8. jún 2023

Veď ho nechaj pospať a choď sama s deťmi .taký problém .on keď bude chcieť tak sa pridá

sissy27
8. jún 2023

Mna keby si cez vikend budila o 9 tak ta poslem tak hlboko a daleko, ze sa ti ani nesnivalo o takom… proste vikend je na oddych a do toho patri aj spanok dokedy chcem.
Fajciar by vadil aj mne - preto by som s takym ani nerandila a nie si ho este brat za muza a porodit mu deti. A neverim slubom, ze prestane. Aj ked prestane, vzdy je vysoke riziko, ze pride slaba chvilka a bude v tom znova, je to zavislost ako kazda ina. Takze toto bud tolerujes od zaciatku navzdy, alebo si s takym ani nezacinaj.
Dve prace a zivotny standard - mozno ked ho bude doma cakat prijemna mila zena, ktora sa k nemu prituli na gauci a pozrie si s nim film, miesto tej, ktora ho nenecha vydychnut a ma vrtulu v zadku, tak sa bude aj tesit z prace domov…
Ono vies, porozmyslaj ako zijete teraz a ako by ste zili z dvoch platov. Mozno je fakt workoholik a mamonar, na druhej strane vyletiky a aktivity s detmi tiez nieco stoja, ze…

mirkava
8. jún 2023

Môj pozerá telku do 2 v noci a ráno by spal čer víkend aj do 10tej. Niekedy ma ide z toho poraziť no ale tak co už, aj ja mam svoje chyby.

marca12
8. jún 2023

Obaja ste inak nastaveni,ale to neznamena,ze nemozte spolu fungovat. Z tvojej strany by to chcelo trosku tolerancie. Ma dve roboty a kedy si ma oddychnut? To,ze on spi dlhsie neznamena,ze nezijete ako rodina. Nechaj ho vyspat a potom mozte naplanovat vylet. Ale pokial nie je vyletovy typ,tak aj v tom by si ho mala tolerovat,ze aspon ten jeden vylet raz za cas ti spolocne dopraje. Na druhej strane,ak by nemal dve roboty,mohla by si si dovolit chodit na vylety s detmi? Ved aj tie vylety nieco stoja.

lija22
8. jún 2023

ja len, predstav si realne minus peniaze z jednej jeho prace. Urcite ti nebudu chybat?
lebo podobnu situaciu som zazila, ked muz mal kralovsky plat ale zaroven zil v praci v inom meste a ja sama s troma detmi. pracu zmenil, lebo presne ako ty vravis, "deti su male teraz". to co sa s nimi da zazit teraz sa uz nikdy nezopakuje. A teda zmenil a zaraba polovicu a ja s nostalgiou a slzou spominam ake to bolo ked sme mali viac ( samozrejme, ze opominam negativne stranky daneho obdobia)
urob si ten rozpocet na papier a potom zvaz ci si predsa len nezasluzi cigu, spanie a relax do noci

ma77
9. jún 2023

Akože chudak chlap cele dni v robote a nema ani cez vikend pokoj ty si riadna stihačka ved ho nechaj nech si robi čo chce,chce spat do 9 nech spi chce hrat playko nech hraje sadni si k nemu a čitaj knihu alebo surfuj po nete lebo nakoniec nie ty budeš na neho alergicka ale on na tebaa čo sa tyka fajčenia ved si na tie cigarety zarobi a ked bude chciet prestat fajčit tak prestane ked on bude chciet a nie ked ty mu rozkažeš