Je sebecké nechcieť deti?

1. feb 2024

Som mlada baba a uz davno viem ze deti nechcem. Je to sebecke? Prvym dovodom je ze proste nechcem, niesom ten typ, suaj ine dovody. no hlavny je ten ze proste nechcem na tento svet priniest deti. Je to sebecke? Kazdy mi vravi v okoli, ze to je moj udel, ze co chcem byt sama, a ze deti su dar

anjelicek26
1. feb 2024

Je to len a len tvoje rozhodnutie, len si musis zvyknut, ze ludia maju strasny zlozvyk do toho tomu druhemu kecat a vysvetlovat veci zo "svojho uhla pohladu"... my cakame 5.dieta a tiez to asi vacsina nechape, ze na co 😂

alexxxx111
1. feb 2024

Nechápem čo stále riešite či je to sebecké či nie, veď je to každého vec, každého rozhodnutie, ja som si do tridsiatky nevedela, nechcela predstaviť život s deťmi, teraz je to pre mňa všetkým a napĺňa ma to ako nič doteraz. Veď ty ho musíš porodiť, vychovať, nie druhí, tak prečo by mal o tom niekto rozhodovať, nebodaj súdiť či je to sebecké. Veď ty vieš ako na tom si....

viestta
1. feb 2024

Ano, deti su dar ale je na slobodnom rozhodnuti kazdeho ci ten dar chce alebo nechce.
A dam ti dobru radu, nerozoberaj s okololim taketo intimne rozhodnutia, usetris sa zbytocneho vysvetlovania. Na priamu otazku odpovedz: Cas ukaze.

bublinka1426
1. feb 2024

nie je to sebecke. je to tvoj zivot a ty s nim mas nalozit tak ako uznas za vhodne.

tiez som nikdy nechcela deti, toboz nie do toho skazeneho sveta...
ale dieta je naozaj dar...
si mlada baba, daj tomu este cas...
mozno zmenis nazor. ....

diewcatqoo
1. feb 2024

Je to tvoje rozhodnutie a ak je tvoj partner s tym ok, tak nikoho ineho do toho vobec nic nie je. Jednoducho, nie kazdy je stvoreny na to, aby vychovaval deti a tak to je ok. A ak si este velmi mladucka, je mozne, ze svoje rozhodnutie este casom prehodnotis - aj to je ok.

marhulka13
1. feb 2024

Už tak často je tu táto téma. Prečo sa to vkuse rieši? Veď načo vešiaš ľuďom na nos ze nechceš deti. To je tvoja vec, rovnako ako keď ma niekto 10 deti.

renab
1. feb 2024

Nie je to sebecke. Ja som uz sice na deti stara, ale v dnesnej dobe by som deti tiez nechcela...

evelynmozagalega
1. feb 2024

Nie je to sebecké, nie je to tvoj údel ani povinnosť ani poslanie ženy a podobné nezmysly. Je to len a len tvoje rozhodnutie. Ak chceš byť sama, tak môžeš byť sama, ak to tebe tak vyhovuje a si tak šťastná. Nikto na svete nemá právo druhému hovoriť čo má a nemá robiť a ako by mal žiť. Deti sú dar pre toho, kto ich chce a tým to prajem, keď to tak cítia. Pre mňa je napríklad vrchol sebeckosti mať dieťa, aby sa mal kto o mňa postarať, aby som zažila "skutočnú" lásku, aby som sa nenudila, lebo bez detí mám prázdny život, aby som ďalej predala svoje gény a mnoho ďalších pseudo-argumentov. Ženy, ktoré nechceli deti existovali vždy, len ich spoločnosť postupne do toho "dotlačila" a nehovorilo sa o tom. Ak teda nechceš, je to ok, rovnako ako je ok ak ich chceš veľa.

dota6
1. feb 2024

No veď na také rady a odporúčania ich len popros, nech ti vynosia, porodia, vychovajú deti :D a keď odmietnu, tak im povedz akí su sebeckí :D
Ale srandy bokom. Ty vieš čo chceš. Pre mňa je najväčšie sebectvo a pokrytectvo, keď má dieťa niekto len za to, že sa to patrí. A ostatných nepočúvaj, nikto nemá návod na to,ako sa má žiť správny život. Každému vyhovuje niečo iné.

zuzitko74
1. feb 2024

Podľa mňa je sebeckejšie, keď niekto chce dieťa aj keď nemá vhodného partnera, prácu, bývanie a vhodné podmienky pre príchod dieťatka.
Tvoje rozhodnutie nepovažujem za sebecké.

mane01
1. feb 2024

Ako, to je predsa uplne jedno, co si myslia ostatni… vzdy je to len uhol pohladu. Pre teba moze byt sebecke ze ma niekto dieta a nestara sa on tak, ako by sa mal… dolezite je byt stotoznena so svojim rozhodnutim. Je to tvoj zivot. Spravne je to, ako sa ty sama rozhodnes.

januska12323
1. feb 2024

Nechápem ako to môže byť sebecké, veď ich nejdeš porodiť a zabiť aby neexistovali. Ty ich proste nechceš ani počať.
Sebecké sú osoby, ktoré zamiesia na dieťa pričom sa o neho nevedia vôbec postarať ale hlavne, že ho chcú mať.

cookie29
1. feb 2024

@anjelicek26 a na co teda ? 🙂 🙂

@autorka nie nie je to sebecke. Sebecke by bolo urobit to preto, lebo kazdy to od Teba caka, ale nemat k tomu dietatu vztah, alebo sa on nestarat...

petronelag
1. feb 2024

Mať dieťa je dar a ženy majú nato dosť času mať ho v rozpätí od 20 do 40 rokov, za ten čas sa dá nájsť čas vychovať dieťa alebo deti. Len treba mať vhodného partnera, ale čo som poznala aj ženy, ktoré vychovávali dieťa same, boli radi, že ho majú.
Medzi dieťaťom a mamou je taký vzťah, ktorý inde nenájde.
Iste je lepšie minvestovať radšej do detí, ako do dovoleniek, áut, domov, šiat a pod.
Ani si neviem celkom predstaviť, že by som po celý život iba išla do práce, domov, príp. mala aj nejakého priateľa a dieťa nie. Ja som s tým spokojná, že mám dieťa a aj som chcela mať.
Čo som poznala ženy, ktoré hovorili, že nechcú mať dieťa, tento názor zmenili, keď stretli toho pravého muža, s ktorým si to odrazu vedeli predstaviť.

viky173
1. feb 2024

tuto temu by si mala rozoberat so svojim partnerom a nie so svojim okolim, pretoze toto je naozaj dost sukromna vec, ktora sa tyka len Vas dvoch

maranta_leuconeura
1. feb 2024

Podla mna je sebecke deti chciet 😅 jednoducho pozeram na to, ze spolocnosti by som bola vacsim prinosom, keby som deti nemala, lebo by som mala viac casu na pracu, ktora je dolezita a ovplyvnuje vela ludi. Ale ja som sebecka, deti chcem a ktovie ako to dopadne s mojou karierou 🤷 no som s tym ok

alenka58
1. feb 2024

Je to Tvoje rozhodnutie Ty budeš mať taký život ako si sa rozhodla, rozhodnutie sa môže v budúcnosti ukázať ako zlé ale nie sebecké

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
1. feb 2024

Kazdy tyzden tato ista tema??? To je uchylka?🤔

cimage
1. feb 2024

Je to kazdeho vec a nikomu to netreba vesat na nos. Kazdy nech si riesi seba. Tak isto je pre niekoho sebecke, ze niekto ma len jedno dieta. Tiez je sebecke, ze niekto ma dieta a nevenuje sa mu a dieta chodi od jednej babky k druhej, v tom lepsom pripade.

laurika999
1. feb 2024

@viestta Ja som tak jednej odpovedala, že "čas ukáže" a nedala sa odradiť. Ževraj na čas sa nemám spoliehať, kedže už mám svoj vek 🤣

jaond19
1. feb 2024

Nehrozí nam vyhynutie,tak neries. A blbych ludi je vsade vela ktori by komentovali akykolvek pocet detí od nula po nekonecno. A potom este aj pohlavie.

autumm
1. feb 2024

Zaujímavé video vidal Juraj na kanále Juraj Vie. Kde sa zaoberá ako ovplyvní spoločnosť to ze ľudia nemajú deti 😊 je to kratucke zaujímavé video ( 6minut ma)

https://www.youtube.com/watch?v=BdKkbd0BijY
mikadooo
1. feb 2024

Ak ich nechceš, lebo by to bola pre teba záťaž, ktorú nechceš podstúpiť, tak áno, je to sebecké, lebo na prvom mieste je tvoj životný komfort. Ak ich napríklad nechceš preto, lebo sú to ďalší potenciálni "znečisťovatelia planéty" tak v podstate tvoj motív je čisto nesebecký a ušľachtilý, chceš šetriť planétu 😁. Každopádne tak či tak deti nechceš, nevidím v tomto absolútne žiaden zmysel dumať nad tým, či je to sebecké, alebo nie... 🤷.

janulik2008
1. feb 2024

@alexxxx111 ono vieš, keď niekomu povieš že nechceš deti tak automaticky ten dotyčný začne že aké sú deti úžasné a že aký zmysel bude mať tvoj život a TOP je že kto sa o teba postará keď budeš stará 😁 tak preto možno aj ;)

viestta
1. feb 2024

@laurika999 blbi lidi, taky lidi

jaskolka
1. feb 2024

Je to len a len tvoje rozhodnutie, o ktorom má (musí) vedieť jedine potenciálny partner. Inak absolútne nikomu to hovoriť nemusíš, nie je ti nikoho iného vec.

prasiatko30
1. feb 2024

To, ze ty nechces deti nie je sebecke - sebecke by bolo kebyze si drzis pri sebe chlapa, ktory tie deti chce a ty mu klames, ze aj ty chces a robis vsetko preto aby si ich nemala (na tajnasa)

viky173
1. feb 2024

@mikadooo Nie, sebecké by to bolo, ak by partner dieta chcel, ale ona nie - pozerala by iba na svoje zaujmy a vobec by nebrala do uvahy stastie partnera. Ale ak to obaja nechcu lebo sa im nechce o dieta starat, tak to ako sebecke nevidim, kedze obaja to tak chcu, nie je to pripad, ze by na niekoho nebrali ohlad - na koho by aj mali? na neoplodnene vajicko ci spermiu v kondome, kedze dieta ani neexistuje?

viky173
1. feb 2024

@prasiatko30 👏 prvy logicky nazor 👍