Je rušenie nočného kľudu aj hlasný smiech a hovorené slovo?

10. júl 2024

Ahojte prosim poradte, na ulicu sa nastahovali pred par mesiacmi novi susedia a teraz v lete maju kazdy vecer zurky na zahrade, po upozorneni zacali hudbu, co im hrala o 22. vypinat, ale potom este sedia a hlasno sa prekrikuju, smeju, rozpravaju, strngaju poharikmi. My byvame o dva domy dalej a vsetko pocujeme, teraz v horucavach je to o nervy, lebo v noci chcem vetrat a proste sa neda v tom hluku spat.
Ale na toto mi volanie policajtov za rusenie nocneho kludu asi nepomoze, vsak?

reanda
10. júl 2024

pomoze.. po desiatej nemaju co mat zurku na zahrade

sardinka32
10. júl 2024

Bud rada, ze nebyvas hned vedla, aj ked v noci sa to rozlieha dalej, tomu verim. Tym blizsim susedom to nevadi? Obavam sa, ze kvoli hlasnej vrave policajti nedojdu...kedze hudba je vypnuta...ale mozno ma niekto ine skusenosti.

reanda
10. júl 2024

@sardinka32 ona predsa policajtom nemusi vysvetlovat, akym sposobom su hlucni.. policajti pridu a ked budu vidiet, ze je tam grupa ludi na zahrade, tiez nebudu zistovat, ci len potichu pozeraju na hviezdy.. proste im to prikazu rozpustit, lebo boli staznosti..

chrobak7
10. júl 2024

Jasné, aj to, že si prdnú je rušenie nočného kľudu.... Kúpite si malý pozemok, susedov máte 3 metre od okna a čudujete sa, že ich počujete. Rozum sa mi zastavuje.

chrobak7
10. júl 2024

@reanda A ty si odkiaľ, že tvrdíš, že polícia rozpustí posedenie na záhrade???? Môžu akurát tak upozorniť, že niekto im bonzoval, že sú hluční.

liusa82
10. júl 2024

ja tomuto nechápem.Ludia si myslia, že ked bývajú v rodinnom dome tam neplatí akože zázrakom nočný klud alebo čo.Strašné niečo.Jasné treba volať policajtov po 22 čo si myslia že sú na samote?ešte keby šepkajú no tak.. ale viem si predstaviť ako to tam asi vyzerá.Ja by som sa s nimi nepárala keby je to často.Iné je ak je to nejaká oslava vonku raz za uhorský rok ale takto teda nie

reanda
10. júl 2024

@chrobak7 upozornia a prikazu ukoncit, lebo je nocny klud a pocas nocneho kludu sa neusporiadavaju skupinove posedenia na zahrade.. nikto hadam nie je tak naivny, aby si myslel, ze take posedenie sa odohrava v tichu.. a ak by boli potichu, tak hadam by sa nikto nestazoval.. oni tam nepridu s pristrojom merat decibely 🙂
ak ani po upozorneni neskoncia, moze sa hliadka volat znova a po nieviemkolkom raze sa uz dava pokuta..

e1h
11. júl 2024

Treba pravidelne hlásiť na políciu, a ideálne ak to bude od seba nezávisle hlásiť viacero susedov.

egonsk
11. júl 2024

po 22hej na zahrade este ostavat, to robia ako darcov krvi komarom? Ved uz o 20tej je to na nevydrzanie.

simsalabim
11. júl 2024

My mame na ulici takeho suseda, co pre kazde hlucne slovo vola policiu. A ta za kazdym pride.... Nie je ochotny tolerovat ani jednu jedinu oslavu raz za 10 rokov - druhy sused ho bol prosit, ze urcite skonci do polnoci a je to vynimocne atd. Udrie 10 hodina a vola policiu.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborachors
11. júl 2024

treba ist byvat do Rakúska tam by si toto nikto nedovolil. Holt v bananistane to este potrvá. Okrem toho aj vrava a hluk je no go po 22, preco si myslíte ze podniky pod barakmi zatvárajú o 10 vecer?? Hudbu vypínaju, ak je vôbec pustena, ešte skôr a ľudí vyhanaju pomaly o 21:30. Po tomto čase vám uz nenaleju. Takže áno, aj hovorené slovo v nočnom tichu je rušivé. Volat policajtov.

nelka93
11. júl 2024

@sardinka32 ale dôjdu. Každý zvýšený hluk po 22.je rušenie nočného kľudu. Už je to len o tolerancii ako to hudec riešiť. Ci za nimi pôjde a upozorní a stisia sa, alebo budú ignorovat

cookie29
11. júl 2024

Vies on je rozdiel zvuk a hluk. Skusila si si premerat kolko db mas u seba v miestnosti? Ja rozumiem, ze aj zvuk moze prekazat... mali sme podobnych susedov, v lete kazdy vikend aj do polnoci - 1 sedeli vonku na terase a veselo debatili.

danusskaaa
11. júl 2024

Akurát túto noc som volala políciu,kvôli "diskotéke" dievčat v našom vchode. Hrdinky neotvárali dvere susedom, ale neotvorili ani privolanej polícii. Hudba a spev ustali, ale potom začali vyhadzovať balóny s vodou vonku a jasné, že ten škrek a rehot bolo počuť všade. Čo robiť v tomto prípade? Zavolať políciu opäť? (mne je až trápne ich takto otravovať so "somarinou"...ale od pol druhej do piatej som oka nezažmurila, čo ziapali)

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamtumdo
11. júl 2024

Hlasita hudba po 22 samozrejme je rušenie....ale keď sedia vonku a zabávajú sa bez hudby s tým nespravis nič....policajti ich akurát upozornia a vyriešené....rušenie nočného kľudu určite nieje smiech na záhrade....mám takých susedov vedľa....od mája do septembra trávia večere vonku do aj do 00:00:...majú aj hudbu ale.stisia ju....zavriem okno a vyriešené....ako píšu vysie...nieje to hluk ale zvuk...keď nehucia oni,tak o dom ďalej,keď nie o dom,tak o ďalší dom.....je teplo,leto, ľudia trávia čas vonku po večeroch....je to úplne normálne podľa mňa...určite má hlasný smiech nejak neotravuje,počujem to,sle.ked.chcem absolútne ticho tak sa odstahujem na samotu...Ráno o siedmej kosačka vedľa,teraz pília drevo...to je dedina proste😂

sevrin
11. júl 2024

Nočný kľud znamená, že sa máš zdržať akýchkoľvek aktivít, ktoré môžu vyrušovať susedov. Takže aj susedino kotkodákanie na záhrade ak ťa ruší, porušuje režim nočného kľudu. Podniky u nás sú povinné o 22h zavrieť terasy. U nás v paneláku máme dookola aj také pravidlo, že už po 20h by sme sa mali zdržať akýchkoľvek aktivít, ktoré by mohli vyrušovať susedov (napr. hlasno pustený televízor).

0kristina0
11. júl 2024

@chrobak7 si na velkom velikanskom omyle, to nie je malymi pozemkami, ja takto pocujem tiez niekoho sa chichunat po veceroch na terase a maju dom na dalsej ulici o niekolko domov vyssie.

0kristina0
11. júl 2024

@danusskaaa ak su v podnajme treba kontaktovat majitela, ak je majitelkou samotna organizatorka diskoteky a podobne excesy by sa opakovali, treba podat na nu staznost bytovemu druzstvu + opakovane volat policiu.

floren
11. júl 2024

@danusskaaa u nás tiež neotvorili, volali sme políciu znovu a plus aj starostu,keďže to boli obecné byty a bordel robila jeho dcera

danusskaaa
11. júl 2024

@0kristina0 áno majiteľ už o tom vie a snažil sa im hneď ráno dovolať. Nepodarilo sa. Určite im vyčistí žalúdok... tak dúfam, že sa to nebude opakovať. Dnes som ako mátoha, pol baráku detto... len ma zaráža, že nakoniec som ostala "sama" ktorá to riešila...

sardinka32
11. júl 2024

@reanda Pisem z vlastnej skusenosti. U nas v ulici su dvaja policajti a ani jeden neriesi/l...a to si tu susedia z viacerych stran robia ine zurky...nielen vrava, ale aj basova hudba do rana. Preto som napisala, ze mozno ma niekto inu skusenost. Ja mam takych susedov hned vedla...stisia radio a hucia...a do polnoci idu minimalne. Keby som volala policajtov, bola by som tu za najvacsiu spinu, tak to trpim.

reanda
11. júl 2024

@sardinka32 tak policajt, ked je mimo sluzbu, nie je povinny riesit hlucnych susedov, ak mu to nevadi 🙂 .. na to musis volat hliadku.. policajt v sluzbe ma povinnost riesit staznosti, takze to riesit musi, bez ohladu na jeho osobny nazor..
ale ak ti je prednejsie nebyt za 'spinu', tak radsej trp to, co ti vadi, no.. mozno by si sa cudovala, kolki tak trpia tiez, len aby neboli za spiny.. toto je taky skolkarsky pristup za mna

reanda
11. júl 2024

@simsalabim nikto nie je povinny tolerovat hluk po desiatej.. takze to je take - chodit prosit susedov, aby vydrzali, vsak len do polnoci 😝 je to vlastne ziadost k ohladuplnosti od neohladuplnych ludi.. bud mi musi stacit uzit si do tej desiatej, alebo po desiatej fakt sa stiahnem a dooslavujem v tichu vnutri, alebo ked si chcem uzit hlucnu zurku do neskorych hodin, tak si na to prenajmem priestor vo vhodnom prostredi..
ja som byvala tiez tolerantna, ale neoplatilo sa mi to - ludia si to vacsinou nielenze nedokazu vazit, ale zvyknu to potom brat uz ako samozrejmost a dovoluju si stale viac a ty si nakoniec ta najhorsia, lebo vsak nechces byt trosku tolerantna 😝

mamaaja82
11. júl 2024

@barborachors by si sa cudovala.Do tretej rana pravidelne piatok,sobota hucali susedia ako drbnuti a vies kto?slovaci.Vsade ticho len od nich vecne hukot o dve ulice od nas policajna stanica a mali na haku.zaplatili 50€ a hucali dalej

sevrin
11. júl 2024

Keď budú robiť hluk po desiatej večer, hoď im do záhrady hniezdo sršňov.

laurita285
11. júl 2024

@reanda chceš vedieť ako to prebehlo keď prišli k nám policajti že sme v noci hluční? 😀 poprosili nás, že či sa môžeme stíšiť a my sme povedali že sa pokúsime a rozlúčili sme sa. toť vše

nisia
11. júl 2024

Riesi sa to tak, ze ty zavolas policajtov oni ich upozornia nech su tichsie, a nasledne mas moznost podat oznamenie o priestupku (obcianske spolunazivanie nie rusenie nocneho kludu lebo to nik nezmeral o kolko je hluk vyssi) na prislusnom obvodnom oddeleni. Policajtov mozes volat dookola a dookola ten isty postup. Ty mozes oznamit ze to vnimas ako schvalnost susedia budu vypocuti, vyjadria sa k tomu budu vediet kto na nich podal oznamenie. Policajti spis potom odoslu na okresny urad, ktory rozhodne ci vobec niekomu udeli pokutu. Kedze musi byt spolahlivo zistene ze ta konkretna osoba sa dopustila priestupku. Nemoze dostat pokutu za kamarata co tam hulaka napr.