Je normálne, keď sa 47 ročný muž takto správa?

morningcoffee1
29. apr 2017

Zacnem takto. V mojej terajsej praci mam kolegu, ktory ma uz dlhsiu dobu ignoruje. Napriklad, sedime traja v jednej kancelarii, ale bavim sa len s jednym kolegom. Akonahle sa bavia oni dvaja medzi sebou, ja sa nepripajam, pretoze viem, ze on aj tak odignoruje to co poviem. Pripadne vytiahne mobil, a predstiera, ze kontroluje nieco dolezite, vyjde z kancelarie len aby sa nemusel so mnou rozpravat. Cela nasa konverzacia je o tom, ze sa rano pozdravime, a ked odchadzam, tak mu poviem dovidenia. Minule isiel kupit do obchodu nejake pecivo, a kolegov z vedlajsej kancelarie sa opytal, ci nieco nepotrebuju, ale mna z toho vynechal. A teraz si vypocujte dovod toho vsetkeho. Nadriadeny mal s nim rozhovor a vraj cele je to koli radiu! Do kancelarie si priniesol po svojom vymenovani radio, ktore mu po urcitej dobe sef zakazal, pretoze okrem ineho v praci sa musim sustredit a komunikujem vela so zakaznikmi cez telefon (on robi inu pracu). On si to ale vo svojej hlavicke vysvetlil po svojom, a to ze, ja som isla za sefom, a povedala mu, aby mu zakazal v kancli pocuvanie radia. 😀😝 Je Pravda, ze ma to troche rusilo, kedze rozhovory so zakaznikmi nie su v mojom rodnom jazyku, a teda musim byt velmi sustredena, ale bola to cisto sefova iniciativa. Chcu ma teraz prelozit do inej kancelarie, ale zatial k tomu este nedoslo. Co sa tyka kolegu, ma velmi vysoke ego, od zaciatku kazdemu hovori ako sa u nas stane sefom, ale velakrat som mu napriklad pomahala s jednoduchymi ukonmi na pocitaci, ked trebalo v systeme nieco vyhladat, lebo sam na to nevedel prist. Myslim, ze je to nezrela osobnost, napr. sa verejne vyjadroval nepekne o svojej manzelke ucitelke, do telefonu povie, ze ju lubi, a potom nam dvom, ze to nemyslel vazne??😨 Mate niekto s takymto typkom skusenost?

ivuska027
29. apr 2017

@morningcoffee1 u nás v robote majú všetci sluchátka pichnute v počítači, každý so počúva svoje.
A k nemu? Je to nezrelý primitívny blbec, kvôli ktorému len zbytočne míňaš energiu. Treba si povedať, že aj na takých svieti slnko a basta. Bojovať s ľudskou hlúposťou a zadubenosťou nemá význam.

moni244
29. apr 2017

Je to len kolega, nemusite byt kamosi 😀 kasli nanho

toskanka
29. apr 2017

@morningcoffee1 uz len dufaj, co ta coskoro prelozia do iného kanclu a toto absolutne vypustis z hlavy.

morningcoffee1
autor
29. apr 2017

@ivuska027 Urcite. Ja si ho vobec nevsimam, viem, ze mi nemoze uskodit. Chcela som sa hlavne porozpravat, lebo v praci na to nie je vhodna poda. Kolegovia logicky musia zostat nestranni. Aj ked mnohi si o nom myslia svoje.

morningcoffee1
autor
29. apr 2017

@moni244 Hlavne mi je luto jeho manzelky. 😒

mima4
29. apr 2017

@morningcoffee1 neber si jeho spravanie osobne, bud k nemu slusna, pomoz mu ked treba a nezabudaj ze za svoje spravanie si nesie zodpovednost len o sam.

morningcoffee1
autor
29. apr 2017

Urcite. V praci musime zostat profesionalni.

tyelde
29. apr 2017

Nerieš, nas bolo v kancli aj 8 ľudí na telefóne, každý v inom jazyku, plus rádio... Daj si sluchátka a máš po probléme, nemôže si každý sadnúť s každým

tova
29. apr 2017

@morningcoffee1 uplne normalne v tomto veku. kriza stredneho veku. Chce si sam este nieco dokzat ze je hodny niecoho na tomto svete. preto este sniva ze sa stane sefom, kupi motorku, najde mladu priatelku atd... Ignoruj

morningcoffee1
autor
29. apr 2017

@tova Pobavila si ma. Palec hore. 🙂

deti95060810
30. apr 2017

@tyelde vás len 8? tak nás 40 a to bol ešte len hurhaj - na každom stole telefón, stále to vyzváňalo, nedalo sa ani poriadne tel., polovica chcela vetra´t stále - druhá vôbec, jesť sme nemali dovolené kto čo chcel - museli sme rešpektovať príkaz čo môžme jedávať aby sme nerušili svojimi arómami druhých....

deti95060810
30. apr 2017

on môže ozaj len snívať. Ale beda ak sa takéto indivídum ozaj stane šéfom...tak to potom aj vyzerá v tomto štáte...
niečo podobné som zažila, jeden kolega nevedel prežrieť že ja mám vyššie vzdelanie ako on.

obsadenemeno
30. apr 2017

@morningcoffee1 normalne to nie je, alebo mozno je, ale tak v materskej skolke....nevsimat takisto, byt zdvorila, ale nechat ho hladat subory v pocitaci hoc aj cely den....ked s tebou nehovori, nehovor ani ty s nim.

tiper24
30. apr 2017

asi je urazeny za to radio a je tiez mozne ze ho sexualne pritahujes alebo on teba 🙂
@morningcoffee1

tyelde
30. apr 2017

@deti95060810 nechcela by som 😀

morningcoffee1
autor
30. apr 2017

@tiper24 😖

tiper24
30. apr 2017

@morningcoffee1 to co znamena? 🙂

morningcoffee1
autor
30. apr 2017

@tiper24 Ze suhlasim s prvou castou tvojho prispevku. 🙂

tiper24
30. apr 2017

@morningcoffee1 aha 🙂

kikulienkadd
16. apr 2023

Ahoj,aj ja mám kolegu,ktorý ma ignoruje. Už sa ani nezdravíme,som pre neho asi menej ako nič. Keďže je starší, istú dobu som si považovala za povinnosť ho pozdraviť, ale keď mi dlhodobo neodpovedal, prestala som ho zdraviť tiež. Začalo sa to pred cca 13.rokmi. Posledný "kliniec" do rakvy som si zatĺkla, keď som po návrate z 1.MD vyhovela postupu na vyššiu pozíciu (išlo len o zastupovanie počas MD) a kolega nevyhovel. Odvedy neexistujem. Je mi to už po čase smiešne a je mi ho ľúto,zjavne má nejaký väčší problém sám so sebou... Podobne to asi bude v prípade tvojho kolegu. Každopádne: hlavu hore, problém nie je v tebe! Nerieš 😉

basska_b
16. apr 2023

Ano, toto je uplne normalne spravanie zduteho chlapa. Je to jeho pasivna agresia voci tebe - a este dufaj, ze ta neohovara, niektori chlapi su riadne klebetni. Manzelku moze mat taku jednoduchsiu zienku, ktora ho obdivuje, aky je uzasny - v tom pripade budu nadosmrti staatni, nemaj boja 🙂