Je nevhodné, ak som v kontakte s bývalým snúbencom?

komplikovana
17. nov 2010

Môjmu terajšiemu priateľov prekáža, že som v kontakte s mojím bývalým snúbencom. (to, že si cca raz za mesiac zavoláme, čo je nového, keďže on žije v zahraničí) Snažila som sa mu to vysvetliť, že sme sa nerozišli v zlom, ale ako normálni dospelí ľudia a ja neviem len tak vymazať ľudí zo svojho života, ktorí pre mňa niečo znamenali. Priateľ mi povedal, že mu to prekáža a že je to nevhodné. Je to naozaj tak?

newyorkgirl
17. nov 2010

skus sa na to pozriet z opacnej strany, ci by tebe neprekazalo, keby si on vola s byvalou frajerkou... myslim, ze raz za mesiac je to OK, ale keby to bolo caste mailovanie, volanie a nebodaj stretavanie, tak to uz by na mieste asi nebolo 😀 ja si osobne myslim, ze ak raz niekto niekoho miloval a nebodaj bol ZASNUBENY, tak uz to nikdy ako normalne kamaratstvo fungovat nedokaze

martina2001
17. nov 2010

moja není kontakt ako kontakt, možno sa bojí tvoj terajší ža o teba može prísť. Mm to neva keď niekoho stretnem pokecám, pojdeme na kávu, ale zas aby moj ex volal to by asi tiež nemusel. Dá sa to akceptovať cez sviatky, narodeniny, meniny ale bežne asi nie a to mm nie žiarlivý a vadilo by mu to tiež a popravde aj mne by to vadilo keby si voláva len tak s ex

lucka1987
17. nov 2010

zdielam nazor newwyorkgilr
urcite je pre teba dolezity clovek, ale boli ste snubenci..... skus si predstavit ze by si pisal tvoj partner s byvalou snubenicou-- ved ste planovali spolocny zivot.. je mozne mat potom len obycajne priatelstvo?
chapem tvojho partnera.. aj mojmu prekazalo ked mi pisal a vyvolaval moj byvaly kory sa rozviedol a chel ma spat.....no zial on byva len par metrov od nasho bytu 😅
urcite mu to nezazlievaj a ani nerob ziadne tajne telefonaty.... skus kontakt obmedzit na sviatky a meniny a tak....

jabadaba
17. nov 2010

tiez som v kontakte s byvalym, s ktorym sme prezili velmi intenzivny vztah, uz je to roky co sme sa rozisli, v dobrom, po dohode a zostali sme priatelia. Boli sme si velmi blizki. Manzel vie, nie detaily samozrejme, ze sme z cas od casu v kontakte, je to ovela menej ako raz do mesiaca, stretneme sa tak raz dva razy do roka. Ale je fakt, ze kym z mojej strany uz roky nic nie je, tak on je ocividne nadalej zalubeny. To uz asi nikdy nebude uplne "nevinne". Snazi sa nedavat to najavo ale nie vzdy mu to ide a mne je to neprijemne, Obaja preto dost eliminujeme kontakty aj stretavania. Byt na tvojom mieste, asi to trochu zredukujem, nech sa chlapec opat nenamota alebo pripadne Ty a pokomplikujete si vase vztahy. Ja viem, aj mne to tak prislo, ze je skoda pustit blizkeho cloveka, ale ak to ma presahovat nieco co uz davno skoncilo, je asi lepsie to obmedzit. Sama vies ako na tom ste. Je to tak, to uz nikdy nebude len priatelstvo, aj ked sa tak budete tvarit. 😉 A este doplnim, ak sa kontaktujete ci nebodaj by ste sa stretli, ziadne tajomstva, muz nech o tom vierr, pekne dopredu. Nic nie je horsie ako zatlkanie, to potom nevyzera uz nevinne. A ludia su mrchy, nikdy nevies co kto tvojmu muzovi donesie do usi a v akom podani.

elvera
17. nov 2010

no ja ti ozaj mozem povedat z mojej vlastnej skusenosti. so snubencom sme sa rozisli po 6 rokoch, mali sme rocnu pauzu, zatial obaja sme mali novych partnerov, boli sme v kontaktne telefonickom niekedy velmi zriedka, niekedy castejsie, ak boli problemy, tak castejsie. proste sme sa potrebovali len tak vykeckat. po roku sme prisli nato, ze jednoducho nevieme bez seba existovat, s vtedajsim priatelom som sa rozisla, tak isto on s priatelkou, dnes sme manzelia a mame 9 mesacneho syna 😉 . takze viem, o com pises, moj vtedajsi priatel mi robil neuveritelne sceny zato a aj to prispelo k tomu, ze sme to takto poriesili. proste nepochopil to. no na druhej strane, nerada priznavam, ale mne by sa to tiez nepacilo 😒

lucia20
17. nov 2010

ja si myslim, ze pre teba je to jednoduche a vhodne. ved ste spolu vela zazili a nedokazes ho vymazat zo zivota, ale taktiez viem pochopit aj tvojho muza. Musis si uvedomit, ze pre neho je to stale konkurencia a ista davka strachu, tam bude vzdy. boji sa o teba. a presne ako sa to stalo u elvery, tak sa to moze stat aj u vas a zrejme toho sa boji. a nevyhovoris mu, ze sa to stat nikdy nemoze. aj ked si skalopevne presvedcena, ze isto nie, ale predsalen nikdy nehovor nikdy.

katka1981
17. nov 2010

Keby som si ja volala s byvalym, mojmu manzelovi by to vobec nevadilo. Keby si on volaval so svojou byvalou, nezelala by som si to. Je to asi o sebavedomi partnera. Ani jeden z nas zasnubeny predtym nebol. Manzel mal skor kamaratsky vztah s byvalou, ale napriek tomu mne to vadi. Takze mna partner respektuje a tiez keby jemu vadil kontakt s mojim byvalym, respektujem to. Ale kazdy sme iny, treba sa dohodnut. Chapem tvoho priatela ale chapem aj teba.

viera27
17. nov 2010

podla mna je to nevhodne. Ani nie tak samotne telefonovanie, ale podla mna tym tvrdo davas svojmu terajsiemu priatelovi nieco najavo. Ze aj ked vies, ze mu to vadi a trapi ho to, nestoji ti jeho nestastie za to, aby si obmedzila kontakt s byvalym. MOzno len staci povedat priatelovi : "Vies co? Kvoli tebe a len a len kvoli tebe to urobim, lebo ta lubim."
A mozno priatel povie ze uz netreba, ze len stacilo dat jasne najavo, kto je tvoj "primarny" zaujem 😉 .

miskinadamko
17. nov 2010

neviem co od tejto otazky vlastne cakas-aku odpoved, pretoze to by si si mala riesit hlavne medzi 4 ocami zo svojim priatelom a nie tu, pretoze ked ti tu 30bab napise ze to normalne nie je a dalsích 50 ze to normalne je , vas vztah to aj tak nikam neposunie. a obvzlast ked my do toho urcite nevidime tak ako vy dvaja a co vsetko za tým je alebo nie je 😉

kili
17. nov 2010

podľa mňa je smutné, keď sa dvaja ľudia po rozchode nedokážu porozprávať. museli mať niečo spoločné, keď boli spolu a keď nevyšiel partnerský vzťah, tak nemusí byť hneď vylúčené, že nemôžu byť kamaráti.
je fain, že ty nie si ten prípad a v tomto smere si uvedomelá. čiže to, že sa s bývalím rozprávaš je rozhodne normálne, nenormálne mi skôr príde, keď sa už vôbec porozprávať nedokážu.
ale čo s tým, že to tvoj terajší partner nedokáže pochopiť, to fakt neviem. keby mne niekto chcel kecať do toho, s kým sa stretávam... hmm. však to je už obmedzovanie osobnej slobody 😅

filipal
18. nov 2010

poznas porekadlo - Stara laska nehrdzavie? 😅

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkafuny
22. nov 2010

Komplikovaná...
Ja si myslím, že to je v poriadku... Ja sa tiež občas s bývalým stretnem, a keby to môjmu aj vadilo, tak nech vadí... Určitú časť svojho života som s ním prežila a to sa len tak vymazať nedá... Mne by to nevadilo tiež...

indiankaindi
25. nov 2010

No mne osobne by neuveritelne vadilo, ak by manžel telefonoval so svojou bývalou a viem, že jemu by to vadilo tiež. A ja osobne to ani nevyhľadávam, kontaktovať sa s bývalými priateľmi, vzťahy s nimi sa skončili, teraz mám iný vzťah a nepotrebuje riešiť ich životy, ani ak sme mali blízky a dlhodobý vzťah. Ani neviem o čom by som sa s nimi bavila, pretože teraz, keďže som už vydatá, je to ďaleko za mnou a ja som sa tiež niekam posunula. Čiže už to nie je ako kedysi, a nie je o čom sa baviť. Takže ja to jednoznačne považujem za nevhodné. Veľmi nevhodné. 😒

digysa
30. nov 2010

Priatelstvo medzi zenou a muzom "neexistuje"

Pokial s nim nemas nejaky zavazok (deti), tak nevidim dovod preco by si s nim mala udrziavat kontakt. Ved ste sa rozisli....

laerke
30. nov 2010

Podla mna to nevhodne nie je, no treba respektovat zelanie svojej polovicky.
Uplne by som zo zivota nikoho nevymazala, moj to uz pochopil a tusim to vzdy trosku chapal, no su hranice.
Ja sa s byvalym sem tam aj stretnem, ale moj chlap vie, ze ho mam v zaludku tak sa nie je o co bat 😀

Je to aj o dovere. To je velmi podstatna vec. No moze mat "blby" pocit. Troska ziarlivosti je vzdy mila 🙂

Nechcem ti hovorit aby si sa s nim kontaktovala tajne. No skus to tak, ze telefonaty skratis a ked to nepomoze, tak musis sama uznat co je najlepsie riesenie.
A co povedala digysa podla mna nie je pravda. To ze priatelstvo medzi muzom a zenou neexistuje je detinske a my sme predsa dospeli ludia. A este ked aj zije v zahranici!
Treba sa s poloviciakom jednoznacne porozpravat a ako som uz vravela, uvidis co bude najlepsie riesenie. Ak sa cez to tvoj chlop nevie preniest a zalezi ti na nom, tak jasne ze sa posuvaju hory doly 🙂 Drzim palce, sprav to, co je pre vas najlepsie!

mywiel
30. nov 2010

Mne by to teda prekazalo ale ja som ziarliva... 😀 😀

stanca22
30. nov 2010

Môj názor, je to dosť nevhodné, ja som zo všetkými prerušila akýkoľvek styk aj manžel a žijeme už iba jeden pre druhého ... Neriskujeme, aby sa nám obnovili náhodou city voči bývalím, to chceš? Isto nie ... Ak miluješ priateľa, žite jeden pre druhého, isto keď Ti to tak povedal ako si napísala, dosť sa o Teba bojí a nechce o Teba prísť ...

mamutka
1. dec 2010

pises-to, že si cca raz za mesiac zavoláme, čo je nového, keďže on žije v zahraničí...............keby nezil v zahr., tak ste v kontakte castejsie, aspon to tak vyplyva z toho ako pises......ak som sa s niekym rozisla, aj ked v dobrom, a on zije daleko, tak ak si raz mesacne volame, tak to sakra znamena, ze tam nieco je....... nepotrebujem pocut ludi, ktori su daleko, nevidame sa, no pritom mame fajn vztah......staci mi par mailov do roka, narodky, meniny, vianoce...... vy pestujete svoj vztah a to je nevhodne......

atinka22
2. dec 2010

Ja môžem povedať len toľko - mne by to sakra vadilo, keby sa môj manžel bavil so svojou bývalou, takže by som to nerobila ani ja jemu. Keby šlo len o náhodné stretnutia, samozrejme, že neprejdeš na druhú stranu ulice, ale normálne prehodíš pár slov, ale takého telefonáty sú vyložene plánované záležitosti. Zdá sa mi to nevhodné.

renca3
2. dec 2010

Ano, je to nevhodne.

lussy666
2. dec 2010

@renca3 😀 😀 😀

neurologia
2. dec 2010

mne sa stalo presne to co pise elvera....ten prispevok cely akoby som ja pisala 😀

bellugia
3. dec 2010

Keby môj manžel hoci len občasne s úsmevom pokecal so svojou bývalou, asi by ma rozdrapovalo každú sekundu, čo to vidím, počujem, viem! 😀 A to nie som žiarlivý typ. Preto by som si nedovolila robiť to isté pred mojím manželom, keby som bola v kontakte s bývalými - čo nie som. V zlom rozísť, či v dobrom - nepovažujem to za vhodné - ak to niekoho citovo zraňuje.