Je mi zle z mužovej sestry

18. aug 2021

Baby čo by ste robili? Dostali sme od mužovej sestry také staršie auto, už len na dojazdenie, ale sme vďační. No a s ňou sú stále problémy a keď sa dostaneme do sporu, tak ho chce späť, že ho predá. Tak ako nech si ho predá, ale chová sa teda hrozne. V minulosti sme bývali v jej byte, to bolo peklo. My sme s ňou teda nebývali, ale prenajímala nám byt. Mali sme platiť 300€, ale po dvoch mesiacoch vraj nemala peniaze tak chcela viac a že keď s tým nesúhlasíme, tak nech sa odsťahujeme. Viackrát sa k nám zachovala nefér. Napríklad keď prišlo vyúčtovanie za vodu a elektrinu, prišiel nedoplatok, ktorý po nás chce späť. Lenže keď nám prenajímala ten byt, tak ona sama povedala a dohoda bola, že energie sú v cene. Mne je z nej už tak zle, že sa s ňou už nechcem stretávať. Je mi to ale ľúto, kvôli mužovi. Už ju nemôžem ani cítiť.

kiwi3
18. aug 2021

tak po tej skusenosti s bytom by som od nej uz nic nechcela. preco ste na to pristupili?

ivkazba
18. aug 2021

Načo ste si od nej brali auto, hoci je to stará šopa, ak viete, aká je? S takýmto toxickým človekom sa treba stretnúť akurát tak na rodinnej oslave, pozhovárať sa v rámci slušnosti a toho, že je to rodina, ale nič viac neriešiť.

thereisabear
18. aug 2021

Auto by som vrátila a nevzala od nej už ani cukrík.

karhu
18. aug 2021

auto jej vratte a v buducnosti s nou uz neratajte

autor
18. aug 2021

@kiwi3 Tak vieš, je to jeho sestra a on akoby dúfal, že to bude lepšie. Ale došlo na moje slová.
@ivkazba

autor
18. aug 2021

@thereisabear Moje slová. Auto potrebujeme ako soľ, riešime teraz kúpu nového, auto aj keď staršie sa nám fakt hodilo a budeme žiadať o hypo s mužom, tak šetríme a snažíme sa znížiť náklady. Preto sme aj auto prijali.

autor
18. aug 2021

Chce po nás ten nedoplatok, ako ja by som jej to dala a to by bolo to posledné a pre mňa už skončila. Lenže muž jej tie peniaze dať nechce, pretože dohoda znela, že všetko je už v cene nájmu. Vtedy sme jej teda aj dali viac. Skrátka nás hnusne vydierala. Našťastie sme si našli iný byt. Na jednej strane muž je z nej znechutený a na druhej je to jeho sestra a viem, že ho to trápi. Ja osobne sa s ňou už nikdy nemusím vidieť.

prasiatko30
18. aug 2021

Ako bezne sa prenajima tak ze ak su nedoplatky tak najomnik to doplati ale ak su preplatky tak tie mu majigel zase vypalti. A k tomu auto len tolko - na kieho frasa od nej nieco takeho berietw ked mate s nou zle skusenosti??

autor
18. aug 2021

@prasiatko30 Muž to auto vzal, aj keď som mu povedala, že mám z toho blbý pocit. Naše odišlo a vtedy sme nemali na to kupovať nové. Teda takto, peniaze sme mali, ale úspory chceme použiť na hypo. Ale vypomstilo sa nám to.

autor
18. aug 2021

@prasiatko30 Jasné, to chápem a teda ja osobne by som jej to dala ten nedoplatok, lenže muž hovorí, že nás oklamala. Oklamala nás v tom, že koľko platí zálohy, bolo to oveľa menej ako trvdila, keď sme sa nasťahovali. A povedala, že energie sú v cene.

lucka_ke
18. aug 2021

najhoršie obchody sú s vlastnou rodinou

21oktober
18. aug 2021

kolkoizbový byt vám prenajímala a v akej lokalite... myslím tým vačšie , menšie mesto , výcho, západ.

autor
18. aug 2021

@21oktober Prenajímala nám jednoizbový byt v Leopoldove.

julia2018
18. aug 2021

500-1000€ stojí staré auto s dva roky platnou STK. Sorry, neverim, že toľko nemáte. A nájom bytu netuším čo stojí v Leopoldove, ale u nás idu 1-i po 350-450. Nevezmi od nej už ani pohár vody.

mabenn
18. aug 2021

Preco stale opakujete tie iste chyby? Prv byt, teraz auto...

janai1
18. aug 2021

To ze sú energie v cene neznamená ze aj vaše nedoplatky sú v cene 😉 Nedoplatky si musíte zaplatiť vždy a v akomkoľvek byte... Ak ste sa dohodli na tom koľko budú zálohy vyratajte si rozdiel a len ten jej zaplaťte

autor
18. aug 2021

@mabenn Viem. A bolo to naposledy, len muž je taký, že je to sestra a neviem čo. Ale už aj jemu pohár trpezlivosti pretiekol.

kitycat
18. aug 2021

Za 2 mesiace aky nedoplatok steakoze spravili? To nemate 20cku a svaty pokoj?

autor
18. aug 2021

@julia2018 Chceli sme už aspoň lepšie a spoľahlivejšie auto.

nominativ
18. aug 2021

Radšej budem dlžná banke do smrti, ako niekomu z rodiny... A to aj čo sa tyka láskavostí. Veď v mojom okolí sa aj po 20 rokoch vykričalo, že sa jedna druhej niekedy starala o deti. A tak je to so všetkým.

elanor
18. aug 2021

ze po vas chce nedoplatok, za predpokladu, ze ste ho aj sposobili, je uplne v poriadku. Dohoda o energiach v cene vseobecne znamena, ze mesacne preddavky, ktore majitel plati, su uz v najme. Ale pokial vy spotrebuje viac, ako je prepoklad,a teda kolko sa mesacne plati, tak je snad viac ako jasne, slusne a samozrejme, ze za svoju spotrebu nad limit si zaplatite. Ci mas pocit, ze je v poriadku, ze to ma platit niekto iny zo svojho na vlastny ukor? Akoze charita?
To s tym autom, je trapne, to ano. Aj s vymyslenym vyhadzovani z najmu, lebo jej davco sadlo na nos.
Ale na nedoplatok sposobeny vami ma plny narok.
Ak ste ho ale nesposobili, tak ano, chapem, ze tvoj muz je nasr... a trva natom, ze neuhradi.

autor
18. aug 2021

@kitycat Bývali sme tam pol roka. Po dvoch mesiacoch chcela zvýšiť nájom a teda sme jej platili viac, lebo sme nemali nervy zase riešiť sťahovanie a navyše bolo pred Vianocami. Tak sme to ešte vydržali a potom odišli .Ja by som jej tie peniaze dala a už nikdy ju nevidela. Manžel má ale iný názor.

autor
18. aug 2021

@elanor S tým nedoplatkom súhlasím, čo sme spotrebovali to aj zaplatíme, to je jasné. Len muž robí v tomto problémy, je už z nej znechutený. Navyše sme jej do bytu investovali nejaké peniaze, muž jej vymaľovať, vymenili sa batérie, lebo už boli staré, opravil jej kadečo...

michaela789
18. aug 2021

Auto jej vráťte, na dojazdenie kúpite za pár stovák iné a už od nej nič neberte. Asi má nejaké komplexy a potrebuje mať nad niekým kontrolu. A robí to takto 🤷‍♀️

autor
18. aug 2021

@nominativ Ja som nikdy nechápala ako sa môžu rodiny takto rozhádať kvôli peniazom. Teraz už to chápem, aj keď v našom prípade ide hlavne o to, ako sa ona a zachovala.

elanor
18. aug 2021

ak to mate ako zdokladovat, tak aj vy jej predlozte fakturu, ze moja zlata, toto sme vrazili do tvojho, bud zaplat, alebo odrataj z nedoplatku. A ste si kvit.

autor
18. aug 2021

@michaela789 presne toto mi povedala moja mama. Asi na tom niečo bude.

autor
18. aug 2021

@elanor To sme urobili a ona na nás vytiahla občiansky zákonník ktorý hovorí, že nájomník je povinný hradiť náklady s udržiavaním bytu alebo niečo také.

sasa1310
18. aug 2021

to, že energie sú v cene je jedna vec. A keď minieš viac, tak samozrejme, že si musíš doplatiť. Čiže nedoplatok platíš ty. A za 300 eur sa ti ešte nepáči? Veď si prenajmi byt od cudzieho alebo si kúp vlastné a ešte uvidíš, čo je to platiť energie.
A keď je teda taká zlá, načo berieš od nej auto staré? Nie si tak trochu nevďačná?
Postavte sa na vlastné nohy, zaobstarajte si bývanie sami aj auto si kúpte sami a budeš bez problémov. A potom sa len pozrieť na to triezvo a z druhej strany. Lebo z tvojej strany je to len nevďačnosť.

elanor
18. aug 2021

co prosim??? max. tak nahradit sposobenu skodu. Ale, nie ze pokupi nove za vlastne a majitel podakuje a cago-belo...
No to oazj vyzera na dobru spekulantku, a uz sa ani tomu tvojmu muzovi necudujem.
Na jeho miste by som uz asi davno vybuchla, a sestru - nesestru, ale poslala bych do ...., sak vies kam.