Je dobré v sebe držať hnev?

30. apr 2021

Vsade citame,ako mysliet pozitivne a co davas,to sa ti vrati....ale co ak ta niekto stve, permanentne ti to robi zle a rozladi ta to...mam mavnut rukou? ci to dat von, povedat mu to, hoci to zase len vytvori negativnu situaciu a energiu.... Ja dlhodobo mam problem s jednou osobou, vzdy, ked s nou musim travit cas, ma vytoci svojim spravanim.Vyhybam sa stretnutiu s touto osobou,no neda sa vzdy.Mam chut zvriesknut,ze dost, si sebec, daj mi pokoj !Musim v sebe tlmit ten hnev,co mam? co ak prave potlacany hnev mi udrie na zdravie? nie je lepsie dat emocie von?ako to aj ucime svoje deti? aj ked su to negativne emocie....

hederamonstera
30. apr 2021

Samozrejme, ze to nie je dobre v sebe drzat.
Pomoze ti, ked tej osobe povies, co si o nej myslis? Neskusis sa skor zamerat na to, preco to hneva TEBA? Specifikovat dovod tvojho hnevu - ale ten dovod nie je, ze je niekto nejaky, to je tvoj problem, ze ta to hneva.

borkaki
30. apr 2021

Ak by ste to chceli vyriesit mozete ma kontaktovat

0silvia0
30. apr 2021

nepomôže ti vychrliť emocie na danú osobu, keďže ťa serie. Daná osoba si vôbec nemusí uvedomovať, že niekoho dráždi a možno to ani inak nevie, len týmto spôsobom. Skôr by si mala popracovať na sebe. Byť s danou osobou čo najmenej a počítať s tým, že k žiadnej príjemnej debate nepríde. Čiže prísť, vybaviť, pár zdvorilostných fráz zvládneš a vypustiť to z hlavy. Skôr sa na ňu pozeraj s blahosklonným postojom a súcitom, že aj takíto ľudia existujú...

autor
30. apr 2021

@borkaki ako to myslite vyriesit? ste najomny vrah? 😂

borkaki
30. apr 2021

Nie to vobec 😀😀😀 vedela by som vam pomoct vyriesit situaciu miernejsou cestou 😀😀😀

kittykat22
30. apr 2021

Ja som na toto citala skvelu knizku. Vola sa "hnev a jeho smysl". Mozno tam najdes odpovede na svoje otazky. Inak mala som ju z kniznice - takze sa da urcite pozicat.

lindous
30. apr 2021

Prehnaný, falošný optimizmus, keď všetko zlé je na niečo dobré a treba myslieť pozitívne a stále svieti slniečko a lietajú motýliky ponad dúhu je podľa mňa omoho horší ako niekedy si priznať, že toto a toto je fakt na hovno ... mať negatívnu emóciu je úplne normálne, každý má právo byť niekedy smutný, nahnevaný ... dať to zo seba von, ale neznamená po niekom kričať, to sa stane vtedy, keď to v sebe dlho potláčame ... takže za mňa, dať aj všetky negatívne veci von hneď ako prídu, úprimným rozhovorom o tých pocitoch a nečakať, kým takto prerastú

a tú nahromadenú energiu a adrenalín čo zostane navyše ísť napríklad vymlátiť do vreca 😅

deti95060810
30. apr 2021

ak budeš v sebe držať hnev tak to je najlepšia cesta ako dostať žal. vredy ,alebo depresiu....ale zas všetko treba s mierou...mám v blízkom okolí človeka ktorý je cholerik, okamžite dá všetko najavo a veru radšej sa mu vyhýbam..... 🙄

autor
30. apr 2021

@deti95060810 to si zase nemyslim,ze by som prskala na vsetky strany...ale som typ, ze ked uz napr. manzel nieco prepiskne,tak nebudem ticho urazene zmurkat,ale poviem mu...alebo s touto osobou som uz radikalne obmedzila kontakt,aj diskusie uz nevediem,lebo vyznam to nema, ale obcas sa stane,ze sa to vo mne nakopi a uz mam strasnu chut jej povedat, ze sa sprava otrasne,ako male decko....tak strasne toto vo mne vrie,prave voci tejto osobe, ze ani neviem,ci ma dokaze niekto takto vytocit

najhorsie je,ze je to rodina, svagrina, a moja mama sa tvari,ze rodina je vsetko a len aby sme sa nedajboze nehadali, tak tlmi a hasi akykolvek naznak mojej nespokojnosti,ci ineho nazoru

autor
30. apr 2021

@borkaki tak pomozte priamo tu, mozno sa niekto inspiruje tiez robit so sebou nieco

sszuzu8
30. apr 2021

Zmen seba a zmení sa aj tvoje okolie. Hnev nie je na mieste. Hnev je len dôsledok nepochopenia toho druhého

katkati
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
30. apr 2021

Skús si niečo naštudovať o zrkadleni, tí ľudia, čo nás stvu a vytáčajú nám chcú tým niečo "povedať" o nás. Čo ťa na tej osobe štve? Je to niečo, čo si ty napr. nemôžeš dovoliť? Príklad, tá osoba je lenivá. Teba to štve. To znamená, že aj ty by si si chcela niekedy len tak ľahnúť a nič nerobiť, ale nevieš si to dovoliť, lebo si tak bola výchovana, že stále treba čosi robiť. Skús sa nad tým zamyslieť.

autor
30. apr 2021

@sszuzu8 ale ja nemam problem s nikym inym...tak preco prave tato osoba ma mna zrkadlit?
@janickacrazy

janickacrazy
30. apr 2021

Je to tvoj učiteľ, preto.

katkati
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
30. apr 2021

Co konkretne ta na nej stve?

autor
30. apr 2021

@katkati ano,tomu rozumiem...len cisto v ramci diskusie sa pytam, nie ze by som si nieco nechcela priznat....ale,preco to mam byt stale ja,co sa ma zmenit,aby sa ludi naokolo mna zmenili,ked sa to takto hovori.... ? preco ja, co napriklad som zodpovedna,mam byt ina....aby sa na mna neutocilo? preco ja nie som zrkadlom tej pspby,aby sa ona zmenila?

lindous
30. apr 2021

Zrkladlenie je veľmi bežné, ale nie vždy to tak je ... niektorí ľudia sú proste negatívni, sú citovými upírmi a majú nepríjemné vlastnosti (napríklad ohováranie), ktoré nijak nesúvisia s osobou, ktorú to štve... keď ide o partnerský vzťah, tak je dôležité to riešiť, keď ide o švagrinu, s ktorou si už kontakt obmedzila na minimum, tak je asi najlepšie sa na to povzniesť a predýchať, následne sa vyventilovať pri nejakej aktivite ...keď na ňu nakričíš čo si o nej myslíš, bude to viesť k niečomu konšrutkívnemu ? nemyslím si ... proste neriešiť veci, ktoré ťa priamo neovplyvňujú, je to jej život, nech si ho žije ako ona uzná za vhodné ... nehovoríš konkrétne, takže my nevieme posúdiť, či je jej správanie naozaj také hrozné, alebo ty si možno precitlivená ...fakt ťažko povedať... ale je normálne si s niekým nesadnúť, a v takom prípade mi naozaj príde najlepšie kontakt minimalizovať a keď sa tomu nedá vyhnúť, tak to prežiť... s kľudom ... nie že to potláčať, ale ani sa nenechať vytočiť

janickacrazy
30. apr 2021

pretože to, ako ty tú osobu vnímaš hovorí o tebe, nie o nej, nikto iný može tú istú osobu vnímať ako úplne ok, tu ide o to, aby si sa ty na tom niečo naučila, ak máš teda o to záujem sa niekam posunúť

0silvia0
30. apr 2021

Ono to ani nie je o tom zmenit seba ako taku, ale skor zmenit postoj k tejto osobe. Cize brat ju taku aka je, neriesit ju, nepohorsovat sa nad nou atd.
Co ta na nej tak drazdi si uz napisala?

autor
30. apr 2021

vzdy nejakym svojim bezohladnym konanim,sebeckym zasiahne nieco z mojho sveta, vseobecne povedane...vnimam ju ako sebecku,aj par nasich znamych,no vzdy to uhra na tu milu, zlatu,lebo nevyvolava konflikty,preco by aj,ked robi vsetko tak,aby len jej bolo dobre a to neprijemne nechava na inych, aby to zariadili...tym padom, nikdy nie je unavena,alebo frustrovana z niecoho, co by nechcela,alebo nemohla robit, lebo sa zaujima len o seba,len o sebe rozprava a rozdava tieto jej nazory naokolo,na inyhc sa neopyta...

lindous
30. apr 2021

Tak buď "sebec" aj ty a nenechaj si zasiahnuť do svojho sveta ...teda napríklad nezariaď pre ňu čo potrebuje, keď ti to nevyhovuje 😉 a keď to niekto iný pre ňu ochotne spraví, nerieš

0silvia0
30. apr 2021

Z mojej skusenosti, sebcom a manipulatorom sa ich konanie raz vrati. Nie vtedy, ked si my myslime, ze to pride, ale ono to povacsine pride. Ulisnych hadov kazdy raz prekukne. Mozno im to par rokov prechadza, ale raz pride rad aj na nich... To, co svetu davaju, im raz svet vrati v inej forme.

katkati
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. máj 2021

@katkati ako ju vnimaju ostatni kolegovia?

autor
1. máj 2021

@0silvia0 ona neposobi ako zla osoba, pretoze riesi len seba, svoj svet, aby bolo jej dobre....cize nikoho neohovara,lebo si nevsimla nikoho okolo seba 🙂 ja viem, ze do urcitej miery je to spravne, ale napisem to takto: moja osoba a moje spravanie ju nijako negativne v zivote neovplyvnuj, lebo ja sa jej stranim, nevyhladavam, vtedy ke vsetko ok......Jej spravanie ovplyvnuje mna, lebo pride ona k nam, neriesi, nehladi, ci chces, ci nie, zacne o sebe hodinu kvakat, mame uplne rozdielne nazory a ak sa s nou nechcem natahovat, tak ju len pocuvam a nevyjadrujem sa.No tentokrat som sa vyjadrila, hrozne ma nastvala,lebo porusila v mojom dome moje pravidla ( nie prvy krat) a ma to vplyv na ine veci v mojom zivote.Povedala som jej do oci, ze sa na nu hnevam, ze je v mojich ociach sebecka osoba.

autor
1. máj 2021

a reakcia rodiny bola taka, ze sa ja mam hanbit za to, aka som 🤦 a co jej vravim

0silvia0
1. máj 2021

podla vseobecnych veci, ktore si napisala, sa fakt tazko posudzuje miera jej nevhodneho spravania, ani tvojej reakcie. Vyzera to dost nevinne, vobec si tuto situaciu neviem predstavit. Ak je jednoducho u teba doma len drza a netaktna, a hoci si spolu nerozumiete, aj tak k tebe chodi, tak by som to asi riesila tak, ze si popri nej budem nieco robit, nech kvaka, urcite by som hodinu nesedela s clovekom, ktory mi vadi a irituje ma.

katkati
Autor odpoveď zmazal
Zobraz