Ja a svokra - pomoc

karolinava
3. apr 2016

Baby poradte,či už ja fakt vyhladám problémy a nafukujem to aby som sa mohla hádať,alebo je to opodstatnené a máte aj vy skúsenosť!!!! Bývam u svokrovcov,svokor v pohode ale svokra no coment,už začínam byť na nu totálne alergická a nedokážem s nou už viesť ani normálny krátky rozhovor,všetko čo povie ma už neskutočne vytáča....Tak začnem po poriadku,máme 2 deti a švagrina tiež ktorá býva kúsok od nás,jej dcéra je pre nu bohyna,ktorá pracuje a treba jej s detmi pomáhať,ked potrebuje ona pomoc nemá svokra s ničím problém,nič jej nieje proste urobí pre nich všetko.....a moje deti sú úplne niekde na poslednej kolaji,ked boli malinký nikdy ich nekočíkovala,nestrážila,neopýtala sa ako sa maju či su zdravý nič,len ked príde hore ku nam rozpráva len o sebe o svojich starostiach,chorobe a samozrejme o dcére ako jej treba s detmi pomôcť....ja mám muža ktorý pracuje v zahraničí a som na deti,na domácnosť sama. Ked ja niečo od nej potrebujem čo sa tíka deťí,tak má pol hodinový preslov ako nemôže strážiť,ako ma robotu,aká je chorá atď...teraz strážila švagrine malého ako vždy a moja dcéra sa chcela ist za nim hrať a ona ju tam ani nepustila,že ona je chorá a neustráži dve deti a proste výhovorky a že nechce aby to od nej moa dcéra dostala,tak švagrinin malý tam môže byť ten to nedostane ale moju dcéru už poslala preč,že ju chce len chrániť....dnes zase prišla,že ako by si aj môjho malého zobrala a postrážila ho,ale .....a zase to ale,vždy sa velice ponúka ale vždy na konci vety je veľké ALE,že je ešte po chorobe a nemôže byť s ním aby to náhodou nedostal od nej,že predsa je malý,pritom je týžden po chorobe ktorá bola že asi ani žiadna,ale to že tam mala zase švagrinu s deťmi to jej nevadilo,to už nemôžu oni od nej dostať???? Proste všetko sú to podla mna len obyčajné apsurdné výhovorky,ked jej to pasuje je zdravá a ked nie tak je chorá k smrti....keby bola tak zle natom nepustí tam ani švagrinu s detmi!!!!! len sa vyhovára,ale najviac čo mi lezie na nervy ako sa strašne ponúka,trepe uplne od veci a pritom vie že moje deti ju nezaujímaju a nepostrážila by mi ich,vždy povie,no ja by som ti malého zobrala,ale som chorá,ale idem preč,ale príde návšteva...načo to vypráva ako by pomohla,ked nepomôže????? ja už mám nervy v kýbli,nikdy nebola s mojimi deťmi ani na prechádzke,ani ich nikam nezobrala,len maximálne na chvílku na dvor a konečná....ja už fakt neviem či držať ústa a myslieť si svoje alebo už vypeniť a všetko jej vykričať...máte aj vy takéto skúsenosti,ako ste to riešili? už som si aj povedala,že ju kašlem že jej nebudem deti pchať ked o ne nestojí ale vždy ked začne tie svoje výhovorky a trepať pol hodinový rozhovor ako by to akoby hento tak proste sa len držím aby som ju neposlala do.....zadku!!!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zita19
3. apr 2016

asi tak ako napisala @fidka79
Odstahujte sa a hotovo

pribinak
3. apr 2016

Co riešiš? Bud rada, ze ti nekazí výchovu, ty jedno zakážes a ona kym by ich strážila, tak by im to dovolila
Vsak ked potrebujes, tak sa dohodni s kamoskou alebo dobrou susedou a nemusis sa doprosovať svokre

A okrem toho, ty si LEN nevesta, tamto je dcera, ta bude vzdy mat prednosť

anatalia77
3. apr 2016

@karolinava no ty si inak rozpálená do biela 🙂 🙂

xfenix
3. apr 2016

jedna sa stazuje ze hrozna svokra lebo nepomaha, druha ze hrozna svokra lebo pomaha. Necakajte od inych to, na co nemate automaticky narok. Ak Vam niekto zasahuje do vychovy, ohradte sa. Ak Vam niekto neponuka automaticky pomoc, o ktorej si myslite ze ju ponuknut ma, uvazte, ci je to objektivne.

sissy27
3. apr 2016

@karolinava ako celý problém je ten, že švagrinine deti má radšej ako tvoje? no tak má, čo už... švagrine pomáha s deťmi, tebe pomáha s bývaním... zbytočne sa rozčuľuješ, život ti to nijako neuľahčí...
btw. ja keď vidím príspevok, ako sa neveste nepáči pod svokrinou strechou, tak mám pocit, že sa očami prerolujem do druhej dimenzie...

karolinava
autor
3. apr 2016

@anatalia77 ??????

emajana
3. apr 2016

@karolinava Nepaci sa mi co ti radia, sem tam ustipacna poznamka nezaskodi - ked spusti svoj monolog... sem tam, aby pochopila a trosku sa zahambila a zamyslela. Ak sa to obrati proti tebe, nevadí,mozno sa ti trosku ulaví ak aj ty si povies svoje. Nadavky neskusaj, bud max. slusne ustipacna 🙂

dominika6
3. apr 2016

@karolinava
Ak manzel zaraba v zahranici zrejme mate prijem dostatocny na to aby ste sa osamostatnili...
Svokra ta proste nema rada zmier sa s tym...respektuj ze byvate u nej a niesi jej vzacna ako dcera...

karolinava
autor
3. apr 2016

@fidka79 Ja jej pozornosť nepotrebujem,ale tie deťi ju ani nepoznajú,aké je to ked jedno vnúča vidí ako sa babka venuje stále len druhému vnúčatku,hrá sa s ním a dalšie odhána??? sa vžite do toho dieťata ako sa cíti a ked za mnou príde s plačom prečo ju babka odhána???? Ja by som tiež rada išla do práce ale nemá mi kto s deťmi pomôcť,ale to jej nevyčítam sú to naše deti s mužom a zvládneme to aj samy ale tu ide len o to že aspom ked potrebujem ist k lekárovi,niečo vybaviť alebo rýchlo doma niečo porobiť,prečo by nemohla babka svoje vnúča zabaviť aspom na hodinu,pohrať sa s ním a povenovať sa mu ked sa vie venovať druhým vnučatám???? nepotrebujem aby ich mala celý deň,ale aspom raz za čas by ju pol hodina nezabila aspom na prechádzku íst,ked ona odo mna niečo potrebuje ja som vždy ochotná,ved bývame v jednej chalupe a je to prirodzené,že si mame pomáhať,ale pomoc je tu len s jednej strany nie vzájomná...

karolinava
autor
3. apr 2016

@dominika6 áno ja by som rada vypadla,strašne,už sme mali s mužom vela diskusie o tom,ale nemôžme sa na ničom zhodnúť,on je stále preč na stavbu domu by nemal čas,kúpiť dom nechce a na byt by sme aj šli ale zas on chce úpne na konec sveta 🙂 a ja zase nie moc daleko aby dcéra nemusela meniť školu,kúsok od nás 5 kilometrou by som chcela íst ale zase on nechce a proste sa nevieme zhodnúť....

emajana
3. apr 2016

@sissy27 Pod svokrinou strechou??? A co myslis ako je to v dnesnej dobe? Nepotrebuju sa nahodou stari s mladymi narovnako? Mne to dochadza tak, že syn zdedil dom so svokrovcami, aby sa o nich - svokrovcov mal kto postarat, ked budu nevladni. Ja si napr. tažko predstavujem že rodicia su na všetko uplne sami a dom kde som vyrastla chatra lebo nema sa kto starat a potom sa preda hocikomu.

ukulela
3. apr 2016

svagrina je jej dcera, ty si len synova zena. takze jasne, ze svojej dcere da prve-posledne. ALE tebe predsa dava byvanie, nie? ked sa ti nepaci, co hovori svokra, tak bud nereaguj, alebo jej rovno povedz: Ale starka, nevravte nic, nikdy mi deti nepostrazite, tak sa ani neponukajte. .... a hotovo. bude uz ticho. Rozpraval sa s nou tvoj muz? Nech sa porozprava on ... alebo popros sokra,ked budes nutne potrebovat, ked on je OK. Ale ozaj nemozes cajat, ze nejaka svokra uprednostni nevestu pred svojou dcerou ...

emajana
3. apr 2016

@dominika6 vies, niekedy praca v zahranici znamena aj praca v cechach za 1000€ - poznam takych..., no z toho sa velmi stavat neda... Ale stale lepsie ako doma za 500-600€
Ale mozno tak nieje, netusim kde v zahranici pracuje zakladatelkyn muz a kolko zaraba.

pribinak
3. apr 2016

Bývaš ďaleko od vašich? Ked mas nieco naplánované, ze by ti tvoja mama postrážila deti
Nemas kamosku/susedu?

Dcera je uz školácka? Vsak ta sa uz postráži sama a idt s jedným dietatom niekam nie je az taka katastrofa, ved baby zo bezne zvládajú

ukulela
3. apr 2016

@karolinava ... a co sa tyka pocitov vnucat, no, je mi to luto, ale stava sa. moja mama uprednostnuje prveho vnuka predostatnymi (a to sme vsetky dcery) a odtatne vnucata su daleko daleko daleko za nim. a to uz je vnucik cisty adolescent pubertalny skoro dospely a ostatne deti maju od 13 do roka. ale stale to vidno, milackovi dovolenky/mobily/atd a ostatnym tak hracku z 30 korunoveho obchodu :(
snaz sa detom vyplnat program inde, chodievaj s nimi von, do detskych centier/ku kamoskam s detmi ... kde mas svojich rodicov? chodievaj ku nim ...
a tiez, aky mas vztah so svagrinou? keby si jej ponukla, ze raz za cas vezmes aj jej deti na vylet, nechsi bratranci/sesternice uziju, resp zavolala aj svagrinu. alebo naplanovala spolocny vylet (ZOO/hocico) pre teba, tvoje deti, svagrinine a s tymi by sla svokra? mozno prave cez svagrinu by to slo - aby aj ona citila, ze deti sa maju radi a chcu sa hrat a potom by aj ona zatlacila na mamu, ze nech ich vezme spolu niekde, alebo podobne. co ty na to?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnecnica174
3. apr 2016

@karolinava Nemozes od nej ocakavat, ze ti bude nonstop po ruke, ale myslim si, ze by malo byt normalne, aby ti deti postrazila, ked si nieco potrebujes vybavit.

karolinava
autor
3. apr 2016

@emajana Jediná rozumná čo asi chápeš tuto situáciu si ty,dašie rady mudre sa ani nedajú čítať....prosila som o radu tie ktoré maju skusenosť a zas sa ozvali tie ktoré vedia o tomto nič,ale rada by som každú jednu videla reagovať a ako sa k tomu postavia keby boli v takejto situácii.....pri otázke prečo sa neodstahuješ poviem len tolko tým čo to píšu,že nieje v dnešnej dobe jednoduché len tak zobrať hypotéku a kúpiť svoje,máme dalšie súkromné veci kôli ktorým to nieje jednoduché! dalšia vec na ktorú chcem reagovať svokra ma nemá rada,mna nemusí mať rada ja jej lásku naozaj nepotrebujem,ani mi nemusí pomáhať ked to tak necíti,tu ide čisto o tie deti,že vidia ako ich babka odsúva,venuje sa a hrá sa s inými vnúčatami a moje dieťa vyženie preč,to dieťa príde s plačom a opýta sa,prečo ju babka nepustí k nej,tak čo na to mám dieťatu povedať? nieje povynná mi pomáhať? áno nieje ale každá dobrá milujuca babka ktorá býva s vnučatami v jednej chalupe a na ednom dvore sa môže s nimi aspom presť,pohrať sa s nimi,prečítat si knižku,ale nič také u nás nieje...

karolinava
autor
3. apr 2016

@fidka79 nieje to také jednoduché ako sa to píše,prosila som o radu tie ktoré to vedia pochopiť a poradit ako to riešiť...

timea7
3. apr 2016

@karolinava postoj svokry k svojej dcére nerieš, nezmeníš ho, zmeniť môžeš len svoje myslenie. Manžel robí v zahraničí, takže nerobí za 450 čistého, prečo sa neosamostatníte? Radšej v malom dvojizbovom byte a mať svätý pokoj. Prečo automaticky očakávaš od svokry, že ti bude pomáhať? To vôbec nie je jej povinnosť, aj keď v normálne fungujúcich rodinách je to bežná vec. Prečo by si jej mala niečo vykričať? Čo tým zmeníš? V prvom rade si zamysli nad tým, prečo ste u nej nasáčkovaní s dvomi deťmi. Prečo ste už dávno nerobili niečo preto, aby ste boli sami, napr. po prvom dieťati ty šup do práce, čo zarobíš, bude na nájom a bol by pokoj. Že si sama na dve deti, bývaš u svokry a muž pracuje v zahraničí, to je vaše rozhodnutie, nie svokrine. Prosím ťa a nefňukaj, nemysli si, že všetky ženy, ktoré na MK sú, mali na ružiach ustlané. Bývate roky u svokry, tak ste si zrejme našetrili, ak nesplácate hypo, ako tisíce iných, či? Alebo je problém niekde inde? Že by nejaké dlhy (aj keď neviem za čo) , inak nechápem aký môžete mať problém s tým zobrať si hypo. Pracuje muž v zahraničí na čierno? Dá sa zmeniť zamestnanie, nie? Naozaj ti fňukanie na MK nepomôže a radu ti zrejme dajú všetky rovnakú - odsťahuj sa. Akú radu by si dala svojej kamarátke s rovnakým problémom ty?

sissy27
3. apr 2016

@emajana no očividne sú títo svokrovci ešte sebestační... je sakra rozdiel doopatrovať nevládnych rodičov a iné toto... a len tak mimochodom - čo asi tak syn mohol zdediť, keď rodičia mu ešte žijú??
ako nechápem tvoju logiku, že starí rovnako potrebujú mladých - 25 roční mladí majú ostať s rodičmi pod jednou strechou, lebo čo keď bude o 20 rokov niečo treba?? veď by sa nikto nikdy neosamostatnil...
a keď už tú pomoc bude raz treba, tak vždy sa to dá nejako zariadiť, netreba kvôli tomu zdieľať jeden dom x-rokov a sťažovať sa, ako sa to nedá vydržať...

karolinava
autor
3. apr 2016

@ukulela vieš moja švagrina bola úplne super,pohodová baba ked bola na materskej,boli sme si rozvné,vedeli sme si pokecať,zasmiať sa,posedieť ale odkedy pracuje tak to dáva aj všetkým na okolo pocítiť,pracuje v poistovni,je dôležitá,nad nu neni,ona strašne pracuje a zarába,lebo ona by si nemohla dovoliť byť doma,ale zabuda na jednu podstatnu vec,že bez svojej mamy a teda mojej svokry by nemohla robiť tak ako robí,lebo svokra jej pre deti chodí do školy,potom ich ma do večera,plus ked su chorý ked su prázdniny...v dnešnej dobe je veľké plus ked sa ma žena na koho spolahnúť a ma jej kto s detmi pomocť ked pracuje...

timea7
3. apr 2016

@emajana prepáč, ale podľa tvojich slov by sa potom nemohol osamostatniť žiadny jedináčik, lebo by vyčkával, čo ak ho budú rodičia niekedy potrebovať? Nemohol by ani náhodou ísť pracovať do zahraničia. No mne bude raz srdečne jedno, komu sa predá dom po mojich rodičoch. To je totiž len skelet, to krásne, čo som v ňom prežila, robili práve oni a nie ten dom. Prekvapujú ma tvoje názory, neviem si predstaviť, ako by situáciu riešili štyri deti, ktoré by všetky mali postavené domy, to by jeden z nich dom predal? Alebo by mal jeden z nich povinnosť bývať s rodičmi? A ktorý? A keby mali rodičia s oboch strán len jedno dieťa, s ktorými by bývali mladí? S rodičmi ženy, alebo muža? Ak spolužitie je príjemné a prospešné pre obe strany, nech sa páči, tu prináša viac problémov, ako osohu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinava
autor
3. apr 2016

@fidka79 opakujem tu nejde o mna mne pomáhať nemusí,tu ide o deti ....kto nieje v takejto situácii a nemá to denno denne pred nosom tak to nepochopí,skuste si to predstavit na svojej koži,jedny vnučatá stráži druhé odstrkuje a ked potrebujem ist aspom k lekárke tak nie nemožem lebo ma švagrinine deti....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca_p
3. apr 2016

@karolinava ja ta chapem, aky ma postoj svokra k tvojim deckam a k svagrininym. bohuzial, nezmenis to ani ty, ani tvoj manzel, ani svokor.
moja rada, cim skor sa odstahovat. som proti viacgeneracnym byvaniam. takto ked prides s deckami ku svokre raz za dva tyzdne, mozno jej tvoje deti budu viac vzacne.

timea7
3. apr 2016

@karolinava prepáč, ale hovorí, vlastne píše z teba závisť. Máš to ťažšie, ako tvoja švagriná a to ťa štve. Nikto ti nebráni pracovať raz v tej poisťovni tiež, tam nie je problém sa zamestnať, len musíš makať, môžeš tiež zarábať. Že je v dnešnej dobe fajn, ak ti má kto pomôcť s deťmi, chápem, ale pri plánovaní detí by som s tým vôbec nepočítala a spoliehala sa len sama na seba. Takú vymoženosť totiž veľa žien nemá, babky idú neskôr do dôchodku, čiže sú zamestnané, prípadne žijú od vnúčat ďaleko. Zmier sa s tým, že na deti budete vy dvaja, bude sa ti ľahšie žiť. Zabudni na pomoc svokry, ako to riešia ženy, ktoré od nej žijú stovky km? A od svojej matky tiež? Myslíš, že nechodia k lekárovi? A čo baby žijúce v zahraničí? Opakujem sa, ale svokru nezmeníš, môžeš zmeniť iba svoje myslenie.

karolinava
autor
3. apr 2016

@maca_p muž je večšinou stále preč tak jemu je to jedno,ale ja som tu stále denno denne v tomto chaose a na všetko sama,môj muž je v tomto prispatý X krát sme to riešili a nič sme nevyriešili,bohužial momentálne mu ani nikto hypoteku nedá....kôli mladistvým hlupostiam teraz nato doplácame všetci...