Ja a mama

28. feb 2022

Mám taký pocit,že z toho bude sloh,ale pokúsim sa to skrátiť. Mojich rodičov mám veľmi rada,ale správajú sa ku mne aj k bratovi ako k malému decko. Ja mám po 30,brat 30 čoskoro...Je mi jasné,že každý považuje hoc aj 50r ,,dieťa,, za svoje malé decko,ale odtiaľ potiaľ. Posledné mesiace som obmedzila kontakt s našimi lebo už nevládzem. S otcom ako tak, s mamou je to zložité vzhľadom na to,že už od môjho útleho detstva bojujem s tým,že mi doslova nedá dýchať. Abnormálne sa do všetkého stará,keď som u nich bývalá bolo jedno či som mala 10,15,alebo 18rokov prehľadávala mi izbu,pozerala batoh,neskôr kabelky,sacovala v skrinkách. V 19tich som doslova utiekla lebo to sa nedalo vydržať. Chodila mi aj do mojich zložiek v PC,keď už som bola staršia a pozerala fotky s kamošmi a býv priateľom,keď sme sa s bratom o niečom bavili bolo nám jasné,že počúva za dverami. Čím som bola staršia tým som bola na ňu nevrlejsie a veľakrát sme sa pohádali.Nepomoze prosba ani zvýšený hlas ide si svoje.Ako tam nebývam

bloger
28. feb 2022

Vzťahy s rodičmi sú niekedy komplikované. Preháňa to to je isté. Nezávidím ti.

autor
28. feb 2022

ide si aj tak svoje. Nepáčil sa jej asi nik dostatočne čo sa týka priateľov,manžela povedzme akceptuje ale má pripomienky. Vždy keď niečo urobíme napr na dome tak tam nájde nejaku chybu,jedlo čo navarime je bez chuti. Toto isté robí aj bratovi. Ona by to urobila inak,ona by to už dávno mala hotové sú jej top vety. V živote ani jednu skrinku nezmontovala ani izbu neomalovala vraj je to mužská práca.Ja som robila na dome kadečo,aj lepila dlažbu tak už pozerala kde je aká nedokonalosť.Vsetci všetko chvália,páči sa im keď niečo navarime a napeciem rýchlo zjedia ale mama nie..musí zhejtovat🤦Bratovi napr rok hucala do hlavy,že by sa k nemu hodila iná žena aj menovala konkrétne jednu ktorú vlastne pozná iba z videnia. Keď strážila jeho dcéru mala nachystané jedlo od svagrovej a mama ho okostovala a zhodnotila že je to hnusné,to jej nemôže chutiť a tak jej dala iné.Nasilu sa snaží malú odplienkovat aj keď jej svagrova povedala že nech to nechá na ňu,že je mala v strede keď ju núti na nočník hystericky plače.Mne ešte aj vlastnú svadbu znechutilo.Bol to mini obrad na úrade s pár ľuďmi.Povedali sme to týždeň pred svadbou nech máme kľud.Kazdy boží deň ataky telefonicky aj sms,že dúfa že sa oblečiete slušne,že ona mi vybrala kyticu atď.Kyticu som nechcela ak mi 7-8x nepovedala že to musím mať tak ani raz. Nakoniec došla oblečená ako na pohreb😅a takto môžem pokračovať a zapísať XY strán. Vždy to otočí na nás,že sme citliví a dramatickí...

autor
28. feb 2022

@bloger ako to že preháňa si všimol každý. Ona aj kontroluje poriadok aký máme. Preto ja idem radšej k nim..ani ju tu nechcem.Znie to hrozne,ale je to na nevydržanie.Ale ona asi nikdy v živote nikoho nepochválila. Nikto nevie variť,piecť, tá je moc tučná..také zas taká chudá,že nemá prsia..toto počúvam 30rokov🤦

bloger
28. feb 2022

Tak jasné máš právo na svoj život. Nuž ale mama je len mama. Preháňa to ale chce ťa chrániť.

0silvia0
28. feb 2022

Ignorovat, tvrdsie povedat, nech si rozhoduje o svojich veciach. Tvrdo oznamit, som dospela a chcem fungovat podla mojich rozhodnuti, ries si svoje. Dakujem, svoj nazor si si povedala, ale ja ho respektovat nebudem.
Si dospela, tak si svoju dospelost obhaj.

baboobchod
28. feb 2022

Dala by som jej prečítať čo si tu napísala a keď nepomôže, tak jedine jedným uchom dnu a druhým von. Tvoj otec musí mať nervy zo železa 😁

oldcountryroses
28. feb 2022

@bloger pred cim ju mama tymto spravanim chce chranit? Nerypem, len ma normal zaujima tvoja odpoved. Ja v tomto matkynom spravanim nevidim absolútne ziadnu ochranu. Iba terorizovanie vlastných detí a psychicku nevyzretost matky ako človeka.

matqa411211
28. feb 2022

@bloger akoze co je toto za typ ochrany? Toto je psychicke týranie

lilitela
28. feb 2022

dakuejm za tento prispevok, aby som nebola tiez takou mamou 🙂 btw som bola pred nedavnom v obchode a vyberala cosi z regala a vosla tam mamicka s kocikom a vajickom cize este velmi malicke babo tam museli mat. a z druhej strany regalu bol jej partner, som stala medzi nimi. A ona cosi zobrala z regalu a cezo mna sa spytala toho muza, ze ci toto netreba zobrat. Zrazu sa zpoza regalu, za mladou vynorila akasi babka a vytrhla jej to z ruky, so slovami ze daj to spät, to nepotrebujeme/te, to mame/te (to si uz nepamatam ci vravela v 1. alebo 2. osobe, vyplyvalo by z toho, ci mladi byvaju sami, alebo s nou). Mlada iba hodila pohlad na muza, ten nic nepovedal, ja som mala dost, chuda, luto mi jej bolo. A to bolo urcite jeho matka, och no vidis , v akych podmienkach musia ludia zit. Dakujem pekne. Uf. Vlastne som ti nepomohla, len mi to pripomenulo tuto situaciu.

bloger
28. feb 2022

@oldcountryroses Treba sa pozerať aj zato. Ako sa hovorí čítať medzi riadkami. Možno je perfekcionistka nepoznám ju. Prečo ale za všetkým vidieť terorizmus. Kto chce môže vidieť aj lásku. Alebo prísne matky neľúbia deti?

bloger
28. feb 2022

@matqa411211 Super, že ste sa do mňa pustili. Ja som sa ale bavil s autorkou.

autor
28. feb 2022

@bloger chrániť tým,že mi povie že všetko čo navarime je bez chuti,poprípade to že plot nieje súmerný atď atď. Ústami sa najľahšie pracuje. Keď sme šli robiť do zahraničia boli scény,že tam nemôžeme ostať že to by neprežila ak by sme mali dieťa a boli by sme ďaleko.

oldcountryroses
28. feb 2022

@bloger vidim za tym terorizovanie lebo matka ako sama autorka napisala deti nikdy nepochvali, komanduje ich a rada by riadila ich uz dospelý zivot. Moze byt aj perfekcionistka, aj prisna, ale uz len sama voci sebe. Ma deti dospelé, musi vediet mieru kedy nechat zit deti svoj zivot a neriadit im ho.

taga
28. feb 2022

Mame treba razne povedat, VZDY, ked takto spusti, ze jej to nebudete tolerovat, ze si dospela a neprajes si jej neustale poucovanie a kritizovanie, pretoze sa tym ona sama odcudzujeme Vam vsetkym.. ci by nechcela zvazit laskavejsi ton, alebo radsej pride o rodinu

bloger
28. feb 2022

@autorka Netvrdím, že je úplne dokonalá. Prečítaj si ale ešte raz tú poslednú vetu. Ked sme išli robiť do zahraničia atd. Nie je v tom trochu citu?

autor
28. feb 2022

@0silvia0 toto ak som nepovedala niekoľko stokrát za môj krátky život,tak ani raz. Aj som ju doslova prosila. Naposledy sme mali zas krásny príklad situácie. Robím s tetou(mám.segrou) a tá je chudá vypočúvania stále. Normálne sa jej mama pýta ako mi to ide v robote a takéto debiliny. Minule sa teta prekecla,že som nebola pár dní v robote,už hneď mama zisťovala prečo.Povedala som jej,že som si potrebovala vybaviť dr a svoje veci a ona hneď.Bola si u obvodnej či na gynde a takéto debilné otázky.Rozdychala som to,pekne som jej povedala PROSIM ťa,to je moja súkromná vec nemusí každý všetko vedieť. Odvetila mi,že dobre rešpektujem to. Samozrejme brat mi volal do !!5!! Minút že volala mi mama,že čo ti je keď Vegas po dr🤦🤦🤦On samozrejme nič nevedel nerieši každý môj prd. Praskli mi nervy a zavolala som jej a nakricala na ňu.Skakala mi celý čas do reči vetami typu.ano som najhoršia mama blabla 👿

luccija
28. feb 2022

Nezmení sa...možno potrebuje mať vždy pravdu, má pocit, že Ti musí radiť nebola taka aj jej mama či otec, nemala nejakú riadiacu funkciu v praci?V konečnom dôsledku sa boji samoty a tak potrebuje Vam dať pocítiť čo by ste bez nej robili?
Je to choré správanie je mi Ťa ľúto...menej odolný osobu zničí a spraví zakríknutou
Väčšina rodičom má také tendencie, ale toto je už cez čiaru.Predpokladam, že aj otca takto diriguje však?mám podobnú svokru.Nic Ti nepomôže len odrážať útoky, brániť sa, nám to chutí takto....sme dospeli, a v najhoršom eliminovať kontakt na najnutnejsie

0silvia0
28. feb 2022

Nekomunikovala by som s nou po telefone v takomto style. Zlozila by som. Nieco na nu musi platit. Bola by som tvrda a jej vylevy by som nepocuvala, nech s tym ide otravovat niekam inam. Ked nema co robit, povedz jej nech robi nakupy dochodcom alebo vari polievku bezdomovcom. Tam bude aspon uzitocna. Staranim sa do sukromnych veci dospelych deti uzitocna nie je.

autor
28. feb 2022

@baboobchod povedala som jej to častokrát takto po lopate..uviedla príklady. Ona si ide svoje..Oco jej povie narovinu neraz,že nestaraj sa atď. Ona je doma furt nič sa jej nechce aj keď ju oco niekde volá. On je taký,že veľa športuje,má hobby ale on sa snaží stále ju zapojiť. Napr naposledy bola perfektná rodinná akcia na chate. Mama sa nevie baviť,nepije lebo na aute všade.My ostatní zas milujeme zábavu.Oco asi po roku píl tak,že mal náladu. Nebol namol..Ona sa odula,lebo chcela ísť domov a on nie tak ho tam nechala😂a dalej bola zduta doma😅

autor
28. feb 2022

@oldcountryroses ona sa potrebuje nieže o niekoho starať,ale DO niekoho starať.

autor
28. feb 2022

@lilitela za málo 🙃 ja tiež mám aspoň príklad,akou matkou nebyť. Ani svokrou atď. Inak keď sme sa náhodne stretli s mamou v meste,keďže máme rovnakú pracovnú dobu tak neraz hovorím že idem ešte do obchodu na nákup a ona že tak ide tiež nakúpiť. A netrhala mi nič z rúk,ale košík mapovala veľmi precízne a komentovala. Napr. som brala balené ovocie a hovorí mi že to na ,,voľno,,je lacnejšie. Hovorím,že to je síce pekné ale minule bez chuti radšej príplatim euro a budem mať kvalitu. Alebo že veľky nákup pre dvoch 😂😂😂

luccija
28. feb 2022

No typická lady drama🙂bud to otočí, že jej ubližujete....alebo čo by ina dala za to, že sa stara

autor
28. feb 2022

@taga to už som tiež povedala.byvame pár minút od seba,obmedzila som osobný kontakt z 1x za týždeň čo som tam chodila na kávu alebo sme spolu strážili malú na 1x za mesiac.Myslim,že jej to aj tak nedošlo lebo hneď ako som jej po poslednom incidente povedala,že obmedziť kontakt a dám si ešte väčší odstup tak reakcia bola,že to hádam nie,tým sa pokazia vzťahy. Takže zas to vidí z toho hľadiska,že ja tie vzťahy kazom.

autor
28. feb 2022

@bloger ja by som bola rada keby moje dieťa malo dobrú prácu v zahraničí. Jasné,že rodina chyba keď je ďaleko,ale život máme len jeden a máme ho žiť podľa seba.

autor
28. feb 2022

@luccija presne tak. Ona má iba pár rokov po 50tke. Keby bola zatrpknuta 80r pani čo sa nudí na dôchodku brala by som to zas inak. Desi má čo bude o to viac,že som tehotná...nevie o Tom nikto,ani to nejdem hovoriť pokiaľ sa nebudem guľat. Keď si predstavím ako sa správa k neterke a použije brata so svagrovou tak ma zalieva studený pot.ale toto ja nedovolím. Práve preto som zas začala viac rozmýšľať nad týmto vzťahom lebo nechcem aby nepoznala moje dieťa,ale bojím sa čo má zas čaká.

autor
28. feb 2022

@0silvia0 ani si nevieš predstaviť koľkokrát som zložila mobil,drbla som ho o zem..o stenu ako má vytočila. Dokonca som takto aj od nich z návštevy odišla že toto počúvať nebudem. Ako som už spomínala vyššie začnú kecy typu..ja som otrasná,ja som najhoršia matka,alebo slzy idú..a top milujem keď ma dá do vyvrtky a potom mi povie že som dramatická😂

taga
28. feb 2022

Vies co, pekne jej odpovedz, ze nie izolacia, ale ona sama a jej spravanie kazi vztahy! Ze radsej odides, inak by si sa s nou musela velmi pohadat a to nechces! Ze ziadas, aby ta RESPEKTOVALA tak ako ty respektujes ju. Ze jej spravanie je neslusne, drze, neakceptovatelne. Normalne bud tvrda, inak jej to nedojde

autor
28. feb 2022

@luccija ďakujem za pochopenie. Ja som bola tak do cca 10r veľmi utiahnuta,lebo v kuse som akože musela sa iba učiť,nechcela ma moc pustiť von cez školské dní,nemohla som chodiť na šport aký som chcela atď. Proste už od mala všetko pod kontrolou. Potom mi došlo,že toto je moc a začala som už ako decko protestovať že toto nie. Bez efektu...Oco si ide svoje😂on je flegmos, kupuje jej kvety chová sa k nej pekne,ale zastane sa nás a vie ju uzemnit. Na päť minút😂Vyslovene zle manželstvo ale nechápem že su spolu. Robí mu hej také chuťovky keď ide napr na firemnú akciu že mu vypisuje kedy dôjde a sedí v obyvke ako kvocka kým nedôjde.Tak si to pamätám,že to bolo od detstva. Mňa môj muž nikdy nečaká😂povedal mi,že hádam si nemyslíš že kvôli tebe sa nevyspim😂

autor
28. feb 2022

@taga fakt som skúšala všetko..milý hlások,vreskot,buchot,prosby..dohovor cez oca,tetu....nepomôže evidentne nič. Skôr som si sem došla vyliať srdce,lebo asi neexistuje žiadne kúzlo čo by mi niekto mohol poradiť.

taga
28. feb 2022

Tak potom jej seriozne povedz, ze ju objednas k psychologovi, pokial nie je schopna pocuvat nikoho vo svojom okoli! Lebo to jednoducho nie je normalne