Ja a dcéry sme na byte, manžel so synom na chalupe

6. apr 2023

Kupili sme si s manzelom vacsi byt. Je krasny, velky, slnecny. No sme tam len traja, ja a dve dcery. Manzel so synom su radsej na chalupe, na dedine. Dievcata o tom nechcu ani pocut, ze byvanie na dedine. Som ako medzi dvoma mlynskymi kamenmi.

kitycat
6. apr 2023

Tak zivot je o kompromisoch.

Ja som tiez mestsky typ, ale aby ma deti takto sekytovali, zo snad nie. Obcas by ste mali ist vsetci, dceram zutulnit izbu, aby sa citili komfortnejsie? Ci co robite ked ste v byte?

s_o_n_i_k_e
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zitaje
6. apr 2023

My žijeme takto dvojdomo. Máme byt v meste a dom na dedine. Chodíme hore-dole. V lete budeme asi viac v dome, v zime sa nám nechce toľko kúriť a nie je čo robiť vonku, tak sme radšej v meste v byte.
Je to o kompromisoch a dohode. Moje veľké decká chcú byť len v meste, muž a menšie deti skôr na dedine, tak sa presúvame.

cyberk
6. apr 2023

Su v puberte? Ja som neznasala chodenie do nasej vinice (bez elektriny a vody)… co by som teraz dala za ten pokoj a prirodu 😅🙏
Ake maju aktivity na chalupe dcerky? My sme sa tiez hnevali, ked sme museli ist, ale rodicia nam pripravili taky program, ze sme sa nikdy nenudili, teraz uz len spominam na tie krasne zazitky 😇

autor
6. apr 2023

Ano, su v puberte. Kym syn a muz tam chovaju hydinu a sadia, kosia, majstruju, dievcata sa nudia. Este v lete je fajn v bazene, ale teraz len frflú

lenka2710
6. apr 2023

My máme tiež byt v meste a dom na dedine, cez týždeň sme v meste, cez víkend na dome, deti sa vybláznia na záhrade, pomáhajú ako sa dá, pri všetkom chcú byť, ale sú ešte mali no, možno keď nastúpi puberta ma pošlú s domom aj záhradou kade ľahšie 😅

miadi
7. apr 2023

A predtym ste kde zili? Na chalupe ci v meste v mensom byte? Aky to mà zmysel ze ste si s muzom kupili vacsi byt a on tam nesiel zit? Dcery budu o par rokov dospele mozu tam za chvilku zit aj bez teba. Ale muzovi moc nechybas? Odkial mate blizsie do prace? Nejaky kompromis nehladate? 5dni v byte vikendy na chalupe? Alebo Podla rocnych obdoby. ?

miadi
7. apr 2023

Nie si medzi dvomi mlynskymi kamenmi. Len spolu nezijete ako rodina . A deti si vybrali s kym chcu ostat. Akoby sa vam vztah rozpadol. Smutne. Tak predajte byt a kupte vacsi dom na okraji mesta. Budu mat dcery Este stale blizko do mesta a muz bude mat dedinu.

lylyjana
7. apr 2023

Ved nech frflu. V puberte frflu na vsetko. Nech si zoberu knizku a pekne si citaju, spolocenske hry, nech maluju, pomhaju vonku, najdu si prose nejaku robotu. Treba vediet sa aj nudit, nie len cumiet do telky a na IG.

sszuzu8
7. apr 2023

Mne sa AJ preto rozpadol vzťah. Ja a dedina to nie. Žila som tam 5 rokov a psychicky som to nezvladala.

juliet86
7. apr 2023

svokrovci takto zili. mali jednu dceru ta s mamou v byte v meste svokor na chalupe. dcera odisla studovat do zahranicia a maju to tal nadalej. ona v meste on pri jazere. sem tam sa navstivia. maju talianske manzelstvo. jeden pracuje jeden na dochodku. asi im to tak vyhovuje..

svokrinjazykmonika
7. apr 2023

Ale nenapísala si že čo by si si priala ty?

mimka1402
7. apr 2023

Toto je šialene, že ste dopustili kvôli manierom detí pomaly si ničiť rodinu. No nie. Ty sa rozhodni kde chceš byť a deti to prežijú. Je to hnusné? Je. Tak isto si môžu nájsť priateľov i na chalupe. Možno teraz to neznesu, ale neskôr by boli za to mega vďačné. Je to veľmi ďaleko do "mesta"?
Verím tomu, že spoje do nejakého väčšieho stále idú a existujú možnosti.

kamatopo
7. apr 2023

Presne ako píše @mimka1402 podľahli ste manierom deti. Bez debaty sa balia kufre a ide sa. A ak budú frflat tak sa môžu učiť. Toho majú vždy dosť a je jedno či na chalupe či v byte.

luuubik
7. apr 2023

Ved to vobec nie je zle - moct si vybrat je luxus! Velmi vela ludi si proste nevyberie - maju len jednu nehnutelnost, kde byvaju (ak aj maju druhu, zvacsa prenajimaju). Mam kamosku, co cely zivot somre na dedinu, kde zije, vyslovene mestsky typ, no kvoli manzelovi sa prestahovala. On zas clovek, ktoreho si v meste neviem predstavit a nikdy by do mesta nesiel... A je skoda, ze jeden z nich vzdy bude zakonite nespokojny, hoci inak obaja zlati ludia. Je ideal moct si dopriat, co kto chce. Okrem toho - predpokladam, ze syn s muzom.su na dedine cez vikend, cez tyzden v meste - skola,praca atd. V tom pripade spolu predsa travite dost casu, tak snad prezijete vikend bez seba... Ci su tam ozaj neustale - t.j. ma vasa rodina dve plnohodnotne domacnosti a manzel sa o vsetko stara aj o syna? Tomu sa mi moc nechce verit... Lebo takto, ak je to len cez vikend, tragediu by som z toho nerobila. V najhorsom pripade sa rozumne dohodnut (ak mas teda pocit, ze potrebuje viac sudrznosti), ze vzdy po jednom vikende stravenom oddelene, stravite jeden spolu ako rodina - pricom sa jeden vikend prisposobi muz a bude v meste, potom zas ty na dedine,pripadne naplanujete spolocny vylet, akciu...

katarinka89
7. apr 2023

Sama zrejme vieš, že táto situácia správna nieje- ide tu o tvoje manželstvo.....toto by som si dobre zvazila. Dcéry by sa mali prispôsobiť, keď už sú v puberte- zapájať do prac.....nuda potom nehrozí....

babulkomale
7. apr 2023

No prosim, kolko oligarchov s letnymi a zimnymi bytmi a domami 😃

elisebah91
7. apr 2023

Joj dcéry sa musia, lebo všetko je nudaaaaaa a dajte mi pokoj....ak syn s musím chovajú tak ty s dcérami zavaraj aby bolo čo robiť, alebo zásad hrach to fakt dokáže aj ľavý....alebo im daj obtrhat trávu okolo bazenu, alebo kosiť každý druhý deň...hocičo....kvety pre potešenie pestovať...ale musíš začať ty, oni samé nezačnú robiť, zaujímať sa aby im bolo na dedine fajn..treba niečo urobiť, vymyslieť lebo asi sama cítis že toto nieje normálny vzťah, manželstvo, rodina...

slniecko5
7. apr 2023

Hej, manželstvo je o kompromisoch. Preto sme si manželom postavili dom blízko mesta a ani jeden druhého netlačime do masívneho pestovania a chovania zvierat, keďže sme doteraz celý život žili v meste, neviem načo by to komu bolo...ale toto si bolo u vás potrebné vydiskutovať dopredu.
Ja zase tvoje dievčatá chápem, pubertaci chcú žiť a byt s kamošmi v meste a je to úplne normálne.
Tiež by som tak žiť nechcela, ani naše deti nie.

vilma7
7. apr 2023

Koľko majú rokov baby?
Tiež by si mohli niečo pestovať v záhrade, ale zrejme záujmy majú niekde inde. A ako ďaleko je chalupa? Manžel so synom je tam celoročne? Ako riešite prácu atď, alebo sa jedná len o víkendy, kedy sú chlapi preč?
A koľko majú deti rokov, ako dlho takto žijete?

maranco
7. apr 2023

Na byte dočasne zrušiť WiFi a zaviesť na chalupe. Potom sa tam sami budú pýtať 🙂

u2jana
7. apr 2023

Muz takto vyrastal, teda bez tych “manierov” ako to tu niektore nazvali. Kazdy vikend chodili od puberty na chalupu. Neznasal to vtedy a nema to tam rad ani dnes. To balenie veci hore-dole, ked chcel ist s kamosmi von cez vikend - tak nie, lebo hned v piatok po skole smer chalupa. Vtedy sa nediskutovalo.
Proste sa mu ten styl byvania sprotivil. Ked sme my riesili byvanie, tak sme sa dohodli, ze “domov” ma byt jeden.

ankare
7. apr 2023

Ja dievčatá chapem a už dávno nie som v puberte. 🤣 Ja nie som taký "dedinsky" typ, že ma bavia kvietky, zvieratka, zahrada,... Tam je vždy len veľa roboty. Doma si vyjdú do ulíc, za kamoškami, na zmrzku,... Tobôž, keď je zima a nedá sa byť na lehatku vonku, je to utrpenie tam.
Ja som chodila ako za trest každý víkend ku starkovcom na dedinu a neznášala som to tam.
Je super,že dievčatá rešpektujes a nenutis ich. Už len počkať, kým budú vedieť baby samy ostať doma... 🤷

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaond19
7. apr 2023

To ja keby sa mam riadit tym, co chce moja pubertalna dcera tak nevytiahneme paty z domu, ficime len na mobiloch, nepoznam slnecne svetlo a cerstvy vzduch... ak ta to taha tiez na chalupu, tak chodte. Frflat budu stale na nieco, ale tak aj na dedine sa dá drzat krok so soc.sietami, pridavat pekne foto kadecoho.... treba ich trosku namotivovat tym smerom, ktory by ich mozno zaujal... zachvilu su dospelé a pojdu si po svojom, no manzel tu ostane (snad), tak aby ste si to do tej doby nepokazili....

miadi
7. apr 2023

@kamatopo nepodlahli manieram deti! Dcery byt nekupili. Kupili ho rodicia . No z nejakeho dovodu sa muz nastahoval na chatu a ziju ako rozvedeni. Preco by nemohli chodit na chatu cez vikend ? A kludne sa tam prestahovat na dochodku aj so zenou byt nechat dospelym detom? Dost divne z jeho strany. Kupi byt. A nejde tam žit.

kamatopo
7. apr 2023

@miadi každý to vidíme inak. Slecinky hýbu s rodičmi. Ale každý to má inak nastavené doma. Autorka nevie rozkazat a tým pádom ustupuje deťom a je medzi tými mlynskými kameňmi čo môže časom viesť k odcudzeniu s manželom. No to už predbieham...dúfam že to pre autorku dopadne dobre.

mimka1402
7. apr 2023

@diamand2326 Vôbec to nie je o tom kto sa komu prispôsobi, pre mňa je tiež lepšie dýchať lepší vzduch a byť na záhrade než v byte, ale to je moja preferencia a viem, že ako dieťa by som tiež chcela ostať v meste kvôli wifi a výhode byť s kamošmi. Dôležité je, že ako to vníma autorka a jej muž, musia sa zhodnúť a bohužiaľ deti sa musia prispôsobiť. Manželmi ostanú aj, keď deti odídu, ale ak budú žiť oddelene kvôli zvyku kade tade, tak veru to, že deti boli spokojné rozdelené im na záchranu manželstva nepomôže. Aj netravenie spoločných víkendov vie ublížiť vzťahu aj medzi súrodencami. Takto sa donekonečna žiť nedá.

autor
7. apr 2023

Ta chalupa je zariadena ako dom, s wifi a vsetkym. Chalani tam chodia 3x do tyzdna a cez vikend, my cez vikend. Najväčšia starost je na mne, taham 2 domacnosti, stale periem, varim, balim, vybalujem - sama som si to navarila

nikaeli
7. apr 2023

Takmer všetci ste sa pustili do dievčat, lebo sú v puberte a majú maniere. Podľa mňa je to problém muža a ženy, nie detí. Ak sa muž 3x do týždňa pozbiera a ide na chatu, hoci časť rodiny ostáva doma, asi to nebude iba o neochote dievčat 🤷🏻‍♀️