Ísť či neísť na pohreb?

18. mar 2020

Mam velku dilemu a mozno mi pomozete sa rozhodnut. Zomrel mi dedko a cez vikend bude mat pohreb. Isli by ste alebo nie?

denden77
18. mar 2020

isla.. s ruskom, bez bozkavaciek, objimaciek a bez karu ale isla by som 🤷‍♀️

pribinak
18. mar 2020

Išla.

tslobik
18. mar 2020

To je otázka. Samozrejme.

wokokoza
18. mar 2020

Bez váhania by som išla. Samozrejme sa treba chrániť. Nebozkávať sa, neobjímať, ale podľa mňa pamiatku si uctiť treba!

anickabasnicka
18. mar 2020

za přísných bezpečnostních opatření bych šla taky, neber s sebou pokud nemusíš děti, zbytečně se nikde nezdržuj , s nikým si nepodávej ruce a už vůbec ne se líbej....upřimnou soustrast

siasis
18. mar 2020

Akurat som na pohrebe bola a bolo 10 ludi iba dom smutku 20 min. a nad hrobom povedal farar asi 10 min. nieco mal rusko, rukavice ani sa nekondolovalo ani nic....

autor
18. mar 2020

Nas tam bude viac ako 10 ludi aj ked kazali iba 10, bude nas viac. Dedko ma 4 deti+ plus ich polovicky a vnuci/vnucky.

autor
18. mar 2020

Tiez to tak citim ze by som mala ist ale strach je tam aj tak.

katulienkax
18. mar 2020

Jasne že by som sla ale bez deti mne ked zomrela babka aj ked nebola korona deti som nebrala boli este male a nechápali by

tslobik
18. mar 2020

To by ma zaujímalo ako to je, keď je veľká blízka rodina a všetci chcú ísť. Veď je preboha reč o najbližšom zomrelom, ktorého už nikdy neuvidíme. A takto odfláknuť pohreb, poslednú rozlúčku. Choré toto.

deti95060810
18. mar 2020

išla...

kukulienka83
18. mar 2020

Išla, sama s ruskom s odstupom... Bez váhania

deti95060810
18. mar 2020

to už na pohreb sú dané počty smútiacich? svokor napr. má 12 súrodencov, 5 detí a 15 vnúčat... 🙄

vulka
18. mar 2020

Ak by som mala vyhovujúci respirátor, tak by som určite išla. Bez neho nie.

juhseverzapad
18. mar 2020

Nie

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
18. mar 2020

Jasné že hej,ale kar by sa asi nemal v tejto situacii konať...to sa môže aj o pár mesiacov uctiť a posedieť v kruhu rodiny

iva812
18. mar 2020

Ak je to limitovane poctom ludi, kvety a rozlucka - tichy rozhovor s dedkom , nic sa nestane , ked aj neskor - iba pri hrobe,

basullinka
18. mar 2020

Vzhĺadom na blízkost cloveka, tak by som šla. Bez váhania. Rúško, šatka, rukavice. Hneď po skončení utekala domov. Keby je to "len" niekto známy alebo vzdialená rodina, nie. Ale starý rodič je starý rodič. Teda pre mňa.

autor
18. mar 2020

Limitovane to je, ktovie ci nas farar aj nevyhodi ked nas bude viac, samozrejme omsa ani kar nebude, osobne si myslim, ze sa to vybavi za 10 minut, je to strasne smutne ze sa takto mame lucit s blizkym ale aspon nam je umoznene tam byt.

@basullinka aj nad touto variantou som rozmyslala ale pre pokoj v rodine tam pojdem.

zafir01
18. mar 2020

@deti95060810 od minuleho tyzdna su pocty obmedzene na 10 osob zial. je to sankciovane, ak by niekto nahlasil " udalost "

zafir01
18. mar 2020

uprimnu sustrast, teta hovorila ako to maju v taliansku.. ziadna rozlucka, ziaden oficialny pohreb, ziadne rozlucenie, kedze je tam zakaz vychadzania, tela odvazajua pochovavaju ich bez obradu

tinapa
18. mar 2020

@deti95060810 Teraz je predsa vynimočná situácia, to nechápeš??? Áno, počty smútiacich sú odmedzené. Je zakázané zhromažďovať sa. Za mňa- šla by som- bez detí- s rúškom, čo najkratšiu rozlúčku, bohužiaľ, je to tak ako to je a všetci sa musíme prispôsobiť, aby nebolo ešte horšie..s nakazenými.

tomcimka
18. mar 2020

Včera mi volala známa,že jej zomrela babka. Mala som k nej veľmi dobrý vzťah. No známa vravela,že celý pohreb sa im podarilo utajiť. Od nedele do stredy nikto nechodil v čiernom,aby nepútali pozornosť. Oni sú veľká rodina + bývajú na dedine. A na pohrebe ich bolo dokopy 14 ľudí. Až po pohrebe obvolávali a informovali ďalšiu rodinu, známych atď. Nezabudli pripomenúť,že kar sa bude konať o rok.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
18. mar 2020

Toto je už ako v horore, v zlom katastrofickom filme. A keď je tých blízkych 13 v rovnako blízkom vzťahu so zosnulým a všetci chcú ísť sa bude žrebovať alebo ako to mám chápať? Podľa čoho sa vyberie kto môže a kto je už navyše? Bože nervy mám z tohto mediálne vyvolaného šialenstva. Ešte nikto ani na vírus neumrel a celé SK je zabarikádované doma v bunkroch.

prasiatko30
18. mar 2020

Jeden z prvych lozisk corony v spanielsku- mnohopocetny - bol pohreb - po pohrebe ochorelo asi 60ludi a realizovali prvu povinnu izolaciu viacerych dedin - policajti chodili od domu k domu v ochranych oblekoch to bolo zaciatkom marca. Necele 2tyzdne

lenocka12345
18. mar 2020

teraz budem trápna , ale keby sa pozostalí rozdelili na dve skupiny ? Tak aby sa dodržalo počet osôb ? Či to sa nesmie ?

letfenixa
18. mar 2020

@tslobik aké odflaknutie? Nenormálne situácie prinášajú netradičné riešenia. Uctiť si pamiatku zosnulého je možné aj inak.

babina_33
18. mar 2020

Zlahcovat tento problem netreba @tslobik. Lebo fakt nevieme aky priebeh to este bude mat a duplom si neviem a nechcem predstavit aky priebeh by tento problem mal u nas keby sa k tomu vsetci takto stavali. Treba byt zodpovedny. Ked pohreb tak jednoznacne chraneny a drzat sa dalej od ludi. Ist tam fakt len s tym, ze rozlucit sa.