Iritujú ma ľudia, ktorí sa chvalia, že pomáhajú iným

23. dec 2022

Predvianočný čas, je čas keď sa vždy tie iste osoby začínajú prebúdzať a na instagrame a Facebook horí ich dobročinnostou, potravinové zbierky bezdomovcom, darčeky deťom do domovov alebo pre seniorov, psikom do útulkov atď.
Ja to robím odkedy som zárobkovo činná bez ovácií a likeov na sociálnych sieťach. Veľa krat aj počas roka, keď nás ako firmu oslovia o finančnú pomoc nikdy nepoviem nie a dám aj naviac, ako potrebuju. Mna najviac udivuje, že mi začnú pisat tieto pseudo zachrankyne sveta, či by som nechcela pomôcť aj ja😁🙏 dnes má ale jedna dorazila, na moju odpoved že prispievame cely rok a aj na Vianoce už do niektorých zariadení, odpoved dnes bola, že som sebec tvrdiť že pomaham a nemám na to dokazy. Akože dokazy sú vycapene fotky na internete? Som z toho hrozne smutná. Hlavne moja suseda má tým dnes dorazila, že má ešte nevidela niečo pridávať, že som tam bola niečo zaviesť a ani ich nesledujem na IG. Nirmalne som sa len musela pousmiať a skonštatovať že ja zijem realitu nie internet. Poznáte také tvory? Len som sa chcela vyrozprávať z mojich pocitov. Inak kvitujem aj tak ich pomoc, že tam zanesu vôbec niečo, to im nemám za zle, sle preco vo mne take príspevky vyvolávajú, že som zlý človek keď to o mne ini nevedia, že pomaham, tak akokeby som ani nepomáhala … sorry za výlev

bajka16
23. dec 2022

No bohužiaľ, dnes čo nemáš na časovej osi tvojho fb účtu akoby sa ani nestalo 😀 ľudia s príchodom sociálnych sietí do každodenného života, jednoducho ohlupli. 🤷🏻‍♀️

jjanulienka
23. dec 2022

Nemam fb, instagram ani nič podobne... a je mi fajn😅vyskúšaj 😉

mamickalisticka
23. dec 2022

Keď sa chcú pochváliť, nech sa chvália, keď sa nechceš, tak sa nechval, nejde náhodou o ten dobrý pocit v srdci, že pomahas? Veď môže byť jedno, kto čo tvrdí a či ti niekto verí, keď to robíš pre druhých a SVOJ vlastný dobrý pocit

aurelia2000
23. dec 2022

Nerozčuľuj sa nad nimi. Mastia si ego. Okrem nich sú ešte tisíce takých, ktorých nevidno, pretože pomáhajú potichu. A dobre ti radi @jjanulienka

annamarin
23. dec 2022

Ja takých ľudí vo svojom okoli nemám, čo by reagovalo, že čo nie je na fb akoby nebolo. Ale keď vidím na internete niečo také, skôr to beriem ako inšpiráciu + stále je to dobrý skutok, aj ked so zlym zamerom sa zviditeľniť, ale tým ľuďom to pomôže. Asi take susedy len ignoruj. Ony majú väčší problém ako ty. Žijú príliš na obrazovkách. 🙂

nikolka1986
23. dec 2022

Ak ide o osobu, ktorá má viac odberateľov, tak to pomôže, keď sa pochváli - potom môže pomôcť tej organizácií, osobe a pod. viac ľudí.

petamich
23. dec 2022

uplne ignoruj ;) ja takych ludi nastastie v okoli nemam, kazdopadne ak to priatelia zdielaju s cielom rozsirit tu informaciu dalej, aby sa zapojilo co najviac ludi, preco nie, nech zdielaju ale aby som sa pochvalila, ze robim dobry skutok no na co

autor
23. dec 2022

@mamickalisticka no veď to je to, že toto chvalenie vo mne vyvoláva pocit, akokeby som ani nič nerobila 😁

sidicek
23. dec 2022

Mňa viac irituju ľudia, čo kritizujú, keď niekto pomáha,lebo " oni si myslia, ze namiesto X, by sa malo pomôcť Y"

mandzula
23. dec 2022

Nemusi to byt vzdy len pretrcanie sa, moze to byt proste euforia, dobry pocit, ktory chce dany clovek zdielat a mozno aj motivovat inych. Nevidim dovod hladat za kazdym statusom o pomoci len chvalenkarstvo.
A to, ze ty nemas potrebu svoju pomoc nikam vesat, je tiez v poriadku.

lvulik
23. dec 2022

Vieš, všetko je to len o tvojom vnímaní. Zrejme máš niečo v sebe nevysporiadane, preto to v tebe vyvolava tieto negativne emócie.
Na mna to napr pôsobí tak, že robia osvetu, dostávajú to do povedomia a mnohí ľudia, ktorí su týmito insta hviezdičkami ovplyvnitelni, tak mozno prispejú a pomôžu tiež. Vôbec ma to neirituje, vidim tu pozitívnu stránku toho 😊

ckocka
23. dec 2022

Tvoje pocity, tvoj problém. Neviem si predstaviť byť smutná pre blbé reči, to možem rovno skočiť z mostu.

queen_mary
23. dec 2022

@sidicek presne, presne. Jedna z mala veci, ktora ma dokaze ze mega vytocit

missviolet
23. dec 2022

nech si zdielaju, mozno to nakopne dalsich - ak pomozu dobrej veci hoc aj len pre svoje ego - aj tak je vysledkom ze pomohli, hoci so sebeckym umyslom. takze to by som neriesila. ale hej, ked ta takto osobne atakuju, to chapem, ze ti vadi...na by nasrali a odpovedala by som screen shotmi platieb/potvrdeni lol asi, ale to je uz len moj temperament, ak ma fakt nastvu, mohla by som byt lepsi clovek :D maj ich v pazi

alanko20
23. dec 2022

Nemeditujem nad tým, kto si čo postuje na svojom profile. Keď mi lezú na nervy jeho príspevky, rusím sledovanie profilu alebo odstránim z priateľov a vybavené. Otázka 10 sekúnd a mám svätý pokoj.

bloger
23. dec 2022

Určite robíš a pomáhaš len nemáš potrebu o tom informovať. A myslím si, že je to tak správne. Robíš to v skrytosti ale Boh to vidí. A preto sa netráp pre hlúpe reči. Oni už majú svoju odmenu. Konkrétne vo forme páčikov a followerov. Teba ale čaká niečo lepšie.

jana_eyre_2
23. dec 2022

Ak mám byť úprimná - mňa hrozne irituje keď okrem tohoto FB chvalenia sa ešte niektorí ľudia stavajú do poucovacej pozície, ako spravne jesť, ako spravne stíhať, ako správne vychovávať deti, ako správne čokoľvek... Keď idú Vianoce tak sa s tým vždy roztrhne vrece..

Niektorí ľudia majú dojem že pokiaľ všetko nedemostruju na FB akoby ani neexistovalo.. horšie je, že keby to FB reálne nebolo tak by polovicu ľudí ani nenapadlo podať pomocnú ruku.. takto bezdomovcovi podajú kapustnicu, odfotia sa, zdieľajú a tešia sa z likeov a pochval aki sú úžasni.. možno to tak nie je, ale namna to zvyčajne tak pôsobí.. 😏

No a ano FB sa dá zrušiť a nesledovat . Avšak to neznamená že to človeka neirituje.. keď vypnem FB, nájdem na mk 😅

mikadooo
23. dec 2022

Ja to vnímam, že kľudne. Pre mňa je to signál, že majú asi nižšie sebavedomie a potrebujú od niekoho počuť pochvalu... Prípadne zverejniť, že sú super, keby to náhodou niekto nevedel/prehliadal... (tiež aj v minulosti...) 🙂. Beriem to tak, že im pravdepodobne v minulosti po citovej stránke niečo chýbalo (alebo im to chýba stále). Ber to tiež tak a pochváľ ich za ich skutky. Potešíš ich a spríjemníš im deň. Zároveň budú mať pocit, že robiť dobro je fajn a budú v tomto pokračovať. A to je predsa pre spoločnosť dobré, nie? 😉

greta2017
23. dec 2022

Precitala som si len nazov necitala som vobec prispevok (prepac) ale moj nazor je ze ak to niekto robi v zmysle ze "aha aky som nadclovek" tak je to smutne ale v podstate robi dobre to ze dava vedoet rozne sposoby a priklady ako sa da pomoct tym ktori to potrebuju. Ponoc neznamena vzdy len financne. Ja sa to snazim brat vzdy pozitivne ak nieco take vidim

lvulik
23. dec 2022

Mna skôr irituju tie dokonale zeny/matky/gazdine (na IG aj tu na MK) , co maju 10 deti, dokonalú domácnosť, dokonale napecenych 30 druhov zákuskov, dokonale vzťahy, dokonalú vizáž, dokonalý celý život 😀
Irituju ma, lebo ja nič z toho tak dokonalo nezvládam.... 🙂

juliasb
23. dec 2022

Ono ja na druhej strane trocha kvitujem, keď sa takéto veci aj zdieľajú, z jedného dôvodu: ono to proste motivuje aj druhých. Ci si to priznať ci nie, je to tak...ale samozrejme to co ti povedali tie ženy, je úplná sprostost

aurorastone2
23. dec 2022

@lvulik a okolo seba 200 ľudí ktorí im to všetko zabezpečia, "dejte mi lidi ja to udelam 😅"

mandzula
23. dec 2022

@lvulik pozri, tak ako uz neveris na sedemhlaveho draka a zhavranelych bratov, never ani tymto (vacsinou) rozpravkam.🙂

lvulik
23. dec 2022

@mandzula samozrejme naivná nie som a viem, ze to na IG je iba pozlatko, ale tu na MK tomu normálne asi trochu verim, ze su take perfektne.... 🙂

mandzula
23. dec 2022

@lvulik aky v tomto vidis rozdiel medzi MK a IG?

viestta
23. dec 2022

Vypoveda to predovsetkym o nich. Ale aby ma to iritovalo, tak daleko som este nedospela.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slovakboy
23. dec 2022

Toto ich chvalenie vyvolava v tebe pocit že akoby si nič nerobila. To je presne ten pocit ako keď si chlapi porovnávajú majetky a autá. Aj ženy. Keď ma sused viac tak mna to deprimuje. Ešte jedno prirovnanie. Mám na účte tisíce ale príde chlap ktory sa chváli pár stovkami. Vyzerám ako chudák. Nechcem ťa súdiť aby si to zle nerozumela. V skutočnosti si ty tá ktorá viac pomáha. Len ti chcem pomôcť radou. Hoci si nezištná a pomáhaš, neubrániš sa pocitim potreby vyniknúť, závisti a porovnávania sa. Pomôže jedine prestať na to myslieť a uspokojiť sa so sebou vo svojom vnútri. Môžeš aj ty vytiahnuť svije zásluhy a hodiť ich na net. Uspokojilo by ťa to len nakrátko a pretekať sa s takými ? Porušíš svoje zásady bude ti to vadiť. Ale ak chceš kľudne aj to je riešenie. Len potom sa neobvinuj že som taká alebo taká. Prijmi seba aj tie baby take aké sú. Keď im chceš ukázať že si lepšia tak potom do toho a poriadne. Potom sa otočia na opätku a zase budeš ako pred tým.

simca06022011
23. dec 2022

Myslim, ze je to len v tebe, tvojom pocite a porovnavani sa s inymi. Mne je to fuk co kto vesia ze robi kamkolvek :D ak ma niekto prilis irituje a moze to byt ktokolvek (mne idu dlhodobo na nervicky zname, ktore maju potrebu neustale zdielat utulky a kde co...). Mam par ludi takych, ze naozaj rada to viem a vidim, lebo sa dozviem o niecom novom. Urcite nemam potrebu citit, ze nic nerobim. AJ keby som nerobila ... Je kazdeho osobna vec a rozhodnutie "pomahat, darovat, a co ja viem co", ci z presvedcenia alebo proste na to nema.

autor
23. dec 2022

Dakujem za vase pohľady na môj príspevok. Veľa z vás má pravdu, je to vlastne môj pocit, ktorý mám ja v hlave, oni za to nemôžu.