Investovala som do spoločného bývania

26. okt 2021

Zdravím, investovala som do spoločného bývania s partnerom, kupovala som veci do interiéru, zariadenie atd. Lenže hypotéku ma na seba len partner, nakoľko ja som brať hypotéku na seba nemohla. Pokiaľ by som teda chcela vymáhať naspäť moje peniaze, asi s tým už nemôžem nič robiť? Nemusíte mi písať aká som bola nezodpovedná, každý robí chyby. Je otcom môjho dieťaťa, nečakala som že by mohla nastať taká situácia.

ki_ki2
26. okt 2021

Akože nechápem prečo to chces vymáhať? Rozchadzate sa ? Či čo ? Pokiaľ máš doklad o kúpe zariadenia , zariadenie je proste tvoje a máš naňho nárok si ho zobrať z bytu . Viac asi nie

sasa1310
26. okt 2021

bývaš tam, zariadenie využívaš. Čo je na tom nezodpovedné? Či čo si chcela bývať u neho úplne za nič?

andrejkap123
26. okt 2021

Nikdy to nikto nečaka, a predsa sa to stava. Velmi casto. Treba sa rozumne chranit pred takymito situaciami. Inac, ak len partner mohol byt na hypo. Kludne na LV mohol dat aj teba ako majitelku. Ak je teda na LV len on, a ak je debil, tak nedostanes nic.

deti95060810
26. okt 2021

Je otcom môjho dieťaťa, nečakala som že by mohla nastať taká situáciaa - už nastala tá nepríjemná situácia?
bločky máš odložené???

andrejkap123
26. okt 2021

@sasa1310 asi sa rozisli nie? Ci

sasa1310
26. okt 2021

@andrejkap123 vo veci to nič nemení. Môže on pekne tvrdiť, že bývala u neho po celý čas zadarmo. Tak si to vykompenzoval zariadením a prerábkou. Nie sú si nič dlžní

haley7897
26. okt 2021

Čo chceš vymáhať? Odlož doklady o kúpe, nábytok pri rozchode zober zo sebou. Ak si investovala do prerabky, tak teoreticky môžeš niečo vymáhať späť za predpokladu ze vieš investíciu vydokladovat, ale ani tým som si nie istá..

ki_ki2
26. okt 2021

@sasa1310 no o tom by sa dalo diskutovať . On nemá ako dokázať že unho žila zadarmo , moze povedať že mu dávala na ruku nájomné , kupovala potraviny atď to je slovo proti slovu . Ona ak má doklad od nábytku , zariadenia atď a vie dokázať že ona ho kupovala tak je to jej majetok keďže nie sú manželia .. môže si s ním narábať ako chce . Známa tiež riešila podobnú situáciu.

autor
26. okt 2021

Dala som aj časť peňazí priamo na kúpu domu, a časť na nabytok a iné veci.. ešte nie sme rozídení, ale mne dnes asi pretiekol pohár trpezlivosti.. ale zrejme by som mala zachovať chladnú hlavu, a dostať sa aspoň na list vlastníctva.

denda007
26. okt 2021

Môj terajší manžel, bol v takejto situácii s bývalou priateľkou. Boli aj na súde, žiaľ neuspela. ( Viem že ak je charakter mal jej zaplatiť aj sám) ale mali svoje problémy do ktorých sa ja nestarám. Len píšem skutočnost že na súde vám povedia že ste to urobili dobrovoľne 🙂

sasa1310
26. okt 2021

@ki_ki2 on ma doklad, že energie platil on. A môžu sa naťahovať donekonečna

haley7897
26. okt 2021

🙇🏻‍♀️

sasa1310
26. okt 2021

na LV sa už nedostaneš, ak je na nehnuteľnosti hypotéka. Obzlvášť, keď ju má nad 50 %

ki_ki2
26. okt 2021

Autorka a čo tak sa s ním porozprávať ? Normálne si sadnúť a vyriešiť to ? Dohodnúť sa . Teda pokiaľ sa dá a nie je to nejaký magor 😅

haley7897
26. okt 2021

Neviem, je tu niekde právna skupina, išla by som sa poradiť skôr tam, či sú nejaké kroky ktoré môžeš podniknúť. Každopádne, jemne povedané tahas za kratší koniec

janickacrazy
26. okt 2021

Máš o tom nejaký doklad? Že si dala peniaze na dom a na nábytok? Ak nie, budeš to mať ťažké dokázať.

shinon258
26. okt 2021

A že manželstvo je len papier. Veľa šťastia

ki_ki2
26. okt 2021

@shinon258 veru

andrejkap123
26. okt 2021

@sasa1310 ale dostane. Banke je jedno kto je na LV pokial je zalozeny dom a hypoteka sa plati 🙂

andrejkap123
26. okt 2021

@sasa1310 a keby sa neplati hypoteka tak banka da do drazby zalozeny dom. Cize banka nikdy nestrati. Kludne by ju mohol dat ako 50% vlastnicku.

sasa1310
26. okt 2021

@andrejkap123 tak môže byť. Aj keď je to už bezpredmetné. Keby chcel, už je tam dávno

luccija
26. okt 2021

@andrejkap123 tak to by spravil peknú hlúposť, ak by ju dal 50% vlastnícku.A pochybujem, že keď to majú doma nahnuté, že ju dodatočné napíše..aspoň ja by som to nikdy nespravila.

autor
26. okt 2021

No lenže ja som ani nechcela byť na 50% vlastníčka, a všetko sa to vybavovalo veľmi narýchlo, a nevedeli sme či by ma mohol dať napríklad vlastníčku na 10% .. a k tomu ja tehotná, a nedostal by hypotéku keby sa k tomu došlo, lebo žiadal o maximum peňazí čo mu vedeli dať, a keby sa vie o dieťati tak tam sa odpočítava nejaká suma na mesiac.. tak som mu dôverovala lebo nebol dôvod .. a on nemá pocit že by sme mali nejaký problém ..

haley7897
26. okt 2021

Postupnosť dieťa, (jeho) bývanie a manželstvo v nedohľadne (?)... Ja nerozumiem.
Prečo je zabezpečenie seba a deti manželstvom "nemoderny prežitok" ale poskytovať chlapovi full service bez nároku na čokoľvek strašne "in" a tvári sa to ako čudná forma emancipacie? Fakt nerozumiem, ale držím aspoň palce 🤷🏻‍♀️🤞🏼

autor
26. okt 2021

@haley7897 dieťa neplánovane, o ruku ma požiadal, a bývanie som naliehala na neho ja 🤷🏻‍♀️

andrejkap123
26. okt 2021

@luccija samozrejme ze to neurobi, ale ked do toho vrazala rovnake peniaze alebo ak maju rodinu, tak je na mieste aby to tak mali odjakziva urobene ;)

haley7897
26. okt 2021

Keby chcel tak sa najskôr vezmete. Nepresvedčí ma nič že nevedel prečo berie hypo pred uzavretím manželstva zasnubit sa a sľúbiť niečo vie každý. Veľmi nešťastne nastavene priority. Držím palce

whatever1
26. okt 2021

Takze on netusi, ze sa s nim chces rozist🤔. Skus sa a nim teda rozist v dobrom, mozno ak budete mat dobry vztah aj po rozchode tak budes prekvapena ako sa zachova.

macekovam
26. okt 2021

tak si to vezmes

dilino
26. okt 2021

Peniaze na kúpu domu si prispela a nie si zapisana aspoň ako spoluvlastnička nejakých percent na LV.Och bože že to môže byť niekto taký nezodpovedný.Nikdy by som nevražala do cudzieho domu peniaze pokiaľ by ma na LV nezapisal.A koľko že si mu prispela na kúpu domu.Investuješ niečo a nemáš na to papier.Jasne že ťa môže kedykoľvek vyhodiť kedže niesi ani spoluvlastníkom.Toto si trebalo sakra premyslieť a nikdy by som nedala nikomu z mojich penazi myslim väčšiu čiastku pokiaľ niesom spolumajiteľom teraz už bohužiaľ nič neurobiš a neviem či by si uspela aj na súde ťažko povedať.