Iniciatívna žena v nezáväznom vzťahu

5. feb 2021

Zeny radte
Mam uz svoj vek, 37, on po 40. Obaja sa rozvadzame, mame deti, komplikovana situacia
Ale nejak sme si padlj do oka a on na zaciatku povedal ze chce nezavazny vztah, nie len o sexe, ale ze viac dat nevie. Ja som na to rovnako. Na zaciatku sme si vsak nejak nestrazili city, on najma, namotal ma velmi. Neda sa nam vela stretavat, teda najma ja mam obmedzenia casove
A teda sme na to tak ze vzdy ked mam cas ja tak navrhujem stretko. On suhlasi, ale cim dalej tym viac vyzera menej nadseny.
Ja som bola navyjbuta na aktivitu muzov v mojol zivote a velakrat som preto vztahy ukoncila lebo som mala pocit natlaku 🙂 teraz to robim ja☹ ake vzdy ked mam volnu chcilku ju mam chut stravit s nim.
Prechadzka, film, hocico ...
Je to moc zle? Viem ze by som sa mala krotit mozno ho nechat v napati ale vzdy sa ozvem a som iniciator 🙈
Robim to kvoli sebe. Vadi mi na nom milion veci ktore v normalnkm vztahu by nefungovali ale teraz mi vyhovuje
Mate niektora tskuto skusenost? Ze ste to iniciovako vy ako zena?
U mna je to 1-vy krat. Nie som s tym stotoznena ale nie som ani stotoznena s tym ze mam cakat kedy on nieco vymysli
Viem ze mam mat svoju hodnotu. Ale na druhej strane si chcem aj “robit dobre” ttymi stretkami p

laurika999
5. feb 2021

Napíš mi prosím súkromnú správu.

miusa00
5. feb 2021

Neviem, z mojej skusenosti ti to teraz vyhovuje, ale ked ho prestanes bavit, nebude ti vadit, ked to zrazu skonci? Ja som si tiez myslela, ze mi to vyhovuje a zrazu mi to nevyhovovalo a on to bral ako natlak, ze som s nim chcela travit cas a tiez nebol iniciativny, ja by som sa v tkom niecom uz nikdy nemotala

annamarin
5. feb 2021

Neviem sa k tomu vyjadriť, či je to dobré alebo zlé, lebo s tým nemám skúsenosť. Ale ja by som to teda fakt nedavala, keby vidim, že on to berie jak nátlak. Akurát by som sa cítila blbo, že ho tak obhanam. Ked vidno, že sa netesi na stretko, tak na co to siliť.😅

laurika999
5. feb 2021

Podobný prípad som ja mala

jaskolka
5. feb 2021

A načo sa vnucujes, keď vidíš, že záujem on nemá? Nezažila som to, ale určite by som sa "nepchala nasilu". Ak ste sa, dohodli na nezavaznom vzťahu, tak tam netravia spolu ľudia extra čas, je to len o sexe. Ty si sa namotala, on nie. Podľa mňa to budúcnosť nemá, len sa budeš trápiť, a postupne to aj tak prejde do stratena, lebo on vycíti, že chceš viac a ak skutočne nič necíti, skôr mu polezie tvoja "iniciatíva", na nervy. Takže za mňa, stiahni sa a uvidíš, ako bude reagovať. Ak sa dlhšie neozve, alebo len výlučne na sex, tak proste "tudy cesta nevede"

sima338
5. feb 2021

Skús sa nejaký čas neozvať a uvidíš 🙂 Možno mu začneš chýbať a povie si, že taká fajn ženská mu chýba a chce sa s tebou vídať alebo možnosť číslo 2, nemá záujem a tým pádom sa už viac neozve. V oboch prípadoch dá jasnú odpoveď. Nesúhlasím, že akékoľvek stretávanie sa má iniciovať len muž, jasné, že je dobré ak to občas urobí aj žena, ale tu tomu dopraj čas a sama uvidíš. Čas ti dá tú správnu odpoveď a pamätaj, že aj žiadna odpvoeď je odpoveď a veľmi silná 🙂 Veľa lásky!

moonlight1210
5. feb 2021

Akoze, kym ti tie stretka vyhovuju a robia dobre, tak vyvijat iniciativu nie je zle. sledujes len svoj ciel "nasytit" svoju spokojnost. citit sa dobre.

problem nastane, ked ho natolko odpudis, ze ta zacne odmietas a ty este nebudes "nasytena" stretavanim sa. to budes potom velmi smutna. aj si budes hovorit, ze si sa mohla radsej krotit.

druha strana je, ked sa zacnes krotit, aby ho neodpudila tak rychlo, takze si budes "odtrhat od huby", cakat aj na jeho iniciativu, ale budes nespokojna.

a tretia strana je, ked sa vdaka tomu celemu namotas este viac, ze aj jeho chyby ti prestanu prekazat (klasicka prvotna zamilovanost) a zacnes trpiet ako kon, lebo ty budes zamilovana po usi, zacnes podvedome pudovo od vztahu cakat coraz viac a on ta vlastne nechce.

tak si to premysli.
kazdopadne si aktualne v pozicii "toho druheho" vo vztahu. zavisleho, druhe husle, tahas za kratsi povraz (nazvi to ako chces). si namotanejsia, zalubenejsia.
toto je vzdy velmi nevyhodna pozicia a v podstate na nu nie je liek, pokial nedosiahnes, aby sa on zacal citit do teba rovnako zalubene alebo zalubenejsie, nez ty do neho.
ak to nedosiahnes, vzdy budes v tom vztahu ta smutnejsia, na pochybach, neista a neuspokojenejsia.

takze aj toto si premysli, ci ma cenu sa investovat do takeho vztahu.
ak ten vztah totiz ostane v stave, v akom je teraz, skonci to pre teba len karambolom a trpkou skusenostou.
tak to je.
ja by som pana "Chcem teraz len nezavazny vztah" vystrihla zo zivota a sla hladat inde.
Vy ste sa totiz vobec nestretli na rovnakej vlnovej dlzke.
ty, aj ked si si myslela, ako chces len nezavazny vztah, tak si podvedome uz hladala vazny vztah. a to premietas do tohto vztahu-nevztahu.
zakonite musis z toho vyjst ako porazena. nestoja ti tie modriny za to.

malva123
5. feb 2021

Je to zlee. Pride den,ked si ty uvedomis,ze to ,alebo jeho uz nechces...a bude neskoro...Nerob to.Rozmyslaj hlavou nie...chtičom.Viem preco to takto pisem

autor
5. feb 2021

@malva123 vlastna skauenost?

autor
5. feb 2021

@moonlight1210 dakujem
Toto uolne si uvedoumej a teoreticky ovladam
Prakticky to neviem

autor
5. feb 2021

@miusa00 asi sa ti to stalo ze?
Ja viem co nemam robit a nie som s tym stotoznena ze som aktivnejsia ale proste som sama plus lockdown plus je mi s nim fajn ...

autor
5. feb 2021

@malva123 kiezeby ten den prisiel ...

autor
5. feb 2021

@sima338 dakujem. Aj ja si to vravim ale nevjem sa udrzat neozvat sa

autor
5. feb 2021

@laurika999 prosim specifikuj

sisi4
5. feb 2021

78787878
5. feb 2021

Nieco podobne som zazila. Takyto vztah skonci skor ci neskor, lebo ste sa nestretli v spravnom case. Tym padom vobec nevadi, ze si iniciatorka iba Ty. Mne tento "nevztah" pomohol prekonavat tazky rozchod s partnerom. Po par mesiacoch som to skoncila, uz ma to nebavilo. Ale ucel ten vztah splnil, nikto nikomu neublizil.

janickacrazy
5. feb 2021

No u mňa keď som bola aktívnejšia vo vzťahu ja vždy to skončilo katastrofálne, takže podľa mňa to nefunguje. Muž má dobývať teba, nie naopak. Donut sa furt sa mu neozyvat.

autor
5. feb 2021

@78787878 ja som to tiez brala ako “pomoc” popri rozvode.
Na zaciatku nam bolo skvelo spoku, neriesili sme realitu, iba to pekne spolu. Avsak mam pocit ze jemu zacali vadit moje problemy a navrhla som aby sme sa nevidavali u mna doma (jedze ex sem hocikedy moze prist a zbytocne problemy urobit)... a teraz som ja iniciator a on akokeby ani nevedel ci ma chce ... uz to nie je take to obojstranne ze “hojime si spolu rany”

anita6666
6. feb 2021

Autorka,ak chces napíš mi správu. Už roky rokúce sa takto stretávam s jedným mužom,ale nikdy som nemala chut s ním tráviť čas inak. Na takéto vzťahy musíš mať gule a nečakať od toho vôbec nič. Mne to funguje s ním možno preto,že ani jeden z nás nie je vzťahový typ a obom nám je prednejsie vlastné pohodlie a súkromie,ale kvôli tomu ostať bez sexu by bola škoda.

laurika999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika999
6. feb 2021

AUTORKA
To som ti práve chcela špecifikovať v tej súkromnej správe.

jana_eyre_2
6. feb 2021

Ak by som.citlila že sa vnucujem, brutálne by ma to urazilo až tak že by som stratila akúkoľvek chuť sa mu ozývať a stretavat.. ja som taký človek celkovo vo vzťahoch ak mám dojem že niekto nie je zrovna nadšený že sa ozvem tak sa proste neozvem a odmlcim dovtedy kým si to ten dotyčný všimne, alebo aj nevšimne a tým to hasne..

Ale to aká.som ja je irelevantné.. ak ty pociťujes potrebu byť iniciatívna hoci už pociťujes že jeho.to zacina otravovat tak je to tvoja voľba, ale zase musíš rátať s tým, že ak ti narovinu povedal, že chce nezáväzný vzťah a ty si súhlasila tak to zrejme ukončí keď už to bude pre neho príliš..

Na tvojom mieste by som si hľadala nejaký nový koníček..

78787878
6. feb 2021

Ale ano, iniciativna som bola tiez iba ja, domov som ho kvoli dietatu tiez nenosila (aj ked sa poznali), naco aj ked to bol len nezavazny vztah. V principe o nic podstatne neslo a ked ma prestalo bavit byt iniciativna, tak som sa prestala hlasit o stretnutie a bolo vybavene... Musis si ale na rovinu pred sebou priznat ci nahodou nie si zalubena... ak nie si, tak je to velmi jednoduche. Ja som nebola.

autor
7. feb 2021

@78787878 mam ho rada ... je mi s nim dobre
Nie je to len o sexe
Sme spolu aj bez toho.
Baby a dalsia vec. Ten clovek dokaze byy pri mne aj tak ze ma len objima a nechce sex 🙈 vzdy son chcela chalapa pre ktoreho nebudem iba sexualny objekt a dokaze vedla mna len-tak sediet/lezat. A teraz pri tomto mam pocit ze je to divne. Napriklad som ja zacala nieco vyvijat a on ze je unaveny a ze to nepotrebuje tak casto 🙈 ze mu je dobre so mnou aj bez toho.
Ja za tym hladam to ze ho malo pritahujem a ze mozno to so mnou nemysli az tak vazne (kedze ten sex nepotrebuje furt). Ale mozno som divna uz aj ja ☹

annamarin
7. feb 2021

Fuu ja by som chcela práveže takého, čo by dokázal len tak ležať a rozprávať sa. Určite to nie je tým, že jo nepritahujes. To by sa tomu vyhybal neustále. Ale úprimne mi znieš, že si do neho trošku zamilovaná.

autor
7. feb 2021

@annamarin neviem ... mam pocit ze posledne razy este aj ten sed bol z mojej iniciarivy, ale nepamatam sa presne
No ja som tiez vzdy chcela chlapa ktory nechce len to jedno a dokazal by byt pri mne len-tak
Ale teraz je to mozno az moc ... ze sme spolu a vidim ze nema chut ... a ze mu staci len tak sa “mojkat”
Neviem ci sa da tomu verit

anita6666
8. feb 2021

Tvoje úvahy sú správne a ten muž o teba nemá záujem,no ako väčšina chlapov ti to nepovie rovno,ale vysiela náznaky,aby si pochopila sama a nechala to tak. Podľa toho čo píšeš je to riadna blbosť celé...lebo chlap,ktorý chce byť v nezavaznom vzťahu ta nebude mojkat ani nebude nikdy unavený aby ťa poriadne vyklatil a sám si si prišiel na svoje.

autor
8. feb 2021

@anita6666 ved to ze zrejme ma nechce ale preco ma teda mojka

laurika999
9. feb 2021

Presne takto to bolo aj u mňa. Stratil záujem o sex, potom už nemal záujem sa ani stretnúť až jedného krásneho dňa mi napísal, že to bolo pekné, ale, že je koniec.