Hypotéka, sťahovanie a depresie

16. apr 2024

Nemám sa komu vyspovedať tak už musím tu, možno má niektore obviníte, že som blbá a naivná, ale asi to je naozaj tak. Bývame s partnerom v dome po rodičoch, máme 7 mesačné bábätko, len rodičak a jeho výplatu 1000€ v čistom.
Dom nemôžeme predať lebo je naňom vlastník aj sestra mami, ktorá si svoj podiel chce nechať, ale zároveň nechce kúpiť ani ten náš. Partner má nejaké dlhy, ktoré si platí- nemal to v živote lahké. No ja už začínam mať depresie, nechcesami tu nič robiť upravovať, keďže to neni naše, načo do toho budem dávať zbytočné peniaze. Dieťa nemá vlastnú izbu lebo ju nemá kďe mat a strašne ma to tu už irituje. Prosím nejaké rady, čo by ste robili vy? Viem asi to chce čas, rozmýšľala som, že dám malú od 2 rokov do jaslí nech máme väčší príjem pre hypotéku, ale radit sa s bankou už teraz alebo ako?
Aký je váš pohlad na situaciu?
Dakujem vam

sasa1310
16. apr 2024

úplne normálna situácia na začiatok pre každú mladú rodinu. Treba vydržať, zvýšiť si príjem a keď budete mať niečo našetrené aj príjem, až vtedy treba ísť do banky sa pýtať na hypo

katkaseiner
16. apr 2024

v prvom rade ste si mali najskor zaobstarat byvanie a potom riesit dieta... naspat sa to uz neda ale vziat...
Cize ano, uvazujes super, treba navysit prijem a setrit... z 1000e toho zrejme vela nenasetrite mesacne. Ale drzim palce, bude to o hubuale ked sa chce, vsetko sa da. Mozno aj urokove sadzby dovtedy znizia, ale kazdopadne setrite ako sa da, pripadne nejake brigady si dajte obcas, pretoze hypo nestaci, na nehnutelnost treba mat 20% po ruke hned.

zmrzlinka2021
16. apr 2024

Ak si vlastnícka domu, treba riesiť, aby sa s tým niečo robilo, a to súdnou cestou. Ak sa s tetou nedohodnete, nech sa dom predá.
Kto v tom dome teraz býva, ked píses ze dieta nemoze mat vlastnu izbu?
Prečo sa priatel zadlzil?
Lebo realne neplati "on si plati dlhy". Realita je taká, ze to platí z rodinných penazí a teda aj tvojich.

beata_k
16. apr 2024

Chodte do podnajmu. Do toho domu by som nedala 1€.

alickapusinka
16. apr 2024

Tvoj priateľ má pravdu nedala by som do domu nič. Pokiaľ to nie je vaše na papieri že TY si vlastník. Prečo priateľ má dlhý. Sú to aj tvoje peniaze tak platí aj s tvojich peňazí dlhý.

lulupulu
16. apr 2024

@beata_k jasne a zbytočne platiť niekde € navyše. Tak majú šancu ze aspoň tu polovicu zdedia. Ak mas radiť také kraviny radšej nič nepis

lulupulu
16. apr 2024

Autorka, dieťa 7 mesačne nepotrebuje vlastnú izbu najbližšie 3 roky určite. My máme 3 deti do 5 rokov a všetci spíme v jednej izbe, akurát ideme stavať dom a tiež bývame v dome môjho strýka a tu investovať nejdeme nič. A tie 2 roky ešte vydržíme všetci v jednej spálni 🙂

beata_k
16. apr 2024

@lulupulu A co zdedia? Polivicu domu? Tvoja financna gramotnost je velmi biedna.

sasa1310
16. apr 2024

@beata_k tak s príjmom 1000 eur ísť do podnájmu nie je teda veľmi finančne výhodné, keď v budúcnosti chcú kupovať nehnuteľnosť na hypo. Aj na hypo treba mať prachy našetrené

beata_k
16. apr 2024

@sasa1310 Ty si ozaj myslis, ze im hypo na dom daju?
Kolko budu setrit? 15 rokov?

lulupulu
16. apr 2024

@beata_k áno dajú predstav si.

beata_k
16. apr 2024

@lulupulu Maju dlhy a prijem 1400€. Potrebuju 20% z ceny nehnutelnosti. Nic im nedaju.

mira0611
20. apr 2024

Ahoj, to ma 1000 euro aj s bonusom na dieta? Pozri sa na štatny fond rozvoja a byvania alebo najomne byvanie.