Hrozný manžel

lulina1206
4. apr 2014

Ahojte, chcela by som sa vyrozprávať, som vydatá už tretí rok a môj manžel sa pred rokom uplne zmenil. Všetko bolo ako tak predtým v poriadku až na jeho vulgárny slovník. Prestal pracovať kvôli zdravotným problémom a vtedy to začalo, začal pit, doslovne zjapať, nič mu nebolo dobre...privitanie domov bolo p..a čo tu chceš.
Máme spolu 2 ročnu dcérku nikdy nejavil o nu nejaky extra zaujem, ja už pracujem a mala je u babky, napriek tomu, že je doma nechce byť s malou, stále ma vyhovorky ako sa vyhnut aby bol s nou. Iba v mojej prítomnosti. To nie je ten hlavný problem ,ale horšie začal ma psychicky aj fyzicky tyranizovať. Robí peklo , nenecháva ma kludne spať, kriči po mne aj po malej, nedá sa s ním vôbec komunikovať, jedine si stále trepe svoju pravdu, že ja za všetko môžem.
Nechce ma nikam púštať, všetko musí byť len po nom, vôbec si ma neváži ako ženu. A ked robí bordel , tak na ďaľší deň sa hraje, že sa nič nestalo. A toto dookola to istéé. Pár dni klud a zase vybuchne , zo všetkým trieska. Som z toho vyčerpaná, prosím poradte mi čo by ste robili na mojom mieste.
Ďakujem za každu radu. 🙂

matula1981
4. apr 2014

zbal kufre a utekaaaaaj prec od neho 😉

lillika
4. apr 2014

Zbalila by som mu kufre

bejka333
4. apr 2014

V prvom rade mysli na maličkú. Nedopusť,aby vyrastala v takom prostredí.. Môj názor je,že ak si muž neváži ženu,tak najlepším riešením je rozchod. ☹ Nepoznám však tvoju momentálnu situáciu,takže je ťažko radiť,aby si odišla..Prajem Ti veľa síl....

pribinak
4. apr 2014

Nerozumiem preco si este stale s nim?

zuzana76
4. apr 2014

@lulina1206 jedine odist od takého chlapa, ked vravis, ze sa zmenil, asi za to moze ta strata prace plus zdravotne problemy, nepoznam vas stav a jeho zdravotny stav, mzono ma aj nejake psychicke problemy a mal by byt liecený a potom by sa napravilo aj jeho spravanie, mozno by pomohlo keby si nasiel pracu a citil by sa znova " ako chlap" co ziví svoju rodinu, chcelo by to rozhovor , ak vsak uz prislo aj fyzickym utokom , tak si myslim, ze je to uz dost vazne a musis odist, aby si chranila seba a dieta , mozno sa potom spamata, taktiez si myslim, ze jeho spravanie ovplyvnuje aj alkohol, takze asi by mal nastupit aj na protialkoholicke liecenie. Ale to je beh na dlhe trate, zavisi len na tebe, kolko si schopna obetovat sa, aby si mu pomohla.

tinaaa84
4. apr 2014

@pribinak to isté som sa jej chcela opýtať aj ja?

sissy27
4. apr 2014

@lulina1206 akú radu potrebuješ? dvere von z bytu hádam vieš kde máte... tak buď nimi prejdi ty aj s dcérou a kľúče hoď do prvého kanála, alebo mu k tým dverám postav jeho kufre - z vonkajšej strany samozrejme... tu nič iné nepomôže len rozchod...

lyzzy
4. apr 2014

ja uz nemozem....koncim s takymito temami 😔

jabadaba
4. apr 2014

@lulina1206 a co to ma za diagnozu, pre ktoru nemoze pracovat? Asi by som ho ponechala vlastnemu osudu za taketo spravanie. Predsa ani ochorenie nie je dovod na ponizovanie partnera, toto nie je sposob ako sa vyrovnat s postihnutim. Najma s ohladom na dieta by som volila definitivu.

jatamido
4. apr 2014

...ja som asi úplne sprostá,keď nemôžem pochopiť,prečo si ešte s ním a načo je niekomu takýto muž????????????

adri266
4. apr 2014

@lulina1206 tak aj ja sa pridam, akurat s malou zmenou, zbal JEMU kufre a posli jeho do....kelu.
Povedala si mu, ze Ti to vadi? Co on na to? Boli ste v poradni? Mas vobec rozum, vychovavat dieta v takom prostredi? Chces, aby si ona raz hladala rovnakeho manzela?

co chces pocut? Aki su nasi manzelia perfektni? Ze zivot, ktory zijes Ty, je na figu? Vsak Ty to vies, tak co Ti brani odist? A hlavna otazka, preco vlastne s nim este si???

edvelyn
4. apr 2014

Odtrhla by som mu gule a rozbila papulu.prec od neho.nemas rodicov alebo rodinu kde by si mohla s malou byvat?toto sa bude len stupnovat

ellca123
4. apr 2014

dcerku vychovas aj sama ,su aj krizove centra ak nemas kam ist

moj manzel ostal zdravotne tazko postihnuty a bala som sa ako to psychicky zoberie,ci sa vo volnom case neda na alkohol, vo firme bol zastupca riaditela a ten pocit sebarealizacie a vlastnej hodnoty,ocenenie od druhych v praci mu chyba

kupila som mu mini notebook a tam sa trochu odreagovava,ked stahuje filmy alebo temy na telefon
ten tvoj sa nevie preniest cez to co sa stalo,nieje ani prvy ani posledny,
ale kazdy sme strojcom svojho stastia /vzhladom na oklonosti ktore nam priniesol zivot

anatalia77
4. apr 2014

@lulina1206 ake zdravotne problemy ma?

lilitela
4. apr 2014

@lulina1206 Zozen mu robotu, najlepsie tyzdnovky. A je fajn ze dcera je u babky.

hradnapani
4. apr 2014

@lulina1206 co by som robila? po prvom takom privitani by dostal pastou medzi oci, zbalila by som svoje alebo jeho kufre a uz by som s nim davno nezila...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
digysa
4. apr 2014

@jatamido Ja som asi tiez sprosta..........lebo to tiez nechapem.

@lulina1206 Pracujes a to je pre zenu s dietatom SLOBODA. Ty si panom situacie. Ja by som mu ani nehovorila, ze odchadzam.....ak ta psychicky a fyzicky zacal tyrat tak by som ho postavila pred hotovu vec, aby ti nieco zle nevyviedol.
Pripravit strategicky plan odchodu, dohodnut sa s rodicmi, vysvetlit im situaciu a ides. Dieta ti nemoze zobrat, lebo nema pracu, nedokaze sa o nu postarat a ako pises ani nechce. Hlavne bud precizna vsetko si do detailu premysli predtym, ako dostane rozvodove papiere do ruky. V tom case by si uz mala spat s malou v inej posteli.

edita84
4. apr 2014

nehnevaj sa ale prečo? načo? si s ním ved sa staráš o domácnosť ty a to aj po fin. stránke nie si na ňom závislá bež preč lebo sa môže stať aj niečo hrozné. On si asi vybíja svoju neschopnosť na Vás :(

sono2
4. apr 2014

@lulina1206 ako, čo si mala robiť... To si s mužom ktorý nejaví záujem o svoje dieťa? Nechápem načo si vôbec ženy začnú manželstvo alebo robia deti s takýmito mužmi. Lepšie to nebude. By som ho vyhodila alebo v ramci možnosti aké máte.

iwet7
4. apr 2014

Dievca zlate, tu je len jedna rada, odid od neho, hlavne kvoli malej, ved ju to poznaci na cely zivot a mysli tiez na seba, urcite existuje tisic lepsich chlapov, tak sa neboj, ze ostanes s malou sama. Bolo mi ta a malej strasne luto, ked som citalan tvoje riadky. Nekaz sebe a malej zivot, ved ho mame len jeden....

guinevre
4. apr 2014

Jezis, zeny, ja som na tomto fore 2-3 tyzdne, a normalne mam depky z takychto prispevkov, len podvadzania, manipulacie, ze som sa normalne zacala bat vobec planovat nieco aj so svojim partnerom, a potom pri niektorych prispevkoch (nemyslim na tento) ledva cakaju niekoho zd*bat, vynadat, vysmiat.. ja neviem, fakt mi z tohto uz sibe 😀

lyzzy
4. apr 2014

@guinevre ....mne tu raz jedna uzivatelka napisala jednu paradnu vec,dovolim si ju citovat:

Hlupe zeny sa sem chodia hadat,mudre ucit 😀

zuzkaanicka
4. apr 2014

@lyzzy Ty, a nebude to tak, ze mudre sem ani nechodia? 😀

lyzzy
4. apr 2014

@zuzkaanicka ...hmmm....ale nie.....su tu aj v pohode zienky....vsak vies 😀 ....nasa tema o urieknuti 😀
Len by som ich na dvoch rukach vedela zratat 😀

koala7
4. apr 2014

@lulina1206 precitaj si to po sebe a predstav si ze to pisala ina zena. co by si jej poradila? ja by som neostala ani minutu

guinevre
4. apr 2014

@zuzkaanicka @lyzzy Ja by som asi tiez tak povedala. Tie mudrejsie asi debatuju na temach ako co je malovanie na textil alebo take nieco :D Fakt mesiac uz mam depku z tohto, len sa bojim, ze co ak sa zoberieme, ci sa zmeni... lebo tu citam milion veci. A kazim si tym pekny vztah. A to vlastne ani boh nevie kto tu vsetko pise, mozno aj v Lumiku 9 maju pripioenie na internet 😠 Akoze, nechcem nikoho urazat, ale asi aj sebe radsej to takto vysvetlim, ako co sa budem trapit, ze aky vsetko chlapi existuju, a ci aj moj nie je nahodou taky 🙂

dejka77
4. apr 2014

Evidentne je velmi nestastny, preto to robi. Skus ho poslat k psychologovi, musi sa liecit. Ak odmietne, tak samozrejme nema vyznam s nim zit dalej.

zuzkaanicka
4. apr 2014

@lyzzy ale hej, mas pravdu, este zalezi od toho, kolko mas prstov 😅
@lulina1206 ja myslim, ze samej s dietatom Ti bude lepsie ... samozrejme, Ty poznas zdravotny stav svojho manzela, takze vies, ako na tom je napr. psychicky, ci je toto vsetko len dosledkom toho, ze sa nedokaze financne postarat o rodinu, alebo by sa aj za inych okolnosti spraval ako kreten 😝... takze ja by som mu priamo povedala, ze uvazujem o rozvode a teda dala by som mu poslednu moznost-manzelsku poradnu ... ak by nepomohlo, alebo by ani vobec nemal zaujem, tak by som to ukoncila ... pracujes, nie si na nom zavisla, zvladnes sa o seba a dieta postarat 😉