Hroziaca exekúcia

flower007
29. apr 2014

Ahojte potrebujem poradiť, mam dcéru ktorá zobrala niekoľko pôžičiek, ma 1/6 vlastníctva na dome, ktoré zdedila po otcovi a moji dvaja synovia majú rovnaký podiel. Keďže pôžičky nespláca , hrozí jej exekúcia, ma u mňa trvalý pobyt ale býva inde. Chcela by som sa spitat čo všetko my hrozí a ako tomu čo najskôr predísť. Prosím poraďte fakt neviem ako ďalej.

anatalia77
29. apr 2014

@flower007 tak je by som asi najskor prepleskla dceru,a nasledne by som ju vyplatila z jej podielu.
Akekolvek nahananie pravnikov a odbornikov len ubera energiu a dava cas pre pripadnu exekuciu jej zdedenej casti.
Takze ju vyplatit,poriesit kataster,odhlasit z trvaleho pobytu a dufat,ze sa pouci.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
29. apr 2014

Ak by došlo k exekúcii podielu, odporúčam, aby spoluvlastník pred dražbou zložil cenu podielu. Ten by mu pripadol a zároveň by zabránil dražba. Kupovať malý podiel má veľkú výhodu - cena je nízka a akýkoľvek podiel umožňuje užívať nehnuteľnosť.

flower007
autor
30. apr 2014

To mam isť k notarovy a požiadať o odkúpenie 1 /6 majetku? Alebo čakať za exekútorom, ale to by asi nebolo dobre. Ďakujem za odpovede.

maria1989
30. apr 2014

@flower007 radšej by som v takej veci zaplatila konzultáciu právnikovi... tu na fóre dostaneš akurát (nič v zlom) nie profesionálne rady...

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ondrej68
11. júl 2014

@esterba - riešim takéto problémy, ak to ešte je potrebné ozvi sa sa email strycek68@gmail.com

mysicka36
11. júl 2014

Riadne dcéru preplesknúť a potom jej pomôcť za týchto podmienok:
Spíše vám kolko a kam dlží. Vy si podla trhovej ceny povedzte cenu baráku a tú 1/6 vyrátajte. U notára to všetko spíšte (ako odkúpenie jej podielu) a do výšky tej sumy vyplaťte dlhy. Lebo ak to už bude riešiť exekútor je zle. A nezabúdaj, že stále narastajú úroky, takže čas sú peniaze.

mysicka36
11. júl 2014

Hmm stará téma, až teraz som si všimla 😀

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz