Hranice vo vzťahu

rakuskorakusko
5. nov 2017

Ahojte baby, zaujma ma vas nazor, resp.ake a kde su vase hranice vo vztahu/partnerstve, co ste ochotne akceptovat a co uz nie. Mam kamaratky, ktore sa rozvadzali uz z mojho pohladu pre banality, cize kazda mame tu hranicu niekde inde....cize co je este ok a co uz je u vas cez ciaru? Dakujem.

eeffka
5. nov 2017

@rakuskorakusko mna by teda zaujimalo co je to "banalita". Rozvod je tak narocna vec ze pre banality sa clovek nerozvedie urcite. Ak to aj tak prezentuje dovody su ovela zavaznejsie len ich mozno nechce verejne rozmazavat.

sense
5. nov 2017

@rakuskorakusko proti otazka, co je pre teba banalita na rozvod?....vo vztahu to bud funguje al nie, a jedno je pivedat toto by som nikdy neakceptovala ked som tu situaciu nezazila....

Viem ze by som neakceotovala facku a neveru, a kopec inych veci ak by nebola snaha o zmier al zlepsenie...

rakuskorakusko
autor
5. nov 2017

@eeffka napr.obcasne hadky....

eeffka
5. nov 2017

@rakuskorakusko kvoli obcasnej hadke sa clovek nerozvedie. Ale ak sa obcasne hadali pre peniaze to je ina vec. A najma co je to obcasne. Ja ak by som sa mala rozviest asi by som udala dovod odcudzenie sa a zmena zivotnych postojov. Znie to banalne ale zakryva to obrovske problemy.

rakuskorakusko
autor
5. nov 2017

@sense napr obcasne hadky to je z mojho pohladu banalita....prip.partner mi nepomaha tak, ako by som si to predstavovala, zavazny dovod napr alkoholizmus , fyz.nasilie

sense
5. nov 2017

@rakuskorakusko obcasna hadka kvoli comu? Myslim ze ludia sa zvycajne nehadaju len preto ze ich to bavi

rakuskorakusko
autor
5. nov 2017

@eeffka no je mozne, zeza tym boli aj dalsie veci...ale niekto sa nerozvedieani ked padne facka....

rakuskorakusko
autor
5. nov 2017

@sense to uz ja neviem z akeho dovodu sa hadali....mna zaujmaju tie hranice

nelinka2009
5. nov 2017

Dovod na rozvod je pre mna: nasilie, alkoholizmus a ine zavislosti, odcodzenie sa jeden druhemu a neprekonatelny odpor... Banality: jednorazova nevera, vychova deti a neporozumenie si v nej, peniaze, sex...

eeffka
5. nov 2017

@rakuskorakusko pre mna osobne facka nie je dovod na rozvod ak clovek vie za co ju dostal a je to rovnocenny boj. Ale zasa ja by som po facke asi muzovi odtrhla hlavu a bolo by mi jedno. Proste ja mam bojovneho ducha 😀 su ovela zavaznejsie rodinne problemy ktore nemusi byt vodiet a ani pocut. Napr to tvoje muz mi nepomaha ako si predstavujem. To je take v podstate smiesne. Ale ked si predstavis realitu ze mas doma tvora co ti nepomoze a doslova este pritazuje treba sa starat este aj o neho.nemas podporu a ako somar tahas za dvoch tak ti vyjde lepsie sa rozviest ako sa trapit aj ked ti v podstate nic take strasne nerobi.

sense
5. nov 2017

Napr pre mnanie je banalita ani to ked vsetka starostlivost je len na zene, deti,domacnost a este aj praca....ale vzdy je moznost komunikacie to nie su veci pre mna na hadku...

pininka
5. nov 2017

Pre neveru by som sa nerozviedla, ale kebyze ma udrie, alebo deti, uz by ma viac nevidel. Nezila by som ani s tazkym alkoholikom, velkym ziarlivcom. Tiez prehnane minanie, kedy nieje co dat detom do ust je pre mna nepredstavitelne. Ostatne sa da vzajomnou toleranciou zvladnut a hlavne si najprv zamiest pred vlastnym prahom a nerobit zo seba pani dokonalu.

lilyianka
5. nov 2017

@rakuskorakusko ja by som v manzelstve neostala ak by ma bil,psychicky tyral,manipuloval,fetoval by,gemblovat,pil a bol mi neverny

beadgirl
5. nov 2017

@nelinka2009 no fuuuh, nevera - hoci jednorázová - je banalita?

eeffka
5. nov 2017

@beadgirl banatita to nie je ale ak to clovek naozaj olutuje nie je dovod na rozvod ak rodina funguje inak ako ma.

mikadooo
5. nov 2017

Kebyže zistím že bez neho by mne aj deťom bolo lepšie, ľahšie... A hotovo. ;)

sasa1310
5. nov 2017

@rakuskorakusko keby som sa už necítila šťastná a milovaná

beadgirl
5. nov 2017

@eeffka neviem ako dlho si vydatá - ale jednorázová nevera sa nestane len tak pre nič za nič - môže to ten podvádzajúci oľutovať - pokiaľ sa nezmení príčina, je stále možnosť že sa to bude opakovať...

eeffka
5. nov 2017

@mikadooo stastie... muska jenom zlata 😂 ale mas pravdu

eeffka
5. nov 2017

@beadgirl vydata som 13r s chlapom som 23rokov. Deju sa v zivote rozne veci ovela horsie.

mikadooo
5. nov 2017

@sasa1310 áno, súhlasím a zároveň mením názor 🙂, to je ešte podstatnejšie 🙂

beadgirl
5. nov 2017

@eeffka keď sa ti to stane, potom to možno hádam prehodnotíš 🙂) banalita to nie je... nevravím že sa to nedá prekonať, ale privierať oči nad neverou neodporúčam...

eeffka
5. nov 2017

@beadgirl nikde nevravim ze je to banalita len ze to nie je dovod na okamzity rozvod.

elviku11
5. nov 2017

tazko hovorit takto teoreticky o hraniciach... kolko veci som si myslela, ze by som v zivote neurobila alebo druhemu neodpustila a stalo sa :D
to si musi clovek zazit na vlastnej kozi, aby to precitil, co je uz nanho vela a co nie

nelinka2009
5. nov 2017

@beadgirl ak je to zdravy fungujuci bezproblemovy vztah, tak urcite ano... Ale v zdravom vztahu sa take veci nedeju... Hoci su urcite okolnosti, pri ktorych by som napr ja nevwru odpustila

deti95060810
5. nov 2017

@elviku11 tiež si myslím že toto ani hento by som neodpustila....no ale my máme viac detí, takže žiadnu frajerku zo seba nerobím....
moja starká hovorila : Zlého psa treba hladiť len po srsti, nie proti srsti, ..... Dobré slovo dobré miesto nájde, ..... S čertom zle, ale bez čerta ešte horšie....Tak aj ja môjho mm len pekne "hladkám po srsti" a chválim do nebies....však s tými deťmi mi bez neho bolo ešte horšie...😀

lija22
5. nov 2017

pre mna by bol dovod napr lakomstvo. my mame spolocny ucet, kazdy mina podla svojho uvazenia a ked pocuvam historky kolegyn ako sa muz zacne vykrucat pri pokladni, ze zabudol penazenku a aj horsie tak toto by som fakt neakceptovala

lienka737
5. nov 2017

Nejde ani tak o samotny problem, ale o to, ako sa k nemu ten druhy partner postavi.
Ci mu to je luto, chce to zmenit, prip. v ostatnych veciach je dobrym partnerom...alebo su tie tzv. prkotiny na dennom poriadku a uz sa nemozete vystat.

mimi1237
5. nov 2017

@rakuskorakusko nechcem sa rozpisovat u mna by to skoncilo keby som.partnerovi uz vobec neverila teda keby znicil moju doveru nadobro a doveru nicia skoro vsetky tie veci co tu uz boli popisane ,ta sa tazko znova nadobuda ...
A to co pises ty ,nikto sa koli banalitam nerozvadza,ver 😉

oli18
10. nov 2017

@rakuskorakusko no veď napíš ty svoje hranice, my ti odpovieme, ktorým smerom a či vôbec, ich máš posunúť 🙂