Hrá sa váš partner s dieťatom?

miiimiii4
29. nov 2022

Dobry večer,

reálne má veľmi zaujíma ako to máte doma vy, či len ja som tá sibnuta ktorá chce nadprirodzené schopnosti od chlapa-otca!!!
Keď príde vás manzel/partner domov z prace, hra sa s dieťaťom? Alebo si potrebuje oddýchnuť najprv, alebo kedy sa vlastne partner venuje dieťaťu? Kedy je s ním, hra sa s ním, zoberie ho niekam?? Aj napr. po akej ťažkej práci príde domov a aj tak sa venuje dieťaťu!
Veľmi má to zaujíma lebo už má to vytaca ako to mame my. Ja som nonstop s dieťaťom 24/7, cez týždeň partner chodi do prace čiže nevstane ku malému, príde z prace potrebuje oddych, potom má cca polhodinu denne na dieťa a aj to mu zapne mobil a vybavené. Cez víkend zas potrebuje spinkať pretože vstával cely týždeň (vstáva kedy sa mu zachce aj o 9:00-10:00) keďže je “sám sebe pánom”. Nehovorím že má ľahkú robotu, má veľmi náročnú prácu PSYCHICKY, no fyzicky sa nenarobí vôbec.
Malého v živote nikde sám nezobral, neobliekol ho a neisli spolu vonku, do obchodu, do parku, nikde nikdy. Cez víkend sa “snaží” venovať ale aj tak je to minimum. V živote malého ani neuspaval, do 2 rokoch ho ani raz neokupal!
Je to asi choré nie?!

doriiis
29. nov 2022

Áno,je to choré.

ariannazara
29. nov 2022

Odpovedala si si sama 🙂 áno je to choré 🥲

zuzkaa1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
29. nov 2022

@miiimiii4 Ano je.
Moj rano vezme malu, nech ja mozem dospat co som k nej v noci spavala. Prebali, prezlecie, da ranajky, hra sa s nou. Ked zacina pracovat tak mi ju prinesie. Po praci sa jej venuje zas - oddychuje s nou, pri nej.

miiimiii4
autor
29. nov 2022

@miiimiii4 stále mám vytknute to, že ja som doma a je to moja povinnosť keďže som na rodičovskej… že mám si to s ním vymeniť a chodiť ja do prace, ale to ťažko keďže on donesie podstatne viac peňazí ako ja, a už je hádka…

mamamasama
29. nov 2022

No to teda máte doma vzorky 🤦🏼‍♀️
Môj chodí do práce a stará sa rovnakým dielom. Príde domov, navečeria sa a venuje sa deťom. Ak potrebuje robiť niečo okolo domu, vezme aj deti. Z domu ide do práce o piatej ráno a vráti sa o piatej, alebo o šiestej večer. Kedy si má budovať vzťah s deťmi ak nie po práci, alebo cez víkend? Pohrá sa, okúpe, dá mlieko, uloží. Vždy obliekal, prebalil.

zuzkaa1991
29. nov 2022

@miiimiii4 @miiimiii4 moj manžel robi kazdy den 12 hod pride domov o pol6 do 2r viac menej sa nehral kedze bola malicka ale.od 2r kedze bolA viac menej samostatna tak zacal ju brat von na dvor do obchodu atd teraz ma skoro 5r a su partaci ak moze ide s nim kedze so mnou je nonstop.....v noci som od neho nikdy nechcela aby vstaval kedze vstava kazdy den o 5hod.ale parkrat ak mi trebalo pomôcť vstal postrazil ukludnil malu pri zubkoch pri chorobách ked som isla po sirup nadavkovat.. po praci si tiez chce oddýchnuť ak nevladze tak si lahne na gauc a tak sa spolu hraju rozpravaju sa....
Tiez by som nedavala ak by sa nevenoval vôbec je to na hlavu ked na všetko sama.....boli take dni ked robil nonstop jak dosiel domov najedol sa isiel spat....ale take dni su malo....
Urcite by som netolerovala ak by dosiel domov a nic neurobi....vikend ok nech sa vyspi ale potom ma dieta ma starosti ;) moj vela pracuje aj okolo domu

lenkakravcova
29. nov 2022

@miiimiii4 Ale je to problém ísť do práce a zarábať?
Pozri máš rovnaké možnosti ako on. On môže byť doma a robiť to čo ty a ty robiť to čo on.
Chceš rovnoprávnosť, tak to treba potom aj v práci žiť. 🙂
Asi je naivne očakávať, že niekto po práci bude pokračovať v práci doma.
Môžes do tej prace chodiť ty a potom po večeroch sa ešte starať o dieťa a uvidíš či budeš nadšená..
Alebo môžeš hundrat.. Alebo sa môžeš rozviesť - ale to potom budeš chodiť do práce aj sa starať o dieťa, takže si to premysli. Máš 2 ročne dieťa. Jeden kus. Zase taka drina to byť nemôže (mám 2, psa a tretie na ceste, a dá sa to zvládnuť). 🙂

tehulka2011
29. nov 2022

@miiimiii4 mozte to vyriesit pomerne jednoducho, ked dobre zarobi, tak si zaplat opatrovatelku/upratovacku a oddychuj

luccija
29. nov 2022

@lenkakravcova to je odpoved🤣a, ked budu 2 pracovat dieta bude samorost?
Cez tyzden nevien kedy pride domov moze okupat, precitat rozpravku pohrat sa...cez vikend mu ho oblec a posli ich von aspon doobeda.Alebo ho posli nech ho zobudi.Nerob vsetko sama!

gloria31
29. nov 2022

@miiimiii4 keď môj chlap okupe odmala, dá do postele, nakrmi.... Ale ísť sam od seba s nim to nebolo ani není, čas trávenie s ním dat telefón ale zapnúť tv vybavené.... Teraz je zaukolovany, keď ma ranu ide vyzdvihnúť dieťa, keď príde z nočnej aj tak ide spať až po 7 tak ide zaviesť dieťa do škôlky, keď ide na poobednú tak sa striedame kto ide zaviesť dieťa do škôlky.... Raz do mesiaca v nedeľu vari obed....

miiimiii4
autor
29. nov 2022

@tehulka2011 ja malého milujem, rada som s ním venujem sa mu starám sa na 120%. Ja nehovorím, že si potrebujem oddýchnuť aj keď niekedy je to fakt šialene ale málokedy už mám take stavy že sa “vzdávam”. Ja len som chcela vedieť že ako to majú ostatní a zapojiť toho svojho, ale nemám argumenty na toho jeho hundranie že “on chodi do roboty a ja sedím doma”

luccija
29. nov 2022

@tehulka2011 asi jej nejde o svoj oddych, ale o vztah s dietatom

miiimiii4
autor
29. nov 2022

@luccija presne toto!!!!

lenkakravcova
29. nov 2022

@luccija Ale zase samorost v 2 rokoch? 🙂
A.) môže ona pracovať a on byt na materskej = nič nestratia, keďže jeho materská bude vyššia než jej rodičak teraz..
B.) dieťa v 2r už bežne navštevuje jasle. Čiže žiaden samorast byt nemusí - po práci sa mu predsa budú môcť rovnako venovať obaja. Alebo zrazu nebude ani ona po práci vládať ale teraz mu to vyčíta?

doriiis
29. nov 2022

Ja to poviem takto....u mňa bolo jedným z kritérií ( a možno jedine) prečo mať deti s tým mužom,s ktorým ich mám to,že keď ja nie som tak on im dokáže a vie zabezpečiť takú istú starostlivosť ako ja.Takze takéto ako je v úvodnom príspevku u nás nikdy neexistovalo.Ci boli deti malé,veľké,choré,cokolvek

denden77
29. nov 2022

dojde domov rano po 24ke a zobudi nas.. prinesie jej mlieko, prezlecie, umyje zuby a hra sa s nou/idu von.. "spinkat" ide na obed, ked aj ona.. ma smolu, ze moze spat len dovtedy, kym ona.. z postele uteka za nim ho budit 🤣

som_ponorka
29. nov 2022

no a ako si predstavuje starostlivost o dieta, ked pojdes do prace? potom uz sa zacne zapajat?

miiimiii4
autor
29. nov 2022

@som_ponorka k tomu sa asi ani nevyjadrujem lebo keď mi minule povedal na to ze som mu povedala ze bude malého voziť zo škôlky keďže vie si to zariadiť. Tak na mna vybehol ze on neni pestúnka moja a ze si na to mám niekoho hľadať. To mi vyrazilo dych

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
glorikarebeka
29. nov 2022

@miiimiii4 no to je ozaj somár, prepáč

miiimiii4
autor
29. nov 2022

@lenkakravcova on by na materskú v živote neisiel lebo deti by chcel, ale starať sa by v živote nedokázal! V živote by s dieťaťom nebol 24/7, šupol by ho babke a tá by sa postarala cely den. A čo by z toho dieťaťa bolo?

miiimiii4
autor
29. nov 2022

@lusyc 😢

nikha2809
29. nov 2022

Môj muž vstáva každé ráno do práce 2.30.Ked príde normálne funguje s nami, hra sa, aj okupe, hlavy musí deťom umývať zásadne on deťom lebo mňa nechcú, so staršou číta, mladšieho uspava každý večer on aj mu prečíta a idú spať okolo 20.00.Starsiu idem uspať do jej izby ja.Deti brava pravidelne von.Nechcem od neho aby upratoval, fakt čo sa tohto týka nemusí ani prstom pohnúť, ani varenie toto všetko robím ja a absolútne s tým nemám žiadny problém ale deťom sa venovať musí a chvalabohu aj to robí rád.

yoxinka
29. nov 2022

@miiimiii4
Môj chlap má psychicky náročnú robotu, fyzicky sa tiež nenarobí. Máme tri deti. Ráno vstávame celý dom spolu 6.15. Chlap varí čaj, chystá raňajky a desiate, ja zatiaľ pomôžem 3ročnej s oblečkom, jedným očkom kukám, čo si oblieka 6ročná, keď niečo treba, pomáham, 10ročný je samostatná jednotka. Keď sú deti pochystané, nachystám sa ja, lebo ja beriem všetkých do školy/škôlky. Muž sa s deťmi hrá, číta im knižky, chodí s nimi von, sám, bez nátlaku, lebo tie deti sú aj jeho a aj on ich chcel. Bežne ostáva s 3deťmi sám a ja idem s kamoškou na večeru, do kina, cvičiť, hocičo … Toto máme aj opačne, že on si ide po svojom a ja som s deckami. Proste, psychohygiena. Víkendy máme podelené, jeden spí dlho v sobotu, druhý v nedeľu. Na všetkom sa vždy dohodneme, naplánujeme, aby sme boli všetci spoko 😉:

marianarem
29. nov 2022

@miiimiii4 No presne to mu povedz, ze tu vobec nejde o ziadnu delbu prace. Ale ze sam seba pripravuje o vztah so synom a maleho o vztah s otcom. Ked uz nechce uspat, okiupat atd., tak nech si vyberie nejaku cinnost, ktora ho bavi a nech do toho skusi nejako zapojit aj maleho. Moj sa stara, aj sa hra. Prave teraz vecer stavali z Lega vysoku pec. Berie si ho aj k robotam okolo domu, vsetko mozne spolu robia.

veronika3110
29. nov 2022

@miiimiii4 manžel robi 10 hodín vkuse na nohách po stavbách - elektrikár… akonáhle príde domov, hneď malú vystiska a venuje sa jej… potom sa naje a hráme sa všetci spolu alebo len on s ňou a ja rýchlo niečo upracem a pod..
mala ma 7m ale neskutočne sa teší keď ho vidí a hneď sa k nemu pyta.. tiež pomáha s kupanim a večer ju uspáva
inak.. teraz si utvárajú vzťah, ktorý bude ovplyvnený venovanim/nevenovanim po celu ďalšiu dobu.. aby manžel ešte neľutoval, že potom k nemu dieťa nebude mat vzťah :/

ibajaanikiny
29. nov 2022

@miiimiii4 podla mna odpoved poznas. My mame dceru a moj partner ma plnohodnotne zastupuje uplne vo vsetkom od narodenia-prebalovanie,krmenie,prezliekanie,kupanie,chodia von,hra sa s nou. Kym som bola s nou doma,po praci sa jej venoval a ja som dohanala veci v domacnosti a do skoly. Teraz uz pracujem aj ja,takze cez vikendy sa striedame,vzdy si jeden z nas pospi dlhsie a jeden vstava s malou,takto na striedacku,aby sme dobili “baterky”. Ak potrebujem nieco vybavit,ci niekam ist,uplne s cistym stitom a s kludom americana ich necham,lebo viem,ze je o nu postarane…

konik123_
29. nov 2022

@lenkakravcova očividne ani tebe muž nepomáha keď takáto odpoveď.
No k veci, ja by som ho postavila pred hotovú vec: príde z roboty a buď nachystana, že ideš do obchodu / kozmetické / nechty a nech sa stará.
Ja mám 2 deti doma a akože ja to milujem byt s nimi, užívam si to. Ale je to aj náročné a vždy sa teším kedy príde chlap domov z roboty a potom ako keby tak vypnem. Stale sa starám ale viem že už je doma aj on a pomôže mi a viem že je na neho spolah.

medeaa
29. nov 2022

@miiimiii4 moj syn ma 1,5 roka. Ked uz nebol dojceny, bezne ho flaskou krmil manzel. Uspaval tiez, to sme si striedali. Ked pride domov z prace, maly sa na neho zavesi a manzel s nim travi cas az kym ho nedame spat a ja porobim veci okolo domacnosti, pripadne sa hrame vsetci spolu. Ked manzel konci v praci, vzdy mi zavola, kde sme, ci sme vonku a ked sme, ide hned za nami. Sama mu hovorim, nech si utrhne nejaky cas pre seba, ale vzdy mi povie "ved ja som s malym neni cely den ako som v praci". Manzel prebaluje, kupe (ovela radsej nez ja) a dokonca ide obcas sam s malym k svokre. Takze aj takto to moze vyzerat. Manzel ma pracu ako kedy lahsiu/tazku. Niekedy cely den za pc a inokedy nonstop na nohach a robi tazsiu manualnu pracu. Ale ja rozdiel nevidim, nikdy neodmietne cas so synom, vzdy sa na neho strasne tesi.