Hnevám sa na Boha, lebo sa nám dejú zlé veci. Som šialená?

pellka
19. okt 2021

Ahojte mozno pre neveriacich to vyznie sialene ale tak snad sa Tu najde niekto kto ma bude vediet pochopit nechodim do kostola no som veriaca nic extra snazim sa ked si spomeniem sa pomodlit pred spanim poprosit/podakovat to je asi tak vsetko.
No posledny cas sa nam v rodine stavaju nestastia za nestastim a ked nam pred par dnami bolo oznamene ze ma ocino nador to uz bolo moc moje pocity su divne a preto som sa rozhodla sa s nimy podelit s niekym kto mozno prezival Nieco podobne
Strasne sa hnevam na Boha mam pocit ze cim viacej sa snazim byt dobrym clovekom modlit sa verit mu ze vsetko je v jeho rukach doverovat mu.. tak vsetko je cim dalej tym horsie 6 rokov sa snazime o babo nech robim co robim nejde to .. aj preto sa hnevam preco prave ja co som komu urobila zaco?? Preco?
Ved sa modlim prosim verim a ono to dopadne aj tak vzdy na hovno preco sa citim tak ako sa citim ze obvinujem boha ze sa bojim pomodlit a poprosit o nieco lebo mam pocit ze sa potom stane opak? Nehovoriac o tom ze prosikam modlim sa verim ze jedneho dna pride dieta a stale nic viem ze on vie co robi a kazdy mame svoj osud a ze to nefunguje tak ze poprosim a mam …
Mozno som sa zle vyjadrila asi clovek dufa veri dôveruje a ma nadej ak poprosi boha o nieco pocom tuzi
Pocit istoty ze ono to pride ..
atd atd … ale mam pocit ze svine sa v zivote maju dobre a ludia ktori sa snazia byt dobrymi ludmi maju zivot na pi**
Mal Niekto niekedy podobne pocity?? Je to normalne ? Ci mi uz harasi?

malinoismum
19. okt 2021

Odpoved na tvoju otázku zial nemám, ale chcem ti poďakovať za tento príspevok, pretože po včerajšku som si potrebovala asi uvedomit aké mám obrovské šťastie.
Držím ti / Vám palce 🙏🏽💋

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
19. okt 2021

@pellka Ahoj, práveže povedala by som že odpoveď na tvoju otázku je veľmi jednoduchá. No ťažšie už je aplikovať ju vo viere. Viem to podľa seba. Mám pocit že všetko zvládnem a potom hop príde skúška a ja neviem čo robiť...No napadá verš z biblie že koho Boh Prima za svojho syna, dceru toho sviha prutom. To čo prežívaš je ozaj nepríjemné smutne. Možno keby si šla do kostola, alebo spoločenstva...a povedala o Tom farár, pastor, tak by sa modlilo za tvojho ocka. Veď ak si veriaca tak na povzbudenie ti napíšem že Pán Ježiš keď bol na tejto zemi kriesil mŕtvych, uzdravil chorobu....preto nehavaj modlidba veriaceho veľa zmôže! Prajem ti veľa Božieho požehnania. A ešte niečo chorobu treba odmietať v mene Ježiš. Samozrejme, liečbu prijať ❤️❤️❤️❤️ Boh nám dal lekárov aby nás liečili

pellka
autor
19. okt 2021

Dakujem vam za odpovede myslela som si ze tu budu komenty typu ze mi sibe lebo Tu na MK je to uz bezne .. Dakujem vam
Snazim sa vsetko co v zivote pride brat tak ako to je a snazim sa na situacie hladiet aj z inej stranky .. najprv mala rakovinu Mamka ( zaciatocne stadium ) chvalabohu je tu je zdrava pracuje funguje a ma sa fajn dakovala som a dakujem bohu ze sme mali stastie v nestasti… nato tatino?? Zase zaciatocne stadium verim dufam a budem sa modlit nech to dopadne tak ako s Mamkou aj ked sa hnevam a este mozno par dni ( noci ) sa asi nepomodlim lebo neviem najst tie spravne slova ale viem ze len on jediny nam dokaze pomoct no hnevam sa mam vycitky ze mam take pocity voci nemu no rozhodla som sa si precitat bibliu a mozno pochopim a zacnem chapat jeho cinny a umysli

Chcela by som sa ale spytat ci stary alebo novy zakon ?? A ano aj ked som veriaca a snazim sa modlit pred spanim nie len prosit ale aj dakovat tak som bibliu priznam sa zacala citat v lete no nedocitala som … zaacala som stary zakon
Genezis

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
19. okt 2021

@pellka Toto akoby som ja pisala. Aj to ako praktizujes svoju vieru je na vlas rovanke so mnou a velakrat som boha doslova prekliala ked som dostala kramy. Potom som to olutovala a prosila dalej. Viem, nie je to spravne ale je to ludske. Ked prechadzas velkymi zivotnymi skuskami je to tazke. Pocas 10tich rokov co sme sa snazili o dieta som pochopila ze dieta je dar. Ze ho doslova dostanes od toho boha, lebo kolko je parov, ktore idu aj do IVF a napriek tomu nic a potom mas zeny, ktore deita ani nechu, beru antikoncepsiu a napriek tomu ho dostanu. Ja som to vnimala ako velku nespravodlivost.
Je mi luto ze mas trapenie. Zelam vela sil. Otcovi uzdravenie a vam coskoro babo.
Inac boli ste na IVF pocas tych 6 rokov alebo robili nejake vysetrenia? Lebo plati... pomoz si clovece aj boh ti pomoze.

michaela789
19. okt 2021

@pellka odporúčam si dohodnúť s miestnym kňazom pokec na spôsob spovede. Zver sa mu so svojimi pocitmi aj so svojím hnevom, najlepšie by bolo keby si mala možnosť ísť k "nešablónovému" a životom neotupenemu kňazovi, ktorý má otvorenú myseľ a nezabudol na to že aj on je "len" človek.
Ja som tak bola, zo sčasti podobných dôvodov ako ty.... Mali sme v rodine peklo (otec a brat sú ťažkí alkoholici, ničia životy všetkým naokolo). Mňa veľmi dojalo a povzbudilo keď kňaz povedal že ma chápe, môj smútok a, dokonca, aj môj hnev na Boha......... Bola to veľká pomoc.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perthes
19. okt 2021

@pellka ahoj, nie si sialená. Máme v rodine tento rok samé zle správy. Choroby. Nedarí sa nám. Môj manžel už včera povedal, že či sa má začať modliť aby sa nám konečne darilo. Môj názor je taký, že s Bohom to nemá nič spoločné. Ja som ateista. Na cirkev mám jeden názor že je to najsilnejšia politická mágia na svete. To čo sa vám deje je jednoducho život. Ja verím na pozitívnu myseľ, verím na silu vesmíru a na karmu. Prečítaj si knihu the Secret. Je veľmi dobrá. Čo sa týka snaženia o bábätko, tiež sme tým prešli. Odišla som zo zamestnania, nasledoval doma relax, prefuk vajickovodov a otehotnenie. Ver že všetko raz zle skončí a príde dobre..a naopak tým ktorým teraz svieti slnko prídu mraky. To je život !

777januska777
19. okt 2021

Za mňa osobne nie je zle, ak sa na Boha hneváš a aj keď mu to povieš doslovne. Ved Boh predsa od nás chce úprimnosť ako majú malé deti a deti keď sa hnevajú, tak sa hnevajú. Keď máš pocit hnevu, tak povedz Bohu ako sa na neho hneváš, keď máš pocit šťastia, tak sa teš. Neskrývaj pocity, ale prejav ich pred Bohom, ved pred kým už, keď nie pred ním? Ono aj mne sa stáva ze sa na Boha hnevám, pri strachu pri problémoch, ale tak všetky jeho cesty co mi poslal zatiaľ do života som vždy pochopila a uvedomila som si, ze to sú skúšky, na ktorých sa učím. Neviem ci si videla seriál Joan z Arkadie, tam to dievča dostáva stále nejaké úlohy a na začiatku nikdy nevie prečo práve ona, vždy sa na to za Boha hneva, lenže keď si tou úlohou prejde, tak až vtedy zisti, ze sa musela niečo naučiť. Ono ty ťažko teraz pochopíš Bozi zámer prečo tvoj oco tiež musel dostať rakovinu, prečo sa vám nedarí a všetko, lebo na veľa odpovedí na naše otázky prídeme často az neskor, po dňoch ci až rokoch. Dôležité je sa pýtať.

karajazviny
19. okt 2021

@pellka tvoje pocity sú preto také lebo nie si VERIACA (nie je viera ako viera)...Ja tiež verím v Boha, ale nechodíme do kostola, ani sa nemodlím...Keby si VERILA v Boha, tak by si s pokorou prijala od neho všetko, lebo každý si nesieme svoj kríž (myslím, to v prenesenom význame, nie že máš byť za to šťastná v živote, ale nedovolila by si si povedať, že sa hneváš na Boha)...Boh nie je továreň na priania...keby to tak bolo, tak by sa nerodili choré deti, tak by tie deti nezomierali, nezomierali by mladý ľudia...
Podľa mňa, by si sa mala uberať iným smerom a úplne Boha z toho vynechať...Lebo to nie je len ďakovať za to, keď sa niečo vydarí, ale od neho prijať všetko....Ak chceš byť VERIACA, tak skús navštíviť, tak ako písali vyššie buď kňaza abo tak a rozprávaj sa s ním o takýchto veciach...lebo takto si škodíš sama sebe, ešte viac...
Môj komentár absolútne nemyslím v zlom na tvoju osobu

janetinka27
19. okt 2021

@pellka Boh je nas Otec, Stvoritel a vsetko co stvoril, je dobre. ked ti je tazko, skus predstupit pred Sviatost oltarnu a rozjimaj. aj v tazkych chvilach mozeme prezivat pokoj, pretoze Boh je nad kazdou situaciou, utisi kazdu burku.
ak si veriaca a ak si katolicka, navstevuj kostol, pretoze Boh je sice vsade, ale v kostole je pritomny aj fyzicky, v kostole sa slavi Eucharistia, co je najvacsie tajomstvo, ktoreho sa zucastnuje cela Cirkev v jednom momente - je to spritomnenie poslednej vecere a ukrizovania.

snowflake07
19. okt 2021

@pellka Boha nemáme prosiť o zdravie,o deti...Boh o každom jednom z nás vie čo potrebujeme.Bohu máme v živote za všetko čo nám dal iba ďakovať....

vanda323
19. okt 2021

@pellka Starý zákon je ťažký. Sama vojna ...pretože na zemi ešte nebola milosť...ta prišla s narodením Pána Ježiša ❤️ Začni čítať kľudne nový zakon najprv

dadis
19. okt 2021

@pellka Odporucam v takychto tazkych životných situaciach doverovat Bohu. Ja, pri rozvode som prezivala velmi tazke chvile, a aj stale prezivam, neviem co mi buducnost prinesie. Ale chodim som pravidelne do kostola modlila sa k Bohu, aby som necitila strach a hnev. Pomyselne som odovzdavala svoj zivot Bohu s tym, ze mu doverujem ako svojmu otcovi a ze vsetko bude tak, ako ma byt. Moj zivot dostal uplne inu kvalitu.

1katus1
19. okt 2021

@pellka Boh ti nikdy nenalozi viac než vie, že unesieš. Teraz máš ťažké obdobie ale potom príde niečo super stačí veriť. Keď som sa rozprávala s kamarátkou ktorá je silno veriaca a venuje sa rôznym veciam okolo viery povedala mi že niekedy si človek musí odpykať trest aj za svojich blízkych aby im pomohol. Držím palce raz všetko bude dobré

miadi
19. okt 2021

Tvoja viera je velmi povrchna, ako zobrak dakujes ked dostavas co chces a hnevas sa ked ti nepadne do lona to co chces. Mas obrovske stastie zijes vo vyspelej krajine. Kde sa da hladat riesenie vasej neplodnosti. Zdravotna poistovna ti hradi umele oplodnenie 3x Keby si chcela. Ak by si velmi chcela dieta nemuselo by byt tvoje bio mas moznost adoptovat. Je jednoduchsie hnevat sa na Boha ako prijat co nevieme zmenit. 6rokov sa snazis o dieta tak ano mas z toho skreslene vnimanie sveta zivota. Nemaju sa dobre len svine. Maju sa dobre aj dobri ludia kazdy mà ako si zariadi, tvoja mamina prezila aj otec moze. Netreba to vidiet tak cierno. Z teba vzdy moze byt mama hoci Mozno nie bio . Kazdy ma obdobie ked trpi. Aj ti co su podla teba svine a maju sa dobre trpia tiez len ty o tom Nemusis vediet. Asi je cas zmenit myslenie . Dat sa vysetrit ak uz ste boli a vsetko je oficialne ok tak Prestan prosit Boha o dieta. Uvolni sa prestan na to krcovito mysliet a zi najlepsie ako vies aj tak. Alebo si vyber inu cestu. Umele oplodnenie adopciu co sa bude dat a tak nakoniec dieta mat budes.. mas obrovske stastie. Vela ludom sa po par rokoch neuspesneho snazenia rozpada vztah. Ty problem s muzom nespominas. Ked sa pozries na to co mas nie na to co nemas tak uvidis ze mas obrovske stastie len ho treba viac vnimat.

marca12
19. okt 2021

@pellka ano,zazila som taku beznadej. Dlhe roky sa nam smola lepila na paty,same nestastia v rodine a takisto rakovina a tiez sa nam nedari mat deti. Velmi som sa hnevala na boha,prestala sa modlit. Ale ako vzdy po case som sa mu ospravedlnila a modlila sa ako o dusu,aby sa clenovia rodiny uzdravili. Vsetko zle pominie,je to skor uhol pohladu. Mas na vyber sa lutovat alebo sa na to pozriet z inej strany. Nech uz clovek veri v cokolvek,viera je dolezita. Verit v nieco nam pomaha prekonat tazke chvile. Nasa viera v noha nie je tou pravou vierou. Ja obdivujem ludi leziacich na smrtelnej posteli ako sa modlia k bohu,to je prava biera aj v tazkych chvilach dakovat bohu a modlit sa k nemu. Ale ak je boh taky milostivy,snad nam odpusti aj nam povrchnym. Nezufaj,nador sa da liecit,venuj cas choremu,bud mu napomocna,to ti pomoze sa s tym vyrovnat.

oktoberka
19. okt 2021

Je ľudské si v problémoch aj zúfať,aj byť nahnevaný na všetko a každého.
Ale,Boh nám nikdy nepovedal,že s ním to bude na že chorôb,bez strát,bez problémov.
Akurát to s ním ľahšie zvládneme.
Ja som veriaca. Aj aktívne veriaca.
A sama cítim,že v trapeniach som si s ním bližšia.
Boh nie je pokladnicka-pimodlim sa jeden ruženec a hneď sa splní,čo chcem.
Jedno jediné,čo sľúbil je,že má pre "svojich"miesto hore.
Aj on dal to najcennejšie, čo mal.
Svojho syna.
A Ježiš nám išiel pripraviť miesto v nebi.
Nikdy nás nenechá samých,v nijakom trápení.

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
19. okt 2021

@pellka nie si sama aj ja sa naňho hnevám, aj keď sa modlím tak nič z toho. Chceli sme pred 8 rokmi dieťa a nedarilo sa vôbec potom som začala mávať zdravotne problémy ktoré ma trápia dodnes

annamalaga
19. okt 2021

A myslíš si, že len ty máš trápenie ? Že ostatní ho nemajú? Keby si bola veriaca, inak prežívaš vieru a nemusíš sa pýtať báb na modrom koníkovi. Skús začať chodiť do kostola, na spoveď a modliť sa ruženec. To ti poviem ako veriaca. A neveriaci ti povie, že je to prechodne obdobie a všetko raz pominie. Nik ti tu nedá recept, ako zlepšiť vašu situáciu.

annamalaga
19. okt 2021

@rubinka každý si vykladá vieru podľa seba, vyberie len to, čo mu pasuje, ale tak to nieje. Vidím , že veriaci ako ty ju hneď pošlú do kostola, len či autorka pôjde. No.

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spadnutaslivka
19. okt 2021

@pellka veľa by sa dalo napísať k tvojmu príspevku. Ak by si chcela pokecať, kľudne mi napíš správu. Prvá a asi najdôležitejšia vec- viera sa nedá žiť osamote a v súkromí. Viera sa žije najlepšie s ľuďmi, ktorí ju žijú tiež, aby sa navzájom mohli podržať práve vo chvíľach, kedy je niekomu ťažko. Ono to znie ako mudrovanie, ale naozaj je to, že z viery si nemôžeš vytrhnúť len 1 vec, ktorá sa ti páči a počítať s tým, že všetko bude tip-top. A ďalšia vec- prečítaj si v Biblii, o čom je viera. Boh nie je deduško na obláčku alebo automat, ktorému hodíš 3 otčenáše a splní ti želanie. Ale viem napísať aj kopec povzbudivých vecí :D Ale ako vravím, lepšie je o tom porozprávať v správe.

spadnutaslivka
19. okt 2021

@pellka Inak sú tvoje pocity úplne normálne. Aj praktizujúci veriaci mávajú ťažké chvíle, pochybnosti a hádky s Bohom 😉

kikulienkadd
19. okt 2021

Ahoj, tvoje pocity sú úplne ľudské. Máš obdobie, kedy na teba doľahlo viac ako dokážeš spracovať. Ak sa dá, nerozmýšľaj nad tým, skús len žiť deň za dňom a byť oporou, povzbudením tým, ktorí ťa teraz potrebujú. Koho Boh miluje,toho krížom navštevuje...
Prajem ti veľa síl na tvojej ceste.

annamalaga
19. okt 2021

@rubinka ja som bola taká istá ako autorka, ale viem, že keď si budem upravovať vieru podľa seba, tak tým nič nedocielim.

ckatka
19. okt 2021

Je to normálne....
Môžem ti však odporučiť knihu Tajomstvo....A ak ju pochopíš tak potom Najväčšie tajomstvo

ella_price
19. okt 2021

Všetkým ľuďom sa dejú v živote hrozné veci, lenže väčšina má vždy tendenciu to na niekoho hodiť, či už sa jedná o vieru, o neprispôsobivú kolegyňu alebo zle vychovaného psa. Lepšie sa nám vina hodí na niekoho iného, veď predsa ty sa pravidelne modlíš, tak prečo práve ty? Náboženstvo je možné brať ako filozofiu, z ktorej si človek môže niečo zobrať do svojho života, to ale neznamená, že keď svoj život zasvetíš niečomu alebo niekomu, tvoj život bude pestrejší. Tak to nefunguje. Aké vibrácie okolo seba dávaš, to dostaneš aj naspäť. Čím viac sa budeš pýtať prečo a žiť stále len v negativizme zavretá v tej jednej krabici, potom sa ti z toho odvíja aj všetko ostatné a dokonca aj okolie na teba bude reagovať odťažito.