Hluk u susedov

yasmeena
17. okt 2020

ahojte,ako by ste vyriesili efektivne tuto situaciu...pod nami od minulorocneho leta byva rozvedena suseda s 2 detmi,jeden skolkar,druhy uz chodi do skoly...ziadny asociali podotykam...od zaciatku je tam neskutocný hluk vreskot.najskor som myslela,ze tie decka maju nejaku diagnozu...ide o to,ze pondelok az piatok chodia domov cca 16-16.15 a nasledne az do 22.00 hraju v byte hokejbal /viete si predstavit ten buchot ked hokejkami trieskaju o holu podlahu,plus ta plastova lopticka ked trieska o steny ci radiator/,do toho ziapu,potom si robia preteky v behani a najhorsie je,ked /zrejme/ skacu zo skriniek,alebo nieco podobne,ten buchot neviem definovat,niekedy je to doslova akoby tie skrinky zhadzovali...ani sa nezastavia,len ked sa idu navecerat a potom so ziapotom do vane...medzitym samozrejme trieskaju dvermi tak,ze nam sa hore otriasaju dvere na kupelke...toto je cez tyzden,plus cez vikendy samozrejme takmer cely den..pocas toho vyse roka sme mali oddych od nich len ked idu spat k svojmu otcovi,alebo ked vyjde s nimi suseda von...upozornovala som ju od zaciatku,ze toto je extrem,jedina reakcia bola,ze ked nie je nocny klud mozu si robit co chcu...minulu zimu ,ked som doslova kvoli hluku odisla radsej von,som videla cez okno zo zadnych schodov /oni byvaju na prizemi/,ze zatial co decka vyvadzaju,mlada pani si pokojne sedela v obyvacke a cumela do tabletu...ako sa ukazalo,cas venovala frajerovi..toho si sem najnovsie uz aj nastahovala..on s nimi dokonca pokojne vyvadza,na buchanie na riadiator maximalne zahucia smerom hore ku mne,ze p*ca...s domovnikom to neviem riesit,lebo sa odstahoval,nejaku dobu sme nemali ziadneho a ten co to teraz nedavno zobral,tiez odisiel..suseda nemam ako spojenca ziadneho,kedze pod nimi je uz len pivnica,takze jediny kto trpi,sme my....v terasej situacii neviem,na bytove druzstvo sa asi ani neoplati chodit s niecim takymto...ale ja uz mam nervy v koncoch..odvsadial tu ide hluk,to je prirodzene v panelaku,ale toto je naozaj cisty psychoteror,aj som sa snazila nosit doma stuple v usiach,ale do riti,ja mam takto byvat?dnes som jej frajera zastavila vonku,a len ma drzo vysmial do tvare,ze deti sa len hraju,nech si to riesim ako chcem...ako by ste postupovali vy?ja som uz dokonca chcela rano od 6.02 zacat robit randal,dajme tomu aspon 2-3 hodiny a vecer od 18 do 22. 00 ale ani neviem ako by som taky treskot robila,plus mi je luto susedy nad nami...to fakt sa s takymito ludmi neda nic robit?

syslik81
17. okt 2020

bohuzial nenarobis nic, nemas sa kde stazovat .. mozno so stavbarmi sa skusit poradit ci sa neda izolovat podlaha od hluku .. co by aspon troska mohlo pomoct ... alebo popremyslat o odstahovanis a do domceka

777januska777
17. okt 2020

Keď bývaš nad nimi, tak pamätaj, že ty im môžeš život znepríjemniť oveľa viac ako oni tebe.

kataina
17. okt 2020

No, mam kamošku , ktora bola v podobnej situacii ako Ty. Zorganizovala v byte 2 chlapcov pubertakov z rodiny, aby na sobotu rano o 6,00 hrala hudba na plne pecky a s cielom "osladit" to susede si urobili posilovnu s aerobikom aby to malo u susedov dobrý "cveng". Zabralo to na 1. x

janetinka27
17. okt 2020

@yasmeena aj ked nocny klud je od 22.00 do 6.00 tak to neznamena,ze mozu vyvadzat.urcite by som zasla na bytove druzstvo alebo teda osbd alebo ako sa to teraz vola.

alexk12
17. okt 2020

@yasmeena musíš vyskusat hluk len hlukom prebijem ale bývajú pod tebou to je tak počuť no si predstav ze by bývali nad tebu🤨 síce aj pod nami bývajú decká ale mne skôr vadí že chodia fajčiť a to ja ich už oblievam čisté socky to fajčí úplne najlacnejšie smrdlave hnusne tabak ci ani neviem co to je do 2 min mam v byte smrad ani vetrať nemôžem ani nič.....

selest
17. okt 2020

Urcite chod na bytove. To ze nieje nocny klud neznamena ze neplati domovy poriadok. Poslu jej list mozno sa aspon daco ukludnia. Tiez mame besne dieta doma a teda vzdy ma trapi ci nerusim susedov ked vystraja..

hindakus
17. okt 2020

Moja dcera je tiez hlucna, len bohuzial, ked ju vyhresim, tak sa rozplace a zase tym robi iny druh hluku.. snad to obdobie raz prejde.. susedia sa zatial nestazuju, ale keby prisli vo chvili, ked som z nej sama hotová, asi by som im ju dala do bytu, nech si poradia... A to som si myslela, ze kludný rodic má kludné dieta

kaktus87
17. okt 2020

Zvuk sa siri smerom dole a vasa podlaha je ich strop, takze im to mozes pekne vratit, susedia nad vami to nebudu tak pocut. Stastie, ze pod nimi nikto nebyva. Zroluj koberce, obuj lodicky alebo kolieskove korcule a hadz na zem medicimbaly, daj na zem reprak atd.

yasmeena
autor
17. okt 2020

@hindakus lenze vy si ju aspon vsimnete,ze je hlucna...suseda ma zaujem len o frajera...

mila23
17. okt 2020

Skúsila by som im to vrátiť... ráno od 6.... určite ich to bude budiť a nebude sa im to páčiť... len treba vytrvat”

sara07
17. okt 2020

doporučujem vypiect operu doslova to zaberá , s tým že bud sa zrovnaju alebo to budu mat pravidelne
mne by ako opera nevadala ale viem že vela ludi ju nedava , ja som tak plašila kvakajuce babky drbny pod okonom ked pustili deti budili , a mna tie kydy fakt otravovali a nemala som záujem drby počuvat
prestahovali sa inam a tam nikoho už nerušia a všetci spokojny

0silvia0
17. okt 2020

@yasmeena mne tiez napadlo pustit nejaky heavy metal. Susedu nad sebou upozorni, alebo sa jej spytaj, kedy nebude doma a pekne vypiect hudbicku...

amarilka26
17. okt 2020

Nuz jedine nastavit zrkadlo. Pod nami bolo to iste, teraz mam drobca ja a vraciam im to aj s urokami. Chodia na 3 smeny do prace, tak su do ruzova vyspani urcite 🙂 Kedze zrejme deti nemate, tak robit hluk ked oni spia. Sem tam riadne dupnut, tresnut s niecim. Ono ked je noc, tak je vsetko veeelmi pocut, co i len drobne buchnutie. Pripadne do radiatora tresnut a tak 🙂 vratila by som aj s urokom. Bo smutne je ze tu na SK Vam nik nepomoze :( clovek nema pravo na pokojne byvanie.

anka246
17. okt 2020

A čo na to tvoj chlap..

yasmeena
autor
17. okt 2020

@anka246 ziadny nie je..syn je odstahovany...som tu len ja a rodicia,dochodcovia...

mnamko
17. okt 2020

Pafajuce pokrievky tiez narobia dobry hluk,hlavne ked sa este spi,vyskusaj,ved keby cosi isla si varit a spadli ti pokrievky

jasminet
17. okt 2020

Však dribluj loptou, požičaj si dieťa s klasickou kolobežku, urobte si tanečnú párty doma, opätky, baganze, hlavne keď ma mamka doma pokoj od deti a konečne ticho, odlep zo stoličiek tlmiace vankúšiky na nozickach...

yasmeena
autor
17. okt 2020

@mnamko hej,akurat sa bojim ze si to odnesu ti nad nami,pripadne vedla,co mame stenu kuchyna-tam maju susedia z vedlajsieho vchodu spalnu-a je tam zena tesne pred porodom ☹

yasmeena
autor
17. okt 2020

@jasminet vsak nic ine mi asi neostava...navyse ten jej chrapunsky frajer teraz vecer robi s deckami este vacsi bordel,asi preto,ze som ho doobeda zastavila...

jasminet
17. okt 2020

Ešte švihadlo je fajn, aj si zacvičis, aj podupes 🙂 dajte si doma súťaž, kto viac preskokov urobí :;)

jasminet
17. okt 2020

Pozri si domový poriadok, nemáte tam čas kedy sa musí dodržiavať kľud?

nickpick
17. okt 2020

citala som ze niekde na juhu Slovenska nejaka psycho dochodkyna roky terorizovala susedov vaznou hudbou, pustala dookola stale tu istu skladbu, trvalo to roky rokuce, hudba revala na celu ulicu, nevedeli si s nou poradit, do domu nepustila nikoho ani policiu, takyto psychoteror by sa milej susedke vcelku zisiel, kazde rano 5:30 pustit Zbor Zidov, ti by cumeli, este lepsie nejaky death metal cosi ako Sepultura, a ked by prisli buchat ani by som in neotvorila....

mandarinka555
17. okt 2020

@yasmeena S bytovým družstvom nepochodíš...ale sobotu a nedeľu by som im to dala vyžrať od šiestej rána🙂

lenuska9999
17. okt 2020

"a najhoršie je keď zrejme skáču do skriniek" 😀😀😀😀😀😀😀😀 prepáč táto veta má vážne rozosmiala.
Ale teraz vážne. Existuje aj také niečo ako susedský kľud a musia sa jednoducho správať tak, aby neobťažovali susedov bez ohľadu na to, koľko je hodín ... Našla som aj podobný článok na nete . Posielam link. https://ficek.sk/co-robit-s-hlucnym-susedom-12674

lenuska9999
17. okt 2020

Najlepšie by bolo keby si si to aj nahrala. Aby si mala dôkaz

evalin88
17. okt 2020

Napr. u nas je vela malých detí a na domovej schodzi bol odhlasovaný domový pokoj od 12 do 15:00 kedxdeti vačšinou spia. Pod nami tiez boli s dvoma detmi a ten vresk kazde rano, ked nechceli vztavať do školy 😅... budík bol nič

cacianka
17. okt 2020

@mnamko 6.10 rano a 10x za sebou...

cacianka
17. okt 2020

@nickpick pozor - az 6.05

cacianka
17. okt 2020

Dobre radia - dobry reprak dole hlavou na podlahu a 6.05 zbor židov .budicek ako vysity.
A pekne odkracat do prace.tatko s mamou si môžu zatancovať alebo chodit v stepovacich topankach.
Vzdy ked sú susedia doma. A ked budu deti preč zmenit repertoar. Staci nahrat alebo púšťať dobre fajne CD . zbierku arií 1 CD kolom dokola.alebo echt trapnu dychovku .

tinkerbell
17. okt 2020

Moji synovia sa tiež strašne bláznia, vykrikujú a škriekajú, stále icj6 za to hreším a oni za chvíľu znova 🤦‍♀️ k tomu máme malú 7 mesačnú opernú speváčku. Aspoň ten hokej nehrajú, ale zase skáču z postele dole a hádžu lego duplo. Našťastie bývame v rodinnom dome. Na byte neviem, čo by som s nimi robila. Jediná nádej pre teba, že deti rýchlo rastú, tak snáď niekedy to prestane.