Hluk od susedov

28. okt 2022

S mužom sme si kúpili nový vysnivany byt v novšej bytovke. Všetko bolo super až kym som nezistila ze nad nami býva mlada rodinka ktorú dosť počuť. Skôr ako mi vsetky mamicky vynadate, trpím mizofobiou - extrémnou precitlivenostou na zvuky. Uvedomujem si ze je to skor moj osobný problém ako susedov ale mna to privádza do šialenstva. Majú zrejme dve deticky predpokladam ze nejaké novorodeniatko plus mínus, a nejaké staršie co sa nedavno naučilo chodiť. Hluk v zmysle hudby a podobne nerobia, viem su to len deti ale ja mam pocit ze mi kričia rovno do ucha... To malé stále place, to väčšie dupoce po byte... Moj muz to nejako nevnima ze sú to len deti nemám to riešiť... Rozumiem ale ked to male zacne plakat mam pocit zeto hučí mne v hlave a ta mi praskne.... Na mizofobiu zaberá útok alebo utec, niekedy cez deň sa idem radšej prejsť ale ked malé place od 21 do 23 ide ma rozdrapit... Ja neviem najradšej by som si prepichla usi, moja mizofobia sa zhoršuje a mne zo sposobuje coraz horšie problémy... Predtym sme bývali v nájme o susedoch sme ani nevedeli... Poraďte mi prosím... Vravim rozumiem deticky neovplivnim, su to len deti z toho dúfam vyrastú... Ale ja budem do vtedy zúfalá aj z nich aj z mojej precitlivenosti na zvuky, zošaliem a vekom sa to len zhoršuje a to mám 30,brani mi to normálne fungovať

pribinak
28. okt 2022

Chod k psychiatrovi

zuzuliennka1
28. okt 2022

a co chces poradit? vystahovat ich odtial nemozes.
to si si nezistila pred kupou bytu, kto tam byva?
jedine mi napada psychiater a nejake lieky 🤷🏼‍♀️

skeblicka77
28. okt 2022

Je to bežný hluk, neurobíš s tym nič,ani tej matke hore iste nie je príjemné, že jej dieťa večer plače. Keď si vedela,že máš takúto diagnózu, mala si ísť teda do domu. Štuple do uší a snáď pomôže aj nejaký lekár

autor
28. okt 2022

@skeblicka77 v dome "na dedine" sú zas ine dedinské zvuky, kosenie, rozhlas, sliepky, pes v každom dvore... Bohuzial uz neznesiem nic z toho... Velmi mi to strpcuje život, sluchtka do usi uz nosim pravidelne

autor
28. okt 2022

Skôr keby je tu človek s podobnou precitlivenostou na zvuky a poradí mi kam sa obrátiť s kym to riešiť atd... Čo na to zaberá

emuska30
28. okt 2022

Pre teba jediná rada psychiater...a ísť bývať...do lesa....
Ale tam zase nebudeš máš signál..toď máš ďalší problém...nebudeš môcť to sem napísať

zuzuliennka1
28. okt 2022

no ja ti neviem - chodime pravidelne na navstevy k nasim do domu a je tam bozsky klud, semtam hlasi rozhlas, ale ziadne sliepky, ani kosenie
tu ti pomoze len psychiater

zojazoja
28. okt 2022

a neni mizofobia nahodou chorobny strach zo špiny?

janai1
28. okt 2022

Keď si chceš vymýšľať aspoň si ujasní fakty 😀

autor
28. okt 2022
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. okt 2022

@janai1 *phonia... Nie fobia pardon

zuzuliennka1
28. okt 2022

ok, zamenila si b a n, nic to nemeni na fakte, ze tento tvoj problem vyriesia len lieky, psychiater

cervenaruza123
28. okt 2022

Pokial naozaj trpis mizofobiou (poznam takych ludi), tak zial pre teba asi nebude vhodne byvat v byte. Uplne vazne porozmyslajte nad domom. V bytovkach jednoducho cez steny vela toho pocut, co lezie na nervy aj ludom, co takyto problem nemaju. Neviem si predstavit s tym fungovat v bytovke. Ked aj mas dobrych susedov, kazdy obcas ma party alebo hlucnu navstevu. Narodia sa deti, dojdu do puberty, preda sa byt a kupi ho niekto iny... U nas od susedovie dievcat bol najvacsi hluk ked zacinala puberta. Radi vrieskali po mame a potom logicky aj jej casto rupli nervy a zavrieskala si tiez. A cakam dalsie vreskoty, ked si najdu frajerov 😀 . Minule iny susedia prerabali byt, ale cele tyzdne monotonne buchali v divnom rytme, to slo z toho porazit vsetkych, ale nic s tym nenarobis. V bytovkach nikdy nemas istotu jednoducho a mas tam spolocne steny, tak pocut toho ovela viac ako v dome.
Alebo druha moznost, ist za psychologom/psychiatrom sa poradit, daju sa dat na to aj nejake lieky.
Ale uplne vazne odporucam zmenit byvanie, ak je taka moznost. Viem ake to je s tou mizofobiou, kto to nezazil nepochopi a neda sa s tym proste zmierit ani si zvyknut, ako dokaze vacsina inych ludi.

autor
28. okt 2022

@cervenaruza123 kym som zila u rodičov, byvali sme v najvrchnejšom byte nepocili sme nič, s mužom sme boli v nájme 4roky tiež ziaden problémom od susedov... Teraz konečne vlastne bývanie a bum

zuzuliennka1
28. okt 2022

ale ked mas takyto vazny problem, ktory ta takto obmedzuje - prve by som si este pred kupou bytu zistila, kto tam naokolo byva.
pre teba musi byt priorita, kto okolo vas byva, nie miesto a poloha bytu, bohuzial

kvetinka75
28. okt 2022

presťahuj sa na samý vrch a kúp si ešte štuple do uší. Inak čudujem sa, keˇ)d máš takéto problémy, že ste nehľadali byť na samom vrchu. Síce počujeme susedov pod nami, ale určite to nie je toľko akoby sme počuli tých nad nami

mariejenka
28. okt 2022

Pracuješ? Ci si kvôli dg. na invalidnom? Jednoznačne ste mali riešiť dom,a su materialy (silka) a okná uz na takých úrovniach ze dnu nebudeš počuť nic!
A takisto ked mas tuto dg. a zijes s ňou ,choď k lekárovi nexh ti da rady, možnosti, neverím ze nemáš tlmiace slúchadlá uz dávno kúpené.

zuzinabila
28. okt 2022

Tu ti nikto bohuzial nevyriesi tvoj problém.nemam sice tvoju diagnozu,ale poviem ti,ze byt v panelaku a dom pri lese je 1:100.zvazte

barborachors
28. okt 2022

ked trpim mizofobiou,tak si nekúpim byt v bytovke ale idem na samotu do chajdy. Odhlucni si steny a na noc davaj stuple do uší. A cez deň magnezko na nervy. Alebo byt prenajmite a chodte tiez do najmu, napríklad do mezonetu - mas dve poschodia, si najvyssie - ak to bude podkrovný mezonet - a máš svaty pokoj...

melanta
28. okt 2022

Ak máš takýto vážny problém, tak je pre mňa dosť prekvapujúce, že ste bývanie neriešili s ohľadom na tvoju poruchu. Ak byt, tak jedine najvyššie poschodie, aby sa eliminoval zvuk zhora. A taktiež dôraz na kvalitu stavby a použitého materiálu, t.j. stavba, kde nepočuješ od suseda každý prd. Ale asi by som s touto poruchou išla do domu a použila materiály, kde budeš ako v bunkri, lebo také dnes už existujú, že zvuk zvonka nepustia. Vy ste išli do bežnej bytovky a ešte k tomu nie na najvyššie poschodie, tak celkom nechápem rozčarovaniu, veď toto ste predsa museli čakať.

maminkadeticiek
28. okt 2022

Ty mas problem,nie oni.Toto je bezny zivot v bytovke.Ak mas zdravotne problemy byvaj na samote.

deniseee
28. okt 2022

Prepac za uprimnost, ale ty nie si clovek do mesta ani na bytovku. Iste su domy, ktore su kludnejsie. Ale aj ked narazis na byt, kde je ticho, to sa moze zmenou majitela, odpredajom vedlajsieho bytu a pod. zmenit velmi rychlo. Vo vacsine bytoviek su male deti, ktore placu, potom sa ucia chodit a padaju, potom doma cvicia, nahanaju sa, potom dojdu do puberty a pocuvaju hudbu, pripadne cvicia na nejaky hudobny nastroj a pod. A ak zijes v bytovke, tak vzdy niekto nieco preraba, to znamena vela hluku. Ak sa preraba nieco v celom dome - vymena stupaciek, vymena vytahov a pod., tak si s hlukom proste potykas. Ak mas tuto poruchu, jednoznacne si hladaj dom niekde na lazoch, pod lesom, mimo vsetkych ludi a aj mimo dediny, urcite nie byt. Lieky by ti mozno sice pomohli, ale ked si predstavim, ze by si v mladom veku jedla kopu liekov a nicila si tym zdravie inych veci v tele, tak by som ti viac radila odstahovat sa naozaj na samotu.

lesana25
28. okt 2022

Keď už tak je to mizofónia, ak s tým žiješ dlhodobo aspoň správny názov by si mohla poznať.

maminkadeticiek
28. okt 2022

Len by ma zaujimalo co budes robit ked ti budu cele dni cvrlikat poza usi vase deti.

prasiatko30
28. okt 2022

Tak si daj stople do usi alebo sluchatka a pustaj si to co ty chces. Btw este nevies kolko budu plakat tie tvoje - a ptom este len pochopis, ze proste s placom a niekedy ani s detskym dzavotanim az krikom toho vela krat moc neurobis. A modli sa este aby sa nezacali ucit hrat nanejaky hudobny nastroj - take husle alebo tuba to je iny zazitok😂😂

77daniela77
28. okt 2022

S tym neurobis nic,je to bezny hluk v bytovkach....jedine tie stuple do usi,alebo sluchatka na usi,pripadne si pustit radio,hudbu a postupne sa preorientovat tak ze tie zvuky od susedov budes brat ako normalny prejav zivota v bytovke🤔.....mozno je to len nezvyk a casom sa to spravi😉

autor
28. okt 2022

@mariejenka jasne ze pracujem 😅 klasika TPP 200-220h mesačne a ideš... Tak ženy, niesom tu sama, sme s muzom dvaja... Ja som vyrastala v historickom byte v centre mesta, šum mesta mi nevadil... Len časom od tej 20tky sa to zacalo ppstupne zhoršovať,pracu mam tiež v meste, mesto milujem, kulturne vyžitie, kaviarne, možnosti širšie ako na dedine,muž tiež tuzil to byte v meste nie na dedine... Inak cez vš som bola 3roky na intraku a relatívne pokojne som zo tam prežila....

autor
28. okt 2022

V práci som 12h dokážem to nejako odfiltrovat kym mi vyslovene kolega nemliaska pri hlave, ale to si pri obede odsadnen do svojej kancelarie a vybavene.... Obcas idem po praci cvičiť, prechdzky priroda... Takze to neni tam ze čučim doma na gauci a nič

laurita285
28. okt 2022

Nechápem ako si prišla na to, že bývať v bytovke je PRE TEBA vhodné... povedz ako...