Hlavne (ne)záväzne

zuzanazu85
1. jan 2022

Ahojte dievčatá,aj chlapci 😉. Som tu asi týždeň, možno dva dokopy a som rada,že niečo také,ako toto fórum je. Veľa krát dobre poradíte, veľa krát povzbudite,aj ,,sprdnete", keď je treba 😁. Tak sa odvážim ,, hodiť do jamy levovej" a budem vďačná ak aj mne poradíte,či sprdnete 😆. Takže,du na to. Mala som vzťah,6rokov,brala som to veľmi vážne, počítala do budúcnosti s ním,mali sme sa na aj brať,no čo čert nechcel, kvôli slepej láske s prehliadla veci ako veľká žiarlivosť,majetnickost, sebeckosť. Povedala som si,tak reku,, odtiaľto utekať jediné správne riešenie 😏. Vzťahy som nechcela istú dobu riešiť, čiže som si chcela užiť trošku nezáväznej slobody 😁. Spoznala som chlapa,43r. .Dohodli sme sa,že nebude riešiť veci budúcnosti a budeme si spolu užívať seba a prítomnosť. Stretávame sa už skoro rok. Nie je to čisto len sex,chodíme na výlety,kino,proste typický kamarát taky rád 😁.Vždy keď príde,bo je odďalej donesie kvety,či dáku mlsotku(určite si nepotrpim na dary atď). No a konečne moja otázka. Kedy je to už vzťah? Dá sa nejako zistiť,či niekoho už ľúbite,milujete? Som z toho trošku zmätená. Po sexiku sa chce túliť,je spí, drží ma v objatí,keď ideme v aute,skoro vždy si pusu pýta na semafore,drží ma za ruku,či v aute,či v meste.,čimeste,keďsomzálangos

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Blbo mi hodil koniec tel 😆. Keď som zábrana kečupom na longosi,pusu mi utrieť ptst atď atď. Také drobnosti,ktoré má vyvádzajú z rovnováhy 😁. Je to vzťah,či to ,, nezáväzne ? Aj mi povie,moje dievča,či luubam ťa 😆. Som z toho akási sibnuta 😄😆. Ďakujem za všetky komenty,aj tie zlé 😉.

mimka1402
1. jan 2022

@zuzanazu85 Ja mam kamaráta, ktorý sa ku mne správa takto 5r a nikam viac to posunúť nechcel... Takže určite za mňa je čas na priamejsiu debatu🙂

moonlight1210
1. jan 2022

@zuzanazu85 ma 43. Teoreticky stary mladenec, alebo rozvedeny, alebo po krachu vazneho vztahu. Alebo neschopny udrzat vztah a ma za sebou niekolko kratsich vztahov.
Alebo stale vo vztahu?

Ako prve treba vediet, ci je vobec slobodny, nez budes riesit, ako to s tebou mysli.

Zatial pises, ze nie je od vas, teda za tebou asi dochadza. Ze sa stretate a ze ste sa dohodli (zatial) na nezavaznom vztahu s vyhodami.

Takze ako prve maj istotu, ze nema popri tebe nikoho oficialneho.

A ako druhe, sama naznac, ze uz uvazujes o vaznom zavaznom vztahu. Ak padnu z jeho strany komenty v zmysle Nekazme si to pekne, co mame, tak budes vediet tiez na com u neho si.

Vsetky tie neznosti mozu vyplyvat aj z toho, ze si proste uziva vas vztah s pocitom, ze ho to k nicomu nezavazuje, lebo si od toho nic neslubujes.

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Čiže môže byť,že ma má rád viac,než je( tak mrzko povedané) zdravé na to ,, nezáväzne" ? Nebavili sme sa,či sa stretávame ešte s niekým iným. Ja osobne som mu povedala,že mne je fajn takto a ak chce naháňať iné,neofučim sa 😆. Vtedy sa aj urazil,že či je podľa mňa ,,ku....ík" 😁. Nie som žiarivá,ale bojím sa,že mi prestávajú vadiť tie jeho drobnosti,čo do nezáväzneho nepatria. 😆. Takže asi mám teda vzťah 🤭.

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Viem kde žije,poznám jeho kamarátov. Je bezdetný,priateľka mu umrela pri nehode. Mal dlhodobý vztach,tak ako ja. Teraz sme to chceli riešiť takto,teda vôbec neriešiť budúcnosť,žiť pre prítomnosť. Ja aj hanblivý dosť a slušný. Možno až gentleman 😁. Len proste mu to tiež nevyšlo,tak ako mne
Ženatý nieje,dvíha vždy keď volám 😄😆

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Práveže mne skôr vyhovuje,ako to teraz je. Či ako to napísať. Do ničoho ho netlačim,s iní sa tiež nestretávam,len som chcela vedieť,že keď chlap robí také veci,ktoré patria už do vzťahu,či je možné,že sa zamiloval. Taak,narovinu 😁

ckocka
1. jan 2022

@zuzanazu85 Aký bude rozdiel ak to nazveš vzťah? Realitu nemenia slová, ale činy.

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

A opýtať sa ho to bojím,čo ak to tým pokazim. Chlap nerád priznáva slabosť,či ak má pravdu žena 😆. Ale nie,srandujem,ale nechcela by som to pokaziť tým,že si budem chcieť jasné niečo ujasniť. Skúsim asi len zo žartu, či ma bude luubat o ďalších 20 rokov 🤭. Ďakujem za komenty.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanazu85
autor
1. jan 2022

@elizabet173 😂🤭 tak teraz neviem,kto by začal panikáriť viac 😁😂

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Ale tým nechcela povedať,že nechcem deti. Len to proste nesilím,ak sa podarí,budem rada, vďačná,ak nie tak nebuďem sa ,, vešať". A ako je teraz tento covid a všetko, celá planéta,snáď aj urobím dobrý skutok a usetrim môjho teoretického potomka ťažkého života o takých 20 rokov. Veľa mamičiek ma za tento postoj odsúdia,tak to cítim v posl.dobe.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanazu85
autor
1. jan 2022

@elizabet173 vieš a čo keď to mne takto vyhovuje a čo ako má predbehne a opýta sa ma skôr? 😏 .

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Rodinu poznám,chodievame tam. Asi to len zbytočne komplikujem,veď ako my baby, riešime 🤭😁

jana_eyre_2
1. jan 2022

Veď keď ti to takto vyhovuje, tak si to užívaj ďalej.. keď sa ho opýtas a on ti povie že no určite, žiaden vzťah a hľadá niekoho iného, asi by sa ťa to dotklo, alebo nie?

Ja som mala tiež takéhoto kamaráta, dokonca sa podobne správal, boli sme spolu rok... Ja som sa do neho zamilovala a keďže som pravdovravna, nakoniec som sa mu priznala.. a jeho reakcia? Že som si to skomplikovala, aj jemu.. odišiel do zahraničia (to už vybavoval dlhšie).. boli sme potom este v kontakte, ale len tak na úrovni vykecania sa..

Dnes to beriem tak, že to bol vzťah len sme to brali každý inak.. našťastie, inak by som nemala svojho muža a deti.. 😊 ale bola to skúsenosť..

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

@jana_eyre_2 je možné,že by z ničoho takého,ako je napr. môj prípad,bol normalny plnohodnotný vzťah?

mabenn
1. jan 2022

Ja si myslim, ze sa zamiloval a nebude chciet tlacit na teba, ked ste zacali nezavazne, aby o teba neprisiel nedajboze. Na zmenu z nezavazneho na zavaznejsie, este pokial je gentleman - bude cakat od teba. U teba sa to prepina postupne.

natalienka12
1. jan 2022

@zuzanazu85 Zbytočne riešiš, či máte "vzťah", k čomu to potrebuješ? Aby si to mohla povedať kamarátkam? Podstatné je však vedieť, ako to s tebou myslí do budúcna. Napríklad, dnes je nový rok, ideálna príležitosť sa ho opýtať, aká budúcnosť ho čaká s tebou v tomto roku, či nad tým premýšľal. A či je do teba zamilovaný, preboha, to musíš cítiť hneď ty sama. To, že donesie kvety či čokoládu, nič nedokazuje ani nevyvracia. Tak proste len karty na stôl a opýtať sa ho priamo...alebo ak ti to vyhovuje, tak nerieš a ži prítomnosťou.

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

@natalienka12 niee. Aby som ho vedela predstaviť kamarátkam......a toto je môj....??? 😂😁

natalienka12
1. jan 2022

@zuzanazu85 Pred ním si nikoho nemala? Lebo zamilovaný chlap robí veci, ktoré by ťa ani vo sne nenapadli niekedy, len aby ti dokázal, že ťa ľúbi. A keď nie je zamilovaný, tak nerobí nič extra. Príde, idete na výlet, vyspí sa s tebou, odíde...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Ale ja nepotrebujem aby pre mnahory doly búral,nič také ani od neho nežiadal. Nechcem ,len aby sa cítil zle,ak niečo cíti a nechce sa ma to sám opýtať. Veď vravím,robí veci,čo by napadli len manželovi,káva, raňajky,očistí mi ráno auto od snehu a také , normálnosti 😏

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
1. jan 2022

@zuzanazu85 áno, je to možné prečo by nebolo.. moja švagriná má dve deti s mužom čo bol predtým len taký kamarát.. dnes sú spolu už asi aj 12rokov ak nie viac.. len sa dlho nevedel vymacknut, ona sa do neho zamilovala a on stále cuval.. ale nakoniec sa rozhodoli obaja správne.. 😉

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

A čo by mal urobiť,aby mi dokázal,že ma ľúbi? Veď mi vraví,že ma ľúbi,ale nenapadlo mi,že to myslí vážne? 😁 Je to divné,asi preto,že sme vtipné povahy a niečo aj myslené vážne otočíme na žart. Ja neviem. Ale ďakujem za pohľad mimo nas

jana_eyre_2
1. jan 2022

@zuzanazu85 tak keď ti nabudúce povie že ťa ľúbi, povedz že veď aj ja teba.. ak ťa ozaj ľúbi, tak si to všimne.. ak to hovorí len tak do vetra tak rýchlo utečie 😄

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

Raz mi podal na ruky jeho krsňa,1rok a 3mesiace,keď strážil a žmurkol s otázkou,za ako dlho doleti bocian na Liptov? 🤭😏Mi fakt neriešime deti ,a také.

zuzanazu85
autor
1. jan 2022

My 😏

janewithane
1. jan 2022

Ako budeš vedieť ze ta ľúbi? No keď sa nezlakne záväzku. Píšeš, že ti to takto vyhovuje, lenže on ti zajtra nemusí zdvihnúť ani telefón len napíše sms, ze ďakujem dovidopo a bodka. Lebo vy nemáte záväzok.

Je podľa mňa reálna šanca, že sa zamiloval, chce s tebou záväzný vzťah, aj keď možno bez spoločného bývania, detí, manželstva...možno to za vzťah aj pokladá ktovie. Ja by som ale potrebovala vedieť ako si cca predstavuje našu budúcnosť.

makova333
1. jan 2022

@zuzanazu85 joooj dievca ty si namotana 😀 Uz tym, ze toto riesis, je jasne, ze minimalne z tvojej strany o nic nezaväzne nejde. A ako to je z jeho strany zistis, ked sa ho opytas. V dobrom kamaratskom aj partnerskom vztahu by nemal byt problem komunikovat otvorene.