Hlava verzus srdce

jednicka1111
22. aug 2017

Rozum jednoznačne káže ukončiť to, nemá to zmysel, srdce nepustí. Aké s tým máte skúsenosti? Ako ste samy seba dotlačili k rozchodu? Ako ste to prekonali? Ďakujem.

xevulax
22. aug 2017

Niekedy je rozum lepsi raddca ako srdce. Ak uz rozum vravi nieco ine a srdce nieco ine uz tam nie je nieco v poriadku.

laila22
22. aug 2017

Spolieham sa na hlavu.. 🙂

jednicka1111
autor
22. aug 2017

Áno...len ako ju presvedčiť, aby neposúvala srdce??? ☺ To bola podstata môjho príspevku.

tehulka2011
22. aug 2017

To nie je srdce ale tvoja neschopnost pustit iluziu

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@tehulka2011 ty ako púšťaš ilúzie?

zuzka38
22. aug 2017

@jednicka1111 treba sa "len rozhodnut"
vies, ze to neni vztah pre teba ale nexce sa ti to opustit.. nie si rozhodnuta, ked sa rozhodnes tak vztah opustis a hotovo.. srdce nesrdce

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@zuzka38 konečne to niekto správne miesto mňa nazval. hmm

nyusika
22. aug 2017

ked rozum vravi, ze to treba opustit, tak nie srdce je proti...ale tvoj strach, ze ostanes sama.
radsej sama, ako sa trapit s hovadom
netreba pozerat tolko sladkych telenoviel, zivot je o inom 🙂

@jednicka1111

tehulka2011
22. aug 2017

@jednicka1111 ako pise vyssie zuzka musis sa 'len' rozhodnut a chciet, verim ze to nie je lahke.

zooeynka
22. aug 2017

@jednicka1111 Predstav si cely svoj buduci zivot taky aky je teraz...predstav si do tej situacie aj tvoje deti...ak sa ti to zda ok tak neries, pocuvaj srdce. Ale ver tomu, ze existuju aj muz pri ktorom nebudes mat rozpor hlava-srdce, a az ten bude za to stat! Tento sucasny, je len docasny ;)

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@nyusika v rozprávke nežijem, neboj. a žijem bez zapínania telky. len sa neviem prepnúť ako stroj, to je celé.

nyusika
22. aug 2017

@jednicka1111
nie nevies, ale nechces 🙂
sama predsa vuies, ze to nema zmysel, preto sa vyhovaras na srdce...
ja to nemyslim v zlom, pisem len cisto pohlad nezainteresovanej osoby, ten je (takmer) vzdy omnoho viac vypovedny

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@zooeynka ak by sa mi to zdalo ok a tisíckrát som už nad tým nerozmýšľala, tak to tu nenapíšem...

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@nyusika tak ako sa prepína? poradíš praktický návod? ani ja neodpovedám v zlom.

zooeynka
22. aug 2017

@jednicka1111 Ak sama vies ze to nie je ok, tak necakaj a ries. Alebo cakaj a trp dalej 🙂 Kym sa sama nenastartujes my ostatne ti mozme pisat 1000 logickych argumentov a ajtak sa vyhovoris na to ze"tvoje srdce nepusti"

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@zooeynka riešila si také niečo už aj v reále alebo len teoreticky?

zooeynka
22. aug 2017

@jednicka1111 ano a uprimne poviem ze som to nezvladla. Zostala som vo vztahu ajked hlava kricala ze prec od neho a srdce nepustilo :( Cize som trpela dalej lebo som si ako taka pi*a nevazila samu seba...cele to bolo o tom. Za mna to vyriesil cas a dotycny ktory ma napokon poslal do kelu...vdakabohu

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@zooeynka hm. ja zas ako taká trúba čakám, že spraví ešte niečo protivnejšie a mňa to jednoducho konečne prejde.

tt247
22. aug 2017

No návod krok po kroku ti tu asi nikto nenapíše. Buď sa vzchopíš a na prvé miesto postavíš seba alebo budeš dobrovoľne trpieť. Vyber si.

zooeynka
22. aug 2017

@jednicka1111 mne dotycny robil hnusne veci, ktore do vztahu vobec nepatria, ale ajtak som bola taka trafena a tolerovala mu to...nedokazala som ho kopnut doriti aj ked som mala milion logickych dovodov...drzim ti palce aby to u teba islo lahsie a mala si viac sebeucty ako ja :/

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@zooeynka ďakujem ☺a detto ja, tolerujem to, čo keby toleroval niekto iný, tak mu zaťukám na čelo...

sintra
22. aug 2017

Asi este nie si dostatocne zufala a nestastna. Ked budes a zaroven mas este nejaky pud sebazachovy, tak posluchnes aj ten rozum. Lebo vlastne mentalne zdravie je dolezitejsie, nez akykolvek vztah.

Mudrejsi to dokazu zastavit vcas, sprostejsi si to musia "vychutnat" az do konca.
Tym ta nechcem urazit - tiez som dlho patrila k tym sprostym, takze je to kritika aj do vlastnych radov.

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@sintra tak potom ma snáď môže "upokojiť" jedine to, že nemôžem byť múdra vo všetkom...strašné, keď už musím tak podradne napísať sama o sebe...

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@sintra ako si to preťala, prosím ťa?

bluka2
22. aug 2017

Asi vam tam chyba ta posledna kvapka. Co tak napisat si dovody, frustracie atd na papier? To by nepomohlo?
Alebo nejaka motivacia, ze zbavim sa guly na nohe a ak to tyzden vydrzim, doprajem si nejaku odmenu podla vlastneho gusta (napr dovolenka)?

bluka2
22. aug 2017

A suhlasim, to nie je srdce, ale slabost. Pozname asi vsetky

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@bluka2 pravda. už som to niekde vyššie napísala a tu to bolo pomenované správne - posledná kvapka. a tie plusy a mínusy som si už na papier dala. aj sama v sebe viackrát po jeho najhorších prestrelkoch urovnala a napodiv tým získala pokoj. len ono je to tak: keď mu už horí pod ríšou, dokáže ma stále všemožne presvedčiť a ja blbá sa stále nechám ukecať...

katkakovac
22. aug 2017

Niektory ludia stale cakaju. Kym deti vyrastu, kym si najdem lepsiu pracu, ked ma ozaj naserie a pride ta posledna kvapka, ked... Cakaju, kym to za nich niekto vyriesi. A zivot im utecie, zostanu len zle spomienky. Potom banuju, ze to nezmenili. Mam takych ludi zopar okolo seba. Oni sa len boja. Strach ich paralyzuje a nedovoluje im pohnut sa dalej.7k

Ja som takto cakala zopar rokov. Neislo o vztah, ale podstata je rovnaka. Porom som pochopila, ze treba zacat TERAZ. A treba zacat prvym krokom. Staci pokazde spravit maly krok. A zrazu zistis, ze kracas a je ti lepsie.
Zistila som, ze je najlepsie sa hned donutit spravit to, coho sa bojis. Aj ked je to neprijemne. Ale vysledok stoji za to.
Je na tebe, co spravis so svojim zivotom. Mas pravo byt stastna. Otazka je, ci to chces😉

sintra
22. aug 2017

@jednicka1111 proste som dospela do toho bodu a potom uz musis byt za kazdych okolnosti iba dosledna. Ked chce clovek nieco lepsie, musi najprv z cesty odpratat to nie dost dobre. Ci sa uz jedna o okolie, ale aj o seba.
Ver mi, je to super pocit byt na seba pysna, ze nie si slaboch. To je kompenzacia za vsetko to, ake tazke to na zaciatku je.😉

jednicka1111
autor
22. aug 2017

@katkakovac strach paralyzuje, to je pravda. a kto by nechcel byť šťastný? a mne by už hádam aj konečne patrilo, už roky nepamätám, aký je to pocit 😕