Hľadám mamičku na spoločné bývanie

popejo
19. okt 2018

Ahojte, hladám slobodnu mamičku, na spoločné bývanie. Je to pre známu. Je z detského domova má 19rokov, nezamestnaná, čiže poberať bude len dávky. 22.10. má termín pôrodu prvorodeného syna. Jej partner je nezodpovedný Srb, ktorý ich tu nechal na pospas osudu a odišiel do Srbska. Hladám nejaku dobru dušu pre nu a dieťatko čo si dokážu vzájomne vypomôcť. Je nekonfliktná a poriadkumilovná. Za každí typ velmi pekne dakujem.

majcika
19. okt 2018

@popejo napis mesto kde hladate

simonahra
19. okt 2018

daj si inzerát na bazoš 🙂

beky1813
19. okt 2018

No to vela stastia, nepises mesto, ale ako chce najom platit?

marsmykkok
19. okt 2018

nemajú domovy nejaké zariadenia pre svojich chovankyne čo sa ocitnú v takejto situácii? mne sa zdá, že áno. lebo inak nevidím veľmi nádej, len tak pre pekné oči ju neubytuje nik, platiť z čoho mať nebude a ani veľmi neprichádza do úvahy že by išla k niekomu staršiemu, kde by mala bývanie zadarmo, ale odrobila by si to nejakou prácou doma alebo okolo domu, nakoľko myslím že dievčina bude mať problém postarať sa aj o seba a dieťa, nie ešte popri tom niečo robiť.

mpg
19. okt 2018

@popejo Dobre by bolo napísať aj mesto, v niektorých mestách sú krízové centra pre matky s deťmi, možno aj v blízkosti Vášho mesta je niečo také.

popejo
autor
19. okt 2018

Bratislava, ale v jej situácii si myslím mesto nehrá zvlášť úlohu. A detské domovy nemaju v kompetencii deti ktoré dobrovolne odišli z detského domovu a dali si vyplatiť odstupné čo činí 900e. Detský domov sa stara iba po dobu kedy študujete. Ona žial ukončila len ZŠ. A krízové centrum je tiež problém lebo na zimu sa hlási strašne veľa ľudí. Čo sa týka platenia nejakého nájmu, tak 214 máte rodičovský príspevok 25 prídavok na dieťa cca do 100 dávky v hmotnej nudzi plus príspevok na bývanie...čiže malý bytík s mamičkou podobnej situácie by do úvahy pripadalo. Preto som to sem napísala. Nemyslím si že je jediná s takýmto prolémom.

stormie
19. okt 2018

@popejo maly bytik na prenajom v Bratislave? Tak to rataj tak 400-500 eur + bezne sa pyta depozit vo vyske 2-3 najmov... vela stastia ale skor by som hladala nieco mimo BA napr Senec

popejo
autor
19. okt 2018

ak si prečítate môj príspevok, tak som písala že mesto nehrá v jej prípade rolu 🙂 a keby sa matky zložili tak to do uvahy pripada. A existuju aj ludia ktorí pomáhaju takýmto prípadom len treba hladať a jeden z prostriedkov hladania som využila tu na modrom koníku 🙂

janette321
20. okt 2018

@popejo ziadna davka v hmotnej nudzi a ani prispevok na byvanie k rodicaku neexistuje . Bude zit len z 200 euroveho rodicaku a rodinnych pridavkov . A ak vybavi potom nejake vyzivne . To je vsetko ...

stanislavkipo
20. okt 2018

ej, tazke - skus oslovit nejake neziskovky - charity, lebo financne to s malym dietatom sama nevykryje ani nahodou - a nech sa na to dopredu pripravuje, potom bude neskoro!

nezabudni na stravu, plienky, lieky, pomocky (nech si zhana oblecenie / pomocky z darov).... ku tomu stres, ze nevie co robit a aj z pohodovej osoby moze byt chaos. Preto co najlepsia priprava uz teraz a mne napada jedine oslovit tieto centra - vzhladom na dieta nech ju skusia uprednostnit.
Mozno crazy ale co tak cielene napisat aj politikom?? Mozno aspon jeden by sa dal zlakat na PR.
A ked nie tak by som navrhol uprimny email a oslovit miestnych uspesnejsich podnikatelov.

Verim, ze zdrave dieta vela nepotrebuje, staci zdravu a spokojnu matku... ale aj s tym bude mat sama co robit.

pallacinka29
20. okt 2018

@popejo v detskom domove bola dokedy, ked ma skoncenu len ZS????

janette321
21. okt 2018

Krizove centrum jedine . Tam ich prichylia a pomozu . Politici a charity ... keby pomahali takymto maminam tak nie su v krizovych centrach . Velmi vela ludi zije rovnako z rodicaku rodinnych a vyzivneho ale mal ich aspon kto prichylit . Tych par veciciek pre babo a plienok na zaciatok s tym jej urcite pomozu . A po porode sa dostava aj ten prispevok , tusim cca 800 eurovy ci kolko . Za to sa da nakupit cela vybavicka aj dopredu na nejaky cas . Na bazari je dokonca dost inzeratov na darovanie , aj starsich kocikov . Tam to mozu popozerat a nieco pre to babo pozhanat ....

johanna_b
21. okt 2018

viem ze kanoska si v ba vybavila najomny byt ako slobodna mamicka a platila 20ü e. bola som ju tam navstivit a krasny byt... musis najst info na nete o takejto moznosti. urcite trochu byrokracia ale oplati sa!

johanna_b
21. okt 2018

200 €

janette321
21. okt 2018

@johanna_b no len z čoho potom bude s bábätkom celý mesiac žiť ? zo 40 eur cca . to má asi tak len na plienky . ak si teda nevybaví vysoké výživné ...

zenaajmama
21. okt 2018

@johanna_b nájomný byt dostane len dôveryhodná osoba, ktorá má pravidelný príjem.

janette321
21. okt 2018

@johanna_b aha . nájomný byt sa píše nevšimla som si poriadne . tak na ten nárok určite nemá . tam sú určité podmienky na to . zdokladovať príjem za celý predchádzajúci rok určitá suma ktorú ona určite nespĺňa . plus depozit niekoľko stoviek vopred . ja som platila 900 eur . plus k tomu nájomné vopred . plus zmluva potvrdená právnikom 120 eur ... myslím že na toto môže rovno zabudnúť ...

alchemilkazltozelena
21. okt 2018

@popejo mudra je ked ma len zakladnu skolu...ale sexovat bez ochrany vedela...na to jej skolu netrebalo...boze ani nemozem citat taketo veci lebo ma ide porazit ako moze byt niekto tak nezodpovedny ze privedie dieta na svet do takychto podmienok...dieta ktore za to nemoze ze sa narodilo a bude trpiet uz od narodenia...nevinne stvorenie

stanulienkat
21. okt 2018

Myslim ze nie Srb bol nezodpovedny. Ale drzim palce, bude to mat kua tazke.

johanna_b
21. okt 2018

@janette321 tusim sa to vola socialny najomny byt.

sadulienka
18. mar 2019

ahojte, moja známa ma dve deticky 5 a 2 ročne a hľadá mamičku s ktorou by sa striedali pri strážení detičiek pokial by jedna bola v praci, poprípade aj spolocne bývanie. Bratislava

tinusqua2015
28. jún 2019

Som matka s 3 detickami a surne by som potrebovala velmi pomoct do podnajmu na trvalo by som sa sama neodvazila ist lebo by som to nezvladla iba ak s nejakou mamickou co tiez ma deticky bola by som vdacna za kazdu serioznu odpoved ..

ketrinka2017
10. júl 2019

@tinusqua2015 ahoj ešte hľadáš byvanie

mamamia80
2. aug 2019

Hľadám bývanie s dvoma deťmi, jedno ma autizmus, ideálne na spoločnu pomoc. Dakujem

ketrinka2017
3. aug 2019

@mamamia80 napíš spravu

mamamia80
3. aug 2019

@ketrinka2017 písala som ale neodpovedá, ale podľa všetkého už si si nasla byvanie

ketrinka2017
4. aug 2019

@mamamia80 môžem ti pomôcť

mamamia80
4. aug 2019

@ketrinka2017 mn9 ako

ketrinka2017
4. aug 2019

@mamamia80 napíš správu teras

luccia74
15. aug 2019

Ponukam izbu mamicke v ba