Hambím sa za manželov krik na verejnosti. Čo ďalej?

bentleey
24. apr 2011

neviem ci je tu podobna tema...ale nic som nenasla...s manzelom sme spolu tri roky...odkedy sme sa vzali zmenil spravanie...nechcem tym povedat, ze zmenil osobnost...problem je, ze nevie kontrolovat svoje spravanie /nervy/...vzdy reagoval prudko...ale odkedy sme manzelia...ked sa rozculi krici na mna aj na verejnosti..ludia sa za nami otacaju a jemu je to jedno....a ja sa za jeho spravanie hambim...rovnako aj pred susedmi ked pocuvaju tie jeho vybuchy doma...este musim podotknut, ze sa rozculi kvoli uplnym blbostiam...ja som skro flegmaticka povaha...takze sa s nim nezvyknem hadat...skor sa zakazdym rozplacem a lutujem, ze som sa vydavala...rozmyslame o detoch...ale po kazdej hadke...si poviem, ze s nim deti nechcem...pretoze ked sa ma k nim spravat rovnako alebo maju zit v takejto domacnosti...uz sme sa o jeho spravani rozpravali...ale on sa to snazi uhrat na mna..ze hadky su kvoli mne...a zamiesava do toho ine problemy, ktore s hadkou ani nesuviseli..snazila som sa ho dostat k psychologovi...ale takisto len vybuchol a vravel nech sa idem liecit ja....casto rozmyslam o rozchode...prosim poradte co by ste robili

yanni
24. apr 2011

keby mi chlap taketo nieco robil a este hadzal vinu na mna, tak by som sa uz davno s nim rozviedla. Pises, ze prudky bol uz pred tym. Ja by som si takeho chlapa ani nezobrala. tot moj nazor.

lucia2207
24. apr 2011

@bentleey ahoj, no ja by so o spoločnej budúcnosti a plánovaní rodiny ani neuvažovala, s deťmi neprichádzajú len pekné dni ale aj starosti a mala by som obavy či by sa jeho správanie ešte nestupňovalo k horšiemu.Vrátiť sa s kratšej cesty je ľahšie ako keby boli už aj deti 😒

jarunka111
24. apr 2011

@bentleey súhlasím s @yanni a @lucia2207. Ešte by som dodala, že ak ti na ňom veľmi záleží a máš ho rada, tak sa skús ísť poradiť k nejakému odborníkovi ty sama, či by ti vedel on povedať viac o povahe takého človeka, či je šanca na zlepšenie vzťahu. Keď on odmieta ☹ a vinu kladie na teba 😖 nesvedčí veľmi o jeho láske, úcte k tebe. A ak to nepôjde, tak asi by som reálne uvažovala o rozvode. A dieťa by túto situáciu asi len zhoršilo. My sme mali vždy krásny vzťah a v podstate aj máme, ale tie problémy a starosti, ktoré prichádzajú do rodiny treba riešiť a nie robiť na niekoho krik a osočovať ho, to len celú situáciu komplikuje a ťažko sa potom hľadajú slová a cesta ako to napraviť. Takže riešiť teraz! Nespoliehať sa, že sa to samé zlepší! Nič sa nestane samé od seba 😉

andysok
24. apr 2011

@bentleey nevencili ste dnes náhodou spolu PSA?

ywana
24. apr 2011

@bentleey ...vlastne si si už odpovedala sama - rozmýšľaš o rozchode a nemáš pocit, že by si s ní chcela mať deti...
...takže načo ešte vláčiš ten balvan na krku ???
...radšej sa vráť z kratšej cesty, ako by si mala celý život banovať...
...a neber ohľad na nikoho - ani naňho, ani na rodinu (ak by ti chceli dohovárať)...
...je to tvoj život a ak sa rozhodneš ostať, ty to budeš musieť znášať celý život...
...držím palce...

ela2710
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andysok
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
25. apr 2011

@bentleey Este dodam, presne tak ako to tu uz baby napisali. Tie casy nasich mam a starych mam, ked sa muselo vydavat a zostavalo sa aj v zlom v manzelstve len koli detom, rodine a co by povedali ludia, su uz davno prec. Jedna sa o teba a tvoje stastie a spokojnost. Radsej (nacas) sama bez chlapa a stastna a spokojna ako cely zivot nestastna a mozno z toho aj chora, depresivna. Dnesna emancipovana zena mysli aj na seba, nie len na rodinu a okolie. A ked si uz sama nie ista, ze to bude este niekedy normalne fungovat, tak to fakt nema vyznam. A v ziadnom pripade deti. Vsetko ostane na tebe. Lahko sa moze stat, ze ak dieta nebude dostatocne sikovne a pod. , jednoducho podla muzovych predstav, este sa moze stat, ze ti aj to vyhodi na oci, ze si neschopna matka. Takze radsej to zabal uz teraz a mas pokoj. Viem, ze to nie je lahke, ale mysli aj na seba. Drzim ti silno palceky, jedno ako sa rozhodnes. Hlavne aby si bola spokojna a stastna. A pamätaj, dobri chlapi este nevymreli, len ich je velmi malo a obcas je to ako hladat ihlu v kope sena. Ale uvidis, aj tebe sa este taky "pripletie" pod nohy 😉

sarkulka
25. apr 2011

@andysok ahoj, asi viem na čo myslíš, aj ja som to čítala a obidva príspevky sa mi zdajú viac ako divné 😀

imarikai
25. apr 2011

@bentleey https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/talianska-domacnost/ a nepísal náhodou toto tvoj manžel? ,,,ináč myslím si že ked budete mať deti tak sa to zmení k horšiemu a ty sama musíš vedieť ako ho miluješ či bude rozvod lepšie riešenie
@andysok @sarkulka tiež vas to napadlo že?

sarkulka
25. apr 2011

@imarikai áno, hneď ako som to prečítala, žeby náhoda? 😉

lucia.kl
25. apr 2011

@bentleey no aby sa to ešte nezhoršilo a nezačal ťa aj biť... ja by som asi vo vzťahu neostala, hlavne kým nemáte deti je to lahšie... mala som kamarátku, ktorú manžel 18 rokov mlátil - a všetko začalo práve po svadbe, rozviedla sa až keď siahol rukou na ich dieťa... vždy si totiž hovorila, že si tu bitku zaslúžila a podobne, vždy zvaloval vinu na ňu...

mirka414
25. apr 2011

manzelovi podavat homeopaticke detske gulicky na ukludnenie 😀 moj manzelik ma len jednu chybu.dokaze explodovat ak sa nieco pokazi v priebehu sekundy na 100% ja som tiez osoba mierumilovna,nebavia ma hadky vsetko sa da v klude opravit a navyse ja som sa musela prihlasit na kurz nemciny aby som mu stacila pri hadkach argumentovat 😀 ...ale nie ja to riesim tak ze ak sa chce hadat tak si tukam do pc a cakam kym ho to prejde.

staronova
26. apr 2011

tu niet o čom rozmýšľať.Ak s ním ostaneš bude sa to ešte zhoršovať a .....baby majú 100%-nú pravdu

katy1979
26. apr 2011

velmi podobne temy zalozene pol hodinu po sebe. velka nahoda.

bodka13
26. apr 2011

dnes je 26.4....tému založila 24.4 a odvtedy ani ťuk 😒 že by len čítala 😕 ...@bentleey kam si zmizla ?

vanesaeva
26. apr 2011

@bentleey Ahoj ,ja by som ti poradila niečo iné. Ak chceš zmeniť zmeniť partnera,skús zmeniť najskôr seba. Možno ti to príde ako hlúposť,ved ty robíš všetko preto, aby tvoje manželstvo fungovalo.... ale ked sa nad tým zamyslíš, môžno to až taká hlúposť nieje...ver mi -mám to odskúšané. Tvoj manžel je taký aký je, a predpokladám,že ti stále prizvukuje, že už iný nebude. tak to už od neho nežiadaj, skús mu dokonca podakovať za to ,že je taký aký je, že ti to veľa dalo...vieeem je to hlúposť, ale....Zmen svoje správanie radikálne, nenaliehaj naňho, zameraj sa len na seba a svoje potreby - stáčí sa len trošku odosobniť, usporiadať myšlienky, urobiť niečo pre seba ...veľa stresu škodí. A ver mi, že mu určitom čase ťukne, a začne sa zamýšľať on nad tebou.V každom prípade je to môj názor a myslím si ,že manželstvo nieje prechádzka ružovou záhradou, takže myslým, že za skúšku nič nedáš. S detmi by som počkala a čo sa týka rozvodu - k tomu by som pristúpila až vtedy , keby fakt nebolo žiadne riešenie. No muži su prinajmenšom zaujímave tvory 😉 N o jedno viem isto - ak muž nebude niečo chcieť sám, ty ho k tomu nedonutíš maj sa a držím palce

maca_p
26. apr 2011

s prichodom deti bude este horsi! bohuzial je to tak.

mirka907
26. apr 2011

@katy1979 bentleey na mojejsvadbe vystupuje ako osoba, ktora ma svadbu v roku 2015 (http://www.mojasvadba.sk/fotoblog/bentleey/) ....takze tu pise jedno a tam druhe, kedze sa mi zda, ze ucty sa medzi MK a MS presuvaju...a to tak nie je...vopred sa ospravedlnujem

lenka3007
26. apr 2011

@mirka907 máš pravdu, presuvaju sa učty, takže sa nemáš za čo ospravedlňovať, teda ja sa v pohode prihlasim s týmto účtom aj na " moju svadbu" možno dieva chystá rozvod a už plánuje druhú svadbu 😀 😀 😀

katy1979
26. apr 2011

@mirka907 no niekto zasa zjavne nevie kde je sever. ty ludia vazne nemaju co robit a ziju si asi prilis bezstarostny zivot.

macamac
26. apr 2011

@mirka907 ahááá-našla som to-tu som to čítala včera-fakt problém .....

tanyja
28. apr 2011

ahojte, môžem sa pridať? momentálne mám podobný problém s manželom, spolu sme 9 rokov a manželia 4,5 roka. v poslednej dobe je mierne divný..nerozpráva sa poriadne so mnou, síce ani predtým toho veľa nenahovoril, ale teraz mi to skôr pripadá už ako ignorácia, nerobí, iba na dohodu a ja ho stále tlačím, nech si hľadá robotu, asi príliš ťahám napílu, vyvrcholilo to v utorok, pohádali sme sa pre blbosť a dodnes sa to ťahá ! najhoršie na to je to, že všetko to zlo vníma aj náš syn , dokonca aj na neho kričal. dnes som mužovi pekne povedala, že nech na malého nekričí a on fakt ako decko, povie, že ved sa vyhrážam rozvodom a malého už neuvidí , tak čo... ☹ ja už neviem čo robiť, už som zúfalá...
@vanesaeva čo by si mi poradila? čítala som tvoj príspevok a myslím, že vieš poradiť, rozvod je už fakt to posledné štádium a odísť nemám kam, ale takto fungovať sa nedá a povedal mi, že so mnou sa už nikdy nebude rozprávať !! 😠
on je strašné decko, a čím je starší, tým je tvrdší oriešok a pravdupovediac neviem si predstaviť, že s ním by som mala prežiť zvyšok života, ved ani cez víkend si na nás nenájde čas.. 😒

mirka414
28. apr 2011

@tanyja a nema nejaky problem?bud rada ze robi ci uz len na dohodu,ved vies aka je situacia s pracou na Slovensku 😒 .To ci nema nejaky problem ma napadlo z vlastnej skusenosti kedy som bola par mesiacov tehotna a moj sa tak zlakol ci nas uzivy ze uplne prestal so mnou a aj so svojim otcom hovorit a vyustilo to az do toho ze som odisla domov na Sk mesiac sa vobec neozval potom len jedna smska do mesiaca a ja som vobec nevedela co sa deje az neskor z neho vyslo ze ,,kamarat,, mu slubil ze mu vymaluje dom z vonka a neskor mu poslal pekne masnu fakturu 😠 😠 moj sa to bal povedat otcovi a radsej mlcal ako hrob az kym sa to neprevalilo...

tanyja
28. apr 2011

@mirka414 podľa mňa má , ale on nič nepovie a ja mu aj dohováram, ale neodpovie, takže čakám, kedy oriešok pukne...
dnes už bolo doma lepšie, už sme boli vcelku normálna rodinka až na to, že sme veľmi nedebatili, len čo sa týkalo malého, no dúfam, že sa to utrasie, lebo aj ked by došlo k rozvodu, a čo potom ďalej? kam bývať a zase malý potrebuje ocka a lipne na ňom 😉 a mne by tiež chýbal, už aký je , taký je , predsa nezahodím 9 rokov za hlavu..

sharmana
28. apr 2011

@bentleey kým ešte ani nemáte deti, tak rozchod a útek... ved už teraz nie si spokojná a tvoja polovička si nepriznáva chybu a najhoršie čo môže byť, ked to zvaluje ešte na teba..... detmi sa nič určite nezmení ani nezlepší.... nájdi si normálneho kludného človeka... aj tak nie si spokojná, tak načo to natahovať... papier o manželstve vôbec nič neznamená.. rozvod nie je predsa žiadny horor, radšej si nájdi partnera, s ktorým sa budeš vedieť aj porozprávať... nie je horšie ako byť s niekým a pritom byť "osamelá".... 😉

mirka414
29. apr 2011

zahodit len tak lahko 9rocny vztah?len tak bez boja?to podla mna robia pubertiaci tanyja musis trosku zabojovat,dozvediet sa o co ide a az potom odist,ved nerozhoduje len za seba ale aj za dieta...my sme boli od seba 1000km pol roka (tri mesiace pred narodenim dcerky a tri potom)komunikovali sme tak ako som pisala prve mesiace vobec potom sa to pomalicky lepsilo lebo mu jeho otec pomohol stymi peniazmi a az nakoniec to boli smsky,telefonaty,listy skoro kazdy den...ale tiez som si nebola ista ako bude ale zbrane som neskladala a bojovala aby mala dcerka otca...posielala som stovky fotiek a vedz ze to zabralo moj uvidel dcerku a uz nas nazad nepustil a odvtedy uz preslo par rokov ale jedno co som mu zakazala je MLCAT o problemoch lebo sama na vlastnej kozi viem ze to dobrotu nerobi ☹
@tanyja nema sam problem stym ze pracuje len na dohodu?mozno ho sameho trapi,ze nema stalu pracu...inak ja by som dala obcas vsetko za to aby moj mlcal on keca stale a najhorsie je ze povie jednu vec 100 krat a ked musis pocuvat cely den krdel deti co mam,cely den svokra co stale koli chorobe nieco potrebuje a do toho pride vecer manzel a mele po nemecky tak to je obcas na maslu 😀 😀 za par minut ticha by som zlatom platila 😀 .

mirka414
29. apr 2011

@sharmana neskoro som si vsimla ze si odpovedala na prispevok od bentleey..

tanyja
29. apr 2011

@mirka414 jasné že nerozmýšľam nad rozvodom, tým sa predsa nič nerieši, iba začína a to je len potom problém, keď je dieťa..
možno mu to vadí, doteraz mal stále prácu a určite mu vadí, že aj ja do neho hučím za robotu...aj z toho sme nervózni, že nemá stálu prácu a zo vzduchu sa žiť nedá ..
manžel má aj nejaký dialekt? keď som bola v Zurichu ( a nemčinu ovládam perfektne), tak som rozumela každé 5 slovo 😀 , čo tam majú taký divný dialekt , ale potom sa to zlepšilo 😀 a malá vie aj NJ aj SK?

mirka414
29. apr 2011

@tanyja my sme tiez kusok od Zh a jasne ze ma ten chraplavy dialekt 😀 😀 a aj dcerka ale ona nastastie cez den hovori hochdeutsch a ked pride ocko tak schwizerdeutsch tak asi vies ked si tu bola ze co to znamena cely den to pocuvat 😀 .Dcerka rozumie len par slovicok po Slovensky lebo cely den mame deticky co strazime a neda sa kecat po slovensky ale ucime sa a spolieham sa na leto ked pridu nasi ze budu kecat.co si tu vo svajci robila?
myslim ze ma fakt problem koli praci ja mam pracu na 80%plus k tomu sa staram o svokra ale som stale doma a lezie mi to na nervi prave si hladam nieco aby som mohla aspon na par hodin zmenit vzduch lebo inak za seba nerucim 😀
a nepripustas moznost ze by v tom bola ina zena?