Hádky s manželom

milka1988
23. jún 2023

S manželom sme spolu 10 rokov manželia 6 rokov. Mame jedno dieťa 16 mesačne. Viem ze po narodení dieťaťa je to skúška pre oboch vo vzťahu že prichádzajú častejšie hádky, ohľadom výchovy, starostlivosti atd. Ale mám pocit že už sa s manželom hádame na všetkom. Viem akého som si ho brala, verila som že si na jeho povahu zvyknem tak ako každý si na určité veci zvykne u partnera, ale akoby rokmi sa ta jeho povaha zhoršovala, prehlbkovali sa zle povahové vlastnosti. Je pravda že máme na seba málo času veď pracuje aby nás uživil, aby zaplatil účty. Nežijeme zle. Len mi začína liezť na nervy z tým že je napríklad nezodpovedny v práci, lepšie povedané skôr že nie je dosť opatrný na čom sa samozrejme pohádame.

Alebo že je bordelar, alebo že po práci keď príde domov nejde sa osprchovať, keď poviem nech sa osprchuje, Vraj nemusí že nerobil s ničím takým v práci.ale on nesedi v kancelárii na stoličke, ale pracuje na stavbách.
Svoje ponožky a trenky večer v obývačke hodí malému na stoličku kde papá, take blbosti ale neskutočne ma už vytáčaju že je taký ako by som to nazvala...ako gadžo ako sedlák. Kym mu nepoviem sam sa neostriha neoholi.
Tiež sme kupili druhý kočík menší a ľahší o polovicu ako máme prvý do mesta. a tie reči okolo toho a načo a prečo trebalo ďalší, nech mu dám padne argumenty, a tie argumenty nie sú podľa neho argumenty,... Mňa normálne vysava z energie mu niečo čo je logické vysvetľovať pretože to nechápe.

Viem že mi s tým nikto nepomôže, že to je môj problém, len sa asi potrebujem niekomu vyžalovat ale nemám komu :(
Inak on je dobrý človek, nefajčí nepije nehrá automaty, nebije ma, nenadava mi, len akoby sme si nerozumeli, že ja inou rečou hovorím ako on :(

zmrzlinka2021
23. jún 2023

@milka1988

Netvrdim, ze niektore veci by aj mna nestvali, lenze z toho co pises, mam pocit, ze potrebujes mat nad nim kontrolu a mas pocit, ze len ty vies, ako zit a fungovat v rodine. Veci, ktore opisujes su bezne vsade a co je podstatne, je naucit sa ich brat ako realitu a proste neriesit emocne. Napr. moj manzel necha ponozky pri posteli, davam rovno do prania, naco budem robit cirkus. Alebo si necha na stole, ktory sharujeme haraburdy - no dam mu to na jednu kopu a vedz, ze minule si isiel dobrovolne do ikei kupit tie umelohmotne nadoby, aby si veci tam zatriedil a nikde sa mu nepohadzovali 😉 Realne a nech to vyznie tu divne - my sa tak naozaj nehadame. Viem byt najma ja razna, ale vzdy musi mat manzel istotu, ze si ho vazim a prijimam takeho aky je.

Hadky vo vseobecnosti beru energiu a neprospievaju ani tebe, ani vasemu manzelstvu.

Zapamataj si jednu vec - nikdy nemozes zmenit cloveka, ak on nechce sam. Ani ja nechcem aby mna moj manzel menil a tlacil na mna.

ckocka
23. jún 2023

@milka1988 Nie je ten zázračný aspekt partnerstva práve to že si rozumieme?

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milka1988
autor
23. jún 2023

@zmrzlinka2021 ponožky pri posteli ok hoc aj na gauči ale položiť spinave trenky a ponožky na stoličky kde malý papa mi pride akože nechutné dosť. To ako keby som na jedálenský stôl hodila moje nohavičky špinavé po celom dni...

zmrzlinka2021
23. jún 2023

@milka1988 Ale prosím ťa, prezije maly 😉 .. fakt prestan sa na to divat ako nieco hrozive, zivota ohrozujuce. Staci drahemu povedat "zlatinko, prosím pod si po tieto veci a prosím nedavaj to na stolicku malého"..

Vies kolko ja kravin robím?

Reálne by sa mi nepáčilo, kebyze ma muz chce vychovávať... to mala robit moja mama 😀 .. no ale uz neskoro

milka1988
autor
23. jún 2023

@ninka297 áno ja viem že si aj horšie vzťahy no asi aj lepšie takže to s inymi porovnávať nechcem.kazdy sme osobnosť len mne prekáža to ako nelogicky robí veľa vecí. Nepremýšľa pred tým než niečo urobí, má ružové okuliare slepo dôveruje cudzím ľuďom a nejeden ho oklamal a prišli sme o € ako rodina. Len preto ze si nedal povedať ked som mu povedala ako sa to má robiť aby o € neprišiel. Je veľmi veľmi tvrdohlavý po svojej mame. Ona je taka po svojej, toto maju v rodine a na to nema nikto páky

ckocka
23. jún 2023

@milka1988 Tak si si nemala vybrať muža ktorý má opísané vlastnosti, čo chceš počuť?

januska12323
23. jún 2023

Taký bol aj pred manželstvom dieťaťom, nepodarilo sa ti prevychovať to mala robiť jeho mama. Teraz ber alebo nechaj tak.

milka1988
autor
23. jún 2023

@zmrzlinka2021 toto je len jeden príklad z 1000... každý den sa nadýchnem vydychnem ze ok nebudem to riešiť, ale stále mame ine nazory na veci. Mám ignorovať to ze pracuje na stavbe príde domov a ani sa nejde osprchovať lebo načo? ... Tu sav skrine vkuse rieši každodenné sprchovanie ako si nikto nedokáže ľahnúť do postele bez sa pôjde osprchovať a on čo pracuje s rôznymi látkami, materiálmi, brúsi, reze... Sa nejde osprchovať...🤷🏻‍♀️

milka1988
autor
23. jún 2023

@januska12323 veď to som až neskôr zistila aká je jeho mama po svadbe keď sme s nimi žili . Toto všetko má po nej. Ona dokonca nosí domov veci od koša vyťahuje. Že sa zíde. Po deťoch má doma staré papučky, školské tašky, hračky, staré nepoužiteľné hrnce, staré potraviny aj 10 rokov po záruke už, ale nevýhodi to lebo to sa zíde ešte. Jeho babka bola fest tvrdohlavá nikto ju nemal rád, a jeho mama taká istá začína už byť ako babka....

zmrzlinka2021
23. jún 2023

@milka1988 Moj manzel fyzicky nerobí, ale sprchuje sa vzdy ráno. Vecer nechce a čo ho tam dotiahnem za uší?
Moj manzel a jeho rodina tiez "to sa zide" 😀

Proste akceptuj ho takeho aky je - nesnaz sa ho menit.

Zacnite realne randit, robte si skutky a prejavy lasky.

Zalievaj v zivote to co chces aby rastlo

ckocka
23. jún 2023

Rozvod je pokial viem na Slovensku stále povolený.

milka1988
autor
23. jún 2023

@ckocka lenže on nebol vždy taký jasne že každú ma aj zle ak dobre vlastnosti len žiaľ človek sa vekom mení. Len to nikdy u nikoho nevieš aký bude o 10 20 rokov tak to neznamená že teraz kvôli tomu budem do konca života sama ale ďakujem za tvoju reakciu nepomohla mi v žiadnom smere

milka1988
autor
23. jún 2023

@zmrzlinka2021 on sa ale ani ráno neosprchuje keď už večer po práci teda nejde 😅

ckocka
23. jún 2023

@milka1988 Daj vedieť ktorá ti pomože, som fakt zvedavá.

kp7333
23. jún 2023

tak mu povedz ze si k nemu vecer lahnes, az ked bude osprchovany. snad si to rozmysli.

zmrzlinka2021
23. jún 2023

@milka1988 tahaj ho do sprchy... chapem, ze nie si jeho matka, ale proste ber to tak, ze kazdy ma v zivote aj slabe miesto...

Ale hlavne, vaz si ho, bud k nemu laskava

My sme s drahym 16 rokov, z toho 14 manzelia, takze ti toto nepisem len tak z brucha

0silvia0
23. jún 2023

@milka1988 asi mu musis ako decku hovorit, osprchuj sa prosim, vyzlec si ponozky hned v kupelni a hod do kosa na pradlo.
Moj muz tiez fyzicky robi. Sprchuje sa po praci aj vecer, pre mna je toto normalne. Syn momentalne tiez brigaduje na stavbe, prve co pride domov ide do sprchy.
Pre mna nepredstavitelne aby sa chlap po fyzickej praci neosprvhoval

rillwen
23. jún 2023

No neviem dámy akých máte chlapov doma vy, ale z tohto opisu autorky mi príde ten jej nechutný pomerne dosť. Špinavé spodné prádlo sa hádže rovno do práčky alebo do koša na prádlo - to učíme už deti v skolkarskom veku. Nie tam kde sa stravuje, ani nie ku posteli.
A sprchovanie po celom dni vonku kde manuálne pracuje mi tiež pride ako nutnosť.

p.j.jacky
23. jún 2023

@milka1988 to že sa po praci neumyje by aj mne akože veľmi vadilo …. Neviem si prestaviť milovanie s neumytých chlapom …a tiež by mi vadilo špinavé prádlo na stole kde sa je a je úplne jedno či detska stolička alebo jedálenský stol . Neviem poradiť asi skúsiť snim rozhovor taký kľudný bez hádky ale verím že ten si už určite skúšala .

milka1988
autor
23. jún 2023

@p.j.jacky áno skúšala som komunikatívny typ, nemám problém rozprávať viest rozhovory, ale akoby som hrach o stenu hádzala, veľa energie na to dávam. A zbytočne , keď časom vidím že jemu top je jedno vlastne. Ale nebol vždy taký:( akoby spohodlnel zlenivel , že už sa nemusí snažiť veď ma ženu a to stačí.

milka1988
autor
23. jún 2023

@0silvia0 x krát som ho už prosila. No zacal s tými jeho nelogickymi argumentami a to samozrejme ma vytáča už ked vidím že nič na neho neplatí. Už som mu hovorila že aj na koníkovi sa o to ženy bavia keď sa muži neosprchuju že je to proste hnusné nechutné nehygienické. A jemu to vôbec nie je blbé...nehovoriac ze si vecer zuby koľko raz neumyje

milka1988
autor
23. jún 2023

@kp7333 vzhľadom k jeho tvrdohlavej povahe ( predtým to nebolo až tak zle ako posledné roky) povie ok nemusíš si ku mne ľahnúť... 🤷🏻‍♀️

p.j.jacky
23. jún 2023

@milka1988 no keď jemu nevadí ,že proste pachne , tak neviem ako ho donútiš . Niektoré píšu, že to nieje problém , ale pre mna osobne by to bol sakra problém . Môj muž keď príde z nočnej sa hneď ráno osprchuje a večer ,keď už nejde do nočnej sa osprchuje zasa..do postele ide čistý voňavý . Ja sama si neviem predstaviť, že sa po celom dni neumyjem .😷🤮

sense
23. jún 2023

Prepáč ale neverím ze sa takto zrazu zmenil po narodení dieťaťa. Humusakom bol aj predtym.
A keď ti to nevadilo predtým, je normálne ze mu príde divne ze ti to vadí teraz.
Žena si myslí že sa chlap sobášom zmení, a muž si myslí že sa žena nezmeni

milka1988
autor
23. jún 2023

@sense zlenivel vela veci co robil prestal robit 🙈

sense
23. jún 2023

@milka1988 základy hygieny bud v sebe máš alebo nemáš.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vler
23. jún 2023

@milka1988 zjavne pokusy o zmenu zlyhavaju. Bud ho prijmes aky je, alebo sa zacni pripravovat-emocionalne, financne- na rozvod.