Hádky o svokrovcoch?

nasta197
12. okt 2011

Ahojte baby už neviem čo mám robiť je to hrozné o ničom inom sa s mužom nehádame len o jeho rodičoch!!! jeho otec che všade u nas v byte len ieco prerabať stavať a vrtať a muž mu to len prikivuje ked ja nechcem už ho nenávidím.... a jeho mam ???? no katastrofa!! poučuje ma ako sa mam starať o svoho syna co mám a co nemám ..!! mám stoho nervy až na dranc! a ked to poveviem mužovi ťiež ju nenávidím ale to nevidí že ma jeho matka má za zlú nevestu a aj matku povedyte mi CO MAM ROBIŤ!!???? napiste mi aj IP ak možete

meduliacik
12. okt 2011

Nieco podobne je aj u nas-keby nebolo svokry (a pred par rokmi aj svokra-ale uz je pod zemou), nikdy by sme sa s manzelom nehadali. Doteraz som vsetko pretrpela a nehadala som sa s tou strigou, len aby bol pokoj v rodine, ale pred par dnami sme sa uz do seba pustili, lebo pohar pretiekol. Moj manzel sa ma samozrejme v kritickej chvili nezastal, ale systematicky mu "odhalujem" pravu tvar jeho panovacnej matky a myslim, ze ani jemu sa nepaci, ked mu chce niekto kafrat do zivota a organizovat ho podla seba. Rada znie-nedaj sa. Ja som uz aj hrozila rozvodom, hoci o par dni mame mat 10. vyrocie svadby.

akika722
12. okt 2011

Možno ti chcu len pomocť a sami si neuvedomuju že to trošku prehaňaju 😒
Ak Ti to prekáža tak im to povedz na rovinu..Nie hadkami,tym nič nevyriešiš,normálne sa s nimi porozprávaj,možno to nemyslia zle 😒
Ja som spolu s mojím manželom 10r-manželia sme s toho 4roky a tiež som bola stále ticho..Ale naučila som sa povedať čo mi vadí,nie manželovi,rovno svokrovcom..A beru to v pohode.Tak držim palce

vejinka
12. okt 2011

jednym uchom dnu druhym von..vypocut si ich ale urobit podla seba ..byvam so svokrovcami a toto sa mi osvedcilo ako to najlepsie co mozeme robit. aj u nas to casto skrype ale naucila som sa len nedavno ze im netreba nic hovorit a ak sa na nieco opytaju dobre si rozmysliet co im povieme. a funguje to uz vela krat som si zahryzla do jazyka...lebo som chcela rozoberat haklive temy ktore by akurat nastartovali hadky v rodine. takze klud a neber si to tak svokrovci odjakziva len poucali vysvetlovali a kazali radili a gibicovali..je sice ina doba no oni su rovnaky. ty ked budes svokra budes robit presne to iste...proste sme ludia 😉

elise
12. okt 2011

nedať prístup svokrovcom k bytu, vymeniť zámky alebo zobrať kluče, ak bohužial bývate spolu tak aspon svoje izby zamykať a rozhodne si oboch aj manžela posadiť a povedať im svoje body čo rešpektuješ čo akceptuješ čo neakceptuješ a čo od nich očakávaš. na výchovu syna môžeš povedať že spravíš to čo ty uznáš za vhodne lebo ty si jeho matka (ja som to tak vyriešila so svojou mamou ohladom malého). ona ked chce môže ti povedať svoj názor ale rozhoduješ iba ty či ho použiješ alebo nie. prerábku bytu ak bývate sami si môžete naplánova ť do jednotlivých krokov a so svokrom dohodnuť presne termíny čo kedy spraví (možno sa teší že vám pomáha aby ste mu tradosť nepokazili) ked tospraví daj mu kávičku chlebičky, chladneé pivko poďakuj uznaj že je to super a vypoklonkuj domov. veľa šťastia ti prajem dôležite je mať super vzťah s manželom na svokrovcoch nezáleží ak sa k tebe správaju zle. ja som so svoju svokrou neprehovorila 10 rokov ale manžela mám super ajked sme si toho veľa prešli (bývanie snou v spoločnom dvore, utoky od nej...) malého ani nevidela a nema záujem ho vidieť, rešektujem to ale som šťastná vo svojej rodine aj ked po 10 rokoch by som jej dokázala aj odpustiť 🙂 drž sa všetko bude dobre🙂

crazybabenka
12. okt 2011

presne ako napísala @akika722 a keby sa jej dalo....tak jej dám aj sto krát "like" u nás to bolo presne tak

annaopialova
13. okt 2011

ahoj povedz svojmu manzelovy ze sa mal ozenit zo svojim otcom a nie stebou

anjelicek26
13. okt 2011

Porozpravat sa rovno zo svokrom, mozno chce len pomahat a ked mu to syn cele odkyva, tak si mysli, ze sa to paci aj tebe. Porozpravaj sa rovno s nim, ze pomoc v takom rozsahu nepotrebujete a ak si najde cas, nech radsej vnuka zoberie pokocikovat ci na ihrisko, ze to tebe pomoze, doma si porobis ci ku kadernicke/kozmeticke skocis.

Svokor chce len pomoct. Ber to tak. Len nepozna mieru. A to sa mu da povedat.

winona24
13. okt 2011

@nasta197 ak som správne pochopila,Vy máte vlastný byt ... nebývate so svokrovcami...

ako píše @elise .. ak je byt Váš,zobrať kľúče svokrovcom a zamedziť voľný prístup do bytu..aspoň na nejaký čas...

v kľude sa posadiť a porozprávať sa...povedz si akú máš predstavu...svokrovi povedať,že pomôcť môže vtedy,keď budete mať záujem o jeho pomoc....on to možno nemyslí zle...
a svokre?? zatrhni to poúčanie čo najskôr...bo sa z toho zblázniš....je to tvoje dieťa,ty si za neho zodpovedná a ty ho vychovávaš....
slušne jej treba naznačiť,že si neželáš ,aby Ťa neustále poúčala...presne viem aké to je....zažila som si to...ale to je asi každá svokra taká....je len na nás nevestách do akej miery im to povolíme...

držím palce.... 😉

ajika123
16. okt 2011

no nasi to iste

meusicka
16. okt 2011

no ja to mam doma tak isto. byvame u svokrovcov a vsetko co chces robit musis najprv odobrit, resp. ak sa im nieco nepaci tak to proste zbojkotuju stylom akoze oni nic, oni len ... .
najlepsie bude ak sa manzelom porozpravas a otvorene povies svoj nazor a aj to, ze svojim spravanim u teba vyvolavaju svokrovci len averziu. mozes mi verit ze to bude s tou averziou postupne len horsie. zaujimalo by ma ako dlho ste manzelia??? moja polovicka tiez prve 2 roky nevidela v nicom problem, len vo mne. potom sa mu zacali otvarat oci a zacal vnimat ten "rozlicny meter" o ktorom som mu ja hovorila. momentalne sme v stadiu, ze sme prestali investovat do prerabok v dome a radsej nechavame peniazky pre nas a ked bude mozne tak chceme vypadnut a ist byvat do svojho.

veverina
16. okt 2011

Toto by som nikdy nestrpela,ja riesim veci tak,ze vzdy poviem co mam na srdci,ked mi nieco vadi,poviem to tomu cloveku do oci...nenavidiet nema zmysel,to si clovek skodi len sam sebe...treba sa v prvom rade porozpravat s manzelom a ten by mal byt na tvojej strane..potom spolocne poviete svokrovcom,ze si to nezelate,nech si robia zmeny a prerabky vo svojom,toto je vas zivot,vas domov a nikto nema pravo bez vasho dovolenia,zasahovat alebo narusat vase sukromie....povedala by som to aj za cenu rozhadania sa.
A presne,nesmu mat k Vam pristup,vziat kluce,my nastastie s muzom v tomto drzime spolu,naucili sme si dokonca rodinu aj tak,ze ked sa chystaju prist,nech sa vopred ohlasia..ziadne prepadovky neakceptujem a ak by prisli v nevhodnu chvilu,tak neotvorim.Mozno je to pre niekoho drsne,ale ja som taka a aspon nemusim v sebe dusit nejaku nenavist,horkost a podobne 😉

martina28p
16. okt 2011

ahoj,tak toto som zažívala aj ja...moja rada-nedaj sa,ukáž kde sú ich hranice...my bývame u svokrovcov a bolo také obdobie,že 2 mes.po narodí malého ma vyhodila z domu,tak sme 2 roky bývyli v podnájme,ale zmenili sa....vela vecí pochopili a tiež aj ja som musela trošku z požiadaviek ubrať...čo sa týka svokry-nemlč,budeš lutovať,svokry sú moc prefíkané a robí tak aj moja,často sihovorím,že vyčkám správnu chvílu a všetko jej poviem(mimochodom už rok bývame s nimi,ale nie pod jednou trechou,ale máme spoločný dvor,ale zatial je fajn,aj mi pomáha),ale velakrát hovorím len vo svojich myšlienkach,aby nebolo zle,lebo si to dosť potom vybíja na mojom synovi,čo ja neznesiem,tak vela radšej prekusnem...ale odbáčam-vysvetli jej ,že každý mal šancu vychovať si svoje dieťa po svojom a,ona tak urobila a ty si tiež tak urobíš,nech nečaká,že ty budeš dieťa vychovávať podla jej predstáv,lebo raz si bola vychovávaná inak,čo-to si si priniesla zo svojho detstva,tak nech si uvedomí,že je len stará matka a mama si už ty....