Hádka v rodine kvôli majetku

sandra1910
24. máj 2017

Zdravim ženy, potrebovala by som sa vyrozpravat z aktualnej situacie v rodine a rada si precitam aj vase nazory..som vydata uz tri roky a momentalne sa s manzelom tesime na nas prvy prirastok..teda vlastne hned dva 🙂..cakame v septembri dvojicky. Mam rodicov a jedneho starsieho brata..rodicia ziju vo velkom..dalo by sa povedat dvojgeneracnom dome kde sme s nimi az donedavna byvali aj my s manzelom..povodny nas plan bol taky ze si jedno poschodie v dome prerobime a ostaneme byvat s nasim, pomahat im kedze otec je uz dva roky dochodca a mama onedlho takisto pojde na dochodok..lenze byvanie s nasimi sa postupne ukazalo ako nemyslitelne nakolko sme tam jednak nemali ziadne sukromie a jednak nam neustale organizovali program (byvali sme na dedine takze ked prisiel vikend a chceli sme napriklad s manzelom ist na nejaky vylet tak nehrozi lebo otec hned vymyslel pre manzela robotu, a keby len u nich ale aj u stryka - otcovho brata ktory byva o dva domy dalej)..ved jasne byvali sme u nich sice sme vsetko platili napoli aj si varili sami..ale pomahat treba..lenze to bolo vkuse..my sme si s manzelom nemohli nic naplanovat na vikend lebo kym sme stihli nieco vymysliet uz sa nam o "program" postarali nasi..ked sme sa niekedy vzopreli urazili sa..takto to fungovalo dva roky a zacalo sa to stupnovat do takej miery ze sme si s manzelom povedali ze radsej pojdeme do podnajmu..a tak sme aj sli..nasi nam to strasne vycitali..ze kto im teraz pomoze, ako to utiahnu a ze co nam u nich chyba ale nedalo sa inak..ta situacia bola fakt neunosna...brat sa zenil skor ako ja ..on dostal od nasich starsi dom ktory zdedili po otcovych rodicov..a nasi mu ešte dali nejake peniaze aby si ho mohli so zenou prerobit a nemuseli si brat velku pozicku ..brat totizto od zaciatku vyhlasoval ze on s nasimi byvat nebude..ale to im nevadilo..vsak nech maju pekne vlastné..nasi maju ešte jednu chalupu ta je vsak dost daleko..mama ju zdedila po tete..a prave ta sa stala jablkom svaru..nakolko sa tato chalupa absolutne nijak nevyuziva..kedze je daleko nasi tam jazdia raz za dva mesiace vyvetrat a pokosit..ani ju neprenajimaju ani nic..tak som sa ich nedavno spytala ci by mi ju nedarovali ze by som ju predala a za peniaze by sme si s manzelom postavili dom..(pozemok máme- manzel dostal od otca ako svadobny dar)..teraz sme v podnajme..ja som PN, a je to pre nas trosku financne narocne..ešte ked onedlho budeme uz štyria..nato sa nasi strasne nastvali ze aku mam drzost od nich nieco pytat..ze tí mladí su dnes chamtiví..ze sme mali ostat u nich a nic by nam nechybalo..a ze oni tu chalupu rozhodne nemienia predavat ze je to dedicstvo..a ze ked sme boli taki hrdinovia ist do vlastneho tak snad aj mame na to aby sme to utiahli..nakricala som na nich, tresla dverami odvtedy sme sa nebavili..uz to budu 2 tyzdne..:( ano viem mozme stavat aj na uver ale ja bude na materskej ešte k tomu s dvoma detmi manzel zaraba ale zas nezarobi bohviekolko ..a tu chalupu maju nasi naozaj len nato aby sa chvalili ze maju, ani tam nechodia, ani z nej nic nemaju..ked chcel ist brat do vlastneho tak jasne nie je problem ešte mu pomohli ako mohli..len aby sa chudacik nezadlzoval..oni mi vykrikuju ze si mame nadobudnut sami..ale oni pritom nic nenadobudli vsetko len podedili..

0silvia0
24. máj 2017

@sandra1910 nech cítiš akúkoľvek krivdu a nespravodlivosť, je to majetok rodičov a oni majú právo si s ním urobiť čokoľvek. Ja osobne by som sa chalupy nedožadovala, na okolnostiach nezáleží. Bolo by mi to trápne.

sandra1910
autor
24. máj 2017

@0silvia0 ani ja by som sa..keby som nebola v takej situacii a keby tu chalupu vyuzivali aspon raz do roka..lenze tu nejde o tu chalupu...tu ide to ze mi nevedia odpustit ze sme s nimi neostali byvat..pamatam si ze kedysi davnejsie spominali ze tu chalupu chcu aj tak predat..kedze im je v podstate nanic..zrazu uz nie lebo je to dedicstvo..

moni244
24. máj 2017

A ved dobre povedali

sandra1910
autor
24. máj 2017

@moni244 a preco to nepovedali aj bratovi?..ked stale vyhlasoval ze sa chcu so zenou osamostatnit..hned dostal od nich dom a financu vypomoc..a to ani nemaju deti ani neplanuju..

moni244
24. máj 2017

@sandra1910 brat pytal? Prisiel za nimi a dajte mi dom?

fefe123
24. máj 2017

Ale je to ich majetok a žiaľ ako sa rozhodnú, tak bude... nútiť ich nemôžeš, aj keď je to nespravodlivé...

sandra1910
autor
24. máj 2017

@moni244 nepytal..on to bral ako hotovu vec..nasim to len oznamil ze on sa nastahuje tam a ten dom prerobi a zveladi..ešte mu tlieskali a financne vypomohli aby mohol prerobit..

moni244
24. máj 2017

@sandra1910 tak sa s tim musis len zmierit a ukazat im, ze ich pomoc nepotrebujete

sandra1910
autor
24. máj 2017

@fefe123 ved toto..z predaja tej chalupy by sme si mohli postavit nejaky nizkoenergeticky domcek, kde by neboli velke mesacne naklady..a dost by nam to pomohli..a nemuseli by sme platit tento vysoky najom ktory mame teraz..

zooeynka
24. máj 2017

@sandra1910 Nespravodlivosti je vela. Zmier sa s tym a nepytaj nic...neporovnavaj sa s bratom, to nema vyznam. Este by sa mohlo stat aj to, ze tu chalupu by rodicia darovali bratovi...Proste fotrikovcom sa ospravedln aj ked nechces, vysvetli im ako to citis ale ze akceptujes ich rozhodnutie a ze sa teda zariadite s muzom inak. Oni ta zrejme chcu teraz vytrestat za to, ze ste od nich odisli, ale to neries. Proste zijete si po svojom, ajked s uverom. P.S.: ja keby som vedela ze cakam dvojicky tak by som sa asi drzala mamke za ritou velmi silno...budes potrebovat pomoc, s dvojkami to bude fest narocne.

0silvia0
24. máj 2017

@sandra1910 darmo si budeš dokola opakovať argumenty prečo by to mali urobiť a prečo to neurobia a aký by si mohla mať dom po predaji chalupy. Ty to vidíš tak, oni zostali ohrdnutí, že ste odišli a vidia to po svojom. Nič na tom nemení, že je to ich majetok a môžu si s ním robiť čo chcú. Nám moji rodičia nič nedali ani by mi nenapadlo pokukovať po ich majetku. Možno po čase zmenia názor, nechaj to plynúť a zober na vedomie, že teraz si s manželom v tejto životnej fáze musíte pomôcť sami.

sandra1910
autor
24. máj 2017

@zooeynka co myslis tym drzala mamke za ritou?..ako ostat u nich byvat?..ver mi ze by si tam nevydrzala ani mesiac..moja mama je tazka povaha..ak nie je podla nej je ohen na streche..do vsetkeho sa stara..ešte aj do susedov..ani neviem ako sme to tam u nasich vydrzali dva roky..muz bol uz zo silami na konci ked sme sa stahovali..a hlavne aj s nervami..

sandra1910
autor
24. máj 2017

@0silvia0 ved ano..len ked vzdy potrebovali nieco zariadit alebo urobit..volaju len nam..bratovi nikdy..brat pride len k nasim len ked je oslava alebo grilovacka ..od neho nikdy nic nechcu, on nikdy nic nemusi..ved ano nemam sa naco stazovat..je to ich majetok..

emilia25
24. máj 2017

Z otcovej strany sme 3ja.sestra si akoze od neho kupila dom brat akoze kupil hory a ja najmladsia nic.to si kupili akoze ked zil.z muzovej strany ked sa prerabal svokryn byt z nasich penazi a po niekolkych rokoch sa predal.polovicka isla ako dedictvo po otcovy a druhu nam dala svokra ze ju do opatrujeme.samozrejme ze sa to nikomu nepacilo.dokonca bolo povedane ze tam byvas.tieto majetky proste robia zlu krv vzdy.

alex49
24. máj 2017

je to ich majetok a so svojím majetkom si môžu nakladať ako chcú, aj keby to tam nechali spustnúť teba do toho nič

zooeynka
24. máj 2017

@sandra1910 Chapem ze ste museli odist, s niektorymi ludmi sa neda existovat...ja len ze s dvojickami to bude narocne, rodina nablizku je velka pomoc...

cecilia68
24. máj 2017

@sandra1910 Mala si sa ich opýtať, prečo bratovi dali a tebe nie?

sense
24. máj 2017

nuz spravodlivost nespravodlivost, na chalupu nemas ziadne pravo, ani moralne ani pravne ani ziadne ine a rodicia si mozu nakladat z ich majetkom ako chcu...to co schvalili bratovi je len a len ich vec....a je mozne ze urcitu rolu zohrava aj urazena hrdost tvojej matky, zial na tom ty nic nezmenis... velku chybu ste urobili uz vtedy ked ste u nichh najprv chceli byvat a potom ste sa odstahovali - aj ked to bolo nevyhnutne...

teraz vam zostava jedine zmierit sa s podnajmom, alebo zobrat uver, alebo ked to mam vypocitavo povedat pockat kym rodicia umru a potom budete s bratom dedit...

0silvia0
24. máj 2017

@sandra1910 pozri sa, narodia sa im vnúčatá, rodičia budú z nich unesení, už nebudeš mať čas za rodičov nič vybavovať, bude musieť sa trocha chopiť pomoci aj tvoj brat. Takže aj situácia sa v rodine dosť zmení... nechaj to teraz tak a uvidíš, že sa to všetko utrasie. Silením situácie a uvažovaním čo ako prečo by malo byť a nie je si aj tak nepomôžeš.

sandra1910
autor
24. máj 2017

@emilia25 ved ano len to proste nechapem..maju jednu zbytocnu nehnutelnost..s ktorou nic nerobia..len chátra..ešte sa stazuju susedom a znamym ze je to skor na pritaz..dcere by sme tym sice pomohli keby sme to predali ale vsak ked nechce s nami zit a znasat nase komandovanie tak nech trpi..ale synacik ked sa chcel osamostatnit tak mu dame aj posledne len aby sa mal dobre a nemusel sa nijak zadlzovat ked synacik povie darujte mi dom.jasne tu mas, ked to spomenie dcera tak je chamtiva nevdacna potvora..

sandra1910
autor
24. máj 2017

@cecilia68 opytala..odpoved bola: lebo to je nieco ine..on je starsi a bla bla..a on ten dom co dostane nechce predat ale zveladit..

emilia25
24. máj 2017

@sandra1910 no tiez mozno ocakavali ze ich dochovas a tym padom bude cely dom len tvoj.a mozno by v takom pripade aj ten druhy dom predali a daju vam aj hotovost.

adrika1704
24. máj 2017

ziadna kasa sa neje horuca.. mozno ich len sokovala tvoja poziadavka.. verim, ze prejde cas a sami pridu s *tvojim* napadom.. trpezlivost 😉

meryika
24. máj 2017

Myslíš že ak by si predala chalupu tie peniaze by stačili na postavenie domu. Rodičia sa hnevajú asi preto lebo majú veľký dom kde budú sami a vy v tejto situácii sa chcete budovať. Viem že bývať s rodičmi, keď máš vlastnú rodinu je zložité ale všetko je o kompromisoch. Ako chceš zvládnuť starostlivosť o dvojičky sama?

sandra1910
autor
24. máj 2017

@sense ved ano..to co dali bratovi je ich vec..tak som im pekne povedala ze ked budu najblisie nieco potrebovat nech volaju laskavo bratovi nie mne..ani manzelovi..s bratom od nich byvame rovnako daleko..ale ked treba robit tak len moj manzel..brat nikdy..lebo vsak brat chodi do roboty...lebo moj manzel nie..ten sedi doma a vyvyluje sa..:D

ukulela
24. máj 2017

@sandra1910 ak si najkricala a tresla dverami, nuz ano, maju byt preco nasrati. chod za nimi, pokojne, ospravedln sa, ze si reagovala v afekte. a slusne povedz, ako to citis, ze si si len myslela, ze ked pomohli k vlastnemu byvaniu bratovi, ze by pomohli aj vam, ale ze respektujes, ze je to ich a nebudes viac riesit. oni nie su povinni ti nieci davat. je to ich, no a co, ze tam len kosia, je to pre nich mozno relax.
ked porodis, uz od teba tolko pomoci nedostanu, a ty si hlavne pestuj vztahy, aby mal kto po porode pomoct tebe. ja som na MD a hypo splacame, musime. od rodicov by sme nepytali. pomohli, ponukli, ale museli to byt oni, kto ponuknu peniaze.

lednickajana
24. máj 2017

Ahojte,zvladnes to aj sama s dvojkami,baby nestraste ju..ja mam dve detvaky hned za sebou a zvladla som to sama...a aby si byvala s vasimi ked ste tam neni spokojni to by som urcite nespravila,drzte sa

sandra1910
autor
24. máj 2017

@meryika lenze s nasimi sa nedaju robit kompromisy..v poslednom case uz boli len rozkazy..ked sme odmietali splnit tak urazanie a vycitky..ver mi ze by si tam neostala ani ty..ani keby si patorčata čakala..a manzel uz nevladal..cely tyzden na tyzdnovkach a na kazdy vikend mu otec zariadil nejaku robotu..bud na nasej chalupe alebo na chalupe otcovho brata..co uz bol fakt vrchol...otcov brat ma 2 synov..ale ked trebalo s niecim pomoct tak moj otec hned ze:--vsak moj zat je doma on ti pride pomoct..a nas volny cas..manzelsky zivot siel pomaly do haja lebo sme sa vlastne skoro ani nevideli..

eliska13
24. máj 2017

@sandra1910 hanbila by som sa pytat si chalupu.Brat dostal stary dom a peniaze to Vase poschodie a zahrada co Vam rodicia ponukli boli mozno v takej istej hodnote.Citis sa ukrivdena chapem, ale ked ste odisli do podnajmu uz si to musite ukocirovat sami.Tak predajte pozemok a kupte si byt.Bud na dom mate, alebo sa zadlzite, ale nemozes nieco pytat od rodicov pokym sami neponuknu.S detmi budes potrebovat pomoct ci pri narodeni, ked nastupis do roboty neskor v skole....ja by som zakopala sekeru a vratila sa domov a casom sa uvidi.Neutiahnete to financne a doma je doma date si pravidla ...ci myslis, ze sa to nebude dat?

romanovic
24. máj 2017

@sandra1910 akokolvek sa ti to zda nespravodlive, je to majetok tvojich rodicov a oni s nim mozu nakladat ako chcu. Neklad si otazky, preco bratovi ano a tebe nie, lebo zbytocne budes v sebe pestovat zle pocity.
U nas to bolo podobne v tom, ze bratovi vsetko, dokonca naviac otec za maminym chrbtom (okrem toho, ze rodicia spolocne bratovi), predo mnou vsetko tajili, ale samozrejme vsetko vyslo najavo. Oni nevedia, ze ja viem, ale ani to nemienim nijako riesit. Na 18-stku mu kupili byt a mne povedali, ze bol taky sikovny, ze si nasetril (stredoskolak 😀). Tak sa tvarim, ze im to cele verim. Samozrejme, musela som prejst nejakym procesom a boli aj tazke chvile, ked som videla, ze moj brat sa vozi na najvacsom Mercedese, jeho zena nikdy nerobila a ja chodim kazdy den do prace a moj muz po 4 operaciach srdca ide do invalidneho dochodku a pritom cely zaklad podnikania mal za rodicovske peniaze, dokonca sa mu mama starala o dieta (ja mam 2 a pocas kazdej ich PN platim opatrovatelku, lebo si nedovolim ostavat doma). Ale po par rokoch som si uvedomila, ze sme to zvladli sami s muzom a ze vlastne mozem byt na nas pysna, aj ked jazdim na starsom aute a dovolenka mi staci 2x do roka.
Cakaju ta asi tazke financne chvile, ale ked sa podvolis a vratis domov, len vtedy vam nastane peklo a moze sa stat, ze tvojmu muzovi "odreze gule", takze stoj pri nom, vecicky nakup pouzite (moje deti nikdy nemali novy kocik, ani postielku, ale mali vsetko co potrebovali a su tu a hlavne im bolo a je jedno, v com sa vozili ako kojenci 😉) a drzim palce!👍