Hádka v rodine

atko2009
12. nov 2021

Ahojte, prosim vas ako by ste reagovali ak by vam vynadal rodinny prislusnik, ze urazate a vysmievate sa jeho rodine.
Dovod tejto dramy bolo to, ze som v dobrom - ako upozornenie - poslala svagrinej spravu, ze sa dvihaju uroky v banke - bol to link na clanok a text asi si priplatite. Spravu som myslela ako upozornenie, ze uz zdrazuju aj uvery, no bolo to pochopene tak, ze sa im vysmievam, ze budu platit viac.
Nasledne pri inej teme som v texte napisala, ze "ludia su hlupi" co opat protistrana pochopila tak, ze ju urazam...
No a nasledne prisla sprska urazok na moju osobu s tym, ze som vraj skodoradostna, negativna a mam sa dat liecit... Na tie urazky som nijak netragovala ale velmi ma to boli a mrzi.

oli18
12. nov 2021

@atko2009 No a čo teraz my s tým? Máme napísať tvojej švagrinej , že si to nemyslela zle? Veď v rodinách k nedorozumeniam dochádza, všetko sa časom utrasie. To neznamená, že tu máme písať. Nauč sa takéto malichernosti spracovať v sebe, byť odolnou. O 1-2 dní si na to ani nespomenieš. A keď sa stretnete, si to vysvetlite s vychladnutými hlavami.

mariejenka
12. nov 2021

@atko2009 cez písmenká, obcas clovek nepochopí vyznam zamyslaneho textu, chýba tam to zafarbenie,ako pri rozhovore. Najlepšie tersz urobíš,ak to necháš tak. myslela si to dobre,ze si chcela rodinu/brata upozorniť na niečo,co sa.ich týka,nepochopili nevadí. Uz mas poučenie,ze sa nebudeš angažovat.
Ze ta dourazali? Je dôvod sa zamyslieť,ci ste mali dobré a pevné vzťahy,aj pred touto drámou. Podla mna nie,a toto bol ten pomyselný milimeter,kedy sa toaleťak pretrhol,a je to v riti.

atko2009
autor
12. nov 2021

@oli18 nuz nestretneme sa, nezelaju si sa so mnou stykat. Viem, ze k hadkam dochadza, ale takuto tvrdu som este nezazila.

atko2009
autor
12. nov 2021

@mariejenka vztahy boli v podstate v poriadku, preto ma to mrzi a sokovalo ma to.

pribinak
12. nov 2021

@atko2009 a skúsila si vysvetlit situáciu že ako si to myselala?

mariejenka
12. nov 2021

@atko2009 z tvojej strany bol,z ich pravdepodobne len zdvorilostna pretvárka, lebo pre toto by "nepalili mosty" a nebola by si u nich persona non grata... Nechaj cas na ukludnenie, možno majú stres z tej hypo, alebo su niecim ukrivdení,ze vy nemáte také starsoti,ako oni,a tak...

loginexistuje
12. nov 2021

@atko2009 a ako si to myslela teda ? link by sa este dal prekusnut ale ta poznamkanze si priplatia ? ako co teba do toho ty im platis ucty alebo co
zjavne chcu prerusit kontakt s toxickou osobou (tebou) tak ich dalej neries nerozoberaj a skus sa pozriet na zmseba a na svoje zlomyslene spravanie

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje pracujem ako poradca a tak som ich chcela upozornit na mozne dvihanie urokov. Nic viac nic menej. Bola to cisto informacia s textom, ze si mozno priplatia. Nasledne som vysvetlila umysel, ale vraj som skodoradostna a tesi ma ze budu platit viac. Koho by trsilo zvysovanie cien?

atko2009
autor
12. nov 2021
atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje co zlomyselne som urobila?

deti95060810
12. nov 2021

prestať vypisovať švagrinej kde aké správy...

loginexistuje
12. nov 2021

@atko2009 a ty si ako ich financna poradkyna ? vybavovala si im hypo ? ako mne to pride zlomyselne take vysmievacne a ponizujuce
ty predsa neviem ci im banka zvysi splatku ako maju fixaciu a pod

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje nie, ja som len poslala clanok o zvyseni sadzieb. Nic zle som nemyslelaani nemala v umysle sa vysmievat. V tejto dobre dvihania cien som proste len zaslala clanok.

loginexistuje
12. nov 2021

@atko2009 nie ty si dala k tomu aj priblbly komentar skusila si takyto komentar a ten link poslat aj inym svojim klientom

diewcatqoo
12. nov 2021

Mne to vobec zlomyselne nepride. Ja si bezne pisem s niektorymi ludmi o takychto veciach.
Ak tam z tvojej strany naozaj nebol ani naznak akejkolvek blbej narazky a oni sa kvoli tomu urazili a vynadali ti, tak kasli na to. Keby mi kvoli takejto sprostosti niekto vynadal, tak by som si pomyslela, ze je dobre, ze som sa zbavila toxickeho cloveka...

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje nehovorim o klientoch, hovorim o rodine. Nerislo mi, ze je to nejako urazlive ci dokonca vysmesne.

sona96
12. nov 2021

@atko2009 mne by to od teba tiež asi prišlo drzé. Čo teba do ich financnych výdavkov. A hádam si o nej nemyslíš, že je taká blbá, že si nevšimla, že zdražuje absolútne všetko. Ak ste sa o tom nikdy nebavili a len tak bez kontextu si jej to poslala, je to od teba blbé. To je akoby si jej poslala článok o nejakej hroznej chorobe, hodila k tomu koment, že aj ona môže na takéto niečo umrieť a potom sa čudovala, prečo s nadšením neprijala tuto tvoju "len informatívnu správu".

atko2009
autor
12. nov 2021

@diewcatqoo podobne aj ja si pisem o takychto veciach s viacerimi a nedaja som do komentara ziadny emotikom ani ze hahaha... Takze mi to prisla uplne bezna info s clankom

loginexistuje
12. nov 2021

@atko2009 a preco sinmala taku potrebu to prave s nimi zazdielat ked nie su tvoji klienti ? a vidis klientom by si to neposlalanlebo keby si poslala tak uz viac nie su tvojimi klientami
a ano ie to urazlive a drze jedine sa ospravedlnit a uvidis

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje klient je hadam nieco ine ako rodina. Aj som zvazovala ospravedlnenie ale nasledne prisli tvrde urazky na moju osobu, takze som to neurobila. Necitim sa nejak vinna a vysvetlila som umysel. Ale nepomohlo.

slovakboy
12. nov 2021

@atko2009 možno si to myslela dobre ale oni to prijali zle. Robia si domnienky. Šlapla si im na otlak. Úprimne sa ospravedln a vysvetli svoje pohnútky že si zobral nemyslela. Možno pochopia. Aha už vidím že píšeš že nepochopili. Tak to nechaj tak.

lavender273
12. nov 2021

@atko2009 ano stalo sa mi viac krat, ze si rodina / kamosky vysvetlili kontext inak ako to bolo myslene. Velmi ma stve ked si ludia robia unahlene zavery miesto toho aby sa opytali ako to bolo myslene. Ale davam si uz pozor nato ako co napisem, aby to bolo zrozumitelne 😁
K tvojmu problemu, asi s tym neurobis nic. Len vysvetlit dookola ako to bolo myslene, a uz je na nich ako sa k tomu postavia.

atko2009
autor
12. nov 2021

@lavender273 uz nechcem nic vysvetlovat. Ospravedlnenie som mala na jazyku, no prisli urazky, osocovanie na co som nereagovala a nechala som to tak. Kto by vysvetlenie chcel pochopit, tak ho pochopi. Tu to asi nie je o vysvetlovani.

loginexistuje
12. nov 2021

ale toe domienky si vacsinou robia aj na zaklade predchadzajucich skusenosti s nou

a uz to proste nechaj tak ty mas pocit ze je to ok oni zjavne nie tak im daj pokoj (ak ty nevidis chybu v sebe)

ono vies ludia vedia odhadnut ako to ten iny myslim ake mal reci predtym aky maju vztah ano ak ja poslem link kamoske ze pojdu potraviny hore a ze si priplatime tak je to ok
otazka je ako si to myslela ty ty si to vztiahla len na nich (ty asi hypo nemas) no proste cele zle

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje nie nemam hypo, mam drahy podnajom. A skusenosti so mnou nemaju takmer ziadne, lebo ziju daleko, osobny kontakt bol cca 2 roky dozadu

loginexistuje
12. nov 2021

@atko2009 tak ale potom nemate blizky vztah a ten komentar a linka boli teda odveci a drze

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje tak neviem o com je blizky vztah, zvycajne sa do nikomu do financii nemiesam. Bola to cisto informacia, ze sa dvihaju uroky a teda si priplatia, neviem ako co maju lebo jasa im nemiesam do financii. Bola to len info - ekonomicka informacia. Nic viac nic menej

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje ako ked sa rozpravate a spomenieze, ze citalasom to a to asi si priplatite.... Nic ine.

loginexistuje
12. nov 2021

@atko2009 zjavne nechces pochopit ak ti svagrina posle clanok o odoberani deti socialkou a o kontrolach rodicov co vrieskaju na svoje deti a pripise komentar daj si pozor aby si neprisla o syna

ako by si to vzala ?

atko2009
autor
12. nov 2021

@loginexistuje toto mi pride neadekvatne prirovnanie. Ak by ste dobre citala, zvazovala som ospravedlnenie, ale prisli tvrde urazky a kedze vysvetlenie nepomohlo neriesila som dalej ziadne ospravedlnenie. Myslim si, ze zrovnavat deti a peniaze mi pride trosku mimo.