Hádka o výlete po chorobe

4. sep 2024

Ahojte
Idem si po objektivne nazory.
S muzom sme sa pohadali lebo sme mali ist s nim za znamymi do Prahy (autom) ale maly mi dva dni pred odjazdom dostal horucku, ta mu chvalabohu presla a potom sa cely vysypal 😕
Takze den pred odjazdom mal rano este zvysenu teplotu 37.7, ta na obed presla a zacal sa mu vysyp, aby toho nebolo malo ja som si tiez vecer namerala 37.5 😆
Muz sa nastval ze je to moja chyba ze prehanam a kludne by sme mohli s nim ist, len sa mi nechce. Uplne sa na mna vyrutil ako keby som ja za to mohla ze sme ochoreli...
Tak som si prisla pre nazory, ci by ste sli takto s dietatom kym este nie je fit. Niekedy neviem ci len ja prehanam, no myslim ze pred celodennym chodenim by sa malo dieta preliecit (aspon priznaky aby vymizli)

monro
4. sep 2024

Nikam by som nešla. Každý normálny to pochopí.

deti95060810
4. sep 2024

ráno 37,7 nie je len tak zo srandy...
s chorým dieťaťom jedine tak k lekárovi a nie po výletoch do zahraničia...

autor
4. sep 2024

On argumentoval tym ze mozno je to reakcia na MMR (teoreticky nejaka oneskorena, moze byt), ale ten maly bol naozaj odpaleny z toho 😅

jaskolka
4. sep 2024

Aj keby to bola reakcia i dieťaťa, ty si predsa očkovaná nebola a tiež máš teplotu. To podľa muža je z čoho?
Nešla by som nikde, hocičo sa môže z toho vyklut a co potom?

autor
4. sep 2024

To ma obvinil ze svoju teplotu som si vymyslela a ze som pokazila vsetkym vylet lebo sa mi nechce ist, sak maly uz je z najhorsieho vonku tak co...
Cele zle, ved aj ja som sa tam tesila aj som pobalila a nove autosedacky nakupila a este toto musim pocuvat
@jaskolka

nerko
4. sep 2024

Muža sa opýtaj či aj on by cestoval, keby bol chorý takú diaľku, a trajdal po pamiatkach, návštevách. Malý môže mať vírusové ochorenie, piatu, šiestu chorobu, šarlach…Bol by v pohode s tým, keby aj k Vám prišla chorá návšteva? Pri deťoch to je tak, vždy do posledného dňa trpnem, či vôbec vycestujeme. Hlavne, keď to mám zaplatené. A už nie jeden pobyt som posúvala, rušila…

elanor
4. sep 2024

nabuduce ked on milost panko bude mat tu muzsku smrtelnu chorobu = soplik a bude sa tvarit, ze umiera, tak sa na neho vyrut, poriadne ho zjazdi, ze co si to dovoluje , ze si len vymysla, a vobec nic mu nieje.
Ze ake mu to bude prijemne?
Nech ma o com rozmyslat.
Debil je to, bohuzial.

hanaxxx
4. sep 2024

Muzi tieto veci mnohokrat zlahcuju. Ty vies, ze si spravila dobre. Okrem ineho, v tychto horucavach by som aj so zdravym dietatom isla maximalne k bazenu/potoku do tiena a nie sediet niekolko hodin v klime v aute a potom chodit s malym prechorenym dietatom po horucavach. Ved ked bol teraz ockovany MMR tak nema este ani tri roky, nie?

milanemila
4. sep 2024

Nikam by som take dieta netahala a uz vobec nie na navstevu+ x hodin cesta autom. Urcite aj znamy by boli velmi nadseni, keby ste sa tam dotrepali s chorym vyhadzanym dietatom, plus zrejme budes chora aj ty. Ja nechapem taketo reakcie fakt :/ aj my sme minule zrusili vylet (pocas cesty na neho), lebo muzovi prislo extremne zle, jednoducho sa to stava a nimto neochorie naschval. Ale ked ma tvoj muz pocit, ze vies privolat horucky, tak by si to mohla spenazit, niektore deti pred pisomkou by sa tomuto know how potesili 🙈

janickacrazy
4. sep 2024

Keby to bolo niekde blízko, 20 km nepoviem, ale do Prahy a ešte autom isto nie. Veď to je aj cesta dlhá a ani neviete, čo vlastne malému je. Okrem toho horúčka stúpa na večer. Čiže ráno 37,7 a večer kľudne môže mať 38, 39 ani nevieš ako. Tvoj muž je dobre mimo.

mantilka
4. sep 2024

Určite by sme nešli. Chlapi majú ohľadom zdravia cudne názory. Dieťa s rannou teplotou nemá čo behať po výletoch a roznášať choroby. Ty tiež zvýšená teplota, žiaľ není o čom.

sense
4. sep 2024

Nie nešla a muž keď chce nech ide sam

grof_monte_christo
4. sep 2024

Nepreháňas. Zachovala si sa tak, ako by sa mala zachovať každá matka 👍

danielahamar
4. sep 2024

Toto čo popisujes je 5, či 6 choroba. Nacitajnsi a inak je infekčná a dieťa je po nej neskutočne unavené okrem ineho

denkanr
4. sep 2024

Presne, keď je vysyp po teplote, môže to byť 5 choroba ktorá je infekčná aj pri začínajúcom vysype. Moja dcéra tak mala, a doktor nás hneď zavolal na vyšetrenie, a ze nikam nesmie chodiť

majamat
4. sep 2024

ak ma aj vysyp, tak to vyzera ako reakcia na ockovanie.
ako dlho je po ockovani

no ak si mala teplotu aj ty, potom to moze byt aj infekcia.

bez ohladu na to,c i je to po ockovani,a lebo nie, urcite je to velka zataz pre organizmus.

moja dcera mala po MMR ockovani vysyp, horucku a as krce ( spazmy ) svalov, uplne jej stahovalo rucicky. asi 2t po tejto reakcii ju zacali boliet nohy, nieco ako rastove nolesti, co bolo divne, lebo ma poruchu rastu a bola vzdy drobna a rastla v tomto veku podpriemerne.

januska12323
4. sep 2024

Tvoj muž je mimo. Dlhá cesta, návštevy, behanie po meste v tomto teple a on to chce prežiť s chorým deckom? Poslala by som ho samého a dúfala, že dostane horúčky on na mieste a potom bude vyplakávať ako sa o neho nemá kto starať chúďatko malé 😁

marcellka32
4. sep 2024

Počkaj keď bude mať tvoj muž sopel a ľahne, vtedy povedz: ideme na celodenný výlet, pome, čo ležíš, nevymýšľaj si

tykat
4. sep 2024

Dufam, ze isiel sam a mas od neho pokoj. Chumaj.

zuzubb007
4. sep 2024

Nešla by som, dúfam, že si ho poslala samého, nech je doma klud

autor
4. sep 2024

Dakujem krasne za tolko odpovedi 🙏 kym poodpisujem len mensi update:
Odisiel rano sam, za co som aj celkom rada inak by bolo zbytocne dusno 😅 ale cely vecer som ho pocula ako telefonuje a stazuje sa rodine o tomto🥴
A maly sa vyhadzal este viac ako vcera aj ho to zacalo trochu svrbiet tak este ze sme nikam nesli

tykat
4. sep 2024

Tak aspon mas klud.
To by sa ti podakovali znami keby ste tam dosli s teplotujucim a vyhadzanym deckom. Niektori chlapi su ako male deti, nastartuju sa na nieco a potom aj cez mrtvoly lebo "taky bol plan".

majka99999
4. sep 2024

Skratka bez deti plan vyjde na 95 % a s detmi na 70 %, aj menej. Treba s tym ratat. Moj muz bol tiez rozladeny, ked 1 dieta vracalo a druhe dostalo take sopliska, ze kaslalo z toho ako tuberak, v Bulharsku minuly tyzden. Holt, na to sme mali lieky a prezili sme. Esteze nemali teplotu, lebo to by asi neprezil. Podla mna, ked je dietatu zle, tak je jedno, ci ma 36,8 alebo 37,3. Plus treba pocitat, ze tie mladsie deti chytia toho viac ako starsie. Starsieho sme v pohode nechali na izbe s mobilom a my sme sli na parhodinovy zaplateny vylet, co sa nedal zrusit. Este akurat jediny den, co boli prehanky, tak mozno by sa mu aj pohorsilo, takto si pospal na izbe, na druhy den sme odlietali a bolo mu o dost lepsie.

pinkgirl
4. sep 2024

To ja tak pri deťoch, človek mieni - dieťa mení😉!!!
On je teraz ofucany, zlostí sa na teba. A pritom je sám sebecký, lebo jeho výlet... Svet sa preto nezrúti a navyše ťa nechal samú. A hlavne by som niekomu z tých ľudí čo u nich je poslala mms foto aký je malý vyhazdamy a že je ti ľúto že si ty s dieťaťom nemohla prísť a tešíš sa nabudúce na návštevu - nech to vidia aj z druhej strany a nie len od tvojho muža ako sa na teba sťažuje.

ketrint
5. sep 2024

Rozhodla si sa, samozrejme, správne. Len nabudúce sa s nim nehadaj o takéto veci, ale odkaz ho na doktorku. Nech s ňou telefonicky prekonzultuje stav dietata a počká na jej vyjadrenie. (A možno Vám rovno aj predpise nejakú mast alebo poradi čo na ten vysyp.)

simca06022011
5. sep 2024

Jasne, dieta ma byt doma, s teplotou sa nechodi a vyrazky duplom.. co by ste s nim robili niekde v tramtarii... nasa dr mala pravidlo, po horuckach 3dni doma:D stara skola :D
ale podla man ty chora nie si.. v tychto horucavach a este ked behas okolo choreho dietata, ziadan rarita vecer si namerat 37,5... to ani nepovazujem za teplotu.