Hádka kvôli cudziemu dieťaťu

15. dec 2022

Včera sme boli s mužom a našim synom 3r. v detskom kútiku, kde je časť, že si rodičia môžu posedieť na káve. Dali sme si zákusok, kávy, limonády. Zrazu prišiel nejaký chlapec vek okolo 2 rokov najprv môjmu vytrhával z rúk naše autíčka, syn najskôr požičal, ale problém bol pri vrátení,keď ten menší chlapec nie a nie dať. Potom môj syn bol mimo od nášho stolíka,hral sa a prišiel k nášmu stolu opäť ten chlapec a začal si brať pohár s colou, lyžičku mi zhodil na zem, strčil prst do zákusku a chcel ho zobrať. Problém je v tom, že môj muž že nechaj ho je ešte malý no ale dokelu to čo je? Tak sme sa povadili, ja som posielala preč a muž do mňa že nechaj ho. Podotýkam že pre chlapca prišla matka ktorá ho len zobrala za ruku a nič nepovedala ani sa neospravedlnila. Nechali by ste to tak a nič dieťaťu nepovedali lebo je malé?

petamich
15. dec 2022

samozrejme, ze by som povedala, jasne, je male ale nechat si pichat do kolaca 🙈🤷‍♀️

90909
15. dec 2022

Znamej sa stalo to isté. Čašníkovi povedala, ze jedlo si zaplatí pani toho dieťaťa

svokrinjazykmonika
15. dec 2022

Určite by som tomu decku niečo povedala. Nech ťahá preč za rodičmi, takto sa nemá čo pri cudzích ľuďoch chovať. A jeho mater sa môže hanbiť, akože minimálne "prepáčte" by ju nezabilo. To sú hrozný ľudia...

soldi
15. dec 2022

ako poznam svojho priatela, tak ten by dieta nechal dieta tak a situaciu by neriesil. ako poznam seba, tak by som dieta rychlo otocila a poslala prec, resp. by som konfrontovala jeho matku. to, ako to vyriesila znama
@90909 je super. tak sa to ma robit.

beata_k
15. dec 2022

No skusilo by mi cudzie decko strcit prst do kolaca 😃

mandzula
15. dec 2022

Dieta by som odviedla k rodicovi s tym, ze ako mieni riesit moj rozvrtany zakusok.

autor
15. dec 2022

@beata_k no to bola nešťastná sekunda držal pohár s colou a aby sa to nepooblievalo, tak som mu ho schmatla a on rýchlo druhou rukou po tom zákusku

sense
15. dec 2022

Hneď ako b prišlo druhý krát a chcelo kolu by som mu chytila ruku a povedala rázne nie.... A reagovala ešte predtým akoby mi strčil ruku do zákusku... A bolo by mi jedno kto si čo myslí. A ak by to stihlo dieťa aj tak by som odviedla decko aj so za kúskom k rodičovi

autor
15. dec 2022

Boli to úplne cudzí ľudia, dieťa nás nikdy nevidelo pretože v tom kútiku sme boli prvýkrát, tak som bola prekvapená, že sa dieťa nebálo prísť k cudzím
Ja mám 4 deti, ale toto mi nerobilo ani jedno a hlavne by som to nedovolila

beata_k
15. dec 2022

Ale to jedno. Pratala by som ho prec hned jak by sa obsmietal okolo stola.

autor
15. dec 2022

@90909 maminka sa k ničomu veľmi nemala a už vidím ako bez protestu platí za mňa zákusok. To by bola asi veľká výmena názorov. Bolo tam dosť rušno 🫤

vikusjk
15. dec 2022

Opytala by som sa maleho, ze kde ma maminku a dalej by som to riesila s nou, nech lepsie dohliada na svoje dieta.

aurora33
15. dec 2022

Cudujem sa, moje deti si niečo také nikdy nedovolili. Teda cudujem sa tej matke že to riešila tak neskoro.

autor
15. dec 2022

@vikusjk on na nás nereagoval ani na nás nepozeral, on pozeral na to čo sme mali na stole

lenuska9999
15. dec 2022

Samozrejme by som mu niečo povedala. A ako poznám svoju povahu, povadila by som sa aj s jeho matkou. Účet by som nechala zaplatiť ju. To čo je za výchova toto

autor
15. dec 2022

@lenuska9999 tak ja som sa povadila s mužom 😄

h2
15. dec 2022

Tvoj muž je divný. Nechať dieťa robiť si, čo chce, lebo je ešte malé? A keby ten malý zobral vidličku a išiel ňou pichať tvojho muža do oka, tak si to tiež nechá? Dvojročnému dieťaťu sa bojí niečo povedať, ale s tebou sa pohádať nemá problém. Hrdina! 🙄

michu_
15. dec 2022

ked si si svojim nazorom taka ista, naco potrebujes potvrdenie este aj tu?...ano, je to male dieta. a ano, nepatri sa brat cudzim ludom ich veci, ale 2rocne dieta neriesi nejaku "slusnost. ;) a okrem toho - vy ste tam boli ti dospeli, kt.mu pekne mali vysvetlit, primerane jeho veku, ze to nie je prenho a nasmerovat ho naspat k mame a nie cakat kym vam poberie vsetko zo stola ;)

saskia_98
15. dec 2022

No ja pri mojej povahe by som sa povadila aj s mužom a nakladla aj matke toho dieťaťa. 🤷🏼‍♀️ Tomu dietatu trebalo vysvetliť že to nemôže robiť, ono bolo ešte male ale na jeho matke by som si zgustla.

puticka7
15. dec 2022

Ako skor by som povedala, ze s niecm takym maju skor problem chlapi, no u vas je to asi teda naopak. ALe tiez by som to len tak nenechala. Takze tvoja reakcia bola spravna a hadam ta hadka velmi rychlo odoznie

h2
15. dec 2022

@michu_ No ale veď presne to aj autorka chcela urobiť, len jej muž mal s tým problém, že ho má nechať tak, lebo je ešte malý.

mandzula
15. dec 2022

@autor Keď má teda tvoj muž teóriu, že dieťa treba nechať, lebo je malé, dovolil by, aby toto robili vaše deti? Rýpu vám doma do jedla?

autor
15. dec 2022

@michu_ ja nie som rodič toho dieťaťa a ani nemám kompetencie mu čokoľvek vysvetľovať prečo to nesmie, od toho má rodičov a tí si majú dohliadať na dieťa. Chlapec na nás ani nepozeral, nereagoval na vetu to nám nesmieš brať

autor
15. dec 2022

@mandzula môj muž je trošku viac benevolentnejší, je taká povaha 🙂

zmrzlinka2021
15. dec 2022

To nie je chyba dietata ale toho rodica. Dieta sa sprava prirodzene svojmu veku, je malicke, nechcelo nikomu ublizit, len proste tam chyba vedenie a korigovanie zo strany rodica - pravdaze v laske, nezne, aby vychova nebola o zakazoch a prikazoch.

mandzula
15. dec 2022

@autor mas pravo dietatu jasne a aj ostro povedat v pripade, ze zasahuje do tvojho priestoru. To nie je vychova, to je ochrana svojho "majetku". Nevravim, ze nan treba nakricat, ale povedat to tak, aby pochopilo, kde su hranice. A ak nepochopi, ist za rodicom a riesit s nim, ako mi mieni kompenzovat nieco, co jeho dieta poskodilo. Aby ten rodic proste vedel, ze je za konanie svojho dietata zodpovedny.

beata_k
15. dec 2022

Uz na zaciatku keby mu vytrhaval vase auticko z ruk by som ho poriesila, ze sa to nerobi. Ale ja som alergicka na vytrhavanie hraciek z ruk.

veronicka88
15. dec 2022

Zobrala by som za ruku to dotyčné dieťa,dondruhej ruky koláč a odniesla dieťa k máme,s koláčom a čašníkovi povedala že koláč platí ten a ten stôl.myslim že by si viac rozmyslela čo bude....ale u nás platí:mama sa o jedlo s nikým nedeli🤣(hláška z priateľov)....takže toto by bol strop mojej trpezlivosti

0silvia0
15. dec 2022

mala si toho cudzieho fafrnka posadiť mužovi na kolená nech robí opatrovateľku cudzím deťom a nech si nechá strkať prsty do jeho koláča keď je taký benevolentný.
Ja by som nedovolila ani vlastnému dieťaťu strkať prsty do koláča, mne sa to hnusí.

7miriam77
15. dec 2022

No to je vychovou, zial. Aj ked ma len dva roky, ja som s dcérkou chodila medzi ludi odmalicka a ani raz sa nestalo, ze by isla za cudzimi k inemu stolu 🤔. A ked uz by aj isla, tak by som sa v prvom rade ospravedlnila ludom a malej by som to riadne vysvetlila, ze sa to nepatri.