Frustrácia z manžela

denka259
7. jún 2021

Och to je strašne s tými chlapmi. Od ôsmej uspavam dcérku, snáď už na tretí krát - hovorím si, že to už nie je možné dve hodiny uspavat, frustrácia ako Brno, lebo som mala na plane ešte skladať prádlo, upratat a poumývať podlahy. Hovorím si, asi chce ešte papat. Dcérka už začala plakať, tak som rýchlo vybehla z izby do kuchyne chystať mlieko, nech to mám čím skôr prihriate a do toho mi prišiel vynadať manžel, že či som normálna že čo ich budím (jeho a prvú dcérku). Neskutočne 😞 Ale to že ja som na nohách od piatej rana, a ani večer nemám svoj kľud, lebo uspavam a upratujem a v noci stavam k malej to nevidí mladý pán. Ráno vstáva o 7mej, dnes keď sa vrátil z práce, tak si šiel rovno ľahnúť na hodinu zatiaľ čo ja som robila ešte do práce a popri tom som hojdačka malú.... a ešte na mna vybehne čo ho budím. Do placu mi je..
Teraz opäť uspavam... a už rovno obe dcérky.

danulicek
7. jún 2021

@denka259 chápem ťa, podobné pocity som mala na dennom poriadku a ešte teraz sa občas objavia. Pomohlo len sa porozpravat s mužom, aj keď na prvýkrát nepochopil. Párkrát skusil uspavat on, inak sa zrazu na to dival... kazdopadne, mysli na to, že si tiež len človek a neposkladas sa, hoci my mamy to mame akosi automaticky v povahe. Skus hodiť s ním reč, cast povinnosti nanho prehodiť alebo aspoň zapojiť do pomoci a bude lepsie. Možno nie hneď, ale bude 🙃

deti95060810
7. jún 2021

on si spí a ty musíš uspávať ešte aj jeho dcéru z prvého manž.? No u mňa by veru nepochodil.... poslala by som ho do čerta, nie som otrok jeho decka...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lvula
7. jún 2021

@deti95060810 myslím, ze to zbytočne prežívaš a obidve deti su spoločné...

deti95060810
7. jún 2021

@lvula jasné zle som prečítala...ale aj tak by som ho poslala do kelu, aby som ja robila ako otrok... Ale samozrejme kto ako si zariadi tak bude mať....😉

lvula
7. jún 2021

@deti95060810 samozrejme s tým súhlasím, tiež by som mu povedala svoje a az potom by nevedel zaspať.... 😃 Len som chcela opraviť to nedorozumenie 😉

zuzka102
7. jún 2021

Umývať podlahy o 11tej v noci..?? 🤨

lvula
7. jún 2021

@denka259 Denka, tvoj chlap sa zachoval ako čistokrvný idiot. Úplne rozumiem tvojim pocitom a frustrácii. Dnes by som to už nechala tak, hádky v hneve a afekte by nicomu konštruktívnemu nepomohli, ale nechaj si to ulezat v hlave a porozprávala by som sa s nim o tom. Najma ak sa to deje pravidelne. Nie si robot ani stroj a rodičia ste obaja. Drz sa, prajem vela sil a nech deticky čoskoro zaspia a ty si chod potom tiež ľahnúť, praca aj domácnosť počká. Deti potrebujú oddychnutu mamu ❤️

zuzka102
7. jún 2021

Ci to bolo myslene, že keby si uspala pred 2h.. Ok.

danulicek
7. jún 2021

Aha a ešte som zabudla napísať - v istom momente som si nastavila svoje osobne pravidlo - akonahle zaspia deti, neupratujem, nestresujem, neriešim. Vykladam nohy a užívam si ticho. Aj keď nie sú podlahy zotreté, aj keď nie je prádlo spratane... to pocka, neujde. niekedy den, niekedy dva týždne. Najmä to prádlo. Ale ako som si vyhradila čas na seba a pre seba, ukludnila som sa a všetko lepsie plynie. Ale zapojila som aj muža - pomaha s chystanim deti do postele, chystá veceru a pod. Dlho mu to trvalo, ale prinieslo to svoje ovocie. A to treba asi aj u vas

panelacikova
7. jún 2021

@denka259 no ja neviem. s odstupom času môžem napísať len toľko, že buď si ho čím skôr nauč, nech sa správa ako chlap a otec a hlava rodiny alebo potom neviem, kam to chceš časom dotiahnuť, na psychiatriu? to ja som mala len jednu malú dcéru a môjmu ex bolo srdečne jedno, či je upratané, či nie, hlavne, že si ležkal a oddychoval. skúsil by takto na mňa vybehnúť, tak neviem, neviem... a teda ešte k mužovi.... to on ti nemôže s niečím pomôcť? to fakt sú súčasní "chlapi" také sračky, že nevidia, že žena má toho naozaj dosť a keď prídu z práce nepomôžu žene upratať? vlastne áno, sú. s jedným takým som žila.... nuž, držím ti palce, aby si sa nezbláznila.

anjelicek26
7. jún 2021

Toto ma dve strany mince - aby si dve hodiny uspavala deti je na palicu, blbo naucene, blbo vymyslene, to treba zmenit - nemas cas na seba, nemas pokoj ty, nema muz, jasne, ze obcas vybuchne (a aj ty si unavena, nervozna, nie?). Najlepsiu sluzbu si urobis, ked seknes toto a naucis deti zaspavat same postupne. Ze dieta nevie zaspavat same - robi aj caste nocne budenie - preberie sa a hlada svoj ritual - mamu, aby zaspalo...dieta naucene spat same sa povrti a chrape dalej... Velmi by si si tym pomohla. Chlap je s prace unaveny a vecer by chcel mat klud, ano ty toho mas tiez vela, ale proste - OBAJA toho mate vela, treba mat toleranciu pre obe strany. Velke upratovanie nechaj na vikend, tam to budete robit pekne spolu, my to tak robime uz roky...vecer len povysava robot, pozmyvam (tiez mam vodny vysavac, nie ze blby mop tahat), pretriem umyvadla a zachody a mam upratane a kludne svedomie. Nerob zo seba otroka, kde nemusis. Nerob s muza obet, na ktorej treba vyliat unavu a zlost - pokial nemusis. Najpr efektivne zlepsi situaciu na miestach v tvojej rezii.

0silvia0
7. jún 2021

@denka259 viem, ze sa to lahko hovori, ale skus pouzit nadhlad. Mas male deti, kym vyrastu, tak to nejaky cas potrva. Treba vydrzat. Manzela vecer treba poziadat (ked to evidentne sam nevidi) o nejaku cinnost, pocas uspavania mohol to pradlo poskladat on a starsia dcera mu mohla pomoct.
S uspavanim neporadim, ja som tiez deti uspavala.
Treba hlavne komunikovat. Ty si nervozna z niecoho, on je nervozny z niecoho, potom tie nervy pri vypatych situaciach prasknu. Nenechavajte veci nevypovedane, ak si unavena, povedz mu to, ak potrebujes pomoct, povedz mu to. Hovorte, lebo tie ticha a nevypovedane nervy potom vybuchuju.
A nie, on nevidi, co ty si myslis, ze by vidiet mal. Tak isto ako ty nevidis, co ma v hlave on. Skuste fungovat ako team, nie ako nasrati manzelia.

denka259
autor
7. jún 2021

@zuzka102 ano, ano. Dúfala som, že po ôsmej bude už kľud a môžem si porobiť. O jedenástej by som už nebúchala, to je max na skladanie pradla 🙂

denka259
autor
7. jún 2021

@danulicek to je pravda - tiež som to robievala ale potom len počúvam ako susedom rozpráva, že chudák chodí bez ponožiek, lebo ich nemá spárované a v izbe kopec neposkladaného prádla.

denka259
autor
7. jún 2021

@panelacikova on bol doma naučený na full service a to nepreonačíš. Neuprace ani tanier zo stola. Pomôže len keď naozaj musí. A ak niečo nestiham tak sa čuduje.. veď však naše mamy nemali také novodobé výdobytky a ešte aj plienky vyvarali, nemali k dispozícii auto a pod.

21oktober
7. jún 2021

@denka259 ahoj ja ťa poznám osobne, aj tvoju rodinu , mamu tvojho manžela.Chodila si s ním pomerne dlho , to si si nevšimla ako sa chová ? Neviem aký mal doma full servis ,ale prepáč o tom pochybujem , lebo jeho mama zastávala v pomerne dlhom čase vysokú funkciu v zdravotníctve azrejme jej prioritou nebolo doma skákať okolo syna. Myslím že tvoj manžel je lenivý , jednoducho sa mu nechce a preto má kopec takýchto kecov. Jediné čo ti poradím je sa odosobniť a robiť si svojim tempom , tak ako to tebe vyhovuje , lebo ti z toho hrabne.

21oktober
7. jún 2021

@denka259 a nech sa ti nečuduje, jeho mama nestíhala kopec vecí 🙂

lvula
7. jún 2021

@21oktober neviem ci je úplne vhodné zverejňovať taketo detaily k rodine autorky aj ked ju poznáš. Toto si jej mohla napísať súkromne. Ano, autorka tu sama napísala pod svojim nickom so svojou fotkou, takže mohla ratat, ze ju niekto spozna, ale malo by byt na nej, kolko udajov zo sukromia zverejni a kolko nie. Hlavne, ze ty si tu anonymne.

macekovam
7. jún 2021

@denka259 a ty si na materskej? ak ano zorganizuj si cas tak aby to tebe vyhovovalo.. nie je dolezite aby bolo vsade ligotavo.. ale aby si bola v pohode a zvladla den.. kedze vies ako to chodi.. ja som chodila spat s detmi.. aj cez den ked som potrebovala tak som si s nimi lahla.. bude sa ti zit lahsie.. a lahsie to vsetko zvladnes.. co tam po ponozkach a chodbe.. ked ta neohovori za ponozky ..najde si nieco ine.... ALE NEVADIII LEBO TY BUDES VYSPATA...:D🙂))

21oktober
7. jún 2021

@lvula nezverejnila som žiadne detaily . Zverejnené detialy by boli naozaj on niečom inom .
Každý jeden z nás si určuje mieru anonymity, tak ako ona , tak aj ja.

lvula
7. jún 2021

@21oktober ako myslis. Treba vsak mat sudnost a poznat mieru. Mohla si si to fakt odpustiť.

lvula
7. jún 2021

@21oktober ano, tak si určuj svoju anonymitu dalej ale nik ti nedava právo zverejňovať informácie o niekom druhom.

21oktober
7. jún 2021

@lvula pre mňa bola miera primeraná. Žiadne mená , žiadne miesto pobytu , mená členov rodiny , ani sexuálne orientácie ani informácie v čom žijú ako žijú počet rozvodov .. to je prekročenie miery.

lvula
7. jún 2021

@21oktober ty si fakt mimo 🙂 som vďačná, ze nemám osoby ako si ty vo svojej blízkosti.

21oktober
7. jún 2021

@lvula ešte raz zopakujem, miera prekročenia má pre mňa inú hranicu ako pre teba.

21oktober
7. jún 2021

@lvula myslím že to cítime podobne.

denka259
autor
7. jún 2021

@21oktober ano, zastávala vysokú funkciu a doma makala vždy neskoro do noci len aby sa mali lepšie a mohla ich zabezpečiť. Vždy sa príkladne starala o svoje deti a dala by im prvé-posledne. Za to má môj veľký obdiv, že zvladala vysokú funkciu (ktorú si zastávala perfektne a dostala sa tam vďaka drine a silnej voly) a aj rodinu. Teraz to nemá o moc ľahšie, stará sa o deti svojej dcéry a v podstate aj o ňu. Manžel je doma lenivý ale je workoholik po mamine, po materiálnej stránke nás a naše deti zabezpečil perfektne.

bluka2
7. jún 2021

Vykašľala by som sa na jeho prádlo minimálne a rozhodne by som si dala na 100% pozor, aby nebolo aspoň na teraz ďalšie dieťa...

21oktober
7. jún 2021

@denka259 tvoju svokru poznám len po pracovnej stránke a viem že v práci trávila veľa času . V tejto oblasti viem o nej veľa vecí , tu sa s tebou až tak nestotožňujem, bola som svedkom mnohých udalostí . Ale to je na inú tému . S manželom si chodila dlho , videla si ako to teda prebieha v jeho rodine , tak bola si oboznámená s fungovaním . Ľudia sa málokedy menia. A workoholikov sú plné cintoríny a manželka je len jedna a je tu a teraz, nie zajtra, nie pozajtra-