Finančné problémy

zuzanecka1234
2. aug 2015

Ahojte. Ja mam 19 rokov a moj priatel ma 26. Mame spolu 8 mesacnu dcerku. Ja mam este jeden rocnik na strednej skole tento rok maturujem. Planovali sme svadbu hned po skole no prisli take udalosti ktore nas dost zasiahli. Ja velmi tuzim po svadbe aby sme bola uplna rodina no priatelova mama ani nechce aby sme boli spolu chce aby sme sa rozisli nema nas v laske pretoze oblubuje viac priatelovho brata. Do toho prisli exekucie vo velkej vyske neviem sa z toho spamatat zrazu sa vsetko ruca. Stale sa koli tomu hadame. Neviem co robit. Vsetci mi nadavaju ako s nim mozem byt ze nesplaca svoje pozicky z ktorych aj tak nic nema ale ja ho nechcem opustit ale zasa ani zit v biede sa neda s malym dietatom.

sense
2. aug 2015

bud rada ze nie ste manzelia zvlast ak ma na krku exekucie bez ohladu na to ci pozicky vyuzival on al. nie

adel222
2. aug 2015

pre boha a za akych okolnosti sa dostal do takych sraciek?
a maturantka pise sa kvôli, prepac musela som ale to nevie 90% tupan na konovi

libka1
2. aug 2015

@zuzanecka1234 ja som teda za manzelstvo a nia partnerstva, ale v tvojom pripade bud rada ze nie ste manzelia 🙄 dobry otec moze byt aj bez papiera a casom uvidis, mozno pride aj ta svadba. na tvojom mieste by som to s chlapcom co ma plno exekucii az tak nenahlila... 😅

sissy27
2. aug 2015

@zuzanecka1234 nech si chlapec pekne krásne najprv porieši svoje financie,postará sa o strechu nad hlavou pre vás troch a potom riešte svadbu... Nie som mamonár, ale žiť s nezodpovedným chlapom, ktorý sa nevie postarať o rodinu, by som nechcela...

maminkasisa
2. aug 2015

ja som teda vydata a som za manzelstvo, ale nic v zlom, ale mas 19 rokov, skoro ziadne zivotne skusenosti, preco sa chces teraz vydavat, iba koli tomu aby malo dieta otca a Ty manzela, a potom sa budet o rok zase rozvadzat, a tie jeho financne problemy to nie je ziadna sranda, to sa asi len tak lahko nevyriesi a Ty este budes za neho platit jeho vlasnte pozicky a dietatu ostane figa borova, nech sa on uvedomi, splati zavazky a potom mozete riesit vsetko ostatne...

moonlight1210
2. aug 2015

@zuzanecka1234
ty si o tych dlhoch nevedela?
ani o tom, ze ich nevladze splacat?
povedal ti o tom alebo nie?

exekucii predchadzaju iste procesne ukony a aj vyzvy na platenie a pod. nepride zo dna na den, ze whups, co to mam v schranke?
exekucia znamena navysenie pôvodného dlhu aj 800% (z 90 eur dlhu mas zrazu 800 eur).
v exekucnom prikaze sa pise kolko bol povodny dlh, za co vznikol, kolko su exekucne priplatky atd. ukazal ti tie prikazy?
celkom vela sa z nich dozvies.

nie je jediny, kto na slovensku riesi exekucie. ale ako sa k pomerne vysokemu dlhu dopracuje slobodny 26-rocny muz?
ak bol dovod brania tych penazi?
chcel pomoct rodicom?
ma zdravotne problemy a obmedzenia a ma preto slabo platenu pracu?

paci sa mi, ze mas jasno v tom, ze manzelstvo s nim znamena aj moznost prezivania z ruky do ust. a obcas ani to.
zrejme sa budes musiet zmierit s tym, ze este nejaky cas budete zit takto ako doteraz.
lebo nech ta to trapi ako chce, je to aktualne najvyhodnejsie riesenie pre tvoju dceru.

a on by ti mali predostriet plan, ako mieni exekúcie splacat. a ukazat, ze to aj robi.
mal by ti povedat, ci toto su jedine dlhy, alebo mas cakat neskor dalsiu jobovku.
ber do uvahy, ze najmenej este rok nebudes schopna prispievat do vasho rozpoctu.
a neboj sa, ak si dokazete, ze viete zvladat financne problemy, mate zarobene na zaklad stastneho manzelstva.
lebo iba velka laska nestaci.
tak ako iba z muky chleba nenapecies.

philipha22
2. aug 2015

.... ja byt tebou tak momentalne by som na svadbu nemyslela.. skutocne to nie je vsetko.... a fakt ak sa to pobabre a potom riesit rozvod.... a vsetko s tym spojene....

bonaqa2013
2. aug 2015

@adel222 je pravda že pravopis tu pokrivkáva, ale to neznamená že teraz budeš všetkým nadávať že sú tupane. 😒
Ak chceš čítať niečo bez chýb tak to si musíš nájsť niečo iné - možno niečo nájdeš na stránke Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra 😀 😀 😀

bonaqa2013
2. aug 2015

26 ročný a ešte nemá rozum? Teraz by som od svadby upustila - tvoj nastávajúci mi pripadá dosť nezodpovedný. uvidíš ako sa to časom utrasie....

hameeda
2. aug 2015

@zuzanecka1234 : jednoduché riešenie, nech ide na rok do zahraničia do roboty, ty aj tak teraz budeš musieť zabrať škola + dieťa a nech splatí všetko čo má a potom sa uvidí 😉

oli18
2. aug 2015

tvoj partner bude asi dobry kvietok, vlastná matka ho nemusí, má na to asi dôvod. S dieťaťom ste mohli počkať, ak nemáte dosť fin. prostriedkov. Takým, ako vy dvaja, sa hovorí nezodpovední rodičia. Myslím si, že s nim ťa ružová budúcnosť nečaká. Preto sa do svadby nehrň ☹

mala_hobitka
2. aug 2015

@zuzanecka1234 Prepac ale nie si normalne. Pretoze ty ho "milujes" (hoci skor milujes predstavu cim by mohol by keby chcel ...ale nechce) ale ty ho akoze milujes a zostavas s nim hoci to ohrozuje tvoje dieta takyho otec???

Keby si nemala dieta tak si poviem " ok, zijes s nespravnym partnerom ale ty musis padnu na usta aby ti to doslo".....ale ty mas dieta a ked nemyslis na seba tak sa preber a mysli na aspon na babo.

PS: nejde ani tak o to ze si pozical....jedna chyba ok stane sa ale podla tvojich slov tych exekucii je viac.....ale to ze strka hlavu do piesku a nic s tym nerobi to je ozajstny problem....a ohrozuje teba aj dieta....a dobre to vie ale je mu jedno...este stale ho milujes?

tova
3. aug 2015

@zuzanecka1234 co si mysli o vasom vztahu a co chce priatelova mama je nepdstatne. 1/problem vyrieseny ak dlhy ma koli pricine ktoru uznas za neumyselnu, tak riesiet sa da vsetko, a koli tomu neni nutne rozdelit rodinu, co s dietatom sama budes na tom financne lepsie? ake vyzivne ti bude davat? ked je ta pricina ok nech ide do zahranicia, maka 1,2 roky splaca dlh, tebe posiela a vidi vas raz za 2 mesiace, pre teba aj dieta to bude lepsie dlhodobo ako keby ste sa mali rozist. Ak ta pricina je blba, jeho nezodpovednost, nema umysel to splacat, jeho postoj je bez riesenia, potom je lepsie sa rozist, dotiahnut skolu, najst si pracu.

ladyblcha
3. aug 2015

@zuzanecka1234 ako sa on k tym exekuciam postavil? splaca to, ci ako?

cup_of_tea
3. aug 2015

Ak máš rodinu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť, choď domov na čas (daj si pauzu a utrieď si myšlienky) a uvidíš ako sa k tomu celému postaví 🙂

lesanka845
3. aug 2015

@zuzanecka1234 na svadbu zatial zabudni. Tvojou pripritou je teraz dostudovat, najst si pracu, aby si s aspon Ty dokazal postarat o vase dieta. Tvoj nezodpovedny priatel Ti v tom asi velmi nepomoze. Laska je sice krasna, ale ked uz mate dieta je potrebna aj zodpovednost.