Extrémna žiarlivosť na partnera

17. máj 2022

Prosím vás, ako prekonať extrémnu žiarlivosť na partnera, hoci na ňu evidentne nie je dôvod? V predchádzajúcich vzťahoch som sa nikdy takto nesprávala, na vzťahu s týmto partnerom mi záleží.
Ničí nám to vzťah, z mojej strany čelí neustálemu upodozrievaniu, výčitkám, dokazovaniu, cítim sa ako hysterická stíhačka, ktorá partnerovi nedá dýchať.
Privádza ma do šialenstva už len myšlienka, že by sa na inú čo i len pozrel alebo pozdravil, hoci by to bola kamarátka z detstva, s ktorou nič nemal, no moja hlava sa v tej chvíli preprogramuje a už vytvára teórie, že spolu automaticky niečo viac musia mať.
Nechcem o neho prísť, nechcem si zničiť vzťah, zatiaľ má so mnou trpezlivosť, sme spolu 4 roky, máme spolu dve deti.
Prosím o radu, ako sa dá eliminovať žiarlivosť a ako začať viac dôverovať? Vopred ďakujem za odpovede.

Prosím o radu, čo by som mohla urobiť, aby som mu začala veriť?

lindusss2016
18. máj 2022

Pracuj na svojom sebavedomi. Je otazne, ci ti partner dostatocne dava najavo, ze si pre neho top, ked robis taketo sceny. Ja som bola ziarliva kedysi, kym som si neuvedomovala vlastnu hodnotu, teraz by len tazko so mnou nieco zamavalo a to mam atraktivneho chlapa.

zuzana9393
18. máj 2022

Mozno je to tym, ze mate spolu dve deti a prave preto, ti na nom zalezi daleko viac. Mozno by bolo dobre skusit psychologicku. My sme tak tiez mali isty problem so strany partnera, ktoremu vadila moja praca. Pritom sam si bol vedomo toho, ze je to hlupost ale nevedel to ovplyvnit. Chodil urcity cas k psychologicke a ozaj mu pomohla. Chodil odtial spokojny, vyrovnany.

liljana
18. máj 2022

Tou ziarlivostou ho praveze odozenies, ked si najde normalnu psychicky vyrovnanu partnerku. Ako by si sa citila, kebyze ta partner neustale ponizuje svojou ziarlivostou a vytvara donekonecna zbytocne hadky o niecom, co neexistuje, ktore si domysla a namysla. Raz dojde trpezlivost kazdemu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dievcacitajucelist
18. máj 2022

Ja súhlasím s @lindusss2016 ako často ti partner prejaví lásku? Objíma ťa? Da pusu...? Povie ti, že si pre neho dôležitá? Možno aj to sebavedomie máš nízke....máš samú seba rada? Poznáš svoju hodnutu....viem, že to bude znieť ako klišé ale ak nemáš rada samú seba ani druhý ťa nebudú mať....skús možno rozhovor s kamoškou nech ti dá neutrálny pohľad na vec...to čo robíš je začiatok konca...taký "teror" zvládne máloktorý chlap...

zuzinabila
18. máj 2022

Psychoterapia...

panelacikova
18. máj 2022

tiež sa prikláňam k názoru
@lindusss2016 jednoducho mnohí muži nedokážu venovať pozornosť svojej žene dostatočne na to, aby sa ona cítili sebaisté. potom to takto vyzerá... a možno práve tí predchádzajúci jej tento pocit dávali, len ona ich nemilovala. teraz natrafila na opak, ona očakáva nejaké prejavy, tie sú v menšej miere, než potrebuje. asi naďabila na nie príliš správneho. aj to sa stáva...

a čo s tým? ja by som ihneď napísala: zmeniť partnera. ale máte 2 deti, navyše, ty si zamilovaná, alebo si to aspoň myslíš, takže ako píšu poniektoré: psychológ alebo psychiater. podľa závažnosti situácie. keď ti nevie dať to, čo potrebuješ, tvoj najbližší, pomôcť ti musí psychológ.

22patricia22
18. máj 2022

No je to ťažko a hlavne ste spolu už 4 roky, to je tiež pekný čas a myslím, že pokiaľ tak žiarliš ako opisuješ zrejme ťa má aj on rád že to takto toleruje 🙂 Lebo to by každý nedal, takže pokiaľ to nechceš riešiť s odborníkom treba sa zamyslieť, sama vidíš že ťa to ničí 🙂

katkati
18. máj 2022

Možno keby si bola manželkou, nie iba partnerkou, by si sa trochu skľudnila. Vyšší level pri dvoch detičkách.

jani727
18. máj 2022

daj na rady vyššie spomenutých bud psycholog alebo lepši smer psychoterapia

michaela_koc
18. máj 2022

ahoj, porad sa s odbornikom. je to vazny problem. jeden moj ex bol taky zarlivy, nemal absolutne ziaden dvovod. stacilo, ze som nestihla elektricku a prisla som k nemu o 20 min neskor a uz som ho podvadzala... na tom to cele stroskotalo

jumama
18. máj 2022

Ziarlivost poukazuje na nedostatok sebavedomia. Asi sa velmi porovnavas s tymi inymi zenami - co maju, co ty nemas? Moze to prametit z toho, ze mame deti a nemas zrazu tolko casu a mozno ani financii, aby si sa o seba starala. Mozno ti zostalo nejake kilo navyse po detoch. Nie je to nahodou tak? Nepises tu viac o tom...

Ak je to v tomto, skus si to zaradit tak, aby si niekedy mala cas aj sama na seba, popros starych rodicov, nech postrazia deti a vyraz do obchodu, ked aj len sa prejdes obchodmi a poskusas si v kabinke vselico, urobis si foto, hoc aj bez toho, aby si si kupila... poskusaj si v parfumerii nejake vone, zase si vyber, ktora by sa ti pacila... mozes ist kadernicke...

Proste potrebujes v sebe hyckat zenu, lebo tu zenu nateraz nevidno. Ty ju nevidis. Ty ju musis uvidiet, znovuobjavit pod tym nanosom maminy, ktorou si teraz pre svoje malicke deti. Mozeme byt vsetkym naraz, len si musime na to vytvorit chut, volu, cas.

panelacikova
18. máj 2022

@katkati presne. aj toto by mohlo pomôcť. on je takto stále jednou nohou "na odchode" a jej podvedomie to môže takto aj vnímať...

@jumama pekný komentár, len doplním, že postrážiť môže predsa aj partner, nech si to vyskúša, čo obnáša celé popoludnie s deťmi (prípadne deň cez víkend). mala by trošku zaťažiť aj jeho, neuvádza totiž, či on jej pomáha alebo všetok čas si organizuje sám a predovšetkým pre seba...? lebo aj odtiaľ môže prameniť toto jej správanie. ak je partner oddýchnutý, vysmiaty ako lečo, bez povinností, prakticky bez záväzkov, ktoré má len na papieri..... čiže aj týmto smerom by sa mohla uberať, koľko jej doma pomôže, či má ona čas na seba a či on vie, čo obnáša materstvo... muž, ktorý to vie a vie sa popasovať so ženskými povinnosťami, si viac váži ženu a viac sa jej venuje vo voľnom čase. muž, ktorý má všetko "na tanieri" si užíva predovšetkým sám seba.

wiw8
18. máj 2022

Pre nieco to u teba vznika, nepresla si si nejakou neprijemnou situaciou? Neoklamal ta niekto alebo nieco take? Lebo teda povod to podla mna nejaky musi mat.

ivangeline
18. máj 2022

Tiez som za to,ze treba popracovat na sebe a neupinat sa na partnera.