Extrémna naviazanosť sestry na môjho manžela

26. okt 2021

Ahojte,

sme už manželia 15 rokov a stále neviem prekusnúť správanie sa môjho manžela a jeho sestry. Je slobodná, v zrelom veku, mladšia od neho o 11 rokov. Ide o to, že chodí na týždňovky, doma má o všetko postarané , keď je preč je všetko OK, je milý, plánujeme víkend, ale stačí, že sestra má nejakú požiadavku, hneď sa všetko ruší a ide sa podľa jej plánu. Veľmi ma to unavuje, viackrát sme o tom rozprávali, ale trvá to iba chvíľu čo je dobre a potom všetko v starých koľajách.
Najradšej by chodila s nami aj na výlety, o všetkom musí vedieť, všetko komentuje.
Je toto opičia láska? Ako z toho von , aby sa človek nezbláznil? Mám ho úprimne rada, ale dochádza pomaly trpezlivosť.

veronika33
26. okt 2021

jeho sestra býva s vami?

autor
26. okt 2021
eeffka
26. okt 2021

A to riesis po 15tich rokoch? Mala si svagrinu upratat v prvom roku

loginexistuje
26. okt 2021

proste nastav hranice nie nemeni sa program kvoli nej a muz nech si vyberie pojde s tebou a detmi alebo s nou a sam
druha moznost je jej povedat ale ak sama na to neprisla za 15 rokov tak dohovoru moc nedavam

luccija
26. okt 2021

Vy ste rodina, ona nech si založí svoju.Dufam, že nepíšeme o tom, že raz mesačne chce byť s Vami..

janinah
26. okt 2021

Nájdi jej frajera.myslim to úplne vážne.Ja takú švagrinú mám.len žije v zahraničí.kym tam pracuje.60 tnická bezdetná.Hadaj kde asi a s kým skončí ako dôchodkyňa?

h2
26. okt 2021

Chyba nie je v mužovej sestre, ale v Tvojom mužovi. On skáče, ako ona píska. Ak jej všetko odsúhlasí a vo všetkom sa jej prispôsobí, ona si myslí, že mu (vám) to tak vyhovuje, alebo aspoň nevadí. Ak jej on nevie povedať nie, urob to Ty. Príklad: sestra zavolá mužovi, že niečo potrebuje, on jej to odsúhlasí a následne zruší váš program. Ty zavoláš jej, povieš jej, že už niečo máte, ale muž na to asi zabudol, takže nebudete môcť ísť k nej (ona k vám, vy spolu niekam...)

janinah
26. okt 2021

@h2 toto by som nerobila.akurat si tak naštve muža...on nie je malé decko a je to zrejme jeho jediný súrodenec..

h2
26. okt 2021

@janinah Ale ona to už viackrát s mužom riešila a riešenie neprichádza. Samozrejme, treba aj so švagrinou jednať tak, aby sa neurazila, ale pochopila, že majú iný program. A argument, že je to jeho jediný súrodenec, neobstojí, lebo autorka je zase jeho jediná manželka.

autor
26. okt 2021

@loginexistuje skúšala som na obidve strany, ale ona si nakoniec vždy presadí svoje, doma je najmladšia a všetci skáču ako píska ona, má ešte ďaľších súrodencov, len k mužovi má extra blízko

autor
26. okt 2021

@janinah máš to tiež tažké, na jednej strane nechce človek uťať rodinné väzby , na druhej takéto správanie riadne lezie na nervy

loginexistuje
26. okt 2021

a ked spravs takto ze vy sa dohodnete ze idete do kina a ona zavola bratovi se pridi ku mne atd a ty by si isl s detmi do kina muz co na to ? ako ja by som tlacila na neho sak pride domov a ma sa venovat svojej rodine primarne
proste dohodneme sa my tak nech to dodrzi ak nie tak nech necaka sex jedlo a pod neviem proste nejako na neho ist

autor
26. okt 2021

@loginexistuje už sa stalo, že sa nechal tak zmanipulovať, že išli spolu s deťmi a ja som zostala sama doma a ešte som bola ja tá zlá, nie je to pravidelne ale vytáča to poriadne

loginexistuje
26. okt 2021

a ako preco teba nevzali ? ty si nechcela ? ako ja by som vzala deti a nech on si ide so sestrou sam

autor
26. okt 2021

@loginexistuje proste urobili si program bezo mňa , bez opýtania, stalo sa to síce len raz ale zabolelo to poriadne, keďže ho človek celý týždeň nevidí, mne to príde akoby sestra na nás žiarlila , preto potrebuje robiť naschvály, ja som nekonfliktný typ, ale vtedy som už vybuchla a povedala si svoje obidvom, potom bol chvíľu kľud

loginexistuje
26. okt 2021

no jasne ze ta to nastvalo ako to je drzost brutalna od oboch

a nemas niekoho (idealne brata bratranca kamosa) co by ti pomohol urobit skolu hrou pre muza a nastavit mu zrkadlo ?
vies zeby sa dohodnete s muzom ze pojdete tam a tam tebe zavola brat/kamos ze ci nepojdete tam a tam a chod len ty s detmi

ailiba
26. okt 2021

Majú rodičov? Väčšinou tak držia spolu súrodenci, keď museli byť sami. Možno proste tým, že je sama, tak tvoj muž nechce, aby sa cítila osamotena, alebo je mu s nou proste dobre. Ženy vedia mužmi veľmi manipulovať, vie ako na neho🤷‍♀️. Ťažko niečo zmeníš po 15 rokoch... Skus si aspoň presadiť, že nech sa ona prispôsobuje vám, ak chce byť s vami.

autor
26. okt 2021

@loginexistuje presne toto napadlo aj mňa, v najbližšej dobe to určite vyskúšam, keď som mu presne toto povedala, že ako by sa cítil na mojom mieste, keby že idem takto s bratom , nepačilo sa mu to

autor
26. okt 2021

@ailiba rodičia ešte žijú, ďakujem vyskúšam

ailiba
26. okt 2021

Niektorí ľudia su takí ľahšie ovládateľni. Tvoj muž je asi dobrák a snaží sa vyjsť všetkým v ústrety. Držím palce, je to náročný boj.

autor
26. okt 2021

@ailiba ďakujem 🙂

snowflake07
26. okt 2021

Ja mám takého švagra.Na všetky túry s nami chodi,do kina...A keďže tu frajerku si nie a nie nájsť,tak som začala všade ťahať moju najlepšiu kamarátku.Chlapi kecaju,ženy si idú svoje...Mne to nevadí.Ja som sa zariadila a zas to beriem tak,že čím nás je viacej,tým vetšia sranda.

autor
26. okt 2021

@snowflake07 nemala by som nič proti tomu, keby nám stále do všetkého nekecala a neorganizovala život

elizabet173
26. okt 2021

skús mu to tiež urobiť. Keď budete dohodnutí, že napr. idete počas víkendu na výlet, na ktorý sa on teší, v poslednej chvíli to zruš s tým, že ti volala (sestra, mama, babka, teta) a choď k nej a zopakuj to aspoň tri, štyri krát. Ale či to pomôže po 15 rokoch netuším, to si mala riešiť hneď keď sa to stalo prvý krát

moonlight1210
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bukajka_mata
27. okt 2021

Tomu sa trošku čudujem, že to riešiš až teraz, je to trošku pre mňa prekvapením no. Ale teda treba sa o tom najskôr rozprávať, keď nepomôže skús to oplatiť rovnakou mincou či to jemu nebude divné.

elistek13
27. okt 2021

@snowflake07 Podobne to bolo aj u nas, kym svagor nemal frajerku, potom nejako prestal, lebo ona nasu spolocnost nejako nevyhladava. Aj ked mame oslavu nejaku tak pride sam, bez nej, ale teda aspon sme viacej spolu s drahym.