Expartner chce striedavú starostlivosť

natalka30
4. máj 2020

Ahojte rada by som chcela vedieť ci ste sa stretli s tym ze otec vášho dieťaťa (s ktorým nezijem uz 3 roky) vás stale chce presvedčiť okolie aky je skvelý otec ako sa stara a pritom zije s rodičmi nic malej nedal okrem 75€ mesačne je chory ma umelú chlopňu a sklerózu multiplex a chodíme na poradne kde ho stále chápu lenze malej hodinka vonku nestačí keďže ma 4 roky.a chce ju sudom na celý víkend piatok sobota nedela

sissy27
4. máj 2020

@natalka30 nuž pri SM je ten čas, ktorý môže naplno aktívne využiť obmedzený, skôr či neskôr bude potrebovať pomoc a zrejme preto býva s rodičmi a aj preto chce s dcérou stráviť čo najviac času. Akože zrazu mu dať dieťa na 3dni v týždni (to inak nie je striedavá starostlivosť) nepríde ani mne ako najlepší nápad (bez ohľadu na zdravotný stav), ale zas nepíšeš o žiadnych dôvodoch prečo by s malou nemohol byť celý deň, neskôr aj dlhšie. Veď ju už netreba kŕmiť, prebaľovať, nosiť na rukách.
Výživné zrejme stanovil súd na základe potrieb dieťaťa a jeho možností, môžeš požiadať o zvýšenie.

natalka30
autor
4. máj 2020

@sissy27 vieš problém je ten ze som od neho ušla lebo mi psychicky aj fyzicky ubližoval a s rodičmi zije lebo vzdy tvrdil ze ked zomru to bude naše.Nikdy sa jej nevenoval dlhodobo nerobi ja 8m mala sla do jasli ja do práce..ja viem ale tak na hodinku čo to je pre tu malu a keď tvrdí ze tam ist nechce ze sa nudi..a fakt je aj taky ze ona to uz berie tak ze musí..lebo v minulosti som chcela vymeniť termin bolo to na vianoce a prisiel aj s políciou..a ma ju stvrtok utorok a parný víkend a este tvrdi ze to je malo a chce viac..a mala ked od neho pride len tvrdi ako jej bolo smutno..

natalka30
autor
4. máj 2020

@natalka30 a viem ale zasa berie lieky kt pomahaju mam aj kamarátku kt to ma a berie ich viac a je na to horšie ale pracuje žije neopusta sa ako on

sissy27
4. máj 2020

@natalka30 zatiaľ sa drž aktuálneho súdneho rozhodnutia, ak chce viac, nech si podá žiadosť na súd a patrične si to obháji. A nemyslím, že sa niečo také stane. Čo sa týka jeho rečí a pretvárky - snaž sa to ignorovať, s tým nič nespravíš.

natalka30
autor
4. máj 2020

@sissy27 ja viem ďakujem za radu len mala je moje všetko.. bolo to ťažké ale zvládla som to..len príde taký moment kedy stále čakajú ze ja sa dohodnem..a stale tlacia aby viac tam spala len potom je mala uplne vymenena..ved toto ze pojednávanie bolo odročené tak čakáme s tym že občas sa určite vecí zomelu..a co sa týka výživného mi je to jedno lebo ja som bola vzdy fin.tahun rodiny ja by som len chcela aby tie problémy kt su aby kvôli malej obmedzil a aby mi ju nezobral

tilko
4. máj 2020

V nadpise píšeš o striedavej starostlivosti, ale ak som dobre pochopila, tak otec dieťaťa chce tráviť s dcérou víkend. To striedavá starostlivosť nie je. Je to normálna bežná záležitosť, ktorú praktizuje veľké množstvo rodičov a detí, ktorí nežijú spolu v jednej domácnosti. Ak máš stanovené súdom, kedy a ako často sa má dieťa stretávať s otcom, tak to vykonávaj, tak ako to máš nariadené. Je to tvoja povinnosť a v rozsudku to budeš mať aj napísané. Kým nemáš nové súdne právoplatné rozhodnutie, tak na nátlak druhej strany odpovedz, že dodržiavaš, čo máš stanovené. Píšeš, že súd je teraz odročený...neviem, či máš právnika, ale dala by som dokopy všetky rozumné argumenty prečo ako matka nesúhlasíš, aby tvoje dieťa trávilo viac času s otcom...to, že sa dieťa s otcom nudí a že je rozhodené, keď od neho príde, to presvedčivé argumenty pre súd nie sú. Čo tak žiadať posúdenie z lekárskeho hľadiska, či je schopný sa plnohodnotne venovať a starať o dieťa, tak aby neohrozil svoj zdravotný stav a aj dieťa. To, že býva u rodičov môže byť pre dieťa len plus...má starkých (pevne verím, že milujúcich) po ruke a otec výpomoc, takže nie je na všetko sám. Asi, ťa nepoteším, pretože mám pocit, že si na dcérku veľmi citovo naviazaná (kto by nebol, veď sme mamky) a tiež si myslím, že si na ex nahnevaná, že sa viac o vás ako rodinu nedokázal či nechcel postarať, ale to sú len tvoje pocity a na súde sú úplne nepodstatné. Je úplne bežné, že aj menšie deti ako tvoja dcérka sú u druhého rodiča napríklad celú sobotu a neskôr tam aj prespia a trávia s druhým rodičom každý druhý víkend. Ak nemáš pre súd závažné dôkazy prečo by otec nemal tráviť čas s dieťaťom, tak sa zmier s tým, že tento stav sa neskôr z víkendov rozšíri na striedanie sviatkov a prázdnin. Obaja máte rovnaké rodičovské práva. Kým tvoj ex nie je hrozbou pre dieťa a chce sa s dcérou stretávať a tráviť s ňou čas, tak s tým nič neurobíš. Navštívili ste psychológa, ktorý by vedel preskúmať vzťah dieťaťa k otcovi a možno by takýto posudok niečo načrtol aj súdu? A možno by si sa nato mohla pozrieť aj z druhej strany....píšeš, že dcérka je pre teba všetko, takže asi to chvíľu potrvá, ale možno by si v tom čase voľna, keď tvoja dcérka bude u otca mohla naplno venovať sebe a oddýchnuť si, aby si bola zdravá a silná mamina pre svoje dieťa aj naďalej a nezožierala sa a citovo ubíjala pre expartnera...si mamka a mamkou pre svoje dieťa ostaneš...tvoje dieťa má 4 roky...čo to máte za sebou, ale ešte vás čaká škola, puberta......

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalka30
autor
4. máj 2020

@tilko to striedava viem ze nieje ale kedze ju ma utorok stvrtok parny víkend s prespanim a chce piatok a dokonca tvrdil ze by chcel striedavu stary rodičia pomáhajú to je jasná vec ale vzdy ju mal tak ako sud rozhodol takze sa nema na čo sťažovať len ja by som tiez chcela svoj cas travit s nou lebo on stále tvrdí ze je to malo a este mi chce ubrať lebo chce aby tam bola od piatku do nedele plus dni v týždni

majkeel
4. máj 2020

Mas pravo na volny vikend s malou tiez. Dohodnite sa kazdy druhy vikend u neho plus nejaky ten den v tyzdni.
Mali by ste prihliadat na dieta. Ak sa dieta u neho citi dobre, tak sa dohodnite aj na viac dni v mesiaci, ale viac casu nech je s mamou v tom veku. Ak sa tam neciti az tak dobre, tak radsej menej dni (priklad dva predlzene vikendy plus nejaky den v tyzdni). Ale nesnaz sa ju ovplyvnovat proti otcovi. Ak uz prisiel s policiou raz, pride znova, tak naco si robit prieky a cirkus na sude, s policiou.

natalka30
autor
5. máj 2020

@majkeel no ono to bolo presne na štedrý den chcela som aby ju doniesol skor mali sme ísť na veceru k sestre lebo mne mama zomrela den pred vianocami aby sme neboli sami...a zavolal policiu k nej aj tak v tom case nepochodil iba sa na sude ukazal ze on chce s malou a jej jedinými starými rodicmi vianoce... vždy dodrziavam terminy dokonca ma aj nahradne ked je chora..vsak nech sa stara je otec to zasa by som proti tomu nešla..ja uz mam svoj zivot a som spokojná len som chcela vedieť nazor ci je to ok ked ju ma utorok štvrtok parný víkend s prespatim a este chce aj piatok..pritom mala ked od neho príde stále tvrdí ze jej bolo smutno a nudi sa