Exmanželová frajerka vypisuje mojej dcére

dudu
26. jan 2022

Ahojte, potrebujem sa s vami poradiť čo je vhodné a čo už nie. Pre objasnenie, s exmanželom nám prebieha ťažký rozvod, už 3 roky sa nevieme rozviesť. Mňa ale zaujíma váš pohľad na situáciu v ktorej sa ocitla moja dcéra a aj ja ako mamina.
Môj ex má partnerku..., To je fajn no ona sa tak strašne snaží byť kamarátkou mojej dcére / 12 rokov,/ , že mi to začína vadiť. Vypisuje mojej dcére že sa na ňu teší, kedy sa uvidia..., Že jej kúpila darčeky....... Je to normálne? Rada by som váš názor, lebo som jej chcela už napísať že je fajn že sa o moju dcéru takto zaujíma no nech si to nechá na čas keď je moja dcéra s otcom. Že keď je so mnou, tak si neželám aby moja dcéra venovala čo i len 1 myšlienku cudzej osobe. Som normálna? Ďakujem za pochopenie

sima338
26. jan 2022

Tak ja som čakala, že jej vypisuje nejaké zlé veci podľa názvu...snaží sa, zas ber aj jej stranu, našla si chlapa s dieťatom, tak ho tak berie, stále lepšie ako keby malú má neznášať a vadila by jej...prečo je to prehnané? Že jej kúpi darček a teší sa na ňu? Neviem, skús bližšie opísať, mne to príde, že ona je premotivovaná a preháňa a ty tiež preháňaš, lebo vidíš, že ona je premotivovaná

majulino
26. jan 2022

Ja by som sa opytala na názor dcery, ak jej to nevadi, tak by som neriešila, ale pokial by to uz bolo pre dcéru obťažujúce, tak by som to zacala riešiť

mamina0078
26. jan 2022

Ano, je to normalne, pokial ju tvoja dcera ma tiez rada.

dadis
26. jan 2022

@dudu Neries. Ja sa tiez treti rok rozvadzam a tiez mam 12r dceru a tiez ma dobry vztah s muzovou priatelkou. Ved su skoro rovesnicky 😂😂😂. Bud rada, ze vychadzaju spolu dobre. Moja zacala teraz sama od seba byt na nu alergicka...ale mojim pricinenim to nie je, pokazila si to baba sama, jednou vecou.. Ja sa vzdy pred detmi pekne o nej vyjadrujem..

amelie2017
26. jan 2022

Nie, nie si normalna. Nezelas si, aby dcera venovala co i len 1 myslienku cudzej osobe. To ozaj neznie normalne.

meluela
26. jan 2022

@dudu "Že keď je so mnou, tak si neželám aby moja dcéra venovala čo i len 1 myšlienku cudzej osobe" To znie ze mas dost problem, co je pochopitelne pri tazkom rozvode ze su tam negativne emocie, obzvlast voci novej partnerke exmanzela. Ale skus sa od toho trocha odosobnit kvoli dcere, kazdy funkcny vztah s normalnym clovekom je pre nu prinosom.

marseillefan
26. jan 2022

Preháňaš? Áno, určite... je to vzťah dvoch osôb, ktorý pokiaľ exova frajerka nezneužíva, aby ťa očiernila, sa ťa v podstate netýka...
ALE: Zároveň ti ľudsky rozumiem, čo cítiš a že žiarliš na novú partnerku tvojho ex (zobrala ti partnera a teraz ti chce ukradnúť priazeň tvojej dcéry)... možno máš ťažké srdce na svojho ex. My ľudia nie sme dokonalí.. na tvojom mieste by ma to asi štvalo tiež.

ivaa_
26. jan 2022

@dadis skoro rovesníčky 😅😅 ty si super, toto ma pobavilo

moni73
26. jan 2022

@dudu ja ti uplne rozumiem. 12tka, ktora ma doma nejake povinnosi, mamu, ktora vyflusnuta uteka z roboty domov, ma "malo" penazi, energie atd. Na druhej strane zena, ktora sa o seba stara, nema v podstate za nic zodpovednost, ma viac penazi a tvoju dceru doma 2 vikendove dni z 2 tyzdnov. 12 rokov je problematicky vek a tiez by som sa bala, ze sa da dieta lahko "kupit". Ak je to teda takto. Otazka je, naco by to robila?

dskjhfdlkdjhl
26. jan 2022

@dudu Nemozes predsa kontrolovat myslienky svojej dcery.

deti95060810
26. jan 2022

chápem ťa... tiež by mi to vadilo.

sonka333
26. jan 2022

@dudu ja ťa chápem...byť na tvojom mieste tak by sa mi to tiež nepáčilo....aj keď...na jednej strane vždy je to lepšie než by mala kydať " na dcéru....a správať sa k nej zle...všetko je to uhol pohľadu

bajka16
26. jan 2022

Veď náhodou to je super nie? Lepšie jak by mala nejakú zlu "macochu". Ak spolu pekne vychádzajú tak na tom nevidím nič zlé. Spýtaj sa malej ako to vidí ona a ako sa k nej otcova priateľka správa keď je malá u otca. To je dôležité. Ako to malá cíti.
Ty si podľa mňa len prehnane na priateľku ex zaujatá. Skús sa od toho odosobniť a vynechať dcérku z problémov ktoré máte medzí sebou vy "dospelí".
Môžeš malej iba uškodiť ak si budeš ventilovať vzťah s ex a jeho priateľkou cez ňu.

dudu
autor
26. jan 2022

Ďakujem za odpovede. 🙂🙂🙂

dudu
autor
26. jan 2022

@moni73 no presne, si to vystihla. Doma povinností poriadok režim a tam len zábava. A potom ja som tá zlá prísna mama a ona je tá zábavná teta na ktorú sa dcéra teší. Áno zlakala mi muza a bojím bojím že mi odlákať aj dcéru.

dudu
autor
26. jan 2022

@amelie2017 ďakujem aj toto je pohľad.

dadis
26. jan 2022

@dudu Neboj, nezlaka. Mama je mama ❤

dudu
autor
26. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl šak áno nechcem kontrolovať myšlienky malej,len som chcela vyjadriť tu...tu.. žiarlivosť alebo moje malé sebavedomie alebo čo. Samozrejme dcéra o mojich myšlienkových pochodoch nevie a zároveň som aj rada že si vychádzajú.

dudu
autor
26. jan 2022

@dadis ďakujem 🤗

dudu
autor
26. jan 2022

@bajka16 áno asi máš pravdu že so prehnane precitlivela, samozrejme dcéra je z mojich pocitov vynechaná. Keďže viem čo ten rozvod robí so mnou a to som dospelá, tak malá to prežíva 100 krát viac....

maminkadeticiek
26. jan 2022

Reagujes ako matka ktora ma strach,ako zena,ktoru opustil muz pre inu zenu.Ale asi je najlepsie pozerat sa na tu situaciu ocami dcery,co je pre nu naozaj najlepsie.Nie podla teba najlepsie ale naozaj najlepsie.Myslim ze to by bolo to najvelkorysejsie gesto,ktore by si mohla ako matka urobit.Sama neviem,ci by som bola toho schopna,alemtakto by to bolo spravne.Dcera za to,do akej situacie si sa s manzelom dostala nemoze,ale malo by sa jej v nej zit co najprijemnejsie,ako sa len da.

sonnenshein
26. jan 2022

@dudu Ja mam aj mamu, aj nevlastnu mamu, a som za ne nesmierne vdacna obe. Ani jedna nikdy nestradala kvoli druhej. Chapem, ze je to narocne, ale ako uz bolo spomenute, kazdy laskavy vztah je k jej prospechu.

sense
26. jan 2022

To ze vypisuje tvojej dcére à co jej píše vieš od dcéry?
Pretože my sme mali podobnú situáciu len s tým ze dcéra býva u mňa a ja mam partnera, ex je bez. Partnerky a on by bol schopný zo začiatku neísť aj do práci ak by mala dcéra ostať co i len chvíľu s partnerom... Časom ho to buď prešlo alebo to nedáva najavo... Lebo to toľko nekomentuje a dcéra selektuje komu čo povie... Ale m'amène rokov

dudu
autor
27. jan 2022

@sonnenshein ďakujem

danielinaa
27. jan 2022

Len tak na okraj, ona ziadna cudza osoba neni, je partnerka dcerinho otca, ak ma vztah perspektivu, bude dcere druhou "matkou", tak ako tvoj novy partner , az si najdes, raz bude jej druhym "otcom". Zvelicujes, prehanas, dcera neni tvoj majetok, ze jej budes rozkazovat, s kym si ma pisat, ci sa ti to paci alebo nie. Ze si sa nevysporiadala s vasim tazkym rozvodom je tvoja smola a je detinske takto ziarlit na manzelovu novu partnerku

nikyball
27. jan 2022

Iba žiarlis. Skús sa na to pozerať tak, že môžeš byť rada, že ma tvoja dcéra niekoho kto ju má rád. Nie nejakú macochu. Jej mama budeš vždy ty neboj

prvosienka88
27. jan 2022

@dudu tvoj exmanžel má partnerku. A Tvoja dcéra nevlastnu mamu. Tak to je. Ona sa snaží, pretože ak má rada tvojho exmanžela je normálne, že chce dobre vychádzať aj s jeho dcérou a snaží sa. Je to oveľa lepšie ako keby ti bola nejaká mrcha, čo by ju nemala rada a robila jej zo života peklo, vždy keď príde k otcovi. Skus sa na to pozrieť z pohľadu, že čo ak si aj ty niekoho nájdeš. Tiež pravdepodobne budeš chcieť aby ten chlap vychádzal s tvojim dieťaťom. Je to normálne. Keby jej priniesla aj modré z neba mamou budeš vždy ty.

bykaterina
27. jan 2022

@dudu normalne si ju kupuje. A ako sa da ziskat take dievca no darcekmi, Je to normalne co robi. A je normalne ze ty ziarlis a bojis sa o vas vztah. Ty si ta co zakazuje a ona je ta super zabavna atd. Ale neboj raz si mama a to tvoja dcera vie, neboj nevymeni ta. Ja by som im ju tam supla na 2t na prazdniny a by si videla tu zmenu vztahu.. a nezabudaj dnes je ona co mu pecie šnicle a o rok boh vie ktotam bude..

lala123
27. jan 2022

@danielinaa dalo sa aj trocha citlivejšie napísať aj keď mas v podstate pravdu

anita6666
27. jan 2022

Normálne je akceptovať cudzie dieťa,normálne nie je pchať sa dieťaťu do rekta darčekmi. Žiadna nová žena/muž nikdy nie je a nebude druhý otec/matka.